Rumalad või segased küsimused jms

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:
Spoiler

Enne, kui ma kuskile ametkonda pöördun, küsin siit, et ametkonda pöördumine nii rumal ei oleks :)
Elan Nõmmel ning veesurve (või vooluhulk, või mõlemad) on madal.
Kas Tallinna Vesi tuleb päringu peale mõõtma ka ning kumba ta mõõdab, survet või vooluhulka või mõlemat?
Majasisesed veetorud ei ole küll kõige jämedamad (16mm henco), kuid ajab ikka sita keema küll, kui oled dushi all ja keegi peldikus vett tõmbab ning siis dushi all vesi nirisema hakkab.
Ja olen küll käinud majades, kus on palju nirumad torud ning surve kraanikausis on nii, et peksab taldrikud kasvõi katki ning ämber saab ka vett täis sekunditega. Ma pean ikka kõvasti ootama.

Ma ise pakun, et see toru, mis trassilt majja viib, on mitukümmend aastat vana ja lihtsalt täiega katlakivi täis, see ilmselt oleks ka mu enda vastutusala, kuid kuidas ma selle kindlaks teen? St kuidas selle asjaga alustada?

Surve süsteemis peaks olemas kuskil 3-5 kanti. Seda saad mõõta kui keegi majas ei tarbi ja paned kella kuskile külge. Mul on oma puurkaev ja surve 4,5 ühekordses majas.Majja tulev toru on 25mm.Kui kaks dušši on korraga kasutuses ja keegi veel kraanist vett laseb,siis võib vee temperatuur kõikuda,aga surve tajutavalt ei muutu.
Ainult survest ei piisa,kui vee hulk ,mis torust peale tuleb on liiga väike.Torud kollektorist kraanidesse ja dušši võivad olla 16mm ,aga kollektorisse,kust need torud hargnevad, peab eramajas ,kus on paar WC-d, 3-4 kraanikaussi ja paar dušši vähemalt 25mm parem kui 32mm. Sul võib majja tulev surve olla igati piisav,aga kui vett peale ei tule,siis toru lõpus surve kaob.
Kindlasti võib see peakraani ja sinu maja vaheline toru(kui see on metalltoru) olla täis roostet ja muid setteid,mis sinna aastatega kogunenud on.Plasttorudesse üldiselt ei jää seinte külge väga paksu kihti ja need on seest lihtsa vaevaga pestavad. Vana raudtoru tuleb välja vahetada,muud rohtu selleks ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”