Garaazi lae soojustamine → Garaazi lae soojustamine

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 4982
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 999 korda
Tänatud: 221 korda

Garaazi lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 15 Mai 2018, 22:44

germpz kirjutas:
Spoiler:
Kasutan teemat nõu küsimiseks.
On nõukaaegne klassikaline ühistu garaaž. Paneelidest lagi ja katusel nö. tõrvapapp. Kui ma talvel ruumi kütan siis külmaga laepaneelid läksid härma ja hakkasid suisa tilkuma. Tekkis (loll) idee soojustada lagi ära styrofoamiga. Külmaga oli väga hea kõik, aga nüüd kütab päike katust ja kuumutab paneele. Tulemuseks see, et lakke pandud styro plaatide väikestest ühenduspragudest tilgub kondentsi alla. Kujutan ette, et õhuvahedes lae ja plaadi vahel võib seda vett olla igal pool. Mida üldse teha annaks? Katuse poolt midagi ette väga võtta ei saa (ühistu värk).
Aga ilmselt ikkagi ainult katuse poolt lähenedes saab probleemile lahenduse nii talveks kui suveks. Seest poolt soojustades külmub sul kogu paneel talvel ära ja on niiskust täis ning hakkab lõpuks lausa lagunema. Võimalik,et see praegune tilkumine ongi tingitud sellest seest poolt soojustamisest(paneel on nüüd sulanud ja ajab seda talvega kogutud niiskust välja).
Kui pole oma garaaz proovi omaniklule selgeks teha,et ühistu midagi ette võtaks,sest ilmselgelt on sama probleem kõigil ,mitte sellel sinu boksil.Kui enda oma,siis proovi ise ühistule selgeks teha,et teie kõigi vara hävineb ühtlase kiirusega, mitte ainult sinul ei ole seal probleem. Tõenäoliselt on seal probleem veel ventilatsiooni puudumises ?


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”