Konkurentsi piiravad garantiitingimused Honda näitel

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 4164
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 874 korda
Tänatud: 181 korda

Re: Konkurentsi piiravad garantiitingimused Honda näitel

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 05 Mai 2018, 22:07

simp kirjutas:
urmas66 kirjutas:Minu teada ei pea EU-s volitatud margihoolduses käima,et garantii säiliks.See puudutab kõike,mitte ainult tsikleid. Võid lausa ise kodus hooldust teha,aga pead järgima hooldusjuhendit ja kasutama tootja poolt aktepteeritud materjale-tööriistasid ning dokumenteerima oma tegevused(hoolduspäevik). Sellest oli Discovery või mingi muu sati kanali pealt ka dok film,kus kõik puust ette ja punaseks tehti. Näidisena oli Ford Fiesta hooldus seal ära näidatud. See määrus-seadus või mis iganes dokument see on, on kehtiv juba päris ammu, üle 10a kindlasti.
Täpselt nii, regulatsioon 1400/2002, vastu võetud aastal 2002. Ega sul sellele dok. filmile viidet pole, mille järgi otsida võiks? Kõlab piisavalt huvitavalt, et sinna tunnike aega kulutada.
Fifht Gear oli vist see saade.Mingi lühi versioon 5min sarnasest asjast on youtubes

Ma vaatsin seda juba ammu ja ei ole 100% kindel,et ikka on sama asi.Kuid jutt ka sarnasest asjast
Kui telkarist vaatasin,siis oli pikem jutt koos selgitustega,et miks midagi just nii peab tegema ja kust õigeid kuluosasid soetada jne. olid ka viited seadustele jne.

Meilt siin eestis on olemas mingi kohtulahend Silberauto vastu,kus üks transa firma ei hooldanud oma MB rekkaid esinduses(sest lihtsalt logistiliselt polnud võimalik) ja sai isegi võidu oma hagis. Tüübid väidetavalt ostsid autodesse kaasa esindusest nii filtrid ,kui kõik muud kulumaterjalid,et saaks kuskil Khasastanis või Rumeenias autosid hooldada vastavalt läbisõidule.Ostud olid dokumenteeritud.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”