Harige mind pisut: Garmin Zumo

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, mina ainult kaarti vaatangi, seega ei saa öelda et see tikutopsi suurune ekraan mus üldse küsimusi ei tekitaks. Samas teisest küljest inimesed sõidavad GPSMAP 60CSx-iga maailmale ringi peale ja kiidavad taevani, legendaarne toode, kõigi aegade parim jne, ja sellel on samasugune... Oleks ma rikas ostaks kõik mudelid ära ja siis otsustaks et mis on hea :D

Muidu neid igasugu kinnitusi eTrexidele on kogu nett täis, eks muidugi seal ole jälle eraldi uurimine et mida võtta ja mida visata jne, aga põhimõtteliselt ei tundu probleem olevat.




morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas morse »

Piipz kirjutas:

Koos laadimisega ei ole aga Etrexi patakad kestavad kaua ning paar lisapatakat taskusse ei ole mul mingit probleemi panna kunagi olnud.
Mul Etrex 30 juba päris mitu aastat olnud, enne seda oli ka mingi vanem Etrex. Järgmine saab ka ilmselt Etrex olema, nii ära harjunud juba.
Lisaks on käsigepsud oluliselt tundlikumad, kui ükskõik millised teised.
Ekraan on jah väike, kuid päikese käes hästi loetav. Ning ma ei vahi kunagi kaarti, vaid suunda ja järgmise pöörde vahemaad. Ehk siis see kaardi uurimine ei teeks mind targemaks, kui ma niikuinii võõras kohas sõidan.
Miinuseks ehk see, et on üsnagi aeglane, kuid minu jaoks plussid kaaluvad üle.

Kui kaua patakad kestavad?
Ma näiteks vahin just kaarti ja väikseid radasid, et otsustada, kuhu järgmisena keerata - Etrex jääks selles osas tsipa väikseks.

Zumo 550 on ka aeglane - saab hakkama.

Spets aluse eelis, mida võibolla muidu ei oska tahta, on see, et kui keerad tsiklil süüte välja, lülitub GPS 15 sekundi pärast välja (eeldusel, et sa ei vajuta ekraanil nuppu, et jätka tööd akult). Veel parem on see, et geps võtab pildi ette niipea kui uuesti ratta käima paned.

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas sarikas »

urmas66 kirjutas:

Kui otseselt teemasse mida Mac küsis,siis toimimine on neil kõigil sama,hinnaerinevus tekib navigeerimiseks mittevajalikest lisadest(va topokaardi tugi) ehk odavaim navigeerib tavakasutaja käes tavakaartidega sama hästi,kui kalleim mudel.

Ainult navigeerimisel on järgmised erinevused:

*Ekraani heledus/kontrastus - hea näide:

*Kiirus - proovi mõne suurlinna juures või näiteks detailset Eesti kaarti 345 välja zuumida ja siis kaardipealt mingit kohta leida. Aega tuleb päris tõsiselt kalendriga võtta. Lihtsam on nutitelefoniga googlemapsist ülevaade saada ja navigaatorisse sisestada soovitud koht. 345 järgi laiemast detailsest võõrast alast pilti ette saada on väga-väga aeganõudev, et mitte võimatu.
*Korraga navigeeritav teekonnapikkus ja vahepunktide arv - odavamal vastavalt vähem ja kallimal rohkem.

Minu jaoks on navigeerimisel oluline see, et ma näeks kuhu ma lähen ja saaksin otsida kuhu ma tahan minna. Vahe on kiirusel vähemalt sama suur kui videost nähtav ekraani kontrastsus.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas morse »

sarikas kirjutas:

*Ekraani heledus/kontrastus - hea näide:

Ekraani heledus ON teema. Kuna Zumo550 digitizer parasjagu jupsib, siis proovisin Samsung S4-ga navigeerimist. Tegu on Samsa omaaegse tippmudeliga - aga tsikli peal ei kõlba see ekraan kuhugi. Ma pole veel mattkilet proovinud. Samas vana ront Zumo näitab väga hästi.

Mul on paar sõpra, kes veel telefonidega navigeerivad. Minu virisemise peale ütlesid, et neil kõik superhästi näha (HTC One on ühel). No ma ei tea - ma arvan, et ta pole normaalset seadet kasutada saanud.

Aga sinu viidatud videos on ikka ulme erinevus... Need on ju mõlemad "tsikli" gepsud???

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Mõlemad on Zümod.

Ma võin öelda, et see video on tehtud hästi valitud väga "halbades" tingimustes. Mul on olnud 550, kasutanud 390 ja kasutan Navigator V (sama, mis 595). Arvesta, et 550 on kehvem päikse käes kui videos olev 390. :wink:

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas morse »

sarikas kirjutas:

Mõlemad on Zümod.

Ma võin öelda, et see video on tehtud hästi valitud väga "halbades" tingimustes. Mul on olnud 550, kasutanud 390 ja kasutan Navigator V (sama, mis 595). Arvesta, et 550 on kehvem päikse käes kui videos olev 390. :wink:

Holy crap! Ja inimesed ei saa aru, miks spetsiaalseid seadmeid on vaja :bsmile:

Muidu ma tean jah, et videos mõlemad Zümod, eeldasin, et see väiksem on lihtsalt mingi eriline junn - tuleb välja, et mu oma on veel junnim. :bsmile: (Ja ennist ma juba kirjutasin selle kohta, kui "junn" on Samsungi tipptelefon võrreldes uunikumZümoga, eksole.)

EDIT:
PS! Mac on väga hea teemade püstitaja. Aegajalt ma mõtlen, et kas ta tegelt ka tahab soetada külgkorviga mootorratast ja Tsiklinavi jne. Või ta lihtsalt süütab kergestisüttivaid kirjutajaid ja muidu lõuapoolikuid... :D

Aga tõele au andes on viimase aja navi teemades küll mitu väga sisulist asja välja tulnud...
Sarika heleduse jutt, teises teemas see Igo Regio kaart, mis näitab kenasti kõiki teid jne

põnev.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul on kahel autonavil ka ekraani heledus ära kadunud ja probleemi lahendus on olnud aku vahetus.Juskui oleks ekraani ,mitte akut vahetanud.Mõlemad 4,3" seadmed.Täna on ka kaks vana veel alles,millest üks peetis akuga, näitab nagu see videos olev kehv seade. Ma eriti ei usu, et see seal on korras seade.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas morse »

urmas66 kirjutas:

Ma eriti ei usu, et see seal on korras seade.

Minu arust ka kahtlane. Nagu juba öeldi, siis videos on olukord kõvasti liialdatud.

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas sarikas »

urmas66 kirjutas:

Minul on kahel autonavil ka ekraani heledus ära kadunud ja probleemi lahendus on olnud aku vahetus.Juskui oleks ekraani ,mitte akut vahetanud.Mõlemad 4,3" seadmed.Täna on ka kaks vana veel alles,millest üks peetis akuga, näitab nagu see videos olev kehv seade. Ma eriti ei usu, et see seal on korras seade.

Sul ju klemm Garminis olemas. Võta letist 390 ja 595. Praegu ilus juuli päike väljas, pane parklas mõlemad tööle.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sarikas kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Minul on kahel autonavil ka ekraani heledus ära kadunud ja probleemi lahendus on olnud aku vahetus.Juskui oleks ekraani ,mitte akut vahetanud.Mõlemad 4,3" seadmed.Täna on ka kaks vana veel alles,millest üks peetis akuga, näitab nagu see videos olev kehv seade. Ma eriti ei usu, et see seal on korras seade.

Sul ju klemm Garminis olemas. Võta letist 390 ja 595. Praegu ilus juuli päike väljas, pane parklas mõlemad tööle.

:D Mul pole vaja ei ühte ega teist.
Aga kuidagi liiga kehv tundub see pilt seal videos.Mõistus tõrgub uskumast,et nii kehv pilt saab üldse millelgi olla.Mina pole sellist udukogu kohanud. Kunagi oli mul auto seade, Nüvi 1390T, tsikli peal kasutuses ja see näitas päikeses täiesti adekvaatselt, võrreldes sellega sealt videost(isegi läbi GIVI koti oli parem).Tegelikult on ta mul veel täitsa olemas ,aga pole vaja enam, mul kõik telefoni peale tehtud.Tsikli omad ,ka kõige odavamad, peaks olema ju parema ekraaniga, kui 10a vana autonavi ?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Esimene video zumo390 kohta ,mis leidsin otsinguga ja siin on selle pilt pigem sama ,mis eelmises videos 595-l

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Ma sõitsin 6-7 hooaega Zümo 550´ga. Väga hea asi on. Ilmselgelt ma ei väida, et see ei näita pilti. Või ma ei väida sama 390 kohta. Ma ütlen, et kui sul on ere hommiku päike õige nurga all (näiteks seljatagant) siis 595 näitab seal veel pilti, kus 390 ja 550 ammu loetamatud on ehk 550 ja 390 on täiesti kasutatavad moto navid. Aga 595 on poole kallim, sest ta on parem. Üks põhjustest on parem ekraani kontrastsus ja heledus.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sarikas kirjutas:

Ma ütlen, et kui sul on ere hommiku päike õige nurga all (näiteks seljatagant) siis.........

....... siis keerad ekraani natuke teise nurga alla ja sõidad edasi :D või on need seadmed jäigalt kinni ?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Jesper »

... ja mõnel on jälle vaja asjalike nõuannete teema kraavi ajada oma rekkadega. Krt sinu jaoks on ju gpsid tehnika eilne päev ja waze kõige parem, mis kirevase vägi sind sunnib plärisema teemas, mida sa ilmselgelt ei valda ja isiklikke kogemusi pole? Garmini lehelt tabelit lugeda oskame me kõik ise ka.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

... ja mõnel on jälle vaja asjalike nõuannete teema kraavi ajada oma rekkadega. Krt sinu jaoks on ju gpsid tehnika eilne päev ja waze kõige parem, mis kirevase vägi sind sunnib plärisema teemas, mida sa ilmselgelt ei valda ja isiklikke kogemusi pole? Garmini lehelt tabelit lugeda oskame me kõik ise ka.

Kus siin midagi rekkadega seotut oli? Minu lisatud zumo390 videos on ikka motikaga tegu või nägid seal rekkat?
Kuidas see teema( Garmin Zumo ) kraavi läheb,kui ma väidan,et see 390 ei saa olla korras olekus nii kehva pildiga kui seal eelpool videos? See,et mul endal seda kasutuses pole ei tähenda,et poleks neid proovinud. Kui siin miskit teemast mööda,siis see sinu komm eelkõige. Pane siis mingi asjalik nõuanne ka,kui sul neid on

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

ja vabandused ette, kui küsimus rohkem "rumalate küsimuste" alla passib, või kuhugi "navid üldiselt" jutu jätkuks vms...kuid kuna mulle endale on see siiski kõige enam enese harimine Garmin Zümo teemal, nagu pealkirjaks, siis probleem lühidalt järgmine:

Nädala pärast ligi paariks nädalaks Küprosele minek ja kuna ilmselgelt ma ei viitsi kõikseaeg seal kanadega kuskil rannarajoonis kusineda, siis kohe liikus mõte jälle suunas, et seal enamus ajaks endale taas, no nagu kunagi aastaid tagasi Marokos, mingi kergenduro sugemetega ökopill (Honda 250 vms...) istumise alla sebida. Sellisega võiks seal teha ühtteist teha olla küll, nagu siit-sealt loetu põhjal tundub. No ja sealt edasi hargnes kohe veel parem mõte, et kui parema hinna nimel ratast ülepäeva nii kui nii ei vaheta, siis poogiks sinna juba senikauaks ühe oma Garmini jalgadest külge ja kasutaks üldse oma seadet. Siit aga küsimused, et kas kusagilt saab ka "Regio-topo-kaardi" laadseid, Garmini 390-le söödavas versioonis, ka muude riikide, ehk siis antud juhul Küprose kohta?
Või kui ei, siis mida digitugevamad kasutajad arvavad sellest variandist:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... yprus.html

...no et kas see päriselt ka töötab, et ega äkki hoopis mingi "viirust sisaldav toode" pole, mis tegumoega vaade ekraanile kuvatakse jne? Sest ma ise ei julgenud isegi seda "download" linki seal kohe tallata...rääkimata siis installimisest, mille kohta seal järgnevates kommentaarides mulle, kui digitohlakale, üsna segaseid täpsustusi...no ja siis veel mingi kommentaar, et üldse kreeka keeles, ehk siis nagu kreeka tähestikaga kuvtav inhvo? :wack:

Igaljuhul tänud, kui keegi kaasa mõelda ja midagi tarka ka öelda viitsib... :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kaardist ma ei tea midagi (eks ta ilmselt piratud on, koos kõigi kaasnevate riskidega), aga vbl pakub huvi: https://www.wikiloc.com/trails/offroading/cyprus

Üldse see wikiloc.com on üks parimaid saite loodusesõpradele :)


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Jesper kirjutas:

Kaardist ma ei tea midagi (eks ta ilmselt piratud on, koos kõigi kaasnevate riskidega), aga vbl pakub huvi: https://www.wikiloc.com/trails/offroading/cyprus

Üldse see wikiloc.com on üks parimaid saite loodusesõpradele :)

Kuule nii on päris hea...kaardil eelvaade, vihje raskusastmele jne. Enamus on küll "moderate", aga paar "difficult" leiab ka kui otsida, samas "easyt" nagu polegi :D
Aga näiteks, kui keegi modramehe logoga tegelane sellise üles riputanud, mis huvitav tundub, siis kuidas edasi käituda?

https://www.wikiloc.com/offroading-trai ... u-22172416

Kas paremal üleval roheline "download" nupp toob selle kuidagi Garminile söödavas formaadis koju, et siis vaja vaid fail mini-SD kaardile tõsta ja kaart Garmini pista...või mismoodi?

PS! Kui muidugi teistelgi mingeid Küprose (moto)teemalisi häid vihjeid jagada, siis mina vastu pole. Ka sellele, kui lõpuks teema oma elu hakkab elama ja "mootorrattaga Küprosel" vms nimeliseks muutub, sest Ryanairi/Wizzi jne kaudu on piletid sinna pisutki ette planeerides minu arust ikka suht naljahinnaga.
Aga ma loodaks siitkaudu siiski endale ennekõike abiks olevate kaartide/radade kohta pisut targemaks saada...

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Loadära kirjutas:

Siit aga küsimused, et kas kusagilt saab ka "Regio-topo-kaardi" laadseid, Garmini 390-le söödavas versioonis, ka muude riikide, ehk siis antud juhul Küprose kohta?

Open Street Mapil on mitmeid "tooteid", mis sobivad Carminile. Sinu antud viite kohta ei oska öelda aga siin on kontrollitud allikas.
https://www.userbeam.de/

Ja kui viitsid natuke kaevata siis siit saad juurde: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM ... _Countries

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sealt saab pärast kasutajaks regamist GPX faili, mis siis tuleb jah kaardiga seadmesse sööta. Noh pmst sama loogika nagu TET-il.

Ma ise vaataks eelkõige OpenStreetMapi kaarte, vaevalt nad nii tihedalt asustatud piirkonnas palju halvemad on kui kommertskaardid ja pole seda piramise peavalu: http://garmin.openstreetmap.nl/ . Samas ma ise pole Küprosel käinud :)


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ok, tänud...eks homme vähe värskema peaga proovin siis ikkagi süvitsi uurima hakata seda "openstreetmap" asja.

Vihjeks võibolla veel siiski nii palju, et ma pole kahjuks meetritki ka seda meie TETi siin sõitnud, või noh, võibolla vaid enese teadmata motoorienteerumise paberkaartidega "kogemata kattuvad" lõigud- sel lihtsal põhjusel, et kunagi siit pisut uurides selle kohta selgus kahjuks, et ka selleks on mingit veel "basekampi" vaja installida ja siis allalaetud faili seal vastavas programmis kuidagi kohendama-õgvendama hakata jnejne. Ühesõnaga, et tegelikult mul üle kolme kliki ja keerulisemad installimised ehk raalis pusserdamised tekitavad kahjuks millegi pärast täieliku vastunäidustuse...no ja siis sain tookordki pelgalt selle TETi teema lugemisest digiüledoosi ja lõin käega ning läksin parem niisama "naturaalselt" kuhugi mujale sõitma!
Ja eks praegugi on ausalt öeldes tunne, et äkki oleks mõistlikum hoopis kellelegi kogenumale mõned õlled vms pakkuda, kui et õhtuid mingite installimistega jebida ja siis ikka kohale jõudes avastada, et midagi on nihkes, midagi on tõlkes, midagi on lukus, midagi on aegunud jne... :D

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ega keegi ei keela ju neid huvitavamaid radu sirkli ja vinkliga paberkaardile kopeerimast, Küprosel pole päris lõplikku äraeksimist vaja ka karta - lihtne reegel, sõida otse ja siis kui meri vastu tuleb, hoia paremale :D

See GPSi progemine ja kaartide uuendamine jms on minuarust rohkem omaette hobi kui reaalne vajadus. Ma siin vahepeal soetasin Zümo 660 ja vaatasin huvipärast et mida see kogu Euroopat kattev kaasatulnud vaese mehe kaart viimase orienteerumise trassi kohta näitab - tuli välja et kõik mis vaja oli sees, isegi natuke rohkem, vot sulle wazet ja regiot ja topot. Noh ja reisil olles on aega ju laialt käes, võib rahulikult tee ääres istuva vanamehe kõrval peatuda, kiivri ära võtta, käekäigu kohta uurida, teed küsida, jne ;)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Ain »

Et veidi lihtsam aru saada oleks:
Garmini kaardi fail on reeglina kujul gmapsupp.img ja see peab olema tavaliselt seadme Garmin nimelises kaustas. Seal ei saa olla mitu sellist samanimelist kaarti. Ehk siis selle mis seal on tõstad ära kuhugi, et hiljem saaks tagasi panna.
suvanimi.gpx nimeline fail on ainult huvipunktid ja teekonnad. See pannakse tavaliselt kausta GPX
ja kui saad mingi kaardi kujul suvanimi.exe siis see on esmalt arvutisse Basecampi/Mapsource installimiseks. Siis saad seda kaarti arvutis vaadata ja arvutist ka gepsu tõsta.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Spoiler
Loadära kirjutas:

Või kui ei, siis mida digitugevamad kasutajad arvavad sellest variandist:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... yprus.html

...no et kas see päriselt ka töötab, et ega äkki hoopis mingi "viirust sisaldav toode" pole, mis tegumoega vaade ekraanile kuvatakse jne? Sest ma ise ei julgenud isegi seda "download" linki seal kohe tallata...rääkimata siis installimisest, mille kohta seal järgnevates kommentaarides mulle, kui digitohlakale, üsna segaseid täpsustusi...no ja siis veel mingi kommentaar, et üldse kreeka keeles, ehk siis nagu kreeka tähestikaga kuvtav inhvo? :wack:

Igaljuhul tänud, kui keegi kaasa mõelda ja midagi tarka ka öelda viitsib... :)

Sealt lingilt avanevad sulle uued lingid, kust saab ka Ingliskeelse versiooni, ei pea Kreekakeelset võtma. Ehk siis link sulle sobivale asjale:
https://www33.zippyshare.com/v/r1Xikt6P/file.html
Saad sealt zip lõpuga faili, milles on kaardifail sees - selle pead arvutisse lahti pakkima. Viirust pole :)
EDIT: Kui oma navi ise minu kätte tood (ja pärast ise järgi tuled), siis saan selle kaardi sulle sinna sisse panna - tasu ei võta :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Maaks kirjutas:
Spoiler
Loadära kirjutas:

Või kui ei, siis mida digitugevamad kasutajad arvavad sellest variandist:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... yprus.html

...no et kas see päriselt ka töötab, et ega äkki hoopis mingi "viirust sisaldav toode" pole, mis tegumoega vaade ekraanile kuvatakse jne? Sest ma ise ei julgenud isegi seda "download" linki seal kohe tallata...rääkimata siis installimisest, mille kohta seal järgnevates kommentaarides mulle, kui digitohlakale, üsna segaseid täpsustusi...no ja siis veel mingi kommentaar, et üldse kreeka keeles, ehk siis nagu kreeka tähestikaga kuvtav inhvo? :wack:

Igaljuhul tänud, kui keegi kaasa mõelda ja midagi tarka ka öelda viitsib... :)

Sealt lingilt avanevad sulle uued lingid, kust saab ka Ingliskeelse versiooni, ei pea Kreekakeelset võtma. Ehk siis link sulle sobivale asjale:
https://www33.zippyshare.com/v/r1Xikt6P/file.html
Saad sealt zip lõpuga faili, milles on kaardifail sees - selle pead arvutisse lahti pakkima. Viirust pole :)
EDIT: Kui oma navi ise minu kätte tood (ja pärast ise järgi tuled), siis saan selle kaardi sulle sinna sisse panna - tasu ei võta :D

Ok, tänud asja üle vaatamast ja abi pakkumast. Ei tahaks jah paranoiline olla, aga endal lihtsalt seal zippyshare aknas oli kohe lisaks allalaadimisnupule hunnik ebaloomulikult suuri naisolevuste tagaahtreid jms obstsöönsusele kalduvaid linke näha, lisaks hakkasid ka kohe uued aknad lahti hüppama küsimusega, et "are you happily engagged" vms...kuigi need lingid kaardifailidele olid küll kuskil swpegasus lehel, mis tundub olema ikka mingi antud regiooni legaalne "kaardibaas" ?
Seega vast mõistate mu kõhklusi ja kahtlusi :)

Muidugi sellest swpegasuse lehest rääkides, siis seal ka kohe avalehel viide Mac`i vihjatud openstreetmapsi lehele. Et kas siis tegu ongi pm. sama openstreetmaps asjaga...või siiski midagi paremat, kui "footpaths" jne väiksemad rajad väidetavalt peal on? Ning parim oleks muidugi mingit ekraanivaadet antud asjast näha, et mis nägu see pilt üldse on, kas pole mingi nõmedalt liigkirju taust...või mis veel hullem, et helehallid teed kuskil valgel taustal vms, mis siis päevavalguses kõik kenasti üheks sulavad! :D

Noh ja oma Garmini vist veel unustasin viimati maale üldse, nagu nüüd selgus, ning homme vast toimetatakse minuni. Eks siis peab muidugi seda Jesperi väidet ka kontrollima (Googel Mapsiga võrdlema?)- vb tõesti ta oma "baaskaartideski" Küpros juba suht hästi esindatud ning ei peagi üldse punnitama sellega?
Kuigi endal eelmisest talvest, kui korra seda tavaseades oma SuzuDR külges katsetasin,jäi siiski kahjuks mulje, et ntks eesti võsaradadest polnud seal küll si****i peal....

Viimati muutis Loadära, 26 Okt 2018, 22:18, muudetud 1 kord kokku.
Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Spoiler
Ain kirjutas:

Et veidi lihtsam aru saada oleks:
Garmini kaardi fail on reeglina kujul gmapsupp.img ja see peab olema tavaliselt seadme Garmin nimelises kaustas. Seal ei saa olla mitu sellist samanimelist kaarti. Ehk siis selle mis seal on tõstad ära kuhugi, et hiljem saaks tagasi panna.
suvanimi.gpx nimeline fail on ainult huvipunktid ja teekonnad. See pannakse tavaliselt kausta GPX
ja kui saad mingi kaardi kujul suvanimi.exe siis see on esmalt arvutisse Basecampi/Mapsource installimiseks. Siis saad seda kaarti arvutis vaadata ja arvutist ka gepsu tõsta.

Mul igaks juhuks veel küsimus selline, kuna pole kordagi seda "lisakaardipesa" katsetada jõudnud: kas siis ülal teemaks oleva Küprose kaardiga on ikka nii, et saab selle eraldi miniSD-le parkida, ilma seadet ennast koormamata? Ehk siis kohal olles pistan SD kaardi, kuhu vaja, ning seade automaatselt eelistab sealt tulevat inhvotulva...ning kui see osutub mulle visuaalselt/detailitäpsuselt talumatuks, siis võtan selle SD kaardi seadmest uuesti välja, mingeid pöördumatuid kahjustusi sellega ei kaasne, ning saan selle "tehasepoolse" kaardipaki toel jätkata...?

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Jesper kirjutas:

No ega keegi ei keela ju neid huvitavamaid radu sirkli ja vinkliga paberkaardile kopeerimast, Küprosel pole päris lõplikku äraeksimist vaja ka karta - lihtne reegel, sõida otse ja siis kui meri vastu tuleb, hoia paremale :D

See GPSi progemine ja kaartide uuendamine jms on minuarust rohkem omaette hobi kui reaalne vajadus. Ma siin vahepeal soetasin Zümo 660 ja vaatasin huvipärast et mida see kogu Euroopat kattev kaasatulnud vaese mehe kaart viimase orienteerumise trassi kohta näitab - tuli välja et kõik mis vaja oli sees, isegi natuke rohkem, vot sulle wazet ja regiot ja topot. Noh ja reisil olles on aega ju laialt käes, võib rahulikult tee ääres istuva vanamehe kõrval peatuda, kiivri ära võtta, käekäigu kohta uurida, teed küsida, jne ;)

No ja sellise "sõida otse, kuniks midagi ette tuleb..." variandi poolt oleks ma ausalt öedes ise ka kahe käega, aga seekord kahjuks oleks vist viisakas iga õhtu "baaslaagrisse" (Paphos vms) naispere rõõmuks ikkagi enamvähem lubatud kellaajal tagasi jõuda. Ehk kuna ennem merd võib tulla teele veel jõgi või mägi või mida iganes, mis osutub ületamatuks, siis ikkagi seda "kojujõudmist" oskab vast ikka robot kõige paremini kalkuleerida...sest rendirattaga ja üksi kuskil x.y.z punktis ei tahaks päris Jõelähtme/Vasalemma hardendurot ka hakata proovima. Ja nagu elu on siiani korduvalt näidanud, siis otse ei olegi alati see kõige kiireim variant... :)

Muidu kunagi Marokos sai küll end mõnusalt mitmeks päevaks seltskonnast lahti rebitud ja siis, kui tõesti poohui oli, mis kellaks või kuhu jõuan, sai näiteks Atlase mäestikku sellise, kohalike poolt teemajas vaba käega joonistatud kaardiga vallutama mindud (juhin tähelepanu sellele, et mingite külade kõrgused on isegi peale märgitud : ) :

atlaskaart.jpg
atlaskaart.jpg (60.93 KiB) Vaadatud 4320 korda

...no ja "kohalikud GPSid", kui neid võtta oli, juhatasid teed niimoodi, et istusid lihtsalt tahasadulasse ja vehkisid vaid käega, kus vaja...aga kahjuks käekäigu kohta ikkagi eriti uurida ei õnnestunud, kuna "J`ne parle pas francais" ja ka araabia keel on pehmelt öeldes lihtsalt nõrk :

haaletaja.jpg
haaletaja.jpg (67.88 KiB) Vaadatud 4320 korda

...ning muidugi viimane berber, kes mu juba päris kõrgel läbi lumesaju ja üle mägede juhatas, ei rääkinud tegelikult enam üldsegi ühtegi äratuntavat keelt. Mina samas lihtsalt kasutasin teda ohuandurina- et kui vahepeal suht olematu nähtavusega, kuskil 2000+m kõrgusel mööda mäeservi läbi lörtsi raiudes, see kohalik ikkagi ka tagaistmel krampi hakkab kiskuma, või ebaloomulike häälitsusi tegema hakkab..siis äkki peaks hakkam kaaluma kukkumisel kiiremas korras modrast eraldumist vms :D

teejuht.jpg
teejuht.jpg (85.72 KiB) Vaadatud 4320 korda

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Loadära kirjutas:
Spoiler
Ain kirjutas:

Et veidi lihtsam aru saada oleks:
Garmini kaardi fail on reeglina kujul gmapsupp.img ja see peab olema tavaliselt seadme Garmin nimelises kaustas. Seal ei saa olla mitu sellist samanimelist kaarti. Ehk siis selle mis seal on tõstad ära kuhugi, et hiljem saaks tagasi panna.
suvanimi.gpx nimeline fail on ainult huvipunktid ja teekonnad. See pannakse tavaliselt kausta GPX
ja kui saad mingi kaardi kujul suvanimi.exe siis see on esmalt arvutisse Basecampi/Mapsource installimiseks. Siis saad seda kaarti arvutis vaadata ja arvutist ka gepsu tõsta.

Mul igaks juhuks veel küsimus selline, kuna pole kordagi seda "lisakaardipesa" katsetada jõudnud: kas siis ülal teemaks oleva Küprose kaardiga on ikka nii, et saab selle eraldi miniSD-le parkida, ilma seadet ennast koormamata? Ehk siis kohal olles pistan SD kaardi, kuhu vaja, ning seade automaatselt eelistab sealt tulevat inhvotulva...ning kui see osutub mulle visuaalselt/detailitäpsuselt talumatuks, siis võtan selle SD kaardi seadmest uuesti välja, mingeid pöördumatuid kahjustusi sellega ei kaasne, ning saan selle "tehasepoolse" kaardipaki toel jätkata...?

Täpselt nii. Isegi sisse-välja ei ole vaja kaardiga opereerida, seadme menüüs pead uue kaardi ette linnukese panema või siis ära võtma.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Maaks kirjutas:
Loadära kirjutas:
Spoiler
Ain kirjutas:

Et veidi lihtsam aru saada oleks:
Garmini kaardi fail on reeglina kujul gmapsupp.img ja see peab olema tavaliselt seadme Garmin nimelises kaustas. Seal ei saa olla mitu sellist samanimelist kaarti. Ehk siis selle mis seal on tõstad ära kuhugi, et hiljem saaks tagasi panna.
suvanimi.gpx nimeline fail on ainult huvipunktid ja teekonnad. See pannakse tavaliselt kausta GPX
ja kui saad mingi kaardi kujul suvanimi.exe siis see on esmalt arvutisse Basecampi/Mapsource installimiseks. Siis saad seda kaarti arvutis vaadata ja arvutist ka gepsu tõsta.

Mul igaks juhuks veel küsimus selline, kuna pole kordagi seda "lisakaardipesa" katsetada jõudnud: kas siis ülal teemaks oleva Küprose kaardiga on ikka nii, et saab selle eraldi miniSD-le parkida, ilma seadet ennast koormamata? Ehk siis kohal olles pistan SD kaardi, kuhu vaja, ning seade automaatselt eelistab sealt tulevat inhvotulva...ning kui see osutub mulle visuaalselt/detailitäpsuselt talumatuks, siis võtan selle SD kaardi seadmest uuesti välja, mingeid pöördumatuid kahjustusi sellega ei kaasne, ning saan selle "tehasepoolse" kaardipaki toel jätkata...?

Täpselt nii. Isegi sisse-välja ei ole vaja kaardiga opereerida, seadme menüüs pead uue kaardi ette linnukese panema või siis ära võtma.

Nojah, ja kus sa üleeila olid... :P
Ehk mul siis kahjuks kujuneski pühapäeva õhtusest vähesestki vabajast endale lõpuks hoopis selline, umbes paaritunnine digimaraton...no sain teada, kuidas ja kuhu mingeid zip-faile peaks arvutis üldse "extendima"vms, ning kuidas peaks siis mingeid "garmin" nimelisi kaustu looma, et kaardipakki GPSile ikka apetiitsena serveerida jnejne...ning kui ikka asi kuidagi ei käivitunud, siis lõpuks selguski, et üldse seadmes endas vaja veel navigatsiooni eelistuse all mingeid valikuid sooritada. Seega siia siis tulevastele minusugustele dumbuseritele väike pildivihje ka, ehk siis peaks heakskiidu klikkima sinna, antud juhul Pegasus kaartide ette (...kuna, uskuge või mitte, oma kogemusest võin öelda, et on veel selliseid, kes kohe lihtsalt ei tule selle peale, et seadmes peab veel mingeid valikuid otsima!):

IMG_20181029_004426tuned.jpg

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Harige mind pisut: Garmin Zumo

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Aga ok, ma siis paneks siia juba silmaringi avardamiseks mõned vaated kah, mis mulle lõpuks avanesid, kui ma olin digimaastikul enda joaks juba sellise...noh, kui mitte Dzomolungma otsa ronimise, siis vähemalt K2 vallutuse laadse soorituse teinud! :D

Ehk siis kõigepealt esmaste zuumiga lähenemise katsetel anti kohe mõista, et kõik muu peale "main targeti" on jäänud vaid globaalses plaanis:

IMG_20181029_002146tuned.jpg

Kuid kahjuks esmapilgul, mingites suuremates mõõtkavades saart avastades, on asi ikka väga ebamäärane...:

IMG_20181029_002413.jpg

...ning linnas on pilt esmapilgul ikka eriti jube, nagu mingi imik oleks laia pintsli ja heledates varjundites guashshsvärvidega üritanud päikest joonistada vms:

IMG_20181029_002951tuned.jpg

...kuid kui veidikene sisse suumida, siis asi paranes oluliselt:

IMG_20181029_002622.jpg

...ning veel täpsemaks minnes, ilmusid ka radadel erinevat laadi tegumoed. Kui nüüd leiaks kuskilt vais spikri, mis mida tähendab?

IMG_20181029_002724tuned.jpg

...või noh, samas pole ka üldse vastu, kui see radade tähenduse tähenduse "võti"ka koha peal, läbi erinevate katsumuste selgub...peaasi, et mingigi rada on!
Ning kuigi on pisut kahju, et siiski kõrgusjooni seal otsemaid teid ilmestamas pole...on rammusamad mäed siiski ka meetrites märgitud:

IMG_20181029_003538tuned.jpg

...ehk siis seal saarel, ma ei teagi, on vist mingi äkki mingi kolmas või neljas või sootuks viies Olympos, mida Kreekas vallutama tuleb minna :P

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”