Räägiks mootorratta navidest

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Luik »

Ma jagaks siis enda kogemusi ka. Mul selline kombo lenksul ja sellise läbisõit (reisidel s.t. pidevas töörežiimis) on juba 20 000 + km ja 15+ riiki, peamiselt asfaldil, aga käinud ka TET trassil ja mujal metsas / kruusal.

CAT-S60-cradle-sm.jpg

Ehk siis CAT S60 isetehtud hoidikus, mis kinnitub GIVI jalale. Toitejuhe jooseb NC750 "paagist" (mis tegelikult on panipaik - seal olemas nii pistik kui igaks juhuks ka akupank). Tarkvarast kasutusel Sygic (kogu maailma kaardid offlines), Locus Maps (topo kaardid, tracking, custom rajad jms.), Google Maps, Waze ja veel mõned sõltuvalt piirkonnast, aga see on pigem maitseasi, mis kellelegi meeldib.

Plussid:

  • kinnitusega siiamaani 0 probleemi
  • paigaldamine ja ära võtmine alla 15 sek.
  • ekraani nähtavus telefoni kohta väga OK, hele ekraan, millele pole kilet peale vaja
  • töötab kinnastatud käega
  • kuumusega ei minesta, ka VÄGA kuumaga (sel suvel sai testitud :)) Ka laadimine toimib vaatamata temperatuurile.
  • tarkvara võimaldab kasutada erinevaid (offline) lahendusi, kui ühendus puudub
  • saab kuulata muusikat ja vastata ka kõnedele (kui on tuju vastata :))
  • sama seadet saab kasutada hotellide broneerimiseks, kämpade otsimiseks, praamipiletite ostmiseks jne jne
  • sama seadmega saab minna ka jalgsi pikemaid ringe tegema loodusesse.
  • 2 SIM pesa võimaldavad kasutada kohalikke data-SIM kaarte riikides, kus data roaming on kirves.

Miinused:

  • kui voolujuhe on ühendatud, pole veekindel (peab vastu ca 5-6 h täiskoormusel s.t. navirežiimis, ekraan sees ja bluetooth ühendatud)
  • laadimisjuhtme ühendamine on tüütu (veekindel kate vaja maha võtta s.t. ei ole teostatav kinnastega)
  • on juhtunud, et telefon jookseb kokku teadmata põhjustel, intensiivsel kasutamisel vast korra nädalas
  • ei oska leida "tsikliteid" s,t, pole leidnud tarkvara, mis sarnaselt moto-GPSidele valiks kurvilisemaid teid - peab ise eeltööd tegema.

Olen reisides mingit vana Androidiga telefoni back-upina kaasa tassinud, aga vaja pole kordagi läinud. Ja kui mul paar aastat tagasi oli kindel plaan ühel ilusal päeval päris moto-GPSise üle minna, siis enam ei näe küll ainsatki põhjust. Praegune kombo on töökindel ja lihtne. Üritasin eelmist sarnast süsteemi HTC (tippklassi) telefonile üles ehitada, aga see oli täielik ämber - õige telefoni valik on täiesti kriitiline. Vahepeal on välja tulnud CAT S41 ja mulle tundub, et tegelikult oleks see veel parem telefon sellise süsteemi jaoks (veidi suurem ekraan, laadimisauk parema koha peal, lihtsam väliskuju ja suurem aku).



Sõidan ja eriti ei mölise.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”