millised on parimad adventure touring rehvid?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?



http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Erci »

ranel kirjutas:

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?

Kulub. Mu arust kõik nn vastupidi kalasaba mustriga rehvid esirattal kuluvad samamoodi.

___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
ranel kirjutas:

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?

Mul Heidenau Scout K60 - täpselt sama lugu - klotsid kulunud üle ühe.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Erci kirjutas:

... Mu arust kõik nn vastupidi kalasaba mustriga rehvid esirattal kuluvad samamoodi.

+1. Aga äkki keegi oskab mingi pädeva põhjenduse välja tuua... lihtsalt sportlikust huvist.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tundub et räägitakse nö soomusesse kulumisest. klotsi üks serv kulub maha. paljude sporttouring rehvidega sama täheldanud.
tkc 70 kulus eriti kiirelt ja jõhkralt soomuseks peale paremini "hammustavate" esipiduri klotside kasutusele võttu. Karu Streetmotost ütles et selline kulumine on just asfaldil pidurdamise tagajärg. seega tuleks sujuvamalt sõita. :)

5248653
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Kunagi küsisin, vastust ei tulnud vist, seega küsiks uuesti. Kui kõigil rehvidel on esimene muster vastupidine tagumisega, kas minu mitas e08 on praak või ongi sama pidi muster mõlemal rehvid.

dr800 2x
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas tyyp »

ranel kirjutas:

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?

Ei ole täheldanud. Ca 17k läbi uhatud ja pole nagu häda miskit. Tagumine läks nüüd uus alla.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas romulus »

ranel kirjutas:

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?

Nagu teised juba ütlesid - aktiivne esipiduri kasutamine põhjustavat seda. TKC80 oli mul lõpus täitsa kole. Aga sõita polnud häda midagi.

Kuskil ADVrideris oli teema kahest maailmarändurist, kes samade ratastega sõitsid. Tehnilise tõrke tõttu pidi üks neist mitu tuhat ilma esipidurita sõitma, ja rehv oli võrreldes piduritega kaaslase omaga ühtlaselt kulunud.

r.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

stev666 kirjutas:

Kunagi küsisin, vastust ei tulnud vist, seega küsiks uuesti. Kui kõigil rehvidel on esimene muster vastupidine tagumisega, kas minu mitas e08 on praak või ongi sama pidi muster mõlemal rehvid.

Ei ole seal miskit praaki. Rahulikuma mustriga asfaldienduro tüüpi rehvid ongi enamasti visuaalselt samas "suunas".

Ja vastuseks esirehvi treppi kulumisele - puhas aktiivse esipiduri kasutamise tulemus asfaldil. Kui tegeled veeremisega, siis kulub ühtlaselt. Kui tegeled pidurdamisega, siis saad kõik esirehvid treppi. Mida agressiivsem muster, seda tugevam ja intensiivsem trepp tekib. Kõige eredamad näited on Dunlopi D952 esirehvid, millel lõpuks üle ühe klotsid siledaks kuluvad, ja üle ühe teravalt püsti jäävad. Ja miks üle ühe - sest kõrvuti on enamasti erineva paigutusega klotsid ja seetõttu ka rehvi kandepind pidurdamisel on erinev.

Viimati muutis StreetMoto, 11 Sept 2018, 14:02, muudetud 2 korda kokku.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

kas rehvi rõhuga parendada ei saa?

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul kulus täitsa tavaline touring esirehv Dunlop Streetsmart mägedes,kus oli rohkem pidurdamist, treppi. Samas siin kohapeal sõites on järgmine sama rehv rohkema läbisõiduga ja täitsa ühtlaselt kulunud. Vahetasin just tagarehvi ära ja esirehv sõidab veel tükk aega.Kindlasti on ka rehvirõhkudel mingi osa asjas,aga eks ainult esipidurit kasutades saab iga rehvi nii loperguseks sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Emmk sügispäevadel läks rehviteemal jutuks ja gs-i mehed soovitasid k60 kõrvale teist väidetavalt vähemalt sama head rehvi nimega MOTOZ TRACTIONATOR GPS. Visuaalselt natuke sarnased ehk pidevjoon keskel ja muster äärtes seega peaks ka asfaldil hästi kestma. Eestis neid teadaolevalt keegi ei müü aga väljast tellida saab ikka. Äkki on keegi juba proovinud ja kui siis mis rattale ja mis mulje on?

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

romulus kirjutas:
ranel kirjutas:

Küsiks, et miks Mitas E07 nn treppi kulub? Transalpil xl600v kui ka Africa Twinil xrv750 rd04 mõlemal all ja ühtemoodi rehvid nagu üle ühe klotsi kulunud esimesel rehvil.
Teistel ka sama häda?

Nagu teised juba ütlesid - aktiivne esipiduri kasutamine põhjustavat seda. TKC80 oli mul lõpus täitsa kole. Aga sõita polnud häda midagi.

Kuskil ADVrideris oli teema kahest maailmarändurist, kes samade ratastega sõitsid. Tehnilise tõrke tõttu pidi üks neist mitu tuhat ilma esipidurita sõitma, ja rehv oli võrreldes piduritega kaaslase omaga ühtlaselt kulunud.

r.

Kui aus olla, siis ega peale tuhandeid kilomeetreid Norra ranniku sõitu minu rattal rehv selliseks muutus Veel keset Venemaad ei saanud oma rattal veel visuaalselt midagi aru. Tanklas veel võrdlesime oma esirehve. Venemaal veel sai imestatud, et miks twinil rehv naljakalt kulunud, kui mul oli veel ilus. Twin aga käis eelmine aasta lisaks veel lõunas mägesid uurimas.

Aga eks targem selles osas nüüd.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina sõitsin gs1100'ga esirehviks caroo3 ning tagarehviks heidenau k60 scout. k60 ja teised tagurpidi kalasabad mulle esirehviks ei meeldi üldse, kuidagi nõme külgpidamine on. karoo3 pidas väga hästi vastu, tagumine k60 läks samas klimetraazis 3, karoosid ees 2. Tagarehvina oli ka karoo hea, kuid sai ülikiirelt otsa, sügisesse/kevadesse ja suures enamuses mutta paneksin jooksu karoosid.

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Blin! Ma just pidasin aru, mida ette K60 asemel proovida (sõitnud mitmega, prooviks vahelduseks muud) ja võtsin TKC80. Karoo3 oli kunagi eelmist ratast ostes all ja jättis päris soodsa mulje, kuid ei tulnud nüüd pähegi! Taha läheb jälle K60 Scout, sest kestab kaua ja saab igal pinnasel usaldada.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuidas TKC 70 asfaldil ja kruusal 50/50 sõitmiseks on? On kellelgi kogemust? Küsimus sellest, et see rehv on saadaval 110/80R18 TL esirehvina ehk sobib TDM-le ette. Siiani pole seda tähele pannudki.
https://www.continental-tires.com/motor ... uro/tkc-70

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

xin
Postitusi: 62
Liitunud: 04 Aug 2010, 11:45
Tsikkel: xt660x
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas xin »

TKC70 oli pikka aega ees all. Asfaldi peal oli veits uimane sisse keeramisel aga pidavus oli üllatavalt hea nii asfaldil kui kruusal.
Veits muret tekitav oli see, et kulus kuidagi klotsi, kus osad klotsid kulusid ebaühtlasemalt ära. Selle tulemusel kippus suurtematel kiirustel (+125km/h) esi ots vibama.
Ma prooviksin seda rehvi mingi hetk kindlasti uuesti.

Kiisu 600, Suksu 1000, Örr 660
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas sepp »

xin kirjutas:

TKC70 oli pikka aega ees all. Asfaldi peal oli veits uimane sisse keeramisel aga pidavus oli üllatavalt hea nii asfaldil kui kruusal.
Veits muret tekitav oli see, et kulus kuidagi klotsi, kus osad klotsid kulusid ebaühtlasemalt ära. Selle tulemusel kippus suurtematel kiirustel (+125km/h) esi ots vibama.
Ma prooviksin seda rehvi mingi hetk kindlasti uuesti.

Sain just ühe jooksuga õhtule (TKC70)
Mulle see rehv meeldis, mul kulus ka esimene nn kalasabasse. Selle põhjus on liiga agressiivne pidurdamine. Ilmselt nende viga kes varem baigiga sõitnud :D
Sygiseks panin vähe järsema mustri nyyd,aga kevadel panen ilmselt uuesti tkc70 alla.
Ega ta mudarehv ei ole,aga kruusal oli suht kindel tunne sellega sõita.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mul läksid enne Kesk Aasia trippi alla tutikad Heidenau K60-ed. Peale 12500 km läbimist on alla poole, ca 30-35 % veel alles.
Päris muda ei saanud, aga kiviklibu, raiutud asfalti ja steppi said piisavalt.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Lepa
Postitusi: 60
Liitunud: 21 Mär 2015, 12:24
Tsikkel: RnineT

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Lepa »

MOTOZ TRACTIONATOR GPS - keegi meil ka müüb neid? Poolas on kirjade järgi üks edasimüüja... kusagil lähemal veel mõni?


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

urmas66 kirjutas: 18 Sept 2018, 15:32

Kuidas TKC 70 asfaldil ja kruusal 50/50 sõitmiseks on? On kellelgi kogemust? Küsimus sellest, et see rehv on saadaval 110/80R18 TL esirehvina ehk sobib TDM-le ette. Siiani pole seda tähele pannudki.
https://www.continental-tires.com/motor ... uro/tkc-70

Mul on järjekordselt väga imelik seda kirjutada, aga mina ei soovita TKC70-t mitte ühestki asendist.

Ostsin ka kõvade soovituste järgi, et tegemist peaks olema justkui nagu väga hea rehviga. Rattaks oli Honda Varadero XL1000V. Esimesed kaks tuhat kilomeetrit oli asi väga hull. Rehv oli väga tuim, libises läbi, väga ebatäpne ja väga ebamugav sõita.

Siis, kui "sissesõit" sai tehtud läks asi paremaks, aga mingil hetkel hakkas tugevalt treppi kuluma, mis tekitas vibratsiooni. Ainukeseks positiivseks asjaks võib vast öelda vastupidavuse. Sõitsin rehviga 22K.

Ma ei tea, kas tegemist oli konkreetselt sellega, et konkreetsele rattale rehv ei sobinud või milles oli asi. Igatahes nüüd sõidan Heidenau K-60-ga ja olen väga rahul. Rehv on täpne, märgades tingimustes eeskujulik ja maastikul hätta ei jäta.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Tõstan teemat. Kas Michelin Anakee 3 või Road 5. Alla lähevad matkarattale (VFR1200-X). Avaldage arvamust.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas morse »

Eelmisele küsimusele ei oska vastata aga tahtsin oma praegust tagarehvi kommenteerida ja antud teemat elavdada.

Vaatan, et üleval räägitakse K60 rehvidest (olen neid palju kasutanud). Väike samm tumedamale poolele ja võiks juba vaadata Mitas Rockriderit (endine Sava Rockrider). Pole ei enduuro ega puhas ADV rehv - selline K60'e kõvasti karmim vend. Ma panen nüüd juba teise Rockrideri alla - mudas ei hoia eriti - libe on, kruusal on hea, liivas oli vist OK - ei mäletagi enam, asfaldil täiesti OK, minu arvates mitte kehvem kui K60. Kestvust ei oska hinnata, mul polegi ükski tagarehv üle 5K pidanud. Ja Rockrider ei pea vist viitegi... :D Ees kasutan nublurehve, see ei käi vist päris ADV jututeemasse.

Niisiis neile, kes päris klotsiga (stiilis E09, E12) sõita ei taha aga E07 või K60 on liiga lahja, julgen soovitada küll.
PS! Goldentyeril on ka midagi analoogset - pole veel ise proovinud.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Rasmusk kirjutas: 12 Veebr 2020, 15:51

Tõstan teemat. Kas Michelin Anakee 3 või Road 5. Alla lähevad matkarattale (VFR1200-X). Avaldage arvamust.

PR5. Anakee on ju osaliselt kruusarehvid - kuhu sa vaalarattaga kruusale lähed. :) Ettevaatlikul kiirusel ja kuival metsateel saab ka tänavarehviga väga ilusti hakkama.

Teine asi on veel, et Anakee 3 tuli välja aastal... 2013? PR5 on palju uuem tehnoloogia.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Rasmusk kirjutas: 12 Veebr 2020, 15:51

Tõstan teemat. Kas Michelin Anakee 3 või Road 5. Alla lähevad matkarattale (VFR1200-X). Avaldage arvamust.

Mul on samal rattal all Michelin Anakee 3. Teepeal on küll minuarust ok. Metsateel võiks tummisema mustriga olla.. Asfaldil olen pigem selline tagasihoidlik sõitja muidugi.. Kui muidugi märg ei ole siis saab ka metsateel hakkama.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 12 Veebr 2020, 19:41
Rasmusk kirjutas: 12 Veebr 2020, 15:51

Tõstan teemat. Kas Michelin Anakee 3 või Road 5. Alla lähevad matkarattale (VFR1200-X). Avaldage arvamust.

Mul on samal rattal all Michelin Anakee 3. Teepeal on küll minuarust ok. Metsateel võiks tummisema mustriga olla.. Asfaldil olen pigem selline tagasihoidlik sõitja muidugi.. Kui muidugi märg ei ole siis saab ka metsateel hakkama.

Mul on taga Anakee2 ja mulle väga meeldib. Hea nii asfaldil(ka märjal) kui kruusal. Väga mudas sõitja ei ole. Ette kahjuks minu rattale ei tehta ja seal on ise lõigatud mustriga(sanaseks taga rehviga) sport-touring Dunlop.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kust Eestisse muidu Goldentyrerit tellida saaks? Reifendirect, reifen66 jms nagu ei leidnud..

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Rasmusk kirjutas: 12 Veebr 2020, 15:51

Tõstan teemat. Kas Michelin Anakee 3 või Road 5. Alla lähevad matkarattale (VFR1200-X). Avaldage arvamust.

Toda Road 5-te ei tea, aga olen kahel suurel endurokal vahetanud TKC80-d Anakee 3-e vastu välja kuna eriti märjal kõval pinnasel on TKC80 pidamine täiesti olematu. Anakee-3 minu tagumiku hinnangul peab igal pool ja igast asendist imeliselt. Ma küll püsin enamuse ajast asfaldil ja eriti muljetavaldav on pidamine seal. Metsas pole ka seni hätta jäänud. Päris mudasse pole roninud. Muidugi VÄGA SUUR miinus on kestvus. Isegi minu suht kergete tsiklitega on see vastu pidanud mõned üksikud tuhanded kilomeetrid. Ma muidugi eriti end kiirendamisel ja pidurdamisel tagasi ei hoia ja lõviosa ajast liiklen linnas.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas keegi adventure rehvide klotse lamellinud ka on? Oleks sellel pointi? Maasturitel lamellitakse näiteks mudarehve, et pidamist ja rehvi kestvust saada.

Suure maasturi rehvi lamellimine maksis näiteks 15 eur/tk Tartus.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Viimased ~ 10a sõitnud K60-ga, erinevad rattad. Ära harjunud karakteristikaga jne. Kuid esirehv oli kuidagi pinnuks silmas, natsa jäi soovitud pidamisest puud. Eelmisest aastast leiutasin endale uue kombo, ees on TKC80 ja taga on K60. Tegelikult oleks tahtnud taha ka TKC80 panna aga see kulub liiga kiiresti.

Mis lamellidesse puutub, siis Heidenaul on K60 lamellrehvid ka olemas, neid ma pole (veel) proovinud. Seda külma ilmaga sõitu on tegelikult vaat et rohkemgi, kui suve, mis meil peaaegu alati suht lühike on.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”