[u+] Kui ohtlik täpselt on mootorrattaga sõitmine?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 1836
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 190 korda

Re: [u+] Kui ohtlik täpselt on mootorrattaga sõitmine?

Lugemata postitus Postitas M.T. » 24 Mai 2018, 16:14

urmas66 kirjutas: Ma olen täheldanud seda,et kui ma ka eraldusribaga teel täied peale tõmban,siis peale mõne üksiku(sina siis võibolla?) kustutavad täied ära.Ilmselt siis minu tuled on neile pimestavad? Minu auto vahetab ise ära ja ma arvan,et insenerid,kes selle süsteemi on väljamõelnud,ei ole küll lollid,et see just sellise tundlikusega tehti.
See on tõlgendamise küsimus. Sina järeldad, et nad tõmbavad täied maha kuna sinu omad pimestavad neid, aga vabalt võib olla põhjus selles, et nad peavad seda sinu märguandeks sellele, et nende tuled pimestasid sind. Kumb tegelikult on, seda me ei tea.
See n.ö. automaatne tulede vahetamine pole tihti tulede vahetamine, vaid suunamine või osaline varjutamine. Ja süsteem teeb seda mingi signaali alusel. Selleks signaaliks võib olla ka see, et mitte sina ei pimesta vastusõitjat, vaid süsteemi aravtes tema sind. Selle põhjuseks võib aga olla vastutulija paigast ära esituled, mis on vasakule ja pimestavadki sind ehk sinu süsteemi andureid. Süsteem leiab seepeale, et te sõidate lähestikku otse üksteisele vastu, kuigi tegelt olete 4-realisel ja korras tuledega ei pimestaks ei tema sind, ega sinu süsteem reageeriks ka tulede ümberlülitamisega.
Me võime siin hommikuni diskuteerida ja veel kauemgi ning lõpuks minna ka maanteele katseid tegema ja ikka üksmeelele mitte jõuda. :bsmile: Ilm ilus ja tuleb hoopis sõitma minna.


Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”