Õnnetused mootorratastega 2018

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nii on:

Road_accident_fatalities_by_category_of_vehicles,_2013,_per_million_inhabitants.png
Road_accident_fatalities_by_category_of_vehicles,_2013,_per_million_inhabitants.png (38.95 KiB) Vaadatud 5269 korda

See Eesti null muidugi on tänavu juba 2 jne, ja kindlasti sõidetakse lõuna pool rohkem tsiklitega, aga 10 kordne vahe on ikka muljetavaldav. Tsikleid peaks meil olema umbes kaks korda vähem per nupp ja noh igaüks võib ise arvutada palju sõidukuid vähem on. Samuti on meil asjad korras võrreldes Soome, Rootsi, Läti ja Leeduga, kus on sarnane kliima ja sõiduhooaeg. Samas olulisem kui statistika on minuarust see tunne mis liigeldes tekib - Eestis on inimesed ikka reeglina kannatlikud, Hispaanias suhtutakse tsiklisti tihti nagu meil jalgratturisse - mina siin teen oma manöövri nagu mina tahan ja sina könn vaata ise kuidas saad. Seda asja Eestis ikka tihti ei kohta.

Ühesõnaga neid numbreid võib väänata nii või naa, aga minu tagasihoidlik soovitus oleks nutt jätta ja ise silmad lahti hoida - sellist kohta pole maamuna peal olemas, kus autojuhid on nii viisakad ja tähelepanelikud, et tsikli seljas võib aju lukku panna ja kinnisilmi peale väänata.



Mine “Vaba teema”