Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas and »

Maaks kirjutas:

Aga kas on vaja nende inimeste elude pärast põdeda, kes seda ise ei tee?

Ega keegi nende pärast ju põegi. Pigem ikka niipidi, et selline kütab sulle autosse sisse ja isegi kui sina ja su pere terve nahaga pääsete, siis lisaks auto remondiga jändamisele jääb ka s**t tunne ülejäänud eluks sisse, et keegi end sinu auto vastu sodiks on sõitnud.



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ausalt öeldes see igal võimalusel perede, lapsevankrite ja tont teab mille sissetoomine raudkindla argumendina teise inimese vabaduse ja valikute piiramise poolt on sada korda tülgastavam, kui see üks väheke puseriti läinud möödasõit. Sõitke siis krt rongiga, kui iga väike asi liikluses nii traumeeriv on.

Ja raudselt saavad neist põngerjatest teismelisena narkarid ning tibi paneb egiptlasega putku, samal ajal kui "hälvikud" sõidavad ikka tsikliga edasi :lol:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Jesper kirjutas:

Ausalt öeldes see igal võimalusel perede, lapsevankrite ja tont teab mille sissetoomine raudkindla argumendina teise inimese vabaduse ja valikute piiramise poolt on sada korda tülgastavam, kui see üks väheke puseriti läinud möödasõit.

Selle peale paneks lausa laigi, kui mul laikimise vastu allergiat ei oleks. Hüpoteetiline rase naine kolme lapse ja koerakesega on alati platsis, kui vaja utreerima asuda.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Black kirjutas:
Jesper kirjutas:

Ausalt öeldes see igal võimalusel perede, lapsevankrite ja tont teab mille sissetoomine raudkindla argumendina teise inimese vabaduse ja valikute piiramise poolt on sada korda tülgastavam, kui see üks väheke puseriti läinud möödasõit.

Selle peale paneks lausa laigi, kui mul laikimise vastu allergiat ei oleks. Hüpoteetiline rase naine kolme lapse ja koerakesega on alati platsis, kui vaja utreerima asuda.

Offtopic, aga mind on mingi närvihaige naoorik Prisma parklas korra tulnud noomima, "miks ma selliselt sõidan ja kuhu nii kiire ja kasvõi lapsed surnuks". Ma siis selgitasin, et mul lapsi autos polnud. Mees, kes roolis oli (ja kes signaali ja sõrme 100% välja teeninud oli) hoidis targu kaugemale :D
Öelda tahan seda, et need rasedad ja lapsed ja korad on kohati päris reaalsed.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Viimaste juttude lugemisel tuli mul enda olukord ka meelde, kus paar aastat tagasi vaiksel kõrvalisel teel sõiduautost möödasõidu tegin. Sihtkohta jõudes peatus sama auto mõni minut hiljem minu kõrval ja roolis olnud tädi kukkus mind sõimama, et mida sa krt kihutad, et tema lausa ehmatas kui ma (tegelikult üsna viisakalt) temast mööda sõitsin. Vastasin, et kui ta enda ümber liiklust ja peegleid jälgiks, siis poleks vast ehmatust olnud. Tädi läks närvi. Ütles mulle, et seal oli 70 ala ja tema sõitis vähemalt 80kmh ja mina sõitsin temast ikka mööda. Vastasin, et kui ta ise kiirust ületas, siis ta pole küll õige inimene mind kritiseerima. Tädi oli selle aja peale juba päris närvis ja suu vett täis, aga tema rahustuseks lubasin sealkandis rohkem mitte kihutada ja soovisin talle kena suve jätku :mrgreen:

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas and »

Jesper kirjutas:

Ausalt öeldes see igal võimalusel perede, lapsevankrite ja tont teab mille sissetoomine raudkindla argumendina teise inimese vabaduse ja valikute piiramise poolt on sada korda tülgastavam, kui see üks väheke puseriti läinud möödasõit. Sõitke siis krt rongiga, kui iga väike asi liikluses nii traumeeriv on. Ja raudselt saavad neist põngerjatest teismelisena narkarid ning tibi paneb egiptlasega putku, samal ajal kui "hälvikud" sõidavad ikka tsikliga edasi :lol:

Ma selliseid lihtsaid inimesi olen ausalt öeldes alati kadestanud - milleks põdeda asjade pärast mis võiks juhtuda! Kui on juba juhtunud, siis vaatame juba edasi. (w)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kirs »

SERTÃO
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: RE: Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Kirs kirjutas:

Täna oli rajal ka lärmakamaid rattaid kui Tseiko oma, tegu pigem nagu norimisega. Eks Hall dramatiseerib teksti üle ka, et saaks elu24 veergudele, "mees kes pääses surmasuust" .

PiltPilt
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Pehmo toodi lihtsalt pilvedelt alla väikese maapõrkega. Nii juhtub, kui liiga suur suu on ja lähed vägisi teise(vale) venna rattalt võtit eest kakkuma. Sotsiaalmeedias nutma ollakse küll kiired "mehed". Tean Tseikot juba aastaid, olen temaga koos treeninud ning kui tema kätt kellegi vastu väljaspool treeningsaali tõstaks, siis peab keegi kas ise käe esimese tõstma või tõsiselt mõnitama/solvama. Andresel pool juttu rääkimatta.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

...aga kuidagi peab ju püünele pääsema...klikke tuleb ja jälle rattaga "paha mees" leitud. Alikut teades kipub tõesti osa jutust kadunud olema.

sõidan võrriga!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas seal tõesti mõõdetakse ratastel nüüd mürataset enne rajalepääsu või mismoodi see asi üldse mingi keelamise ja normide täitmise/mittetäitmise ning võtmete eest tõmbamiseni läks?

endal plaanis ka lähiajal minna ühe suhteliselt valju pütiga rattaga, mis tegelikult teeb rohkem lärmi, kui mulle endalegi meeldiks :D aga noh samas, see on siiski ringrada ja eeldaks, et sinna ei ole vaja minna päris ülevaatuselegaalse torustikuga.
igatahes paistab, et mõned päevad tagasi on pärnu rajal muudetud kehtivaid müranorme. juttu läbi lugedes on need muudatused muidugi pehmelt öeldes absurdsed, minu kui akustikaspetsialisti jaoks vähemalt. staatilise müra testi max taset on mingil põhjusel vähendatud 2db võrra, mis reaalses elus on väga napilt kõrvaga tajutav erinevus. Juurde on aga veel lisatud mingi veider "mööduva müra test" ja jutt ühelgi hetkel sõitva sõiduki mürast, mis on pehmelt öeldes naljakas muinasjutt. Mõõtku siis juba lihtsalt müra üle terve pööretevahemiku ära ja vaadaku, kas see ületab 113db või mitte ning tehku järeldus sellest. Milleks küll selline lollimängimine, et kõigepealt lastakse masin rajale ja siis hakatakse justkui juba rajal sõitval masinal mõõtma veel eraldi "mööduvat müra" ning lehvitama lippu? :S huvitav kelle initsiatiiv kogu see jama nüüd on.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Vastus võib peituda siin kuu aega vanas artiklis:
Õiguskantsler Ülle Madise on asunud uurima, kas Audru ringraja müratase vastab nõuetele ja kas rajatud on kõik ringraja detailplaneeringus ette nähtud müratõkked.

Õiguskantsleri poole pöördus Pärnu linna elanik, keda häirib Audru ringraja müra. Ühtlasi selgitas ta, et ringraja detailplaneeringus ette nähtud müratõkked on osaliselt seniajani rajamata. Audru osavallast antud selgituste kohaselt pidid müratõkked 2017. aasta lõpuks valmis saama.

Ringraja detailplaneeringus on käsitletud nõudeid müraleviku tõkestamiseks: ette on nähtud nii müravalli, müratõkkeaia kui ka kõrghaljastusriba rajamine. Samuti on detailplaneeringus määratletud planeeringuala kasutamise nõudeid: keelatud on näiteks vormel 1 sõit, täpsustatud on ka ringaja kasutamise kellaajad. Kõik planeeringust tulenevad nõuded on kohustuslikud.

Seepärast palub õiguskantsler Pärnu linnavalitsusel selgitada, kas Audru ringraja detailplaneeringut on järgitud, kas selles ette nähtud müratõkked on rajatud ja kui ei ole, siis mida on ette võetud probleemi lahendamiseks. Samuti soovib õiguskantsler teada, mida linnavalitsus on ette võtnud mürataseme vähendamiseks, kuna normide piiresse jääv müragi võib häirida.


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Alik Tseiko enda versioon toimunust:

M.O.T.T.

Olen ise ka Alikuga trennialaselt palju kokku puutunud ja ta on igas olukorras terve mõistusega inimese mulje jätnud, isegi kaalulangetuse viimastel minutitel või sparrides ilmselgelt palju tugevamana alati sobiva löögitugevuse valides.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pagan, nüüd jääb küll mulje, et kuulus vabavõitleja on lumehelbeke või kaerahelbeke.
Minu teada on Auto24 eraettevõte ja ma saadaks kah sellise tüübi kes hakkab mingeid müramõõturite sertifikaate nõudma tavalisel rajapäeval kuu peale. Oleks tegemist võistlusega oleks nõudmine põhjendatud.

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas max07 »

Rada tuleb sulgeda ja sinna matkarajad ja discgolfi väljak teha. Rajale mõeldud Akrapovicud jt. koju voodialla vatiteki sisse mässida ja tsikliasemel elektriroller osta.

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee

kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kasper »

mx77 kirjutas:

Pagan, nüüd jääb küll mulje, et kuulus vabavõitleja on lumehelbeke või kaerahelbeke.
Minu teada on Auto24 eraettevõte ja ma saadaks kah sellise tüübi kes hakkab mingeid müramõõturite sertifikaate nõudma tavalisel rajapäeval kuu peale. Oleks tegemist võistlusega oleks nõudmine põhjendatud.

Saadaks ka selle ettevõtja nah*i, kui ta tuleks mölisema, et ma teenuse eest Monopoli rahas tasusin... mis krdi tõestusst sul vaja on, et jehtiv valuuta. Mina ju ütlesin, et nii on

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

max07 kirjutas:

Rada tuleb sulgeda ja sinna matkarajad ja discgolfi väljak teha. Rajale mõeldud Akrapovicud jt. koju voodialla vatiteki sisse mässida ja tsikliasemel elektriroller osta.

Max, krossivõistluselt on tutika Kawasaki vennad stock summiga minema saadetud, ja mehed on nutnud aga see pole võistluse korraldaja probleem, kui tehas ei suuda kehtivaid rahvusvahelisi norme läbivat summi oma rattale teha

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Silmaringi laiendamiseks olgu mainitud, et dB skaala on logaritmiline, mistõttu vahe 110vs 113 on tegelikult väga suur.
Samas arusaamatu kuidas üksteisele verbaalselt või füüsiliselt molli sõitmine seda numbrit muudaks :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

mx77 kirjutas:

Pagan, nüüd jääb küll mulje, et kuulus vabavõitleja on lumehelbeke või kaerahelbeke.
Minu teada on Auto24 eraettevõte ja ma saadaks kah sellise tüübi kes hakkab mingeid müramõõturite sertifikaate nõudma tavalisel rajapäeval kuu peale. Oleks tegemist võistlusega oleks nõudmine põhjendatud.

Kuidas sul selline mulje saab jääda ? Lumehelbeke on ikka see mees, kes tuleb sotsiaalmeediasse nutma, kui teine võtab tal kaelast kinni ning lennutab persetpidi maha :lol: Oleks tegu peksmisega, siis arusaadav, kuid hetkel sai Hall karukallistuse osaks lihtsalt. Mul oleks küll häbi sellisest asjast netti kirjutada, aga noh mis teha. Tänapäeva uus reaalsus-täisealised mehed halavad internetis.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Maaks kirjutas:

Silmaringi laiendamiseks olgu mainitud, et dB skaala on logaritmiline, mistõttu vahe 110vs 113 on tegelikult väga suur.
Samas arusaamatu kuidas üksteisele verbaalselt või füüsiliselt molli sõitmine seda numbrit muudaks :-)

Just. 100dB vs 103dB vahe on märgatav. Ehk siis kui 100dB annab helivaljudust 1.000 ühikut, siis 103dB annab selle suhtes 1.413 ühikut. Vahe on 40%.

Ma ei saa ka aru, kuidas kellelegi hr. vabavõitlejast lumehelbekese mulje jääb. St milline tema käitumine teeb temast helbe? Sealhulgas ei näe, et oleks liigset jõudu kasutatud isiku suhtes, kes tema vara kallale tikkus. Ka on mõnes mõttes õige jutt mõõteseadmete taatlemise staatusest, hälbega arvestamisest jne. Samas on ringraja personalil ilmselt õigus mis iganes põhjustel klientuuri valida.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ilmselgelt on siin kaotajad mõlemad pooled:

  • üks kaotas võimaluse Eesti ainukesel ringrajal trenni teha

  • teine kaotas võimaluse nende taatlemiste ja hälvete teemal edaspidigi ambaaliga vaielda :wack:

    :mrgreen:


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Wtf3000 kirjutas:

Sealhulgas ei näe, et oleks liigset jõudu kasutatud isiku suhtes, kes tema vara kallale tikkus.

Võib-olla võitleja üritaski umbes näpuga eemale lükata, aga välja kukkus nagu alati :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

RasmusL kirjutas:
mx77 kirjutas:

Pagan, nüüd jääb küll mulje, et kuulus vabavõitleja on lumehelbeke või kaerahelbeke.
Minu teada on Auto24 eraettevõte ja ma saadaks kah sellise tüübi kes hakkab mingeid müramõõturite sertifikaate nõudma tavalisel rajapäeval kuu peale. Oleks tegemist võistlusega oleks nõudmine põhjendatud.

Kuidas sul selline mulje saab jääda ? Lumehelbeke on ikka see mees, kes tuleb sotsiaalmeediasse nutma, kui teine võtab tal kaelast kinni ning lennutab persetpidi maha :lol: Oleks tegu peksmisega, siis arusaadav, kuid hetkel sai Hall karukallistuse osaks lihtsalt. Mul oleks küll häbi sellisest asjast netti kirjutada, aga noh mis teha. Tänapäeva uus reaalsus-täisealised mehed halavad internetis.

Ma lugesin mõlema osapoole postid läbi ja mul jäi küll tunne, et vabavõitlejale tehti kohustuslik soovitus vaiksem sumpa hankida ja siis rajale naasta, mille üks mees arvas, et ta on nii kõva tüüp, et hakkab taatlemissertifikaate nõudma ja kui neid ei esitata siis sõidab kasvõi vägisi rajale. Viimase vältimiseks üritati ta rattal võti eest võtta.
Ma arvan, et eraraja omaniku/juhi korraldusi peab täitma ja mitte põrkama hakkama.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

ttt kirjutas:

Võib-olla võitleja üritaski umbes näpuga eemale lükata, aga välja kukkus nagu alati :D

Ilmselt nii oligi, lihtsalt lükkamise objektiks sattus keskmine eesti mees, kes nagu tuulelipp siinapoole pöörab, kuhu tuul puhub. Seekord puhus sõrmega, aga sisseharjunud refleksid ei vedanud alt.
Aga olgem ausad, käsapidi kellegi ratta võtme kallale kippuda ei ole üldse hea mõte, täitsa õige otsus sellist omavoli takistada. Ülejäänust on mul poh, aga näppudega vaatajad ei meeldi.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt oleks nendest igasugu sõrmega lükkajatest viisakas tegelda omaenda reeglite kehtestamisega seal oma trennisaalis kaaslaste keskel või muidu selgelt piiritletud alal, mitte trügida normaalsete inimeste sekka, kes saavad täiesti suurepäraselt ka üldse ilma käsi appi võtmata oma asjad ära aetud. See on aegade algusest peale täiesti iseenesestmõistetav, et seal boksitee otsas võib lipuga seista kasvõi kolm numbrit sobivast suuremas neoonvestis 15a poisike, kui rajale sõita ei tohi siis nii on ja jääb ja aamen kirikus. Hakata seal jõuga rajale trügides mingit oma õigust taga ajama on kõige kiirem viis end üldse värava tagant leida, nagu antud juhul ka läks.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ttt »

Sisse harjutatud õige tehnikaga pole absoluutselt vaja jõudu rakendada :D Eks võib-olla sellest kukkumine jne. See on muidugi omaette teema, et üldse käed käiku lasta, aga see on juba paras spekuleerimine, mis siis ikkagi toimus.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Õigustamata kumbagi osapoolt (täiskasvanud mehed võiks sõnadega hakkama saada) siis kasutades ükskõik mis (spordi)rajatist oled sa kohustatud ka jälgima antud rajatise kasutamise reegleid.
auto24ringi ohutusnõuded ja eeskirjad punkt 2.20 "auto24ringi personali poolt antud korraldused on täitmiseks kohustuslikud."
Kas see korraldus on seaduslik või tuleks hoopis rajatasu tagastada, seda arutate juba rahulikult raja kõrval.

Ma saan aru mõlemast poolest - kui lärm on liiga kõva siis ühel hetkel võetakse ringrajalt lihtsalt kasutusluba ära ja istume kõik lolli näoga. Ja neid äravõtjaid (poliitikuid) ei huvita, kas oli 1 või 3 db üle normi.
Teiselt poolt on näotu tulla alles pärast raha maksmist ja esimesi ringe ütlema, et sina tule maha ja raha tagasi ei saa. Kui on mürapiir siis peab olema ka võimalus enne raha maksmist ja rajale minekut kontrollida. See, kas vastav rajal mõõdetud näit erineb kuskil mujal mõõdetust ei puutu antud juhul teemasse. Rajahaldur saab panna mõõteseadme serdi koopia ja mõõtmisjuhise administraatori juurde seinale.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Just, ja seda tulekski teha. Panna seinale ning samuti tuleb sellised kontrollimised teha ära enne kui rahad makstud ja inimene juba rajale lubatud. Samuti oleks tegelikult inimlikult mõistlik lasta see üks õhtu selle 1 detsibellise üleolekuga ilmselt oma sõidud ära teha ning lihtsalt anda teada, et järgmisel korral pead omal midagi muutma.

Ühtlasi, auto24 võiks tegeleda oma tegemata jäetud töödega! ma olen täiesti veendunud, et raha tuleb neil hästi ja ei saa olla küll mingit head vabandust miks ei ehitata neid projektis ette nähtud müratõkkeid nõuetekohaselt välja. See oleks ju tegelikult korrektne lahendus probleemile.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kas ratta omanik ise ei peaks hea seisma et pill tingimustele vastaks.Ma olen kõik oma rattad üle mõõtnud et lihtsalt teaks ja asi oleks kindel kui kuskil mingi teema olema peaks.
Siin mõned punktid
3.3.3 auto24ring ei teosta mootorrataste tehnilist kontrolli, kuid tal on õigus hinnata mootorratta tehnilise seisundi sobivust rajal sõitmiseks ning vajadusel sõiduki sõitmine keelata;
3.7.2 Sõidukeid, mis ei vasta auto24ringil kehtestatud müranormidele, ei lubata ringrajale sõitma. auto24ringi personalil on õigus igal ajal teostada sõidukite mürataseme mõõtmist auto24ringi poolt aktsepteeritud ja auto24ringi poolt seadistatud mõõteseadmega. Juhul kui sõiduk on läbinud mürataseme kontrolli ning lubatud ringrajale sõitma, kuid sõitmise käigus tehtava mõõtmise tulemused ületavad kehtestatud norme, ei ole lubatud sõidukil ringrajal sõitmist jätkata. Mürataseme ületamise tulemusena rajal sõitmise keelamisel ei hüvitata sõitmata jäänud rajaaega;

3.7.3 Müranormide kehtestamisest teatab auto24ring ette vähemalt 30 päeva oma ametliku veebilehe kaudu.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

will111 kirjutas:

Just, ja seda tulekski teha. Panna seinale ning samuti tuleb sellised kontrollimised teha ära enne kui rahad makstud ja inimene juba rajale lubatud. Samuti oleks tegelikult inimlikult mõistlik lasta see üks õhtu selle 1 detsibellise üleolekuga ilmselt oma sõidud ära teha ning lihtsalt anda teada, et järgmisel korral pead omal midagi muutma.

Ühtlasi, auto24 võiks tegeleda oma tegemata jäetud töödega! ma olen täiesti veendunud, et raha tuleb neil hästi ja ei saa olla küll mingit head vabandust miks ei ehitata neid projektis ette nähtud müratõkkeid nõuetekohaselt välja. See oleks ju tegelikult korrektne lahendus probleemile.

Kujutad ette seda järjekorda ja ajakulu mis kulub selleks, et kella viiest terve hunnik rattaid enne kassasse lubamist ära peenestada.
Kui tekib kahtlus, et ratas on üle normi, kontrollitakse seda pit lane´il või kutsutakse lipuga maha ja mõõdetakse siis.

Kui on üle pole midagi teha, lööd käbid sumpsi või lähed sinna kus tulid. Mul on peale müravetot killerid kaasas, et selliseid ebameeldivusi vältida.

PiltPilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”