Hälvik- Mootorratturid


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

no ma ei tea, minumeelest seda ei saa nii mustvalgelt vaadata. kui politsei peatab seaduserikkuja (näiteks siis kiiruseületaja) ning lõpetab tema seaduserikkumise sellel momendil, rääkides siis nendest juhtudest kus rikkuja ise ilusti kohe kinni peab...siis see, et kohapeal talle trahv välja kirjutatakse ja oi oi öeldakse ei ole mitte mingisugune garantii, et 500m eemal sama vend juba uuesti kiirust ei ületa. antud juhul seal 500m eemal tõenäoliselt lihtsalt ei ole kohe järgmist politseinikku seda fikseerimas ja järgmist trahvi välja kirjutamas. ideaalses maailmas võib muidugi mõelda ja arvata, et trahvi tegemine peatub kõik kurja...aga kui see tegelikult nii oleks siis ei saaks juba ammu ammu enam riigikassasse kalkuleerida iga-aastaseid trahvisummasid. ega neid trahve ikka ainult ühe uutelt ja uutelt isikutelt sisse ei nõuta.

kui aga loogiliselt mõtlema hakata siis selles tegelikult ei ole väga sügavat loogikat, et mittepeatujat hakatakse taga ajama peamise põhjusega seepärast et katkestada tema seadusevastane tegevus. iga loll saab aru, et tagaajamine kui selline ainult pikendab ja suurendab seda seadusvastasust. jah, tõsi..politsei loodab, et mingil hetkel (keegi täpselt muidugi ei tea kui vara või kui hilja) õnnestub see katkestada. sõitja jälle loodab, et ei õnnestu ja mõlemad annavad endast parima, et õnn neile naerataks. ja ma olen kindel, et statistiliselt on õnne vahelduva eduga nii ühel kui teisel. ainuke asi, mis kõige selle juures on selge ja kindel fakt - tagaajamine on kordades ohtlikum tegevuses nii selles osalejate kui ka just kõrvaliste isikute suhtes kui see, et üks rikkuja oma rikkumisega nö. minema pääseb. küsimus on rohkem selles, kui palju ja mis mahus rikkuja oma rikkumisi hiljem kordab. aga selle kohta minu arvamus on selline, et kui kedagi juba taga on aetud (ilma, et kätte saadaks, või ehk isegi nö. poolnäitliku minema laskmisega mingi aja jooksul) ja ta saab hiljem veel ka politseis selgitusi anda ning vähemalt selle kindla trahvisumma ära maksta siis see on päris hea mõttekoht päris paljudele, et võibolla ikka mitut korda sellist operatsiooni ette võtta ei tahaks. ja kellele see ei mõju, neile ei mõju ilmselt väga rohkem ka see, kui nad pikali sõidetakse.



Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”