Veekindlad soojad kindad

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mida soovitate? Kas ainult goretex? Mõni analoog ka töötab? Mis firmad/mudelid?
Vaatsin erinevaid ja ei oska küll millegi alusel otsustada. Linnas ilmselt käravad suvalised, aga natuke pikematel otstel võiks ikka rohkem kui pool tundi vett pidada. Purjetamiskogemus ütleb, et tuulega ainult goretexist ei piisa, kui sooja vaja siis peaks ka suht paksud olema. Meil siin vist ei müüda nt Dainese kindaid? Nende d-dry materjal igal juhul riided jättis kuivaks ja goretexi analoogina julgeks proovida, aga osta pole kuskilt (nii et proovida ka saaks). Veel mingeid variante?



Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Proovi neid -> http://motomarket.ee/product/held-2041-season
Gore-tex ja Outlast kombo on ideaalne valik meie kliimasse.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Dainese asju müüb Bikeman

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Motomarket kirjutas:

Proovi neid -> http://motomarket.ee/product/held-2041-season
Gore-tex ja Outlast kombo on ideaalne valik meie kliimasse.

Mul on Outlast voodriga suusakindad ja see asi ei tööta üldse, kuigi suusatades saab naha vahepeal suht soojaks, aga tõstukil on need ikka ühed külmemad kindad.

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

mx77 kirjutas:

Mul on Outlast voodriga suusakindad ja see asi ei tööta üldse, kuigi suusatades saab naha vahepeal suht soojaks, aga tõstukil on need ikka ühed külmemad kindad.

Suusakinnaste kohta ei oska midagi kosta, aga antud kindamudeli puhul on tagasiside siiani olnud igati positiivne. Seda siis tsikli peal, mitte suusamäel. Ilmselt miinuskraadide juures Outlast enam nii efektiivne ei ole.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas morse »

Äsja oli sarnane teema. Keegi oli kasutanud Rukka Mars nimelisi kindaid. Nende miinuseks tõi vist Mac selle, et nad on nahast. Siin näidatud Heldid on ka vist vähemalt osaliselt nahast. Üldse paistavad paljud Goretexiga talvelindad nahast olema.

Mulle need Mars nimelised pildi järgi sümpatiseerisid aga naha vettimine on kindlasti probleem...

Ise olen asja nii lahendanud, et talvel panen käekotid lenksu otsa. Lahjema ilmaga, stiilis oktoober, saab seal all suvekindaga sõita - lumega panen Cloveri tavalised kangast talvekad, mis ilma kottideta vettivad pikalt vihmas sõites läbi aga käekottides on kõik vint.

Muidugi käekottidel on omad suured miinused. On kaassõitjaid, kellel on suuuured käekaitsmed, mis suunavad kogu vihma ja tuule ära - need on käekottidele lähedaselt head ja kasutajale mugavamad. Aga taaskord - igale tsiklile neid ei pane (kujutaks ette mingeid HD apehängereid, millel on käekaitsmed...)

Kinnaste juurde tagasi tulles. Näen, et paljud matkajad kasutavad Rukka Gorega toodangut. Kas nad ka head on, ei oska kinnitada.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Ain »

Endal on Rukka Mars jahedama ilma jaoks ja Rukka Cosmo külmema ilma jaoks. Marsiga olen vihmas üksjagu sõitnud ja käsi on kuiv. Küll aga on ikkagi tunda, et mingi niiskus ikka kuskil on. Sest õhuniiskus on ju pea 100 vihmaga. Cosmoga vihmaga väga pole sõitnud aga head soojad on küll. Rukkat julgen kindlalt ainult kiita!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Esmalt tuleks küsida mida nimetada külmaks ilmaks ja kas sõita linnas või linast väljas.
Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga ning olen seni vägagi rahul sest peale paari tundi vihmas sõitmist on käed kuivad kuigi jah niiskust on kergelt tunda. Väga palju külmas ilmas pole õnnestunud neid testida kuigi arvan et sellise 5 kraadises jaheduses ei ole mõistlik väga pikka maad(200-300km) ette võtta ilma rutska sojenduseta.
Igasuguste voodritega kinnastel on minu silmis üks põhi probleem see et märgade kätte peale on neid keeruline ajada. Või siis ma olen lihtsalt valede kinnaste peale sattunud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas will111 »

Füüsika kogemus ütleb, et kindad saavad olla veekindlad ja samas ka soojad ainult siis kui sul on kõige pealt (käe poolt vaadates) suht paks vooder ja siis selle voodri peal mingi täiesti veekindel kiht, nii et see paks vooder ei saa absoluutselt märjaks. Kõik peab lisaks olema ka täiesti tuulekindel. Muidugi võib seal omakorda tekkida olukord, kus käsihakkab hoopis seestpoolt higistama ja teeb voodri ikkagi märjaks.
Igasugused imematerjalid imenimetustega ei taga kuidagi automaatselt sooja kui ei ole seda õhulist "soojustuse" kihti. Ja läbimärg soojustuse kiht teatavasti väga hea soojustaja ei ole sest vesi on pehmelt öeldes päris hea soojusjuht :D Kvaliteetsed suusakindad kannatavad sõita ka korraliku vihmaga ja üsna külma ilmaga. lõpuks muidugi vettivad nad ikka läbi aga see võtab omajagu aega ja päris +5 ning paduvihmaga a'la kuressaarde sõitu vist enamasti ette ei võeta :D
väga hapu asja puhul saab kasutada veel kahekihilist suusakinnast, et all on õhuke sõrmik ja paks kinnas seal peal. aga kõige lihtsam on minumeelest panna käekaitsmed külge ja suur osa muresid ongi lahendatud. tuul ei pressi nii kõvasti, suur osa veest lendab ka mööda


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jah pärast esimest tundi mõtlesin isegi esimesena käekaitsmetele, aga need vist sobivad rohkem järgmisele rattale :D
Linnas ma arvan, et käravad suhteliselt suvalised kindad, pigem mureks maantee. Just september-oktoober, mingi alla 5 kraadiga ilmselt enam ei sõida. Hull matkaja ei ole, aga ilmselt tuleb nii mõnigi linnalähedane sõit vihmas, aga sellegipoolest ei tahaks külmetada ja siis nädal aega kindaid kuivatada.
Tundub, et Rukka oleks hetkel too much, kui palju pikki sõite teeks, vaataks kindlasti midagi max head. Aga kas selliste kuni 100-euroste kinnaste puhul peaks vaatama pigem goretexi või üldiselt bränd/kvaliteet/materjalid jne? No näiteks mu sõiduriided Dainese d-dry membraaniga olid kuivad, d-dry kindaid julgeks proovida küll. Selgub et ka Reviti toodang okei.


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

sepprait kirjutas:

Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga

Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu ainsad, päriselt veekindlad kindad on miljon aastat tagasi (alatu vale) Streetmotost 720 krooni eest ostetud Cloveri kindad (https://goo.gl/1u1Tnd). Täiesti kunstmaterjalist ja omavad mingit muud "tex" nimelist mebraani. Ei higista ja "hingavad" nii, et vähe pole ning hoiavad käe sooja ja kuiva. Samas Heldi GoreTex kindad (149€) on ka pea-aegu veekindald, oma 1.5 tundi kannatab ära, enne kui vesi lahinal sisse tuleb.

Erinevate inimeste pikaajaline kogemus ütleb nii:

  • nahast kindad saavad olla veepidavad vaid kuni kuhugi maani, sealt edasi mitte erit vettpidavad
  • vahet pole mis tex seal on, vahel on sellest kasu, et on "päris" ja vahel mitte
  • kui tahad saada täiesti vettpidavaid kindaid peavad need olema tehtud mingist materjalist mida looduses ei leidu
  • head kindad ei pea olema ilmtingimta sigakallid aga kalllite kinnaste puhul on šansid suuemad
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Ain »

Samas ei tohiks ju vahet olla mis on kindal väliskihis (nahk või tekstiil)... gore on ju ilmselt selle all. Ja läbi vettib pealiskiht. Kui gore vana või katki siis ilmselgelt läheb sealt läbi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Nahk ilmselt ei ole mõistlik, see koos vatiga kuivab mingi nädal aega :D Paljudel tekstiilkinnastel paistab olevat nahk ainult peopesas, see tundub hea kombo.
Aga kui keskmise hinnaklassi goretex kindad ainult 1,5h vastu peavad, siis vist pigem riskin mingi muu texiga ja loodan heale õnnele. Standardid liiga kõrgeks aetud pärast 28h vee käes olemist goretexiga :D Ja niikuinii kõik materjalid vananevad ka.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ttt kirjutas:

Nahk ilmselt ei ole mõistlik, see koos vatiga kuivab mingi nädal aega

Kui kätekuivatusmasin all kuivatada siis saab tunniga peaaegu kuivaks ja pooleteise tunniga päris kuivaks (arva ära, kuidas ma seda tean). :roll:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ma ei saanud seal masina all isegi puuvillast kiivrisukka kuivaks :D Jällegi oleks mõni sünteetiline materjal olnud hetkega kuiv. Sooja pesu pluusi varrukad ja tagi varrukad sain korda, abiks ikka. Kuidagi liiga tihti on seda kuivatamist viimasel ajal. Alles föönitsin spordiklubis teksasid ja trennipükse :D Hea et vähemalt trenniriided kuivaks said.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Peab olema vanakooli masin, selline, kus on füüsiline nupp peal. Nende mooodsatega, kus viibata tuleb jäädki kuivatama.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas sepprait »

ttt kirjutas:
sepprait kirjutas:

Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga

Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.

Mina ostsin motomarketist. Mudel peaks olema GT H2O Minul on muidugi täis nahast ning nagu ma nüüd lugedes aru saan siis täis nahk inimestele ei meeldi :D
Minu omad vett peavad, aga eks tõesti naha kuivamise aeg on ikkagi soojas toas terve öö ja hommk veel otsa. Kusagil matkal telgis kuivatada võib olla pea võimatu.


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Spoiler
sepprait kirjutas:
ttt kirjutas:
sepprait kirjutas:

Minul õnnestus osta see aasta küllalt mõistliku Rev'it pool paksud kindad (vana mudel ehk siis lao jääk) mingi hydratex sisuga

Kust said need ja mis mudel? Paistab, et Revitil isegi päris lai valik taolisi kindaid, uurin.

Mina ostsin motomarketist. Mudel peaks olema GT H2O Minul on muidugi täis nahast ning nagu ma nüüd lugedes aru saan siis täis nahk inimestele ei meeldi :D
Minu omad vett peavad, aga eks tõesti naha kuivamise aeg on ikkagi soojas toas terve öö ja hommk veel otsa. Kusagil matkal telgis kuivatada võib olla pea võimatu.

Samas hind on neil tõesti hea ja kui sa ütled, et kindlalt veekindlad siis võib ju ka märja kinda kätte tõmmata. Seda konkreetset mudelit vist pole minu suurust, aga lähen uurin, mis seal veel on :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ttt kirjutas:

Tundub, et Rukka oleks hetkel too much, kui palju pikki sõite teeks, vaataks kindlasti midagi max head. Aga kas selliste kuni 100-euroste kinnaste puhul peaks vaatama pigem goretexi või üldiselt bränd/kvaliteet/materjalid jne? No näiteks mu sõiduriided Dainese d-dry membraaniga olid kuivad, d-dry kindaid julgeks proovida küll. Selgub et ka Reviti toodang okei.

Paistab, et viimasel ajal peab brändi vaatama. Lugesin hiljuti ühest alpinismiteemalisest portaalist tuntud matkariiete valmistajate (Arcteryx, Mammut jne.) veekindlate jopede testi, kus võrreldi sama tootja Gore-Tex jopet tootja nn. oma membraaniga jopega ja üllataval kombel olid omatoodangu mebraanid mitmel juhul paremad, eriti mis puudutas hingavust.


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

No siis oli kõhutunne õige, et kõige odavamat goretexi ei hakka ka võtma.. pigem korralik kinnas mingi enamvähem tootja oma (Dainese d-dry on okei, Revit hydratex nagu siit sai lugeda, A* drystar on mul ketsidel ka seni okei olnud, samas olen ainult linnas sõitnud). Samas hingavuse koha pealt minu lemmik seni olnud goretex, aga ilmselt väga sõltub ka konkreetsest tootest. Mul on kogemus purjetamisriietega, Musto korralik jope on ikka kõigist teistest üle. Samas see on nagu Rukka kinnas kah ja pikkadel matkadel polegi muud varianti.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See vist peaks minema lollide küsimuste alla aga kuidas saab goretex hingata läbivettinud naha all?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

franz125 kirjutas:

See vist peaks minema lollide küsimuste alla aga kuidas saab goretex hingata läbivettinud naha all?

Ega ei hingagi, sellepärast on nahk vihmakindaks kõige kehvem valik. Igasugune membraan saab hästi koos töödata ainult korraliku vetthülgava käsitluse saanud pealismaterjaliga.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

franz125 kirjutas:

Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.

Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minu arust on sama teema tegelikult riietega.. tead küll et nahk oleks max turvaline ja tekstiil on esimese kukkumisega katki.. aga samas sita ilma korral ma ikkagi kõigepealt tahaks kaitsta end ilma eest ja siis tulevad muud asjad. Mulle tundub kombineerimine mõistlik, nt kui kinda peopesa on nahaga, tundub okei, aga muu võiks vist tekstiil olla juhul kui tõesti üldse ilma ei vali. Kui natuke ilma valida saab (ei leota oma kindaid iga päev), siis on vast veekindel nahkkinnas parem sest kaitse parem. Sama on tekstiilriietega, millel strateegilistes kohtades nahk. Selge see, et jama ilmaga sõitmine ongi ohtlikum igat pidi, aga no külmununa ja märjana ei ole lihtsalt võimalik sõita. Meie kliimas täiesti tavaline, et lähed ilusa ilmaga välja ja selgest taevast tuleb padukas alla, sügiseste temperatuuridega võib päris hätta jääda niimoodi.
Aga jah, turvalisuse aspektist mõeldes vb ikkagi nahk.. :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Motomarket kirjutas:
franz125 kirjutas:

Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.

Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:

Dainese (seal on kah vist lollid koos, kes midagi ei tea) valikus on Gore-tex kindaid kokku 6 mudelit. Neist vaid üks on täisnahast, kolm on paraktiliselt täistekstiilid ja kaks on tekstiilid märgatavte nahktugevdustega.
D-dry mudeleid on ka 6, neist vaid üks nahast, ülejäänud 5 tekstiilid

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Spoiler
mx77 kirjutas:
Motomarket kirjutas:
franz125 kirjutas:

Loll küsimus vol.2-miks neid nahkseid goretexe tehakse ja ilmselt ka reklaamitakse kui mine p...e kui kõige-kõige need on.

Vastus sellele on tegelikult imelihtne- tootjad lihtsalt teavad, mida nad teevad ja millised nõuded on ühele turvalisele motokindale. Ja seda juba aastaid. Samas, elu on näidanud, et alati on tegelasi, kes "teavad" kõvasti rohkem kui tootedisainerid :wink:

Dainese (seal on kah vist lollid koos, kes midagi ei tea) valikus on Gore-tex kindaid kokku 6 mudelit. Neist vaid üks on täisnahast, kolm on paraktiliselt täistekstiilid ja kaks on tekstiilid märgatavte nahktugevdustega.
D-dry mudeleid on ka 6, neist vaid üks nahast, ülejäänud 5 tekstiilid

No ma ei hakkaks siin eriti lahkama kui palju on Heldil või Revitil tekstiilist ja nahast + tekstiil/nahk komboga Gore-tex kindaid. Heldil on neid palju, Revit kasutab Gore-tex-i vähem (rohkem muud membraanid). Toon siin näiteks Reviti tippmudeli (nahk/tekstiil)-> http://motomarket.ee/product/revit-dominator-gtx Need tõmbad kätte ja hinda enam ei vaata :)
Mida siis kokkuvõtvalt öelda, tootjad teavad, mida nad teevad. Kätte tuleb valida ikka see, mis endale rohkem sobib ja millistes oludes mingid omadused määravamad on.


Teema algataja
ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas ttt »

No selge see, et parimad ongi parimad.. ja ühtlasi ka kõige kallimad. Pigem jah hetkel optimeeriks selle koha pealt, et pole nii nõudlik kui hardcore matkaja.
Mina vaatasin ka praegu Dainese tekstiilkindaid nahast peopesadega ja d-dry membraaniga (riided on samad). Samas kinnast tahaks nagu ikkagi kätte proovida.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Veekindlad soojad kindad

Lugemata postitus Postitas morse »

Juhtusin uuesti kindaid sirvima. Kuna siin tegelikult konkreetsetele ulm-kallistele kinnastele otseselt ei viidatudki, siis mõtlesin, et panen pildi ja hinna üles (noh nii võrdluseks):

Rukka Harros GTX
http://www.rukka.com/motorsport/product ... harros-gtx
Ebays 179 Euri: https://www.ebay.de/itm/Rukka-Handschuh ... vYfwXv3yAg

Ja väheke põnevama Disainiga GTX 3 Chamb:
http://www.rukka.com/motorsport/product ... tx-3-chamb
Hind vist sarnane.

Winter Is Coming! :mrgreen:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”