Mootorratturite reisikirjad

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 2369
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 182 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel » 19 Sept 2018, 09:46

Spoiler
Näita
grahv kirjutas:
ranel kirjutas:Täpsemalt saab lugeda siit.
Kas selle megakirve panite pätsu kuskilt või oligi reaalselt kodust kaasas, et vahepeal kohalikelt puudelõhkumisega bensuraha teenida??? :D
[/quote]
Kogu aeg kaasas. Uskumatult hea abimees metsas ning kirve teist poolt saab korraliku haamrina kasutada. Veel eelmine nädalavahetus sai sellega teise ratta laagreid välja tambitud. Maksis ka vaid 5 EUR kunagi ammu ostes. Sõbral oli väiksem kirves ka olemas, aga praktikas väike kirves oli suhteliselt kasutu.

Aga noh nagu näha Venemaal remondipiltidelt, et siis tööriistu on hulgim kaasas. Rattad on siiski aastast 1992.a ja 1990a :D Kirves kuulub lihtsalt remondiasjade süsteemi. Kui midagi kodus remondin ja vajalikku tööriista pole ratta peal olemas, siis pakin selle rattale kaasa. Selleks, et ei tekiks olukorda, kus istud tee ääres ja puudub võimekus ratta remondiks. Remondiosakond on pandud kokku nii, et saaks mehaanikat, elektrit kui ka lohve tee peal lappida. Küll aga eks ajas komplekt täiustub, kuna mõne pisiasja võiks veel juurde lisada. Lisaks suvalisest toidupoest ostetud võtmetega võib vahel hoopis olukorra hullemaks teha, kuna võtmete kvaliteet on nii kehva.
Euroopas elavana on võibolla selline ettevalmistus natuke mõistmatu, kuid kui vaadata kuidas ida pool mootorratturid asju kaasas veavad, siis on selline remondiks valmistumine täiesti loomulik. Kõige ägedam lahendus on siiamaani olnud, kuidas rattal on kaks sumpat, millest üks on tegelikult summuti [Motobot: "Keel korda!"]. Teine "summuti [Motobot: "Keel korda!"]" oli tegelikult tööriistatoru. Bike tüüpi rattal välimuse osas järeleandmisi tegemata on korralik varustus remondiks kaasas.
Pilt


http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121

Mine “Motomatkamine”