Mootorratturite reisikirjad

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Luik »

Hr.Nõel kirjutas:

Kas on rohkem pilte ka kuskil avalikult näha??
Kui saladust pole, siis missugune oli finantsplaan ja kulu? Tsikli rent, kütus, ööbimine jne.

Kahjuks pole ma ka eriline pildistaja ja seega laiemale üldsusele huvi pakkuda võivat pildimaterjali eriti ei ole. Neid "minu tsikkel kusagil praaminurgas" või "mina mingisugusel tänavanurgal kesteabmislinnas" pilte ei hakka üles panema :)

Finantsplaanist.

Tsikli rent 10 päevaks oli ca 700 €. See sisaldas küll ainult kohustuslikku liikluskindlustust (mis katab veelgi vähem, kui Eesti kohustuslik kindlustus), sest Ontario provinsis ei ole välismaalasel kaskot ega muud ägedamat kindlustust puuduliku seadusandluse tõttu ka teoreetiliselt võimalik osta. S.t. kogu vastutus on sisuliselt rentijal. See oli rendifirma omaniku sõnul ka põhiline murekoht, et miks seal rendifirmasid nii vähe on.

Kütus oli Kanadas ca 2/3 Eesti hinnast ja USAs veel veidi odavam. Tavaliselt tankisin ca 20 liitrit ja summad selle eest jäid 14 $ kanti (12 €). Ehk kogu reisi kütusekulu jäi kusagile 120-150 € vahele.

Ööbimised kämpades 12-28€ (5 ööd), motellides 35-70€ (4 ööd). Kokku ehk ca 250 €. Telkimisvarustus oli ca 60€ kokku (telk, madrats, magamiskott).

Teeäärsetes söögikohtades söömine oli üsna sama hinnaga, mis Eestis, mõnedes turismipiirkondades siiski tunduvalt kallim. Poodides toit ja õlu sageli isegi odavamad, kui Eestis.

Praamipiletid olid suhteliselt kallid, üle St. Lawrence lahe küsiti 2 tunnise sõidu eest ca 40€.

Ehk kokkuvõttes minule tavapäraselt sain veidi üle 100€/päev hakkama, kui tsiklirenti mitte arvestada.



Sõidan ja eriti ei mölise.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”