Veelkord ummikutest

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Spoiler
Elevant kirjutas:
Lembit kirjutas:
Elevant kirjutas:
Lembit kirjutas:

... kui minu esinurk tabab sinu külge on rahavoo suund: sinu kuumakse -> sinu kindlustusselts -> minu tasku. :D

Ma sõidan teinekord autoga, millele sisse sõites minu autoga ei juhtu midagi, aga teise osapoole teeb päris katki. Seega alati ei ole see kõige mõistlikum lahendus.

Huvitav, mis selle mõistlikkust siis vähendab? Selles ju see rahavoogude point ongi, et minu auto läheb katki ja kindlustus maksab mulle raha. Mida rohkem katki läheb, seda rohkem raha tuleb...
Kui minu auto väga vähe katki läheb või üldse mitte, siis saan ju vähem raha ning kellegi teise auto ukse sisse tekkinud mõlgi ulatus ei mõjuta minu rahavoogusid kuidagimoodi.
Seega minujaoks ideaalne lahendus, kui sa võimalikult kõva autoga trügid, sinu autol ainult tolmukiht vigastatud ja mul terve esiots sodi :D

Mida rohkem katki, seda pikema aja pead ju jala käima, kui auto remondis on või üldse maha kantakse.

Kuidas see rahavoogude teemasse puutub? Selle loogika järgi peaks ju põdema ka seda, et mis siis ometi saab, kui auto peaks juhuslikult maha müüma...

Ja pealegi ei ole vaja arvata, et kõik teised maailma inimesed käituvad samamoodi, nagu sina, kui neil auto katki. Siis, kui mul auto remondis/mahakandmisel, sõidan teise autoga :)




Teema algataja
Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Kuna eraldasid minu algsest tsitaadist ülejäänud ja jätsid alles ainult rahavood, siis ma ei pannud seda üldse tähele. Ei puutugi.

Ma olen paberite järgi omanik 4 isendil, 7 isendi jaoks on antud mulle kasutusõigus ja mul on mõned sõbrad ka, kellel on üleliigseid isendeid, siis ei ma ei käi ka jala, sõidan ka teise autoga. :)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Lembit kirjutas:
Spoiler
Elevant kirjutas:

Mida rohkem katki, seda pikema aja pead ju jala käima, kui auto remondis on või üldse maha kantakse.

Kuidas see rahavoogude teemasse puutub? Selle loogika järgi peaks ju põdema ka seda, et mis siis ometi saab, kui auto peaks juhuslikult maha müüma...
Ja pealegi ei ole vaja arvata, et kõik teised maailma inimesed käituvad samamoodi, nagu sina, kui neil auto katki. Siis, kui mul auto remondis/mahakandmisel, sõidan teise autoga :)

No worries. Kõik võib-olla ei tea seda võimalust, aga kui tinglikult sinu süül on minu auto liikumisvõimetu või remondis, siis mina võin võtta rendist samaväärse sõiduki ja sina maksad selle rendi kinni. Kui kohe ei soostu, siis läbi kohtu. Ja selle juures on veel see aga, et rentida võid teise kulul seniajani kui tuleb kindlustuse otsus auto väärtus hüvitada/ maha kanda, seaslt edasi maksmise kohustus puudub. FYI

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Aga kohus võib ka otsutada, et see on kahju tekitaja jaoks liialt koormav ja/või pole piisavlt põhjendatud. Seadus pole selles küsimuses mustvalge - suures osas sõltub tulemus lõpptulemus ikka sinu advokaadi lauluoskusest ja konkreetsets olukorrast. Sellest, kui vajalik see sõiduk sinu igapäevases elus teglikult on. Näiteks, kui sa elad kesklinnas ja töötad sealsamas ning sul pole Keilas haiget ema, keda sa igapäev põetams käid siis võid suure tõenäosusega selle võimaluse ära unustada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Maaks kirjutas:

.....
No worries. Kõik võib-olla ei tea seda võimalust, aga kui tinglikult sinu süül on minu auto liikumisvõimetu või remondis, siis mina võin võtta rendist samaväärse sõiduki ja sina maksad selle rendi kinni. Kui kohe ei soostu, siis läbi kohtu. Ja selle juures on veel see aga, et rentida võid teise kulul seniajani kui tuleb kindlustuse otsus auto väärtus hüvitada/ maha kanda, seaslt edasi maksmise kohustus puudub. FYI

Nii lihtne see ÕNNEKS ei ole!

Sinul peab olema auto AINUKENE MÕISTLIK (invasõiduk, elukoht Kapa- Kohila ühistranspordita p****s jne.)liikumisvahend või ELATUSALLIKAS (lahend- õppesõidu auto). Lihtsalt lampi takso või rendiauto arveid teisele osapoolele pole mõtet saata!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Krl »

Samahästi võid neid taksoarveid linnavalitsusele saata, kui su auto veermikuremondis on kuskil.
Üldiselt kui on mingi mure plekimõlkimisega seoses, siis mine kurda kindlustusele seda. Kui kindlustusega vaielda pole soovi, on alati võimalus koos oma kahjunõudega v**u käia.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas:

Rääkimata sellest, et "õiges" reas olev viimane tüüp ei jõua kunagi oma sihttkohta, sest kõrvalreast tuleb alati keegi kes reastub temast ette poole ja lükkab tema järjekorranumbri ühevõrra edasi :D

Mingi “teadusliku” teooria järgi pidavat tõesti nii olema ja see viimane tüüp pidavat selg ees punkti A tagasi jõudma :mrgreen:


ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Maaks kirjutas:
Lembit kirjutas:
Spoiler
Elevant kirjutas:

Mida rohkem katki, seda pikema aja pead ju jala käima, kui auto remondis on või üldse maha kantakse.

Kuidas see rahavoogude teemasse puutub? Selle loogika järgi peaks ju põdema ka seda, et mis siis ometi saab, kui auto peaks juhuslikult maha müüma...
Ja pealegi ei ole vaja arvata, et kõik teised maailma inimesed käituvad samamoodi, nagu sina, kui neil auto katki. Siis, kui mul auto remondis/mahakandmisel, sõidan teise autoga :)

No worries. Kõik võib-olla ei tea seda võimalust, aga kui tinglikult sinu süül on minu auto liikumisvõimetu või remondis, siis mina võin võtta rendist samaväärse sõiduki ja sina maksad selle rendi kinni. Kui kohe ei soostu, siis läbi kohtu. Ja selle juures on veel see aga, et rentida võid teise kulul seniajani kui tuleb kindlustuse otsus auto väärtus hüvitada/ maha kanda, seaslt edasi maksmise kohustus puudub. FYI

Siin on taolisele küsimusele selline vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat
Üldjuhul on asja kahjustamise korral kahjustatud isikul õigus nõuda samaväärse asja kasutamiseks tehtud kulude hüvitamist, kui asja kasutamine kahjustatud asja remondi või uue muretsemise aja jooksul on isikule vajalik ja kasulik, eelkõige tema majandustegevuses, kutsetegevuses või tööks.

Sellise vajaduse alla võib iseenesest kuuluda ka perekondlik vajadus. Seega tuleb iga juhtumi puhul hinnata, kas ja mil määral on isik õigustatud hüvitist konkreetsete esinevate asjaolude tõttu küsima.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas will111 »

No minule on kuangi üks tarkpea üritanud selliseid arveid pähe määrima hakata. Kui ma ta selle jutuga otsejoones vitautasesse saatsin siis arvas, et hakkab mind kohtuga ähvardama. Pakkusin, et lase minna, mul on lõputult pappi maksma ükskõik kui heale advokaadile aga sinu autorendist ma ei kavatse mitte sentigi kinni plekkida, tahad kohtusse minna siis võtame kogu selle juhtumi nii viimse pulgani lahti, et seib ei jää ka mutri vahele kõõluma. Paistab, et nõudjal ununesid ära nii need arved kui kohtusse minek.
Case ise oli selline, et parklas oma parkimiskohalt välja tagurdades, kui mina olin juba põhimõtteliselt oma välja keeramise manöövri lõpetanud, lendas kuskilt välja tüüp oma 90ndate alguse roostekärakast suure volvoga ja sõitis mu vw polole esitiiba sisse. Kokku mõlema auto ESITIIVAD. Minu autol oli pleki peal üks väiksem kriim ja pampri plastiku mingid kinnitusnagad murdusid ära. Tema suurel volvol väidetavalt vajas pärast vahetust roolilatt (lisaks hulgale muudele huvitavatele detailidele)! Autode esirattad crashis seejuures kokku ei puutunud :D Mõlemad sõitsid koha pealt autodega omal jõul minema. Ma olin sunnitud kohapeal süü omaks võtma ja paberitele alla kirjutama no matter what, kuna sel hetkel puudusid mul B kat juhiload ja arvasin, et politsei kohale kutsumine ning muud toimetused ei pruugi mulle kõike paremat kaasa tuua

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seisin tunnike tagasi Selveris, kus seitsmest kassast oli avatud üks, ja mõtlesin et huvitav kui inimesed seisaks nüüd seitsmes võrdse pikkusega reas, aga kordamööda võetaks neid sealt lindi manu, siis kas järjekord liiguks kiiremini :D

Ma otsiks nende Järvevana lehtrite algpõhjust pigem sellest, et projekteerijatele ilmselt anti ette mingi geograafiline piir, kuhumaani nad tohivad uusi teid teha, ja sealt edasi pidi jääma vana neljarealine tee. Eurorahad ja värgid jne. Kuna pärast Paldiski raudteed on jälle kolm rida, siis äkki kunagi ehitatakse see vahepealne kilomeeter ka normaalseks, enne järgmisi kohalikke valimisi näiteks :roll:

A senikaua kuni seda pole juhtunud, siis ma raiun ka vasakus reas lõpuni välja. Kui satub kõrvale keegi, kes vahele ei lase (neid on äkki üks kahekümnest), siis suva, lased tal minna ja küll keegi ikka laseb. Nagunii ei ole kõik inimesed maailmas kunagi võrdsed, see on mingi sotsialistide helesinine unistus, oluline on endale mingit eelist välja sebides mitte näida ja käituda tropina :)

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas claw »

"oluline on endale mingit eelist välja sebides mitte näida ja käituda tropina"

Kumba siis? Kahte korraga ei saa.
Sa kas teed ja üritad varjata, et sa tropp oled(ikkagi oled tropp siis ju) või sa ei tee, mis juhul sa polegi tropp. Mõlemat korraga ei saa ju.

Tegrlt on suht lihtne. Nagu ***e või rase olemisega. Natuke olla ei saa. Sa kas oled või ei ole.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ei väitnud ju, et ei ole. Vaid, et mitte näida ja käituda nii. Ja seda saab.
Ja kuna elu pole must-valge ning halle toone on ka, siis eksisteerivad: tropp, troppide tropp, normaalne tropp, meeldiv tropp, nomaeitea minu arust ikka polnud tropp ja mingi 50 varjundit kindlasti veel :mrgreen: :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna kell 17.30 paiku algas Järvevanas mitte paigalseis vaid aeglane(30-40) liikumine peale kaherealiseks muutumist,mis raudtee ülesõidu kohal veel aeglasemaks muutus,siis kerge selginemise hetk ja raudtee silla alt oli juba pausidega tiksumine Sõpaka ristini. Mõlemalt poolt,nii tunnelist,kui Ülemistelt sai sinna maani normaalselt. Ehk nii ja naa selle asjaga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

claw kirjutas:

Tegrlt on suht lihtne. Nagu p*** või rase olemisega.

Üldiselt oleks kõik väga lihtne ja seda arutelu siin ei oleks, kui eksisteeriks mingi universiaalne tropp-mittetropp joonlaud, mille saaks kerge vaevaga igale inimesele peale panna. Eks neid tegelikult on ka mõned leiutatud, Piibel näiteks, kuigi ka selle suuniste osas on erinevaid tõlgendusi :D

Senikaua, kuni igal inimesel on vabadus seda skaalat oma äranägemise järgi kujundada, on lootusetu kõigile meeldida. Mõne arvates on kõik mootorratturid eranditult tropid ntx. Noh ja kuna ametlikku universiaalset mittetropi staatust nagunii kunagi kätte ei saa, siis ma parem jõuan varem koju. Samas pole mõtet ka selle protsessi käigus mingeid tarbetuid pingeid üles kerida - see väike käeviibe, silmside ja ohutulede vilks ei maksa nii palju, et neid tegemata jätta :)

Samas minuarust ka see "probleem" on ka ilma hallil alal opereerimist arvestamata üle paisutatud - minu isiklik rekord Tallinna kesklinna nn. "ummikus" istudes on jõuda kohale pool tundi hiljem kui öösel jõuaks, biig diil, pool reporterit jäi nüüd vaatamata...


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui öösel jõuaks 5 minutiga ja ummikus istudes jõuad 35 minutiga siis see on no big deal? isiklikult olen kõige pikema tallinna sisese otsa teinud kuskil tunni ajaga kunagi, öösel ilmselt ei tuleks see sama ots üle 10 minuti.

vaat eks sellega ole täpselt samamoodi nagu tropindusega. mõnele ei ole pool tundi igast oma päevast põlema panna big deal, mõnele ei ole tund aega ka big deal. ilmselt on ka neid, kes kulutavad 2 tundi ummikus või ka lihtsalt kuskilt vahelt edasi tagasi sõites ja mõtlevad samuti, et noh big deal...jäi nüüd mingi mõttetu film telekast vaatamata. selle poole pealt on kõik suhteline ning väga paljudel inimestel kindlasti ei olegi selle ummikus istutud ajaga lihtsalt absoluutselt mitte midagi muud peale hakata...ehk nad on seal sisuliselt rõõmuga sest siis on vähemalt tegevus olemas :D samas aeg kui selline ei ole suhteline, üsna fikseeritud ühik ja vast kõigi jaoks ka üsna sama tähendusega. ja mis sellest reporterist siis poole pealt enam vaatama hakata? läheb veel paar aastat ja see mure saabki ehk lahendatud, istud senise poole reporteri asemel terve reporteri seal "ummikus" ära. minu jaoks kergelt arusaamatu ükskõiksus samas...teeb sama välja kui inimene küsimuse peale "kas tahad palka 1000 või 2000 eurot?" vastab, et ah vahet ei ole...jääb pool toitu söömata, pooled asjad ostmata või pooltes kohtades käimata. big deal

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks motofoorumis kirumine on muidugi see võluvits, mis kõik maailma hädad ära parandab, nii ummiku kui palga :D Ära sa nende tuhandeeurose palga ja kahetunnise töölesõidu osas jumalaeest midagi ise ette võta.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ummik lihtsalt on elu üks paratamatusi, kui oma elu nii sätitud ei saa et nendes istuma ei pea, pole mõtet ka neid veerand jne.tunde taga halada.Ma ei viitsi küll iga päev maksuametit sõimata et see suure osa teenitust käest kahmab.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Jesper kirjutas:

Eks motofoorumis kirumine on muidugi see võluvits...

Parafraseerides klassikuid:
Pilt

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Veelkord ummikutest

Lugemata postitus Postitas M.T. »

M.T. kirjutas: 08 Nov 2018, 12:06

....Kuigi ka neil on omad kiiksud, mis mind regulaarselt närvi ajavad. Ühes konkreetses kohad olev vasakpööre, kus 6-varbalised miskipärast nii palju vasakule trammiteele ei taha tõmmata, et otseliikujad paremalt küljelt läbi mahuks. Ruumi on seal maa ja ilm, aga 99% juhtudest seisab mõni tropp ees ja ootab oma võimalust vastutulijate vahelt läbi lipsamiseks.

Väite, et internetis vingumisest pole kasu, lükkan ma nüüd küll 100% ümber. Täna hommikul Riias hotellist kontori poole suundudes hakkas juba esimesel ristmikul kuidagi imelik tunne. Hetk hiljem taipasin mis valesti, liiklus! Autosid kuidagi vähe, isegi hõredamalt kui Tallinnas. Sihuke tunne nagu lätlastel endiselt sünnipäev käimas ja vaba päev. Sõit läks ludinal igal ristmikul ja jõudes kohta mis tavaliselt natuke seal närvi ajab, tekkis küll tunne küsida nende käest, et kas uude sajandisse astumisega tulid ka uued liikluskombed :roll: Kogu rivi, nii 10+ autot hoidsid ilusti vasakule ja paremalt poolt pääses lauluga mööda. WTF?! :shock: Internetis vingumise tulemuslikkus on tõestatud! Isegi Eesti foorumi ving jõuab lätlasteni ja tehakse vajalikud korrektuurid. Nüüd võib talv otsa :-||| lasta ja elu paraneb iga päev. :mrgreen:
Kusjuures ka täna pealelõunal ja ausalt öeldes ka eile oli liiklus seal kuidagi ...., nagu pooled liiklejad oleks puudu. Samas eelmisel reedel oli veel hullumaja. Magic! Homme peaks tipptunnil Järvevanasse sukelduma ja kontrollima kas hr. Aas on andnud korralduse ka siin asjad korda teha. :mrgreen:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”