Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

krss kirjutas:

Ärge tulistage postiljoni! Jaani eneseväljendamise oskus jätab küll soovida, aga jutul on mõte siiski olemas. On kohti, kus on põhjust eeldada, et teavitatakse. Ja kui ta kirjutas, et mingil osal lubadest on süsteemis kusagil error, et jääb teavitamata, on tema pahameel täiesti arusaadav. Seda enam, et rikkumine polnud tahtlik ja on täiesti liiklusohutu. Politseiametnikul polnud sel päeval järelikult luba kasutada karistuse määramisel kaalutlemise õigust või siis polnud soovi seda kasutada teise osapoole eneseväljenduserrori tõttu.

Ma arvan, et see 150 tuli alla joonitud osa eest, mitte kehtetu tõendi eest. Pragrahv lihtsalt märgiti tõendi oma.
Tervise tõendi mitte teavitamine ei olnud ka ainus mure. Neid "keerulisi" aegunud ja kaotsi läinud asju oli peale tõendi veel, kus keegi kätt ei hoidma ei tulnud.

Viimati muutis Madlobster, 16 Apr 2018, 17:59, muudetud 1 kord kokku.


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:
Spoiler
Madlobster kirjutas:

Kas olete tähele pannud, et politsei sõidab vahest järgi. Nagu ootaks kohe, millal mul TÜV lõppeb ja saaks trahvi ära väänata?
Keegi veel tähele pannud, et vahest vilkuritega regi kahtlaselt järgi sõidab?

Sõbral oli eile päris pikalt sabas olnud. Olin suht imestunud, et ei ole ainult minu kogemus.

Oota vaid, koos tehnoloogi arenguga tulevad igasugused orwellilikud nähtuseid ka meie igapäevallu ja elu läheb aina enam riigi kontrolli alla. Varsti ei saa isegi valesti mõelda. Esimesed ilmingud, mida politsei saab korrakaitses teha on Inglismaal juba näha. Nimelt on paigaldatskse politseiautode katusele 360° kaamera, mis lakkamatult ümbritsevate sõidukite numbreid sisse skännib ja neid andmebaaside andmete vastu võrdleb. Kohe kui leitakse rikkumine antakse sellest autos olevale patrullmeskonnale teada. Ülitõhus. UK politsei sõnul on testperioodil väljastatavate trahvide arv kasvanud 150% võrra. Kannatage natuke, see on varsti ka meil kohal.

Suur Silm Näeb Kõike
Eks ta nii vaikselt läheb. On pooldajaid ja on vastaseid. Mõned näevad selles haiglast jälgimist/jälitamist ja isikuandmete töötlemist (kõigi tegemised, söömised, sittumised, seximised jne on tähtsasse "raamatusse" üles tähendatud) teised jällegi mõnusalt pehme vati sees olemisega tulevikku. Mõelda pole vaja suur äpp sosistab läbi kiibi otse ajukurdu, millal, mida teha.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas:
Spoiler

"Kõlab nagu mingi muinasjutt. Kui politseiauto terve fooritsükli kuskil kinni hoiab ja vähegi liiklust seal on, siis küll talle signaaliga märku antaks, et ouuuu... aeg mina."

sulle võib see kõlada nagu muinasjutt, minul aga reaalne elus läbi kogetud situatsioon. politsei sõidab ees, kokku on 3 autot. polla, üks tsiviil ja siis mina. teed on kesklinnas parasjagu üsna tühjad (pühap hommik kell 8 vms). näen ees foor läheb roheliseks. politsei võtab sirge, täiesti tühja ilma ühegi takistuseta lõigu peal kiiruse maha...venitab venitab. sõidab lõpuks napilt rohelise tsükli lõpus foori alt läbi. talle järgneb tsiviil kelle ristmiku ületusel hakkab roheline vilkuma. ja siis mina kelle ristmiku ületusel on just kollase ette löönud.
ega ma ei kavatsenud küll jääda sinna seda tsüklit ootama tühja ristmiku ette (kosmose ristmik, tsükkel on ikka päris pikk ka). seda enam, et oli tarvis auto lähedal maja hoovi ära parkida, takso juba ootas seal ja lõpuks pidin veel sadamasse laeva peale ka jõudma "pool tundi enne väljumist".

ment jääb kosmose juures tee äärde seisma, laseb mind mööda ja siis sõidab järgi ning kui olen juba süda tänava lõpus oma maja värava ette jõudnud võtab vilkuritega maha ning hakkab rääkima keelava tulega ristmikule sõitmisest. kõlab nagu muinasjutt??? jah, minule kõlas ka nagu muinasjutt! :twisted: küsisin ka, et mis põhjusel teil oli vaja sellel lõigul 30ga sõita, kas meil linnas lubatud kiirus tänase seisuga veel 50 ei ole? aga no mida seal ikka neilt küsida on...nemad on ju jumalad, kelle käes on võim. pealegi, kui mul on niigi juba kiire kuskile ja hästi ei taha pikemalt menetlema jääda siis olen tähele pannud, et mida vähem küsimusi küsid seda kiiremini läheb.

Palju trahvi said?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

:twisted: küsisin ka, et mis põhjusel teil oli vaja sellel lõigul 30ga sõita, kas meil linnas lubatud kiirus tänase seisuga veel 50 ei ole?

Selle asemel oleks pidanud kõrvad longu laskma ja oma muinasjutu poole tunni pärast väljuvast laevast suurte vabanduste saatel ette vuristama ning tehtut südamest kahetsema.
Kosmose rist ei ole teab mis vähese liiklusega kõrvaltänav isegi pühapäeva hommikul (tsikliga ajab tihti üsna kettasse kui stardin rohelise süttides ja siis kolm muinasjututegelast eest läbi ujuvad ning juhmi näoga otsa vahivad kui küljeukse juures tsikli mootor piirajasse on lastud.
Ja kui sinimundri nina all ikka nagla teha no, mida sa ootasid? tasuta helkurit ja vilkuritega sadamasse viimist?
Mu arust seal midagi muinasjutulist väga ei ole. See meelega 30 peale nõkutamine, et sind kollasega ristmikule meelitada tundub pigem muinasjutuna.

Viimati muutis Madlobster, 16 Apr 2018, 19:12, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas simp »

Madlobster kirjutas:

Suur Silm Näeb Kõike
Eks ta nii vaikselt läheb. On pooldajaid ja on vastaseid. Mõned näevad selles haiglast jälgimist/jälitamist ja isikuandmete töötlemist (kõigi tegemised, söömised, sittumised, seximised jne on tähtsasse "raamatusse" üles tähendatud) teised jällegi mõnusalt pehme vati sees olemisega tulevikku. Mõelda pole vaja suur äpp sosistab läbi kiibi otse ajukurdu, millal, mida teha.

AFAIK, on võimekus ka Eestis olemas, aga kaamerasüsteemides deaktiveeritud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Madlobster, sinu jutu peale ma ei oska tõesti midagi muud teha kui vaid naerda :lol:

Krl, trahvi ma ei saanud...mul on siiski teatav oskus õigel hetkel õiget juttu rääkida ja näida pigem igati alandliku kui üleolevana. Aga küll neid trahvi saajaid täpselt sama olukorraga ka leidub. Üks oli seesama taksojuht, kes mind vahetult peale juhtumit sadamasse sõidutas. Anyway, point polnud siin trahvi suuruses või isegi selles, kas ma sain hakkama suure rikkumisega või mitte, vaid politsei selgelt planeeritud käitumises, et selline situatsioon üldse tekkis. Teema pealkirjale vastavalt kirjutasin ühest oma konkreetsest kogemusest siis täpsemalt, millele ttt varem viitas. Kas see tundub kellegi kolmanda jaoks muinasjutt või mitte, mind tegelikult vabsee ei koti. Veel vähem kotib mind see, kas keegi suvaline foorumlane arvab, et tema teab minu kogetud situatsiooni üksikasju paremini ja täpsemini kui mina ise. See on juba lausa naeruväärne, nagu ma ülevalpool viitasin..aga noh, eks see on ja jääbki selliseks teemaks, et kui keegi midagi uskuda ei taha siis järelikult pole politsei ka kunagi repressiivorgan ja kõik nende otsused ning käitumismallid ongi ühiskonna arvates alati vaid kiiduväärt. Kuhu ja milleni see viib, eks siis ole näha :D

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

M.T. kirjutas:
Spoiler
kaimex kirjutas:
MarekM kirjutas:
kaimex kirjutas:

Kusjuures olen mitu korda märganud Lätis käies, et eravärvides škoda sõidab maantel ala 80-82 km/h.

Seda näeb ka eestis küll ja veel.

Ma kirjutasin veidi halvasti, kuna pikaks läks. Mõtlesingi Eestis, täpsemalt siis Tartu ja Valga vahel. Eriti just seal Elva kandis... Kümme korda kindlasti näinud ja pm iga kord, kas minnes või tulles, on ka keegi maha saadud. :bsmile:

Võib olla tõesti eesmärgiga õngitseda kui ka see, et maanteel patrullimise kiirus ongi neil selline. Täpselt ei tea ja ei julge surmkindlalt väita, kuid kusagilt on meelde jäänud, et maanteepatrull lasebki sellise ca 80+ kiirusega. Väiksem kiirus vähendab reageerimisaega ja on parasjagu ka selline, kus väga liiklust ei takista ning saab neist muretult mööduda. Olen neist möödund korduvalt ja kui +20-ga edasi ei küta, siis pole ka midagi järgnenud sellele. Ka linnas patrullides ei lase nad 50-ga ringi.

Olen Piiteri maanteel ka mingi 80-ga tiksuvatest mitu korda mööda sõitnud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Will111, seega sinu juhtumi puhul pmslt põhjustas politsei pahatahtlikult sinupoolse rikkumise puhtalt selle pärast, et tahtis suhelda?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tõlgenda seda omale kuidas iganes soovid, kindlasti oskad midagi veel "naljakamat" välja mõelda kui end hästi kokku võtad. Mina ei tea ja mind ei huvita, aga võibolla tahtsid tõepoolest suhelda Eks see vana aasta viimase päeva hommik tööl olla kindlasti igav ja uksluine, nagu ma ütlesin oli linn päris tühi, ilmselt polnud isegi eriti kellegi numbreid sisse lüüa. Minuga polnud ka neil kohe üldse õnne sest kurat näed isegi ülevaatus veel viimast päeva kehtis, kindlustus oli olemas, load ka ning ju polnud neil seda kollasega ristmikule sõitmist otseselt kuidagi tõestada võimalik. Ma loodan, et sul on siis sama naljakas kui politsei sind ennast kuskil mingisuguste idiootsustega koinima satub.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Jestas, seda rubriiki loe nagu fantaasiakirjandust. Nigut actionfilm :)

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas:

Tõlgenda seda omale kuidas iganes soovid, kindlasti oskad midagi veel "naljakamat" välja mõelda kui end hästi kokku võtad. Mina ei tea ja mind ei huvita, aga võibolla tahtsid tõepoolest suhelda Eks see vana aasta viimase päeva hommik tööl olla kindlasti igav ja uksluine, nagu ma ütlesin oli linn päris tühi, ilmselt polnud isegi eriti kellegi numbreid sisse lüüa. Minuga polnud ka neil kohe üldse õnne sest kurat näed isegi ülevaatus veel viimast päeva kehtis, kindlustus oli olemas, load ka ning ju polnud neil seda kollasega ristmikule sõitmist otseselt kuidagi tõestada võimalik. Ma loodan, et sul on siis sama naljakas kui politsei sind ennast kuskil mingisuguste idiootsustega koinima satub.

Naljakas või mitte, aga sa räägid olukorrast, kus politsei kutsub ise esile rikkumisi eesmärgiga trahviraha koguda. Ja kui siis lugu lõpuni kuulata, jõutakse selleni, et reaalset trahvi ei tehtudki.
Siin tekib paratamatult kahtlus, et selle politsei auto roolis olnu jäi lihtsalt munema, või sattus segadusse krt teab millest. Ja selle lubatust madalama kiiruse põhjuseks polnudki tegelikult mingi põnev vandenõu.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mult pressis politsei viimati raha välja kuskil natuke pärast sajandivahetust. Hiljem pole keegi neist enam vähemalt minult raha väljapressimisega tegelenud, on mu "kangelasteod" piinliku täpsusega paberile pandud ja vastavalt sellele trahv välja kirjutatud. Ma paaril korral veel "inertsist" ise proovisin pakkuda, aga anti selgelt mõista, et enam asjad nii ei käi ja kui ma liiga järjepidev olen, tulevad hoopis teised paragrahvid mängu.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Seega sa üritasid hoopis neile raha pihku pressida...nimetagem seda siis sissepressimiseks :D

Igaljuhul, ma ei oska kommenteerida mis täpselt oli minu kirjeldatud juhtumi konkreetne eesmärk sel konkreetsel korral politsei jaoks või miks võimalik eesmärk täitmata jäi, aga välistatud on see, et nad seal ristmikul niisama õiget suunda otsisid või olid segaduses ja eksinud. (no tegelikult sealt saab minna nagunii ainult ühes suunas :D ) Võibolla tahtsid hirmutada, võibolla õpetada, või äkki lihtsalt millegipärast otsisid põhjust kinni pidamiseks. Igatahes tundus see üsna mõttetu üritusena ja nende poolne käitumine oli väga veider. Sisuliselt põhjendamatu liikluse takistamine. Võibolla hoopis mõtlesid, et ma suures vihas tõmban ühissõidukirajale ja uhan neist ristmikul mööda. Siis oleks kindlasti saanud jälle maha võtta ja ehk trahvigi väänata. Selle kollasega peale sõitmise kohta neil nähtavasti lihtsalt puudus võimalus tõestada. Nii nagu nad väitsid, et ma olin Süda tänaval kiirust ülatanud. Küsisin, et vaatame siis üle, mis mu kiirus oli...vastus, no eks sa ise tead kui palju oli. Ütlesin, et mina tean tõesti, väga täpselt. Selle peale kogu seltskond muigas. Iseenesest olid jutu poolest normaalsed sägad, aga tore oleks siiski kui selliste veidrustega politsei ei tegeleks. Kui mul kiire ei oleks olnud, nähtavasti oleksin hambad ristis ka selle kollase taha kenasti passima jäänud aga milleks on vaja neil tüüpidel tegeleda selliste lollustega, mis selle point on jääb arusaamatuks. Minu jaoks lihtsalt kujundas ühe ameti mainet järjekordselt.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Muinasjutuliselt ilus lugu :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minult ei ole Politsei küll kunagi "raha välja pressinud". Karistada olen saanud ikka põhjusega ja tagantjärgi vaadatuna keskmisele taandatuna km kohta ilmselt vähem kui ma ära olen teeninud :-)
Maanteel 85+ liikuvast politseiautost 95...100 kiirusel (gps järgi) möödumine ei ole mitte kunagi nende tähelepanu köitnud, samuti ei ole järelvalvet teostanud patrullid pidanud ühtlasel kiirusel +10 liikumist laiduväärseks.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

kahjuks suurem osa liiklejaid ei paista seda teadvat...nimelt siis seda, et põhjuseta venivast politseiautost võib mööda ka sõita ja selle eest ei pandagi vangi :lol: ei ole täpselt aru saanud, kas kõigile nii hirmsasti meeldib see juhtlamba järel kolonni moodustamine või mis teema on. aga teisalt muidugi olgem ausad, juba siis kui sa oled maanteel venivast politseist mitte otse nende taga, vaid teine auto ja esimene on juhtlambal loomulikult sabas kinni nagu haagis. No ega suurem osa olukordades see 95ga möödumine ei mängi ikka hästi välja. Ja olgem teist korda ausad, kui sulle tuleb liiklust vastu ka, mida sa siis teed...kas esmatähtsa asjana jälgid pidevalt spido, et see ikka üle 95 kordagi ei läheks või esmajärjekorras vaatad, kes sulle vastu tuleb ja proovid rekkaga elunapikat tegemata sellest spido järgi 85ga politseist ikkagi mööda mahtuda? võibolla tõesti, et TOL KORRAL on seal politseiautos keegi mõistlik hing ja ei võtagi sind peale seda maha isegi kui kiirus läks korra 105 peale aga kui ei ole ja võtab?
ja kui oled kolmas auto, noh palju õnne sellest kuni 95 möödasõidust unistamisega juhul kui sõidad vähegi päevasel ajal ja kuskil, kus on liiklust ka (ehk siis laias laastus näiteks harjumaal või tallinna 50km raadiuses).

ühesõnaga, üks asi on võimalikkus. spidos 85ga liikuvast niisama venijast maanteel ma lähen mööda silmagi pilgutamata, enamasti ka siis kui neid ID-juute on seal reas 3 tükki või teinekord rohkemgi. aga hoopis teine asi on see kui sa oled selle etteaste ajal nö. eksamil ja pead jälgima ja järgima samaaegselt reaalselt kõiki võimalikke asju, äkki lõpeb just siis kui tuleb see üks ja ainuke võimalus näiteks katkendjoon ära? mõnes mõttes ma isegi ei imesta väga, et paljud juhid ei söenda pollarist mööduma hakata. sest krt teab ju, misasi leitakse kui oled oma riskantse möödasõidu lõpule viinud. ja lõpuks, mis eeskuju need mendid seal maanteel siis täpsemalt näitavad...et tulebki sõita märgatavalt alla piirnagu ja teisi liiklejaid takistada ning põhjustada arvukaid möödasõite? või et maanteel peakski tegelikult sõitma lubatust aeglasemalt, et harjuga ära, varsti panema kõikajl piirangu 80 peale? :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

aga hoopis teine asi on see kui sa oled selle etteaste ajal nö. eksamil ja pead jälgima ja järgima samaaegselt reaalselt kõiki võimalikke asju,

No üsna veidrate kurvidega peab see kolbasisu olema kui eksami ajal hakata 85ga sõitvast politseist vms möödasõitu üritama.
Eksami ajal ei tohi sa iseg 91 ga sõita.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

nii, ja mida sa öelda tahad? ongi tulemus käes ju, ehk täpselt see mida ma rääkisin...suurem osa liiklejaid töllab rõõmsalt veniva politseiato taga ja kui seal rivis kuskil tagapool ka on keegi, kes sõidaks mööda nii nagu Maaks kirjeldas siis ega ta seda möödasõitu ilmselt tegema ei hakka kui ees pole mitte üks veniv auto vaid 3, 4, 5...

eksam on eksam, päriselu on midagi muud. seda teavad vast kõik, et kui eksamitäpsusega hakata "god sees everything" meetodil teoreetiliselt vaatlema iga üksiku liikleja liiklemist mingil suvalisel päeval siis vähemalt 50% jääks ilmselt oma lubadest ilma juba sel samal esimesel päeval. muidugi kui ma eelmisel postis mainisin eksamil olemist siis ma pidasin silmas mitte ARKi eksamit, vaid seda, et sa teed möödasõitu politsei valvsa pilgu ja kaamerate all. Ehk teisisõnu "nagu eksamil" - olenevalt sellest, milline pedant seal autos parasjagu on või kui halb tuju tal parasjagu on.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ma ei väida, et venivaid siniseid pole. Aga kindlasti pole neid nii palju, et see mingit kajastust vajaks.
No ei saanud seekord mööda ja said naist kallistada 10 min hiljem, "bigdiil"
Neid venivaid igasuguseid on teed täis. Kes julguse puuduses, kes maailma parandamise eesmärgil, kes valetavat spidomeetrit põrnitsemas õndsas teadmises, et sõidab 92ega.
Ilusate ilmadega kaherattalisel kulgedes pole õnneks vahet, kes ja mis põhjusel :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas and »

20 aastat tagasi sai lasnamäe kanalis järgi proovitud - politsei venis 55-ga, pikk rivi ilusti järgi. Läksin rahulikult kõrvalt reast mööda 70-ga ja võeti kohe vilkuritega sappa. Küsiti lihtsalt dokumente näha ja siis lihtsalt sooviti head päeva. Ma tookord nii kõva mees ei olnud, et oleks küsinud mis see täpsem põhjus oli ja eks loll leiab põhjuse alati.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Piibe maanteel sõidavad sinivalged tihti 80'ga, isegi poolhaakega rekka jõudis kolonni ja arvake, millal sealt pääses. Venivad ja toodavadki meelega, pappi on vaja korjata. Mulle näiteks on üritatud kellegi teise kiirusnäitu hommikul kell 7 kaela määrida, küsis kui kiiresti sõitsin, sõitsin püsikaga 57km/h terve peterburi mnt 50 ala. Mulle väitis, et sõitsin 70+, ütlesin kui kiiresti ma sõitsin ja antud kiiruse eest olin nõus ka vastutama, kuid millegipärast lasti minema. See intsident oli jaanuari alguses sellel aastal. Reaalne on see, et näit neil oligi olemas, kuid minu kõrvalt viimase foori alt startinud kuuliaukudega vw oma hoopiski, kes nissani keskuse juurest ää pööras ja minema lasti, kuna ei olnud nad ise ka kindlad, kelle näit neil oli.
Põhjustavad ilgeid venimisi eriti linnas ja maanteedel, kus on kokku 2 rada ja suunda, mõõdavad kiirust täiesti kasututes kohtades ja peidavad ennast liiklusturvalisuse tagamise taha, külavahel sõida lasteaedu pooleks, piitir servas näpistad 20m enne 110 alat ja jube krimi on lahti...jne

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

and kirjutas:

20 aastat tagasi sai lasnamäe kanalis järgi proovitud - politsei venis 55-ga, pikk rivi ilusti järgi. Läksin rahulikult kõrvalt reast mööda 70-ga ja võeti kohe vilkuritega sappa. Küsiti lihtsalt dokumente näha ja siis lihtsalt sooviti head päeva. Ma tookord nii kõva mees ei olnud, et oleks küsinud mis see täpsem põhjus oli ja eks loll leiab põhjuse alati.

Kõva mees oleksid siis olnud, kui oleks mentide käest laentsi küsinud ja keeldumise korral ähvardanud neile mõlemale seal samas lõuga anda.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Julmad probleemid ikka inimestel...keegi sõidab teel 50ga ja keegi 70-ga.... Ma ei tea, mina sõidan üldjuhul oma tempos piloodiga legaalsel kiirusel+5 ja kui keegi ette jääb siis sõidan mööda. Vahet pole kas on tädi Maali või politsei Leo.
Ainus kus tõesti probleemi näen on rekkajuhid kes mõnusalt ilma mingisuguse pikivaheta üksteise sabas tiksuvad. Ja neist töllidest ei saa enne lahti kui seesama paljukirutud politsei ka Eesti teedel pikivahet tõsisemalt kontrollima hakkab ja trahvima. Saksas käivad mehed teavad täpselt, et seal sedasi teha ei saa ja trahvid on magusad!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

Ei maksa arvata, et iga politseivärvides auto teeb parasjagu patrullsõitu kui ta mingi 80-ga tee peal venib. Tglt sõidavad selliste autodega palju erinevaid politseiametnikke, näiteks piirkonna konstaablid, lastekaitse, logistikud hooldusesse jne, vastavalt sellele, kuidas parasjagu jaoskonnas sõidukid vabad on. Ja politsei sõidukite spidod valetavad sama moodi nagu kõik teised sõidukid. Kui ikka on piisavalt madala profiiliga rehv all, siis +10 km/h tuleb vabalt ära. Samas ei julge ükski politseiametnik "värvilise" autoga kiirust ületada, sest muidu äkki keegi pardakaameraga filmib ja on kohe Delfis, et miks pollarid kihutavad. Nii ongi, et ametnik sõidab omast arust 90-ga, tegelikult aga 80-ga ja keegi ei julge mõõda sõita. Oma viga, kui ei julge...
Need, kes spetsiaalselt liiklust patrullivad, eelistavad seda teha tsiviilvärvides autodega.

n
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas renx »

Enn kirjutas:
Spoiler

Ei maksa arvata, et iga politseivärvides auto teeb parasjagu patrullsõitu kui ta mingi 80-ga tee peal venib. Tglt sõidavad selliste autodega palju erinevaid politseiametnikke, näiteks piirkonna konstaablid, lastekaitse, logistikud hooldusesse jne, vastavalt sellele, kuidas parasjagu jaoskonnas sõidukid vabad on. Ja politsei sõidukite spidod valetavad sama moodi nagu kõik teised sõidukid. Kui ikka on piisavalt madala profiiliga rehv all, siis +10 km/h tuleb vabalt ära. Samas ei julge ükski politseiametnik "värvilise" autoga kiirust ületada, sest muidu äkki keegi pardakaameraga filmib ja on kohe Delfis, et miks pollarid kihutavad. Nii ongi, et ametnik sõidab omast arust 90-ga, tegelikult aga 80-ga ja keegi ei julge mõõda sõita. Oma viga, kui ei julge...
Need, kes spetsiaalselt liiklust patrullivad, eelistavad seda teha tsiviilvärvides autodega.

Mismõttes. Su rehvimõõt peab totaalselt..ikka väga totaalselt mööda olema. See et sul 15" või 20" ei loe mitte kui midagi kui diameeter säilib. Lisaks on ettenähtud mõõdud auto passis mida võid kasutada. Ülejäänud keelatud ÜV ja MNTameti silmis. Karda nad midagi, nende tagasõitjate pardakaamerad või spidomeetrid pole taadeldud ja ei tõesta mitte kui midagi.

XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

Kui rehvidest kiirus ei sõltu, miks siis enamus autodel spidod valetavad? Arvad, et tehases ei oska insenerid ülekandeid arvutada? On olnud elus võimalus töötada stendi peal ja autode spidosid kontrollida. 10 km/h tegelikkusest rohkem näidata pole mingi probleem, on juhtunud ka +20. Rehvid all vastavalt tehase juhendile.
Kui Delfis keegi näitab politseisõidukit ilma vilkuriteta 90 alas sõitmas 100 km/h, mis siis et taatlemata spidoga, on seal majasiseselt seletamist palju. Avaliku arvamuse nimel poeb juhtkond nahast välja. Ära küsi, kust ma seda tean :D

n

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sellepärast, et need on tehasest tulnuna ehitatud valetama. Ja ALATI näitama ROHKEM kui on tegelik kiirus. Selle üheks põhjuseks võibki vabalt olla see, et mõni äkki pistab vahel ka kõrgemad rattad alla ja siis oleks ju halb lugu kui auto spido hakkakski valetama kiirust kohe väiksemaks kui see tegelikult on. Kui sa aga väidad, et see nii ei ole siis äkki oskad ise anda hea vastuse miks praktiliselt kõigi autode spidod valetavad TEHASE ORIGINAALMÕÕDUS rehvide/ratastega? ja kunagi ei näita vähem kui on tegelik kiirus. kas sellepärast, et rehvirõhk on vale või? :D

Ei tasuks päris iba ka ajama hakata. Probleem pole näidata ka 100 või 300kmh rohkem või vähem. tänapäeval võib näidata ükskõik mis suvalisi numbreid igasuguste tabloode peal kui tarvis. varsti jõuame ka sinnamaani, et trahve hakatakse tegema "näidates" sulle tagantjärgi auto mustast kastist välja võetud andmeid...ja kui vaja pannes sinna juurde või võttes sealt maha ükskõik mis asju. aga katsuks jääda praegu ikka reaalsuse piiridesse, ja nii nagu minu, sinu või ükskõik kelle suvalisi tsiviili puhul ei ole absoluutselt mitte mingisugune vabandus see, et "aga minu spido näitas, et ma ei ületanud üldse kiirust" - ei ole mitte mingisugune vabandus ka ühelgi politseionul see, et "aga ma kardan, et äkki ma ületan kiirust, satun delfisse ja seetõttu sõidan igaks juhuks spido järgi 80ga. suvaline isik võib miskisuguse äpu tööle panna ja oma päris kiiruse ära mõõta. jah, seal on ka võibolla +-1kmh viga aga sisuliselt see ei muuda enam kuskil mitte midagi. Igaljuhul ei ole vaja tuua mingeid lolle vabandusi lolluste õigustamiseks, kes huiab sõidu ajal ühe käega telefonis, kes "ei ole kindel, kas 70 ala ikka sai läbi", kes on täis jne jne. Ju siis samad põhjused ka politseivärvides masinatel kui ikka nii tihti tuleb tee peal lolli mängida ja liiklust takistada.

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Kui palju teil üldse politseiga kokkupuuteid on? Ma sõidan sellise 20k aastas vist ja 12a jooksul olen 2x puhunud ja korra peeti kinni ja loeti moraali, sest sooritasin nende arust (20a vana bemmiga) "ohtliku" (igati korrektse) möödasõidu 90 alas 50ga sõitjast.
Iga aastaga leian end üha enam "teeoludele vastavat kiirust" valimast.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spido on seadistatud rohkem näitama sellepärast, et originaalmõõdus rehviga ja koos mõõteveaga jääks mõõdetav tulemus ikkagi alla/võrdseks tegelikkusega. Mõõteviga on paratamatus, aga see ei saa põhjustada olukorda, kus spido näitab vähem kui tegelik kiirus.

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Politsei kui repressiivorgan ehk raha väljapressimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

[quote="will111"]Sellepärast, et need on tehasest tulnuna ehitatud valetama. Ja ALATI näitama ROHKEM kui on tegelik kiirus. Selle üheks põhjuseks võibki vabalt olla see, et mõni äkki pistab vahel ka kõrgemad rattad alla ja siis oleks ju halb lugu kui auto spido hakkakski valetama kiirust kohe väiksemaks kui see tegelikult on. Kui sa aga väidad, et see nii ei ole siis äkki oskad ise anda hea vastuse miks praktiliselt kõigi autode spidod valetavad TEHASE ORIGINAALMÕÕDUS rehvide/ratastega? ja kunagi ei näita vähem kui on tegelik kiirus. kas sellepärast, et rehvirõhk on vale või? :D

Täpselt nii tehases ongi, väga õige.
Aga lisaks vaata oma autol, kas su kiirus on talve ja suverehvidega alati üks ja sama? Või kui vahetad vana jooksu rehve uute vastu, mis on näiteks suurematel velgedel ja väiksema profiiliga. Kas siis jäi kiirus samaks?
Ma ei väidagi, et spido viga ainult rehvidest tuleb, aga see on kindlasti üks mõjuritest ja põhjus, nagu sa õieti märkisid, miks tehases seda arvestades korralik varu sisse arvutatakse.
Põhi point on siiski selles, et autode spidod lihtsalt valetavad, sama moodi nagu kõikidel teistel autodel, nii ka pollaritel. Keegi, kes su ees venib 80- ga, ei pruugi seda teha tahtlikult, ta ise arvab, et sõidab 90-ga. Politseiautodel on suurtes jaoskondades iga päev eri seltskond peal, nad kunagi ei tea, mis selle auto spido viga on. Nii ongi, et näiteks lastekaitsja sõidab kuhugi maakonnakooli politseipäeva tegema ja teeb seda omast arust korrektselt 90 km/h (politsei peab ju näitama eeskuju!) Tegelik kiirus on aga hoopis 82 ja taga on vihane herilaseparv, kes ei julge mööda sõita...

Tahtsin oma tagasihoidliku postitusega ainult öelda, et suur osa teedel vuravatest värvilistest ei tee patrullsõitu ja nende lubatust väiksem sõidukiirus ei ole tahtlik kaasliiklejate kottimine.

n
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”