[U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 5727
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Asukoht: Tallinn, Tondi
Tänanud: 738 korda
Tänatud: 616 korda
Kontakt:

Re: [U+] Mootorrattad ühissõidukiradadele, tehnilisest ülevaatusest võiks loobuda...

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 22 Juun 2018, 12:01

Sellisel kujul nagu täna pole tehnilisel ülevaatusel mõtet. Sisulist kontrolli ei toimu, vahitakse e-märgiseid summutitel, suundadel ja esituledel ning numbrimärgi paiknemist tsikli keskteljel. Samal ajal on pea viimase piirini kulunud piduriketas ja selle kohta ei tunta isegi huvi. Asjad mida Streetmoto märkis, meil nii-kui-nii täna kontrollimisel üles ei leita. Ma kaotaks ülevaatused ära ja asendaks need kohustuslike tehnilise kontroli koolitustega mootorratturitle. Sama kulu eest, mis ülevaatusele läheb. Kuna ülevaataja sisulisi küsimusi nii-kui-nii ei suuda käsitleda siis sõidavad need korrast ära tsiklid teedel jätkuvalt eadsi, koolitus teeks vähemalt ratturid niiplaju targaks, et nad oskaks oma ratta järele vaadata.

See elus püsimise (nähtavuse) teema on ikka konkreestes mootorratturis kinni. Algajale sõitjale võiks anda küll aga samas, kui algaja ostab endale musta tsikli, samavärvilise nahktagi ja mattmusta kiivri siis enne hakkab päike solgipange loojuma kui selline rattur end neoontraksidega varustab.

Bussiradade kasutamine on kinnni puhtalt kohalikus omavalitsuses, naaberlinnas Helsinkis on bussirajad tipptunnivälisel ajal tänu lisatahvlitega liiklusmärkidele ka tesitele sõidukitele kasutatavad. Meil seda ei tehta. Sama asi tsiklitega. Lisatahvleid on vaja.


Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”