Elukindlustus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Kas kellelgi on kogemust mootorratta õnnetuse ja elukindlustusega?

Tuttav murdis just jalaluu (mitte rattaga) ja sai 7000euri. Jäin mõtlema, et rattaga kukkudes saaks vähemalt mingid kulud tagasi nii :D
Kuna tegemist ohtliku alaga, siis kindlustus ei pruugi kindlustada või maksta ?



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tsikkle on liiklusvahend. Kui on lepingus, et katab liiklusõnnetuse korral, siis kuku tsikli või sõida autoga puusse, kindlustuse jaoks vahet pole.

Erisused võivad tulla võistlsute jms korral.

Lepingut sõlmides ei ole vaja maaklerile iga minuti tagant rääkida kui kõva sõidu mees sa tsikliga oled. :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas:
Spoiler

Tsikkle on liiklusvahend. Kui on lepingus, et katab liiklusõnnetuse korral, siis kuku tsikli või sõida autoga puusse, kindlustuse jaoks vahet pole.

Erisused võivad tulla võistlsute jms korral.

Lepingut sõlmides ei ole vaja maaklerile iga minuti tagant rääkida kui kõva sõidu mees sa tsikliga oled. :D

Just. Ja kui on puhkusele minek siis osadel kindlustusseltsidel on mingi aktiivne puhkus või midagi sarnast- see katab mäesuusa, mootorsaani jms. aktiivse tegevuse tagajärjed. Võistluste puhul sisaldab litsents mingi summa väärtuses elukindlustust, aga alati on mõistlik lisaks teha. Võib mõelda vastutuskindlustuse peale ka, et kui teisele mingi jandi kokku keerad.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mina ka ükskord vaatasin, et kindlustuselt on võimalik valida isegi variant, mis katab saamata jäänud töötasu osaliselt. Noh mina kui iseenda tööandja.. mul oleks ikka päris abiks kui parema käe kipsi korral mingi raha + valuraha tuleks :D Ja selline kindlustus maksis mingi 8 eurot kuus vist.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mu tööandjal on mingi õnnetusjuhtumi kindlustus ja just tuli Ifist kiri seoses mu jala murruga - makstakse 1050€ selle eest et 4 nädalat kodus passisin.
Saab vähemasti ratta korda selle raha eest - jala paranemisele see niikuinii kaasa ei aita.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Black »

Maaks kirjutas:

Saab vähemasti ratta korda selle raha eest - jala paranemisele see niikuinii kaasa ei aita.

Oi, kui palju kiiremini jalg paranema hakkab, kui näed, et ratas juba päris sõidetavaks saama hakkab! :)


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Maaks kirjutas:

Mu tööandjal on mingi õnnetusjuhtumi kindlustus ja just tuli Ifist kiri seoses mu jala murruga - makstakse 1050€ selle eest et 4 nädalat kodus passisin.
Saab vähemasti ratta korda selle raha eest - jala paranemisele see niikuinii kaasa ei aita.

Ega sa ei tea, mis kindlustusseltsiga tegu oli? Ma siin just vaatan ja võrdlen erinevaid pakkumisi, ei teagi, mis see mõistlik oleks.
7000 jalaluu murru eest on päris hästi saadud muidugi. Mind huvitaks peamiselt päevaraha ja valuraha, aga valuraha protsendid on ikka nii väikesed, et no ei tea kas ikka on mõtet teha. Päevarahad on erinevalt, kas fikseeritud summale või palgaga seotult. Viimast ei tahaks, ettevõtjana maksan endale ikka võimalikult väikest palka ju :D

Muidu enamusel on nii, et see tavaline õnnetusjuhtumi kindlustus nt ringrajal sõites ei kehti, aga liikluses küll. Tädi isegi ütles, et nooo kui natuke mootorrattaga tänaval sõidad siis on okei :D :D Poksitrennis ka ei kehti. Mingid välistused olid veel, aga mäesuusatamisel kehtib, kuni sõidad ette nähtud radadel vms.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Maaks »

ttt kirjutas:
Maaks kirjutas:

Mu tööandjal on mingi õnnetusjuhtumi kindlustus ja just tuli Ifist kiri seoses mu jala murruga - makstakse 1050€ selle eest et 4 nädalat kodus passisin.
Saab vähemasti ratta korda selle raha eest - jala paranemisele see niikuinii kaasa ei aita.

Ega sa ei tea, mis kindlustusseltsiga tegu oli? Ma siin just vaatan ja võrdlen erinevaid pakkumisi, ei teagi, mis see mõistlik oleks.
7000 jalaluu murru eest on päris hästi saadud muidugi. Mind huvitaks peamiselt päevaraha ja valuraha, aga valuraha protsendid on ikka nii väikesed, et no ei tea kas ikka on mõtet teha. Päevarahad on erinevalt, kas fikseeritud summale või palgaga seotult. Viimast ei tahaks, ettevõtjana maksan endale ikka võimalikult väikest palka ju :D

Muidu enamusel on nii, et see tavaline õnnetusjuhtumi kindlustus nt ringrajal sõites ei kehti, aga liikluses küll. Tädi isegi ütles, et nooo kui natuke mootorrattaga tänaval sõidad siis on okei :D :D Poksitrennis ka ei kehti. Mingid välistused olid veel, aga mäesuusatamisel kehtib, kuni sõidad ette nähtud radadel vms.

If kindlustus, "Ajutise töövõimetusekaotuse hüvitisena on valitud päevaraha. Päevapalga arvutamisel on aluseks kindlustatu sotsiaalmaksuga maksustatud netosissetulek õnnetusjuhtumile eelnenud 6 kalendrikuu jooksul" + arvutuskäik oli selles saabunud teates kirjas.
Pole sa siis mingi ettevõtja, OÜ-taja lihtsalt ju :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mis see keskmine kuumakse on siis? Mulle seni pakutud elukindlustuse kuumaksed on olnud ülemõistuse astronoomilised või siis üldse loobutakse pakkumisest, kui elukutsest (tööandjapoolne kindlustatus olemas) ja hobidest kuulevad..
Samas kellelgi kogemus mõne kehavigastustekompenseerimise kindlustusega? Noh, et murran varba ja saan tonni, sest siis paraneb kiiremini? Mul juhtub asju :)


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas ttt »

No siin eespool mainiti paar keissi. Tundub küll päris hea diil mingi 7k saada murtud luu eest. Ma just vaatasin ja võrdlesin, et mis kindlustusel siis paremad kopikad on ka valurahaks, varba eest ei saa suurt midagi :D Aga kui päriselt häda korral midagi saab siis võib ju kopikaid maksta ka (pole lapsi, laene, ohtlik elukutse jne, makse mingi 10€ kuus). Ega jah ma ka ikka küsisin üle, kas poksitrennis kehtib kindlustus, sest ühel on välistatud ja siis selgus, et teisel ei olegi välistatud. Purjetamist ei loetud spordiks, nii et sellega on klaar. Elamine on ikka üks kuradi ohtlik tegevus küll, peab tõdema.

Aga no kõik ettevõtjad on ju OÜ-tajad :D rohkem või vähem. Kui just pole AS või mõni muu ühing. Ettevõtja päevapalga arvutamisel on veel viimasena esitatud tuludeklaratsioon aluseks (kui ei ole fix summa). Eks peab siis kalkuleerima natuke.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

reimps kirjutas:

Mis see keskmine kuumakse on siis? Mulle seni pakutud elukindlustuse kuumaksed on olnud ülemõistuse astronoomilised või siis üldse loobutakse pakkumisest, kui elukutsest (tööandjapoolne kindlustatus olemas) ja hobidest kuulevad..
Samas kellelgi kogemus mõne kehavigastustekompenseerimise kindlustusega? Noh, et murran varba ja saan tonni, sest siis paraneb kiiremini? Mul juhtub asju :)

Mis imehobid sul siis on?
Minu hobinimekiri ei pannud ametnikku isegi pead pöörama.
Küsis uimaselt üle prillide, et ega korvpalli ei mängi?
Ei vastus andis kohese rohelise tule lepingu sõlmimiseks.

Pilt

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas Tort »

Seltside vastava toote tingimused tuleb luubiga läbi lugeda. Osadega saad näiteks vaid ÕNNETUSJUHTUMIGA hüvitist. Kui aga vaikselt vähki sured, siis see pole õnnetus. Mul on vaja aga, et järglastel kodu alles jääks ja võileivad laual oleks. Omal Swed igal viisil kasti minemise või püsiva töövõimetuse vastu. Luumurd ja gripiga kodus olemine ei ole kaetud.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Elukindlustus

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mind antud juhul huvitaski just õnnetustega seonduv, sest laene ja järglasi pole. Haiguste puhul kindlustust saab ka veel eraldi valida. Ja igasuguseid muid asju.
Aga hobidega jah peab iga pakkuja välistused eraldi läbi nämmutama. Mäesuusatamine, poksimine ja muud sellised ei ole midagi nii erilist ju.. aga kindlustus ei pruugi kehtida. Muidugi liikluses ka, peavad olema juhiload, kaine, sõitma lubatud kiirusega jne.. aga kui ma lihtsalt mingi vea teen ja õnnetus juhtub, kas siis ka kindlustus ei kehti või?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”