Dominator summuti.

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 824
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 990advSR, 701Rally, Berg.
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 26 korda
Kontakt:

Re: Dominator summuti.

Lugemata postitus Postitas Snowhite » 31 Mai 2018, 09:33

Macintosh kirjutas:
Hr.Nõel kirjutas:
Kuidas see 7kg täpsemalt määrav on?
Originaal mis all oli on kõik ühest tykist kuni mootori keskele välja. Ja peale äravõtmist sai kaalule kogu see kupatus visatud. Kaal oli väheke alla 9 kg.
Dominatori oma ei kaalunud üle,aga paberite järgi koos torujupiga 1,8 kg. Juurde sai tehtud ka killer. Kahjuks ei kaalunud seda komplekti üle. Siis oleks vist grammi pealt vahe saanud. Usun neid pabereid. Aga väga kerge on küll.
Liitmise-lahutamise teel saingi selle tulemi. Vaatasin talvel ebayst paljusid neid "tuuningu" sumpse. Dominator lõi oma hinna ja kaaluga ka paljusid nimekaid. Ei tea kuidas ta vastu peab jne.
Sellest ma saan aru, et numbriline näitja on parem aga minu küsimuse mõte oli: kas sa reaalselt panid ka 9 kg kadumist kasutuse käigus tähele või see on pigem teoreetiline ja teadmisel põhinev?
Oleneb kui pikale reisile ja millistele teedele.
Kui lähed 5 tuh km ja mööda asfalti ja siledaid (maid) kruusateid sõitma, siis ei näe vahet nähtavasti kuidagi.
Kui eesmärk on 15 tuh km mööda Mongoolia steppi sõita ja muid "huvitavaid" eesmärke täita, siis on iga kilo arvel. See kujundab nii ratta käitumise off- piste situatsioonides kui rehvikulumise, vedrustuse toimimise ja ka Sinu enda väsitamises. Lisaks alati see teema, et kui reisiratast või võistlusratast ehitatakse, siis tihti on vajalik lisakütus. Hea, kui suudad lisakütusega siiski jääda mõistuse piiresse ja kergem väljalase aitab "tasandada" neid numbreid.
Olenevalt ratastest on võimalik saada pea 10kg kergemaks selle süsteemi arvelt. Vahel vaevu 1-2 kg. Kui see rahakotile pihta ei hakka, sis ju tore ikka.
:bsmile:


Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”