Andke nõu: akutööriistade valik

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

wicked kirjutas:

Kellele ema, kellele tütar.
1 tähtis nüanss on näiteks tasakaal. Kui ikka pidevalt peab tööriist käes olema, siis hakkavad osade tootjate trellid randmetele.

Ma tegin eelmisel kevadel kodus terrassi ja kasutasin makita löökkruvikat ning nädalase töö järel oli ranne paistes ning valutas.Töö sisaldas ka betooni ja fibo kruvide keeramist ning pikkade puidukruvide 6x160(a´100tk) keeramist. Sel kevadel tegin umbes samas või isegi suuremas mahus tööd Metaboga ja ei mingit probleemi.Ma muidugi mitte igapäeva kasutaja ja teen seda tööd vahel harva.Talvel lammutasin ühte rekka külmikut kaks nädalavahetust osadeks ja seal sai ka Metabo löökkruvikaga pea kogu töö ära tehtud ning samuti ei olnud käes mingit tunnet.
Järgnev on lihtsalt minu arvamus ja ei pretendeeri absoluutsele tõele.
Mulle tundub,et Makita on lihtsalt väga levinud-tuntud(teeb palju reklaami),sest enne polnud teistel samaväärseid tavakasutaja tooteid olemaski. Metabo jäi tootearengus neile vahepeal kõvasti alla.Ühel tuttaval mingid Ryobi riistad ja kiidab ka neid.
Mul oli enne Makitat Metabo BST 12V lion akutrell(Makital polnud siis 13mm padruniga saadaval) ja selle akud kestsid minu käes umbes 10 aastat ning nüüd keegi siit foorumist, kasutab seda kuskil Hiiumaal edasi. Täna on neil samuti 18v aku kõigile seadmetele üks ja seadmeid tuleb järjest juurde.
https://www.metabo.com/ee/et/seadmed/akuseadmed/
Stokkeri töökoda on murutraktoriga käies küll igati mõnus koht olnud.
Väimehel on mingit Makita akutrelli(eeldan ,et kallim ja võimsaim) 3 korda garantii korras remonditud ja mootor vahetatud.Ta teeb külmatöid ja ei pane igapäevaselt gyprokit või ei puuri konveieril auke metalli sisse ehk kasutab siis kui vaja muu töö juurde.Venna väimehel,kes on ehitaja, on erinevad Makitad kordi remondis käinud(garantii ajal).
Ise pole kordagi midagi remontinud ei Makital ega Metabol. Metabo juurde sattusin,sest otsisin just mugavat ja võimekat löökkruvikat.

Viimati muutis urmas66, 25 Juul 2018, 10:35, muudetud 1 kord kokku.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”