Soovitage noateritajat.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kasutan kodus ühte Gotlandi käia tükki ja teritan sellega peene voolava veenire all või siis kasutan ka teritus pulka. Sellega saan kõik noad nii teravaks,kui mul just vaja. Liivakivi on pehme ja sobib just ainult teritamiseks ning sellega ei ole kerge nuga ära rikkuda, kui oskused kesised.Kui noal on tera eest ära kulunud,siis tuleb lasta see mingi muu vahendiga õigeks teha. Omal on sõber,kes teeb seda teemant käiaga ja siis saab seda ise kordi ja kordi lisaks teritada.
Kes midagi vikatiga niitmisest teab,siis vikateid teritati vanasti ka kodus, Gotlandi veekäiaga või pinnimise teel ning peale seda saab seda teatud arv kordi luisuga lisaks teritada. Nugadega on täpselt sama teema,aga nuga saab lihtsalt palju enam kordi vahepeal luisata või kasvõi siis mingisse teritajasse pista. Ma oma Fiskarsi( https://www.shoppa.ee/p/fiskars-kirve-j ... rp/4852620 ) teritajasse ikka peale mingite laiatarbe kööginugade-töönugade või kirve ei panegi. Paremad noad ikka ja ainult teen käsitsi või midagi sellist nagu Yeekim soovitas. Iseenesest see teritaja on üsna hea, võrreldes mõnede eelmistega.
Aga kui ostad omale kalli ja hea noa,siis vahel nö ise luisata ning ikka aegajalt spetsialisti juurest läbi käia,kui ise ei oska(või viitsi asja ära õppida).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”