Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ei õnnestu on vastus, kiire guugeldamise järel.
Seal on Samsungi oma brauser, vist android vms.
Ja sa pole ainus, jääb loota et keegi entusiast teeks kunagi tulevikus sellise vidina.
Aga jooksuta netti ja pilti näiteks läbi arvuti?

( Rohkemale abile minupoolt ei tasuks loota. Mul ajas juba siis karvad turri kui lugesin tv karbipealt et võib-olla ( päris kindlasti ) nõuab telekas su krediitkaardi andmeid ja krt. teab mida... Loobusin ostumõtetest vähemalt esilgu.)



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kohtvõrgu tasandil saab samas natuke ära teha, vt näiteks https://pi-hole.net/ .

Ma muidu olen suur adblockerite vastane, aga ausalt öeldes see massiivne Netflixi kampaania Youtubes hakkab ka minu kannatust vaikselt katkestama...

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas:

Ma muidu olen suur adblockerite vastane, aga

:shock:
Kui poleks oma silmaga lugenud siis ei usuks, et selline inimene olemas on.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Ehk saad firefox'i browseri android TV'le peale, kui see on tehtud, siis peaks ka ublock origin toimima.
Kiire guugel ütles, et vähemalt mingitel tingimustel on see võimalik.

Jesperi mainitud pi-hole on ka asjalik asi, aga võib vajada natuke eriteadmisi(DNS delegeerimine pi-hole'i pihta)

Ilma eraldi seadmeta on võimalik DNS66'e kasutada, aga see vajab ilmselt veel rohkem teadmisi(rootimine) https://github.com/julian-klode/dns66

Sõltuvalt su kodusest ruuterist, on teinekord võimalik ka sealt otse blacklisti lisada mingid asjad.

St, lahendusi on, aga ükski pole päris hands-off nagu PC ja browseri puhul.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Black »

Madlobster kirjutas:
Spoiler
Jesper kirjutas:

Ma muidu olen suur adblockerite vastane, aga

:shock:
Kui poleks oma silmaga lugenud siis ei usuks, et selline inimene olemas on.

Küllap siis toob reklaam leiva tema lauale.

Ei tasu eeldada, et kõik uued telekad Androidi baasil on. LG pushib kõvasti oma Web OS'i ja Samsung Tizenit. Androidiga oleks lihtsam - kas siis rootituna või ilma saaks miski vidina liiklusele vahele pista, teistega aga väga muud varianti ei ole, kui liiklust teises võrguseadmes filtreerida.

Ma soovitan ka pigem HDMI kaudu kas siis tavalisest PC-st või mõnest väiksest androidijublakast pilti saata.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas:

Kohtvõrgu tasandil saab samas natuke ära teha, vt näiteks https://pi-hole.net/ .

Ma muidu olen suur adblockerite vastane, aga ausalt öeldes see massiivne Netflixi kampaania Youtubes hakkab ka minu kannatust vaikselt katkestama...

Kuidas keegi :D mul on pea iga yt reklaam yandex :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Black kirjutas:

Küllap siis toob reklaam leiva tema lauale.

Ei too, aga kui reklaami poleks, siis poleks mul YT-st ka midagi vaadata - pakuks et 75% minu jälgitavatest kanalitest elatub sellest. Kui nad Premiumi kunagi lõpuks Eestis ka kättesaadavaks teevad, siis on lihtsam - 8€ kuus ja null reklaami.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jesper kirjutas:

Kohtvõrgu tasandil saab samas natuke ära teha, vt näiteks https://pi-hole.net/ .

Ma muidu olen suur adblockerite vastane, aga ausalt öeldes see massiivne Netflixi kampaania Youtubes hakkab ka minu kannatust vaikselt katkestama...

Aga tee see Netflix omale ära!

Ma pole juba tükk aega mingeid teenuseid, a'la Elisa Elamus/Starman ja Telia Kodu kasutanud....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul pole üldse telekat, kokkuhoitud aja arvelt mulisen netis :wack:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tort kirjutas:

Küsimus ei ole ei rumal ega segane. Ehk on meil ka arboriste? Kask ajab vedelikku välja. Võimalik, et kunagi on kasemahla ka võetud, aga pole kindel. Esimesel pildil suht ovaalne auk ca 1-1,5 cm läbimõõduga, teine teisel küljel pole kindlasti inimese tehtud. Kas see puu ei ole enam tervise juures?

https://www.upload.ee/image/8928544/1.JPG

https://www.upload.ee/image/8928545/2.JPG

Pole küll arborist, aga paarkümmend aastat oma metsatükki väikest viisi majandanud ja selle käigus olen natuke kogemusi korjanud.

Kas puu kasvab ohtliku koha peal? Kui jah, siis saag sisse.
Kas tahad seda iga hinna eest alles hoida? Kui ei, siis saag sisse.
Kui on huvi jännata, proovi augu lähedusest mingi terava vardaga torkida, et kas varras läheb tohust läbi puutüve sisse. Kask on selline huvitav puu, et tohu all ei pruugi enam suurt midagi alles olla, aga pealt on kõik ilus. Ega arborist ka miskit rohkem teha ei saa, kui välise vaatluse põhjal otsustada. Ainuke asi, mida ta tavainimesest rohkem teha saab, on puurida spets torupuuriga puutüvesse väike auk ja uurida, mis seisukorras on puit, mis sinna puuritoru sisse jäi. Igasugune üksikasjalikum analüüs sooritatakse lahkamise käigus ehk pärast puu langetamist.

Mul oli õue peal suur ja vana, juba korpas koorega kask. Minu seisukohast võetuna kasvas ta liiga maja lähedal ja tahtsin ta igal juhul maha võtta. Kuna ruumi oli vähe, kutsusin professionaalse metsamehe langetama. Kask sai täpselt soovitud suunas maha, aga kui mees kändu vaatas, ütles, et puu oli tunduvalt hullemas olukorras kui pealt paistis. Ehk siis pealt paistis, kui lihtsalt vana, aga muidu terve puu, kuid tegelikult oli see esimeste meetrite ulatuses seest õõnes.

Kui pildistada viitsid, saada selline pilt ka, kus puu tervenisti peal on, aga mitte väga kaugelt võetuna. Ma näitan siis Su pilte paarile tuttavale ja küsin nende arvamust.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mismoodi see juurtest ülespoole seest õõnes lihtsalt vana puu saab oma elu tavapärasel viisil edasi elada? Puu ju saab oma asjad kätte juurte kaudu ja "liigutab" need sealt ülespoole oksavõrestikku ja lehtedesse ning seeläbi elabki oma elu. Kui puu on kuivanud siis ta on kuivanud, kui elab siis ei ole võimalik, et selle tüvi on altpoolt koort puha õõnes ja pehkinud. Mingis ulatuses muidugi võib ta seda olla.
Kasega peaks minumeelest olema päris lihtne aru saada, kui sealt mahla võtta üritad ja mahla ei tule siis nähtavasti on asi hapu. Kui mahlad liiguvad siis on asi korras :D Aga ma ei ole muidugi kuskilt otsast arborist, kasutan lihtsalt talupoja loogikat...kuigi talu mul ka ei ole. Puid on siiski kõvasti


reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Õhust ja armastusest elab, loogiline ju.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

will111 kirjutas:

Mismoodi see juurtest ülespoole seest õõnes lihtsalt vana puu saab oma elu tavapärasel viisil edasi elada? Puu ju saab oma asjad kätte juurte kaudu ja "liigutab" need sealt ülespoole oksavõrestikku ja lehtedesse ning seeläbi elabki oma elu. Kui puu on kuivanud siis ta on kuivanud, kui elab siis ei ole võimalik, et selle tüvi on altpoolt koort puha õõnes ja pehkinud. Mingis ulatuses muidugi võib ta seda olla.
Kasega peaks minumeelest olema päris lihtne aru saada, kui sealt mahla võtta üritad ja mahla ei tule siis nähtavasti on asi hapu. Kui mahlad liiguvad siis on asi korras :D Aga ma ei ole muidugi kuskilt otsast arborist, kasutan lihtsalt talupoja loogikat...kuigi talu mul ka ei ole. Puid on siiski kõvasti

Minu aia kasega oli seis selline, et see oli pikka aega juba seest väljapoole õhemaks pehkinud. Ühel hetkel poleks järelejäänud toru enam võra lihtsalt kanda suutnud ja kask oleks kontrollimatult ümber kukkunud. Ega kask pole tamm, mis võib seest tühjana aastasadu edasi elada. Samas, kuni tüves jätkub elusaid kohti, elab puu niikaua edasi, kuni see püsti püsib.

See, miks ma üldse selle kase maha võtta lasin, oli, nagu juba enne kirjutasin, et puu kasvas maja lähedal. Kui ta väiksem oli, polnud probleemi, aga juba viimased 15-20 aastat olid ühe poole oksad katuse kohal ja maja sammaldus sealtpoolt päris hoolega. Kuna minu elamist ümbritseb niikuinii kahest küljest mets, on mul kõrghaljastust ilma selle konkreetse kasetagi piisavalt.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Kui seest õõnsatest ja võibolla ka väljast pisut kuivanud, aga siiski veel elusatest puudest rääkida, siis mina ühel oma Kreeka sõõril sattusin sellise huvitava isendi juurde (väidetavalt juba 2500a vana, ning tüves sees oleks võinud vabalt ööd veeta...siis mitmekesi) :

IMG_6348.JPG
IMG_6350.JPG
IMG_6353.JPG

:roll:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tänud arutelu eest! Pühak, puul pole midagi muud viga väliselt. Umbes 25 cm läbimõõtu ja igati tugev eksemplar, kannab lehti ja peab tugevale tormile vastu ja ei näe kuskilt otsast kuidagi kehvem välja, kui teised. Pole lühikest jämedat tüüpi, vaid pikk ja sihvakas. Eks torgin mingi pulgaga. Soov on ikkagi alles jätta, muidu oleks juba maha tõmmanud.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Üldiselt lööb korralik mahlakoguja augu pärast "korjet" tihedalt kinni!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tort kirjutas:

Tänud arutelu eest! Pühak, puul pole midagi muud viga väliselt. Umbes 25 cm läbimõõtu ja igati tugev eksemplar, kannab lehti ja peab tugevale tormile vastu ja ei näe kuskilt otsast kuidagi kehvem välja, kui teised. Pole lühikest jämedat tüüpi, vaid pikk ja sihvakas. Eks torgin mingi pulgaga. Soov on ikkagi alles jätta, muidu oleks juba maha tõmmanud.

Ma küsisin sellepärast üldpilti, kuna kahtlen, et sealt mahl jookseb. Puu mahl ei jäta sihukest roostesegust jutti. Äärmisel juhul ehk siis, kui ta pikema tee läbi surnud puidu voolab. Lisaks kasvatab puu lekkekoha ise kinni, see mahlavõtmiskohale punni ette löömine on nagu plaaster haavale, vajalik, ent mitte igavesti. Jätkuvalt ajab puu mahla välja ainult siis, kui vigastatud koht ei saa välismõju tõttu kinni kasvada. Näiteks, kui puu hakkab mingi suure oksa või tüve hargnemiskoha juurest lõhenema ja tuul, lumi jms "haava" jätkuvalt lahti rebivad. Sinu kase puhul kahtlustan, et kuskilt kõrgemalt jookseb vihmavesi puutüvesse sisse ja siis nende aukude kaudu voolab välja. Kui see nii on ja puud säilitada tahad, katsu vee läbivoolamise vastu, kui see ikka nii on, mingi lahendus leida, sest selline vee läbivool ka mädandab tüve, talvel jää lõhub jne.

EDIT: Ega Sul seal juhuslikult sipelgaid puu kallal pole. Need käivad võimaluse korral mahla joomas ja väga suure massiga võivad ka kahjustusi põhjustada. Mul käisid enne sedasama kaske piinamas, mille kevadel maha võtsin. Nüüd on nad ohvriks valinud ühe kümmekond meetrit eemal kasvava vahtra. Mõlema puu sarnasus seisneb selles, et tüvi on aja jooksul kahjustunud (vahtral on see silmaga näha, aga kuna puu on madal ja kasvab ohutus kohas, pole hakanud maha võtma) ja sipelgad saavad kerge vaevaga mahla kätte. Kusjuures neil on uskumatu järamisvõime :D

Viimati muutis pühak, 11 Sept 2018, 10:15, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas grahv »

Jesper kirjutas:

Kohtvõrgu tasandil saab samas natuke ära teha, vt näiteks https://pi-hole.net/ .

See vist ka ei toimi enam:

17 päevad ago
why doesnt this work anymore :'(

9 päevad ago
Because Google has started serving ads from the same servers they use to serve content.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

pühak kirjutas:

EDIT: Ega Sul seal juhuslikult sipelgaid puu kallal pole. Need käivad võimaluse korral mahla joomas ja väga suure massiga võivad ka kahjustusi põhjustada.

Sipelgaid pole, puu on ilus ja sile nagu raamatust muidu.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

yeekim kirjutas:

Üldiselt lööb korralik mahlakoguja augu pärast "korjet" tihedalt kinni!

Kas kasele punn peaks lehtpuust olema või pole vahet?
Mida teha 10cm läbimõõdus pudiseva oksakohaga? Plekist "katus" peale, et sisse ei sajaks?

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

bitter kirjutas:
Spoiler
yeekim kirjutas:

Üldiselt lööb korralik mahlakoguja augu pärast "korjet" tihedalt kinni!

Kas kasele punn peaks lehtpuust olema või pole vahet?
Mida teha 10cm läbimõõdus pudiseva oksakohaga? Plekist "katus" peale, et sisse ei sajaks?

Vanasti pandi savi täis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1810
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: RE: Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Margusxx kirjutas:
Spoiler
bitter kirjutas:
yeekim kirjutas:

Üldiselt lööb korralik mahlakoguja augu pärast "korjet" tihedalt kinni!

Kas kasele punn peaks lehtpuust olema või pole vahet?
Mida teha 10cm läbimõõdus pudiseva oksakohaga? Plekist "katus" peale, et sisse ei sajaks?

Vanasti pandi savi täis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Tänapäeval on olemas igatsugu kaitsevahad. Mine küsi kuskilt aianduspoest.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

skümme
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Juun 2018, 03:24
Tsikkel: TDM850
Tänanud: 18 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas skümme »

Millisest poest Tallinnas võiks leida vastukeermega kruvi akutrelli(Worx) padrunile?
Ehk siis milline pood müüb erimõõdus vastupidise keermega kruvi üksikult eraisikule?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui mujalt ei saa, siis Baltic Bolt'ist vast ikka.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Miks krossi/endurosõitjad kurvi võttes jala kurvi suunas välja siurtavad?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tegelikult mitte kurvi suunas vaid ettepoole, kurvist väljumise suunas sirutavad. 2 põhjust:

  • viib raskuskeskme ettepoole -> esiratas püsib paremini maas kurvist välja kiirendades
  • aitab tasakaalu hoida
    Rinkal ju saranane lugu aga põhirõhk tundub seal olevat raskuskeskme nihutamisel sissepoole. Rinka sõiduasend, sadulakõrgus ja kiirused ei võimaldaks sirget jalga turvaliselt ette sirutada.

Kuidas see tehtud on, et helistab võõras number (kindlustusagendid, riigiametnikud) ja mu telefon näitab numbri asemel inimese nime? Ja miks see lahendus selline poolik on? Mul pole ju vaja tingimata teada kas helistab Pille või Malle. Esmajoones on oluline - milline ametkond või firma minuga suhelda tahab.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas:

Kuidas see tehtud on, et helistab võõras number (kindlustusagendid, riigiametnikud) ja mu telefon näitab numbri asemel inimese nime? Ja miks see lahendus selline poolik on? Mul pole ju vaja tingimata teada kas helistab Pille või Malle. Esmajoones on oluline - milline ametkond või firma minuga suhelda tahab.

Ilmelt käib jutt Android telefonist ja ekraanile ilmuvast dialoogist, kus inimese nimi sees? Vahel on seal ka midagi veidrat kirjutatud, näiteks "See kuri naaber" vms?
Kui jah, siis tegu on kolmanda osapoole lahendusega (äpp), mis korjab paljusid andmeid andmebaasidest ja kasutaajte telefoniraamatutest, kui nad selleks äpile loa on andnud.
See töötab vaid siis, kui on olemas internetiühendus. Poolik on ta selle pärast, et andmed tulevad parasjagu nii nagu kasutajad sisestavad. Ma olen küll ja küll näinud ekraanil teadet "Mingi firma???" või "Jälle see telefonimüük!!!" aga ka inimeste täisnimesid või hüüdnimesid.
Parim lahendus selles vallas on Truecaller.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Erinevad androidid. Mul näiteks Sony. Ei mäleta kas andmeside on siis sees olnud või mitte. Numbri asemel näen nime. Dialoogiks e. kahekõneks ma seda ei nimetaks. Minu kõnesid haldab exDialer. Truecallerit ma vist olen proovinud aga selles telefonis seda kindlasti pole. Pead silmas, et sissehelistaja kasutab mingit äppi?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Black »

Mingit datat saab ka numbrinäiduga kaasa panna. Lihtne näide: tuleb aliexpressist pakk, Omniva saadab SMS-i ja kuigi sul on netiühenduseta nuputelefon, mille kontaktide all ei ole ühtki Omniva-nimelist sissekannet, näed saatjana ikkagi Omnivat. Samamoodi ka kõnedega. Ilmselt teenusepakkujalt ostetav lisateenus.

Macintosh kirjutas:

Miks krossi/endurosõitjad kurvi võttes jala kurvi suunas välja siurtavad?

Tuletas meelde, et küsisin ka kunagi midagi sarnast: viewtopic.php?f=4&t=92448&p=720423&hilit=jala#p720423

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Kas mitte selleks, et raskuskeset ettepoole viia?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”