Mootorratta tuvastamine

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Õhtust,

On tulnud pähe selline uipu mõte, et kunagi võiks hakata vanemat mootorratast restaureerima. Eriti peale Motonostalgial käiku. Pole vist esimene ega viimane :lol:
Igatahes vanematest ratastest väga palju ei tea, aga jäi silma selline ratas.

Oleksin tänulik igasuguse info eest. Mis rattaga tegu, oletatav aastakäik, väärtus - pildi järgi seisukorra hinnang. Kas arvate, et juppe on leida jms. (w)
Ei leidnud sellist teemat, aga tulevikus saab siia järjest pilte juurde lisada kui kellelgi sama küsimus tekib.

Originaalpilt siin, 8MB suur

IMG_1309.jpg

EDIT: timmisin pildi postitusse
reimps



Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

võll
Postitusi: 287
Liitunud: 30 Juul 2008, 00:25
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas võll »

Izh Jupiter 4 vist. Pildi järgi paras räim. Paar sotti heal juhul saab. Juppe on leida küll ja veel. Kui ise ratast ära ei tunne siis vaeval, et musta numbri kandidaadi sellest saab. Seega kruvi külge milliseid juppe tahad.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Loadära »

See võiks olla vist mingi Iz-Jupiiter "mopeedilenks-edition"? :D
Ma kahjuks-õnneks nendega küll liiga vähe kokku puutunud, teadmaks sellise kõiki mudelinüansse, no stiilisi Jupiter 2-3-4, et nüüd mille ketikeaitse või mille küljekarp...kuid sellise mootori süüteosakonna kaas, see läikiv seal, jääb küll elu lõpuni meelde peale ühte intsidenti. Nimelt sai maal noorte nokkadena ka kunagi selline ülenaabri kuuri tagant paari viina vms eest enda õuele veetud...et oh, kus nüüd läeb sõiduks! Kuid kuna ta oli juba aasta(kümne)id seal naadis vedelenud, siis oli sellise käima meelitamisega ikka tervel kambal tükk tegemist. Ja olles ta siis kuidagi ühe pütiga juba elule meelitanud, saigi käigu pealt hakatud seal kaane all kontakte timmima (no seal kontaktplaadil sai nagu kuidagi silindrite süüdet eraldi timmida)...aga oh ebaedu, kui mittetöötava silindri sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] oli vahepeal valeseades vist bensu täis jooksnud ja kui siis ükskord õigeaegne sädelahendus tekkis, lendaski see sama, loomulikult süütemängupoolne sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] ilge litakaga nagu banaanikoor laiali....ja mina, kes ma seal koonupidi juures olin parasjagu kontakte timmimas, olin loomulikult hetkega tagurpidi tikripõõsasse lennanud!
Seega, kui ükskord nii kaugele jõuad, siis süüdet sea ikka seisva pajaga ja teaduslikumaid lahendusi kasutades! :wack:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas poison »

tundub kolmas jupp olema, veel kuuevoldine, neli läks kaheteist peale


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas morse »

Tuunitud Jup 3 jah. Kas masinal on emotsionaalne väärtus? Ma alustaks mõne korralikuma eksemplari taastamiseset... Jupiter 3 on iseenesest hea masin, mida ehitada. Kui käib, siis on vaat, et kiirem kui Jawa :) Kuna varuosa kvaliteet ei ole enamasti Jawaga võrreldav, siis käib suht harva... Ühepütased Planetad on lollikindlamad aga käivad kehvemini edasi ja värisevad ilgelt. Lisaks on Jupiter hea korvi vedamiseks. Jupiter 2-l kasutati veel vanema tüübi ümarat korvi - sellele isendile läheb juba kandilisem variant. Samas, keegi ei keela sul pillile ümarat paaki, porikaid ja korvi külge panna. Ah jaa - minu arust see esiporikas ei ole originaal.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ilmselt Jup 3 ja ma ka seda ei hakkaks näppima, liiga risu tundub olevat,kui just emotsionaalse väärtusega tegu pole. Sellelt saab ehk raami ja veel mõned jupid.Mootor üldse ringi käib? Kas mulle tundub või seal pole ka küünlaid oma kohal?
Osta parem midagi paremini taastatavat kõrvale ja kasuta siis juba kahte ära. Porikas oli ka uuematel jup 3-del selline ehk võib olenevalt vl aastast ka originaal olla.
Siin samasugune, koos korviga, müüdud 310 eest küll mõned aastad tagasi,aga eks kuskil mõni ikka leidub mida taastamiseks osta.
https://osta-ee.postimees.ee/iz-jupiter-3-36289486.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Okidokis valikut nagu muda kui on soov IŽ-i omada (suht veider soov minu arvates).
https://www.okidoki.ee/buy/all/?query=iz&c=0

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta tuvastamine

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

urmas66 kirjutas:

Ilmselt Jup 3 ja ma ka seda ei hakkaks näppima, liiga risu tundub olevat,kui just emotsionaalse väärtusega tegu pole. Sellelt saab ehk raami ja veel mõned jupid.Mootor üldse ringi käib? Kas mulle tundub või seal pole ka küünlaid oma kohal?
Osta parem midagi paremini taastatavat kõrvale ja kasuta siis juba kahte ära. Porikas oli ka uuematel jup 3-del selline ehk võib olenevalt vl aastast ka originaal olla.
Siin samasugune, koos korviga, müüdud 310 eest küll mõned aastad tagasi,aga eks kuskil mõni ikka leidub mida taastamiseks osta.
https://osta-ee.postimees.ee/iz-jupiter-3-36289486.html

Ei ole emotsionaalset väärtust. Pole isegi minu ratas, lihtsalt nägin et seisab.
Kuna ei tunne vanemaid rattaid siis mõtlesin, et äkki midagi haruldast, et tasuks taastada, aga sellisel juhul küll mitte.
Sain oma vastuse. Tänud (w)

Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”