Kas mootorrattur on sõidukijuht või jalakäija?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas mootorrattur on sõidukijuht või jalakäija?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Teema oli konkreetselt tsikli lükkamisest
Ülejäänud (hoovi trahvima tulnud sinised) oli foorumitäide koos isikliku kogemusega. Kui palju sa siit omale fakte ja seadusi tuletasid on siiski su enda peas kinni. Kord räägid jalgratastest kord igiliikurist vms (ütlesin vähemalt kaks korda, et ma ei väida kondivoki ja lubade kaotamise kohta ei üht ega teist) Aga ei, ikka ajad seda mulle kaela ja jaurad nagu keegi väidaks, et rulamehed jäävad lubadest ilma kui õllesed on. See körtlisärk kipub sul endal tulema.

Fakt, et sõiduki ja juhi definitsioon annab aluse lükates trahvi teha jääb faktiks. Kas 22/5 kohtus laulale lüües selle trahvi tühistab mina täna ei tea. Ma ei ole kuulnud ühestki kohtulahendist ja seda ei pruugi täna ka olemas olla. Ilma kohtuta on neid lugusi lõppenud nii ühte kui teistpidi see on ka fakt. Pigem jään arvamuse juurde et ei tühista. Aga see oleneb hirmus palju asjaoludest. Kas lükati lihtsalt mingit korjust ühest hoovist teise või üritati mingit nahaalsust, et seadusele vilistada.

Jesper kirjutas:

See sinu poolt viimasena tsiteeritud punkt käib suht konkreetselt ralli kiiruskatsete kohta, näiteks krossirada pole kuidagi seaduse mõistes tee, ega saa ka kunagi olema. Samamoodi ei ole seda ka kellegi põld või hoov. Tee ei ole lihtsalt sõiduvõimalus, vaid see peab üldjuhul selle austava staatuse saamiseks olema kantud vastavasse registrisse. Ära mõtle uusi seadusi välja ja levita seda jama, või siis kandideeri Riigikogusse, seal on see lubatud :)

(4) Käesolevas seaduses ei käsitleta liiklusena liikumist ja paiknemist teel, mis on suletud liikluseks võistluste ja massiürituste läbiviimiseks, politsei- ja päästeasutuse korraldusel või teehoiu või muul sellisel eesmärgil.

No käsitleb natuke muud ka ikka kui vaid konkreetselt ralli kiiruskatset.
Aga ma enam täpselt ei saa aru mille vastu ma/sa üldse vaidlen(d) või milles sa minuga ühel meelel oled või ei ole.

Viimati muutis Madlobster, 18 Mai 2018, 18:03, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”