Kas mootorrattur on sõidukijuht või jalakäija?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Kas mootorrattur on sõidukijuht või jalakäija?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas:
Spoiler
morse kirjutas:

@ Vapsik ja Tsikkelröövel, see §22 lõige 5 on väga geniaalne leid.

Kunagi sõbraga Tartus tahtsime teha püssirohu keldris kahepeale pool õlut aga kogemata sai rohkem. Pärast lükkasime rattad lähimasse tuttavasse garaaži. Tartus mõni mägi on päris järsk. Ja tsiklid olid ka 200+ kg... No me panime mootorid käima ja käigu sisse - oluliselt lihtsam lükata. Politseinikud istusid üle tee krooksu kõrval autos ja mulle tundus, et naersid...

Joppas :)
Ja tõestab, et iga mundri sees ei ole mu**
Ma selles ratturi keisis ei ole väga kindel et loll oli. Ratas on liiklusvahend ja liiklusvahendi opereerimine alkoholi joobes on keelatud. Ma siin igaksjuhuks väga kõva häälega sõna ei võta :), et kas on seadusliku alust juhilubade kallale minna või mitte.

Vale on väita, et kõikide liikumisvahendite opereerimine joobes on keelatud, lubade kallale võib ainult siis minna kui tegu on trammi, mootorsõiduki või maastikusõidukiga :)
https://www.riigiteataja.ee/akt/184411? ... iv#para424
PS Liiklusseadus defineerib maastikusõiduki - maastikuratas ei ole seda mitte :mrgreen:

Vapsik kirjutas:

Ma loen et Tsikkelröövel toetub reaalsele juhtumile, millele sina toetud et nii veendunud?

Igaks juhuks toon välja, et Tsikliröövli juhul EI OLE tegu kohtulahendiga, vaid nagu ta ise ka kirjutas, politsei jurist võttis süüdistuse tagasi.

Viimati muutis Maaks, 17 Mai 2018, 16:44, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”