Hälvik- Mootorratturid


will111
Postitusi: 2747
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 183 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 » 12 Juul 2018, 03:37

kas seal tõesti mõõdetakse ratastel nüüd mürataset enne rajalepääsu või mismoodi see asi üldse mingi keelamise ja normide täitmise/mittetäitmise ning võtmete eest tõmbamiseni läks?

endal plaanis ka lähiajal minna ühe suhteliselt valju pütiga rattaga, mis tegelikult teeb rohkem lärmi, kui mulle endalegi meeldiks :D aga noh samas, see on siiski ringrada ja eeldaks, et sinna ei ole vaja minna päris ülevaatuselegaalse torustikuga.
igatahes paistab, et mõned päevad tagasi on pärnu rajal muudetud kehtivaid müranorme. juttu läbi lugedes on need muudatused muidugi pehmelt öeldes absurdsed, minu kui akustikaspetsialisti jaoks vähemalt. staatilise müra testi max taset on mingil põhjusel vähendatud 2db võrra, mis reaalses elus on väga napilt kõrvaga tajutav erinevus. Juurde on aga veel lisatud mingi veider "mööduva müra test" ja jutt ühelgi hetkel sõitva sõiduki mürast, mis on pehmelt öeldes naljakas muinasjutt. Mõõtku siis juba lihtsalt müra üle terve pööretevahemiku ära ja vaadaku, kas see ületab 113db või mitte ning tehku järeldus sellest. Milleks küll selline lollimängimine, et kõigepealt lastakse masin rajale ja siis hakatakse justkui juba rajal sõitval masinal mõõtma veel eraldi "mööduvat müra" ning lehvitama lippu? :S huvitav kelle initsiatiiv kogu see jama nüüd on.


Mine “Vaba teema”