Garmin Zümol ekraan "paigast ära". Ideid ja lahendusi?


Teema algataja
Loadära
Postitusi: 394
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Garmin Zümol ekraan "paigast ära". Ideid ja lahendusi?

Lugemata postitus Postitas Loadära » 31 Juul 2018, 23:30

Ahoi,

et üle hulga aja jälle pisut motomatkamisele mõeldes, meenus taas see navi saaga. Ning kuna see tookord siiski oma jõududega sai ka lõpuks mingisugusegi lahenduse, siis mõtlesin siiagi paar rida sellest maha jätta, vast kunagi kellelegi veel abiks. Nimelt tellisin ennem lõpliku utiliseerimist ka ikkagi prooviks Hiinast mingi ekraanivariandi, sellise mõniteist eurot hinnaklassis. Nii umbes kuu pärast oligi pakk postkontoris, kruvisin jälle õhinaga karbi lahti ja liitsin uue pildi külge.
Aga kahjuks oli seadet käivitades ikka see pilt päris masendav...kõik oli mingites vastikutes sinakas-lillades toonides, silmale valus vaadatagi, osad nupud ja pildiosad mingid triibulised-säbrulised, mingi hägu servades jne...ühesõnaga nagu maailma esimese värviekraaniga oleks tegemist olnud, lisaks reageering vajutustele oli ka väga kehva. No ja mingi kehvake telehvonipilt ka siis juba illustreerima asja:
IMG_20180208_165829.jpg
No mis seals ikka, mõttes oligi juba "game over". Aga mingi aeg hiljem ikkagi igavusest kirjutasin hiinlasele, et kuule, ma ei teagi, mis laadi "tagasisidet" sulle seal Ebays nüüd jätta, kuna sellisest ekraanist küll väga tolku pole...ja oh imet, hiinlaselt tuli kohe vabandusi nagu oavarrest, et talle ikka pos. tagasiside väga oluline ja ma oodaku pisut, kuna nendel seal mingi hiina uusaasta vms trall ja kohe kui tööle naaseb, siis saadab mulle uue, täitsa tasuta! Olgu siis, mis mul selle vastu saab olla. No ja tuligi kuu või pooleteise pärast järgmine. Ning seekord, oh seda õnne...muutus asi taas kasutuskõlbulikuks!
Kuid nagu hiina asjadel ikka vist, mingi väike aga jäi...nimelt on tollel ekraanil küll värvid kenasti paigas ja pilt selge..kuid heledaid toone läbib selline kergeltaimatav "rasterdus", no umbes nagu millimeeterruudustikuga paber paistaks välja pildi värvimata osadelt! :
IMG_20180406_205157.jpg
Aga noh, kasutada saab, reageerib vähemalt korrektselt ja kiirelt, ning vast selle õhkõrna rasterdusega harjuba ka ära, nagu mingi totakate Sharanide soojendustega esiklaasidega vms :D

PS! Tragi hiinlane kahjuks oma positiivset kommentaari siiski ei saanudki, kuna selle teise ekraani külge pistmine siiski kuidagi venis pisut, nii et tõehetkeks oli Ebay "zusammenfassungis" see ost juba kahjuks "aegunud" ning automaatselt kustunud.
Seega tänaks hiinlast siis vähemalt siin "postuumselt"...ja loodetavasti kestab rohkem, kui see originaal (...mis on ka tegelikult nii kui nii kuskil samas sektoris kausitäie riisi eest toodetud?)! :bsmile:


Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”