R1150GS vs R1150GSA?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
vainokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Dets 2013, 03:46
Tsikkel: Triumph Bonneville T100
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 2 korda

R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas vainokas »

Olen hetkel müümas oma 650st V-Stromi lihtsalt sellepärast, et tahan ka BMW ära proovida. Otsin ratast pikemateks matkadeks eelkõige ida-poolsetesse riikidesse ning satun maanteelt tihti ka põlluteele või mäenõlvale. V-Strom on fantastiline ratas, kuid veidi häirib liiga pehme esivedrustus, jõuetus kõrgemal kui 2000m ning absoluutne iseloomutus (ta on igal pool hea kuid, mitte milleski erakordne).

Kas R1150GS Adventure pikema käiguga vedrustus ja suurem paak õigustab a la 1000-2000 eurost hinnavahet R1150GS-iga? On nendel mudelitel ka mingisuguseid tüüpvigu, mis rahakotile eriti inetult mõjuvad?



Jawa Stella -> GS500 -> ZZR1100 -> DL650 -> Bonneville T100
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas Bogser »

vainokas kirjutas:

Olen hetkel müümas oma 650st V-Stromi lihtsalt sellepärast, et tahan ka BMW ära proovida. Otsin ratast pikemateks matkadeks eelkõige ida-poolsetesse riikidesse ning satun maanteelt tihti ka põlluteele või mäenõlvale. V-Strom on fantastiline ratas, kuid veidi häirib liiga pehme esivedrustus, jõuetus kõrgemal kui 2000m ning absoluutne iseloomutus (ta on igal pool hea kuid, mitte milleski erakordne).

Kas R1150GS Adventure pikema käiguga vedrustus ja suurem paak õigustab a la 1000-2000 eurost hinnavahet R1150GS-iga? On nendel mudelitel ka mingisuguseid tüüpvigu, mis rahakotile eriti inetult mõjuvad?

Mõlemat proovinud, minu jaoks ei olnud ADV-l lisaväärtust. Aga ma olen ka tavakulgeja, ekstreemsusi eriti ei harrasta. Selle 1000-2000 eest saab minu meelest palju muud sellele kaherattalisele vajalikku.

Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS

shwcxz
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Juun 2015, 12:45
Tänatud: 8 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas shwcxz »

Suurem paak on küll kiiduväärt mugavus. Kas just eluliselt oluline - see sõltub tanklavõrgu tihedusest.

Minu subjektiivsel hinnangul on GSA ka välimuselt pisut moekam.

See muu, mõni millimeeter vedrustust siia-sinna või käikude ülekande erinevus. Ka minu sõiduvajaduste juures pole eritilist vahet. Mõlemad rattad on väga head.

Juhin tähelepanu, et GSA on kõrgem ja lühemat kasvu inimestel ei pruugi jalad mugavalt maha ulatuda.

Enne ostu tasuks endale kindlasti selgeks teha ABSi versioonid, nende erinevused, head ja vead. Sellest võib kujuneda ootamatu ja kulukas peavalu, juhul kui pole arvetanud sellega.

Muus osas pole väga probleeme. See, et sajatuhandese läbisõidu korral tagumine suur laager vahetust vajab - ei tohiks kellelegi üllatuseks olla. Samuti ei saa seda minu hinnangul tüüpveaks pidada, kuigi paljudes foorumites seda tehakse. Enamik teiste tootjate rattaid ei elagi selliste numbriteni, aga kui GS-i laager kulub saja tuhandega läbi, siis on see nõrk koht. Johhaidii.

Siduriketta vahetus on ka suur töö. Samas ümbermaailma inimesed saavad nende asjadega sisuliselt teepeal hakkama. Järelikult see asi väga hull ei ole.

Tavalise GS-i puhul tasub kindlasti vaadata ka kohvreid. Need küljepeale avanevad mustast plastikust originaalid pole minu hinnangul väga mugavad. Osadel GSA-del on küljes alumiiniumist originaalid. Igal juhul eelistaks neid.

Aga üldiselt peale ABSi ei kardaks mina midagi. Hooldus ja kuluosade vahetus on üldiselt lihtne ja mugav. Fänne on palju ja internet on head-paremat informatsiooni paksult täis.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Siduriketta vahetus on ka suur töö. Samas ümbermaailma inimesed saavad nende asjadega sisuliselt teepeal hakkama. Järelikult see asi väga hull ei ole.

Suur töö ja kallis on see siis kui jääd uskuma meie hooldust pakkuvate firmade pakkumisi sellele.
Paar aastat tagasi olin sama probleemi ees. Juutuub on õpetlike videosid täis. Lõpp kokkuvõteks tuli mahavõtmine 1h30 min. kahekesi ja tagasi 20 min kauem.
Ei mingit tuumateadust nagu kõik pakkujad väitsid. Töö ajaks pakuti 16-18 h.
Edu otsustamisel. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Hr.Nõel kirjutas:

Suur töö ja kallis on see siis kui jääd uskuma meie hooldust pakkuvate firmade pakkumisi sellele.
Paar aastat tagasi olin sama probleemi ees. Juutuub on õpetlike videosid täis. Lõpp kokkuvõteks tuli mahavõtmine 1h30 min. kahekesi ja tagasi 20 min kauem.
Ei mingit tuumateadust nagu kõik pakkujad väitsid. Töö ajaks pakuti 16-18 h.

Off topic aga .. See on jah uskumatu mis tööde eest kui palju suudavad ametlikud esindused küsida. Mul kogemus ühest teisest riigist kus ametlikus esinduses KTM 990ADV õlivahetuse pakkumises oli 7h tööd. Tulevat kogu tsikkel laiali lammutada (mis natuke on muidugi tõsi ka :D ). Kujutad ette, keegi suudab mulle silma vaadata ja väita et ülivahetus on kaasaegses töökojas, profimehaanikul päevatöö :bsmile: Kämpingus sain kaasasolevate riistadega telgi kõrval murul tehtud ca 40 minutiga.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: R1150GS vs R1150GSA?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Teema algatajale. Selle ratta puhul lihtsamaid töid ja serviseid (k.a. siduri komplekti vahetus) ei ole mõtet karta.... juhul muidugi kui käed õigest kohast välja kasvavad ja oled lapsepõlves võrre kokku lahku lapanud. Internet on juhendamisi ja tarku raamatuid täis.
Aga muidu igati lahedad rattad mõlemad.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”