Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


VonSten
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Aug 2017, 20:02
Tsikkel: CB 750 Seven Fifty
Tänatud: 4 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas VonSten »

Eesti väike turg on loterii nii ostjale kui müüjale. Mootorrattaid on väga palju erinevaid läbi ajaloo toodetud ning samuti on maitseid seinast seina.
Seega müüja on olukorras, kus tal peab vedama sellega, et kellelgi on täpselt sellist ratast vaja nagu ta parasjagu müüb ning on ka rahalised võimalused ostmiseks.
Ostja on olukorras, kus ta peab lootma, et täpselt selline ratas tuleb müüki nagu ta soovib. Alati polegi rahas küsimus vaid lihtsalt pisikesel turul pole kas õiget ostjat või müüjat õigel ajahetkel. Reaalelus läheb alati nii, et kui midagi hädaga ära ostad tuleb järgmisel nädalal täpselt see asi müüki, mida sa tegelikult oleksid tahtnud. Ostja hävib sellega, et ei saa seda mida tahtis ja müüja hävib sellega, et üks potentsiaalne ostja raiskas juba raha millegi muu peale ära.



Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Kalapea kirjutas: 30 Nov 2018, 12:17

Aastal 2006 sai ostetud 21k krooniga XJ600, nüüd 12 aastat hiljem, müüakse seda 22 aastat vana ratast sama 1200€ hinnaga. Võiks ju süüdistada eurot ja jaburat turgu, kuid pigem on asi selles, et hind ei saagi enam madalamaks minna. Kindlasti leiab keegi mõne õnnetuma isendi veel soodsamalt, kuid turu keskmine jääb samaks. Sarnane näide Triumph Thunderbird 900, aastast 95, võrreldes aastat,LS ja muid parameetreid võiks väita, et see ratas maksab sama mis XJ (1000-1500€) kuid viimased kolm aastat turgu jälgides ei ole hinnad alla 3k€ langenud. Turul valitsev defitsiit paneb paika nishirataste miinimumhinna, selle miinimumi arvestamiseks ei ole valemit ja kindlasti ei jookse rataste hind nulli.

Ma usun, et see on enam-vähem selles vanuses sedasorti rataste hinnapõhi. Mingist tasemest nad allapoole lihstalt langeda ei saa. Sinu konkreetse ratta puhul on on tänane hind ca 20% võrra madalam, sestl ligikaudu niiplaju on selle aja jooksul raha väärtus langenud.
Triumph Thunderbirdi ma selles kontekstis ei käsitleks, sest seda ratast vaadatakse kui "erilist". Eriliste asjade hinnad langevad aeglasemalt ja nende hinnapõhi on kõrgemal ning mingi aja möödudes võivad nad isegi maksta enam, kui uuena.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 27 Nov 2018, 21:54
Spoiler

Juhtusin siin sõber @Banditiga vestlema kasutatud masinatest ja tegime üheskoos tähelepaneku, et kasutatud masinate, etiti dual sport omade hinnad on üle võlli. Näiteks 2002 aasta KTM LC640 (läbisõit teadamata; tavaliselt on need teadamat läbisõidud jäetud mainimata, sest numbrid on suured) mis ei näe just viimase peal välja kannab hinnasilti 2500€. Minu arust 16 aastat vana tsikli eest millega hoolega metsa ja põldu küntud ikka jaburtalt palju. Või siis KTM 640 LC 4 2005, hinnasilt ütleb 3600€.
Sellised masinad on ilmelt juba parajad rondid, kui neid vähegi eesmärgipäraselt kasutatud on. Kui autosid vaadata siis sama vana Volvo saab märkimisväärselt odavamalt ja uuena maksis too kindlasti 2x enam, kui tsikkel.

Autodega pole mõtet võrrelda. Vähemalt meie kliimas, kus teid soolatakse ja 16a vanad kered on roostes. Just nägin projektiautode fb-grupis mitut kuulutust kus jaapanist toodud, ilma roosteta, vanade autode eest küsiti 6000-6500€ (VW põrnikas ja 5.seeria bemm 90-ndatest)

MY ei ole LC4-suguste endurokate juures see kõige olulisem asi. Mul on 2002a KTM EXC (LC4 kergem ja lõbusam sugulane) Mina olen sõitnud <100h, enne mind ka mingi 150h. Kuluosad on ok, mootor on tihe. Võistlemas ei käi, õlivahetus 10h ja õhufilter paari h tagant. 400€ jagu mugavus/lisavarustust olen ka lisanud. Ma olen üsna kindel, et alla 3,5-4k€ ma turult sama heas korras pilli ei leiaks. Variant nagu autodega - müün maha, panen raha juurde ja ostan uuema/parema - selle rattaga ei tööta. Peamine asi mis on selle 16 aastaga muutunud - amordid on arenenud. Aga minu kasutuse juures (viimase 2 aasta peale mingi 5h :oops:) see ei ole suur prioriteet 8).

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

bitter kirjutas: 30 Nov 2018, 15:18

2002a KTM EXC ... kindel, et alla 3,5-4k€ ma turult sama heas korras pilli ei leiaks

Ee khm, http://www.mototehnika.ee/used/2979612

Ma isiklikult olen hetkel sellesama 3,5-4k kandis hinnapiiriga neljataktilist EXC-d jahtimas, a aastanumbriga alates 2012 :) Enduroka puhul tegelt see hinnavalem on palju lihtsam ja ei sisalda mingeid kuupvõrrandeid nagu siin mõnedel, uuest alates langeb hind iga aasta mingi 30-40% kuni jääb kuhugi 2k kanti ja ausalt öeldes ei teagi, mis "ausa väärtuse" poolest sellest allapoole jäävatest ratastest lõpuks saab. Vbl vedelevadki kuskil kuurides või tõesti rändavad kaalu peale.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Jesper kirjutas: 30 Nov 2018, 15:26
bitter kirjutas: 30 Nov 2018, 15:18

2002a KTM EXC ... kindel, et alla 3,5-4k€ ma turult sama heas korras pilli ei leiaks

Ee khm, http://www.mototehnika.ee/used/2979612

Visuaalselt viisakas. Koos ARK kulude (minu oma on arvel) ja minu lisavarustusega tuleb 3300€. Close enough. Kas 2012. rattal oleks mingeid sisulisi erinevusi sellega võrreldes?

Minu omal on lisaks veel

  • muudetava kõrgusega, mugavamad afermarket jalarauad
  • radika brace-d (kaitsed)
  • alu-käekaitsed (piduri-sidurilingid ei murdu kukkudes)
  • Trail-Tech-i kompu
  • "lisa"summuti (TÜV-oem-variant ja krossirajale SX otse läbi).
  • kõik suunakad juhtmetega, TÜV jaoks. Tagumised on koos tutika oem-tagaporikaga (s.h. suur tagatuli ja kaabeldus). Lihtsam swap.
Viimati muutis bitter, 30 Nov 2018, 16:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Noh minu jaoks põhivahe on see, et KTM ütleb oma lapsukestest lahti vist 15 või 16 aastat pärast tootmist - krossikaga see just hiljuti juhtus ja kohe läks ilge keberniit lahti varuosadega. Lisaks veel uus mootor ja pritse. A see on juba natuke offtopic, lihtsalt minuarust on KTM-i endurokas kui selline üks kõige likviidsemaid ja väljakujunenuma turuhinnaga rattaid üldse. Mis muidugi ei takista rootslastel kõike veel tuhande võrra odavamalt müümast :D, anoh samas piirid on lahti ja vabanduseks on mul ainult laiskus.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Üks mõte mis mind vahel kiusab - äkki peaks 2-taktilise vastu vahetama. Lihtsam mootor ja ei kaja metsas nii kaugele. Ja peaks natuke teistmoodi sõitma õppima. Rohkem pidureid kasutama.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

metsas on 2 takti parem

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 30 Nov 2018, 11:15
simp kirjutas: 29 Nov 2018, 23:36

Pakun välja alternatiivse teooria. Kuna kõigi vanemate rataste korrashoidmisesse kulub vabalt "mõistlik hind", siis müües küsitaksegi "jaburat hinda". Alla "jabura" ei ole korras masinat mõtet müüa. Jäägu parem järgmisele põlvele, backupiks või nurka koolema.

Selles loogikas on kohe algusest peale viga. Üldistades: igasugune tarbekaup kaotab väärtust ajas, intensiivne kasutus kiirendab seda. Kogu kaasaegene majandus on sellele printsiibile üles ehitatud. Igal tootel on elukaar, miski pole igavene. Toote elukaart mõjutab kaks tegurit: füüsiline ja moraalne vananemine . Viimase alla kuulub ka varuosade saadavus elukaare lõpul ja nedne maksumus. Sõiduk pole investeering. Vahet pole, kas on tarbesõiduk või hobisõiduk. Kui tegemist pole millegi erilisega, mille järgi on jätkuvb nõudmine ka pärast elukaare lõppu siis peab hind langema ja üsna drastiliselt.

Korrashoidmine on kulu. See on esesestmõisteav tegvus. Ketid, rehvid, klapiregullid jms. Kui sõidad niipalju maha, et mootor kappremonti vajab siis see ei tõsta hinda vaid ainult aitba teda hoida tasemel "mitteront". Vastasel juhul müüd kilohinnaga, sest võimalik väärtus langeb allapoole mõistlikku s.o. allapoole kasutatavuse taset. Kulu omakorda ei saa sa vaadata tulevikku tehtava investeeringuna vaid toiminguna mis väldib sul tsiklit kilohinnaga müümast.

Kui sa nüüd kasutad väljendit "mul ei tasu seda selle hinnaga müüa" siis jõuamegi me kiiresti valikuni: kas kilohind või tänane hind millega keegi selle masina mõistliku aja jooksul ära ostab. Pärast 3 hooaga müümist peaks hind veel mdalam olema aga nüüd jõuab müüja selleni, "et enne viin pügimäele, kui selle hinanaga ära annan". Ja nii ta varuosadeksvõi prügimäele jõuabki. Märkimisväärselt madalama hinnaga kui seda oleks juhtunud aastal üks. Seega jõuame taagsi sinna,e t sinu tsikli värtus on mitte tema hind müügiportaalis vaid hind, mille jooksul keegi on nõus selle ära ostma.
Pea palun silmas veel ühte asja. Kui keegi müüb kasutatud tsiklit Eestis märkimist väärivalt kõrgema hinnaga, kui ma selle saan kätte Saksamaalt või Inglismaalt siis suure tõenäosusega jõuab ostja raha nimetatud riikidesse.

Enamik sõidukeid pole tõesti investeeringud, sh seesama SV.

Majanduslikust vaatest on mootori- ja teised suuremad remondid ebaotstarbekad. Ilmselgelt ei ole võimalik teha 1+1 tehet remondikulu ja remondile eelnenud hinna vahel, ning sellega sõidukit maha müüa. Pigem jääb selliste suurte läbisõitude ja remontide juures tehe sinna 1/2 + 2/3 juurde.

2.5-3k raha on täpselt selline hinnaklass kus ratas toodab piisavalt "pehmet tulu" elukvaliteedile, et selle rahaks vahetamine ei omaks mõtet. See on muidugi iga inimese isiklik arvutus ja sõltub ka sõiduki moraalse vananemise astmest. 1-1.5k peale jääb hind pidama kuna seal on arvutus veelgi lihtsam.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Justnimelt, see on vägagi isiklik arvutus. Sinu jaoks on 3k selline raha, et sa ütled ehk tõesti, et sul pole selle rahaga midagi peale hakata. Ent kuigi eestlased hirmsasti tahavad näida universumi 5 rikkaimana siis mina isiklikult näiteks ei usu, et see nüüd päris kõigi mõistes selline summa on. Eriti kui vastav isik tahab mitte lihtsalt konkreetset tsiklit müüa, vaid ütleme tahab selle ka asendada näiteks 5, 6 või 7k maksva rattaga. Ja samas ilmselt ka just selle koha peal seesama inimene tihtipeale mõtlebki, et aga miks ma peaksin oma "ainult 5a vanemat" ja ülisuper ilusasti säilinud ning vähe sõidetud tsiklit poole odavamalt müüma. Poole odavamalt siis sellest 5 või 6k maksvast rattast, mida ta niiväga asemele tahab.
Mulle tundub, et eestlane oskabki reeglina sõidukeid ostes/müües vist võrdsustada väärtust ikka ainult välimuse ja läbisõiduga ning seetõttu arvab, et noh...kui läbisõit eriti suur (sõltumata sellest, et tal pole tegelikult aimugi kas see üldse õige läbisõit on) ei ole ning plastikud ka väga kriimulised ei ole ja millalgi on lausa rehvi vahetatud siis tema 15a vana ratas küll vähemalt 3k väärt. Tegelikult tehnika vananeb ikkagi ka moraalselt, nagu öeldi. Lisaks sellele on paraku kurb fakt, et paljud tsikliomanikud vist tegelikult ei oska oma ratta tehnilist vanust ikka päris korrektselt hinnata. Olen teinud proovisõitu küll ratastega, mis on "ideaalses tehnilises korras" ja siis korraliku kiiruse pealt täiega pidurit litsudes väristab mis kole. Amordid käivad sedasi, et tekib kahtlus, kas seal mingit õli üldse sees on. Käiguvalits loksub 3-4cm üles alla. Esipiduri heebel laseb esimese 5cm käiku tühja, siduritross on nii tihe, et siduri vajutamiseks peab enne jõuharjutusi tegema jne. Kõik on loomulikult ideaalses korras ja kui ka midagi on valesti siis see on "nii väike asi, et ei pane sõites tähelegi". Aga vot kriim plastikul, see on samas üks jube tõsine viga mida paneb hirmsasti sõites tähele ja ei lase öösel magada, seda ei tohi olla :D


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas extremist »

Väga palju seda teemat ei lugenud aga ma arvan et Eestis on tsiklite turg lihtsalt liiga väike et valiv olla. Autosid(vanu ausaid saane) on kümnetes kordades rohkem kui tsikleid. Kooner nagu ma olen, sain ka auto 40% tsikli hinnast. Kusjuures auto on palju paremas korras ja sõidab putitamata veel aastaid.

Välismaalt paljud eestlased lihtsalt ei viitsi tsiklit tuua paberimajanduse, võimaliku tüübikinnituse, kelmuse, transpordi jne tõttu.

Nagu öeldud siis turg määrab hinna.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga varem ju viitsisid...selles suhtes, et (kasutatud) nö. lääne tsikleid on eestis müüdud ikka ma arvan vähemalt 15a juba täitsa arvestatavas mahus. Eks neist ikka suurem osa on siia jõudnud kuskilt mujalt kui eestist salongist. Miks siis enam ei viitsita? Autosid tuuakse täpselt samamoodi nagu on toodud koguaeg ja mis osas seal paberimajandust või kelmust vähem on? Transport on tsiklitega kindlasti pigem lihtsam. Tüübikinnituse osas ma ei näe mingeid probleeme kui tsikkel on kuskil soomes, rootsis, saksas, itaalias või sellises kohas arvel olnud. Miks ei peaks seda siis siin saama..

Ja tsikliturg eestis võib küll suhtelises mõistes olla väike, võrreldes mõne kordades suurema naaberriigiga, kuid väiksemaks see turg kindlasti jäänud ei saa olla aastataga...sest sõitjaid on ju siiski ilmselgelt rohkem kui näiteks 5 või 10a tagasi. Ju siis kõik tsiklid on ära ostetud ja keegi juurde tuua ei viitsi


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

bitter kirjutas: 30 Nov 2018, 15:18

... Mul on 2002a KTM EXC (LC4 kergem ja lõbusam sugulane) Mina olen sõitnud <100h, enne mind ka mingi 150h. Kuluosad on ok, mootor on tihe. Võistlemas ei käi, õlivahetus 10h ja õhufilter paari h tagant. 400€ jagu mugavus/lisavarustust olen ka lisanud. Ma olen üsna kindel, et alla 3,5-4k€ ma turult sama heas korras pilli ei leiaks. Variant nagu autodega - müün maha, panen raha juurde ja ostan uuema/parema - selle rattaga ei tööta. Peamine asi mis on selle 16 aastaga muutunud - amordid on arenenud. Aga minu kasutuse juures (viimase 2 aasta peale mingi 5h :oops:) see ei ole suur prioriteet 8).

No ma nüüd kuidagi ei suuda küsimata jätta, et kuidas mõned ikka nii vähe nendega sõita suudavad, kui selline ahvatlus juba soetatud on ja seda lisaks kuskil hoitakse ja hooldatakse jne? Lisaks ülalmainitule vahest ka mõni kuulutus silma jäänud, kus mõni üsnagi vana ratas ikka keskmiseks nii umbes 10h/aastas vms sõitu on saanud ja siis tekib küll küsimus, et huvitav, kas neid ka siis vahest vaevutakse "kerima"...või on äkki ikkagi hoopis vahetatud spidot/tunnilugejat mingil põhjusel vms?

Ise näiteks täpselt 1 aasta ja 1 kuu tagasi soetasin endale 2012 Husaberg Fe450 (ehk siis ostuhetkel veel 5a vana) ja sellel oli küll juba 260,midagi tundi ees, mis mulle kui ostjale tunduski väga okei ja usutav. Ning tänaseks näitab tunnilugeja juba 350 midagi...ning ilmselt jõuludeks saab 100h minu käes täis ja kui nüüd õnnestub oma töögraahvik talvel kuidagi hõredamaks sättida, et siin eestis plaanitavatest jääraja sõitudest osa saada, siis koos nendega ja nende nimel niisama jääraja nühkimisega on järgmine kevad suverehve alla tagasi pannes ilmselt juba 400h täis. Kui nüüd just tehnika ennem jäärajal valu saades alt ei vea, sest mootor sellel rattal veel lahti pole käinud ja kolvivahetusest ei teadnud müüja midagi...
Kuid jah, ei ole mul need tunnid ka kuidagi igapäevasõite tehes kogunenud, vaid ikka täiesti sihipärase kasutusega- eelmine talv ka mõned korrad jäärajal, suvel Männiku, Jõelähtme, Vasalemma/Rummu kant, ning nüüd sügisel käis mõned nädalad Soome pool tööl olles ka kaasas, kuna tööbuss ja elamine pisut soosis seda, et sealgi vahest Helsingi lähiümbruse krossiradadel pisutki seda "päris" sõitmise oskust lihvimas käia. Kuid kindlasti mitte ei tee sihipäraselt trenni sellega, vaid ikka niisama rohkem lusti nimel. Või ok, pisut tundide laristamist oli suvel, kui sellega paar Streetmoto Orienteerumissõitu kaasa nühkisin. Aga 5 või 10h aastas...mo na ei tea!? :mrgreen:

Edit: ning selguse mõttes, et see ei ole mul ainuke ratas või kogu sõitmine, et nüüd ainult metsas elangi sellega, kaugel sellest- lisaks sai mituttuhat igapäevasõite ja lähitrippe kattega teedel tehtud oma StreetTriplega, ahvaldil veel Banditiga väga broo 2nädalane UK/Shotimaa/Iirimaa tuur, siis sai lisaks mõni Streetmoto Orienteerumissõit ja muidu maal sõitmised ka oma vana DR350i väntsutatud, ning kirsiks tordile üle 1000km oma vana Pesoo rolleriga käristatud, kui suomipoliisi Triumphiga tembutamise eest kuuks ajaks "kaaned" käest korjas :)
No ja kui see ka arvestusse sobib, siis äsja ligi nädal 1000km rendirattaga veel Küprose metstes ja mägedes "enduurotrippimist" ;)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

will111 kirjutas: 30 Nov 2018, 22:03

Aga varem ju viitsisid...selles suhtes, et (kasutatud) nö. lääne tsikleid on eestis müüdud ikka ma arvan vähemalt 15a juba täitsa arvestatavas mahus. Eks neist ikka suurem osa on siia jõudnud kuskilt mujalt kui eestist salongist. Miks siis enam ei viitsita? Autosid tuuakse täpselt samamoodi nagu on toodud koguaeg ja mis osas seal paberimajandust või kelmust vähem on? Transport on tsiklitega kindlasti pigem lihtsam. Tüübikinnituse osas ma ei näe mingeid probleeme kui tsikkel on kuskil soomes, rootsis, saksas, itaalias või sellises kohas arvel olnud. Miks ei peaks seda siis siin saama..

Ja tsikliturg eestis võib küll suhtelises mõistes olla väike, võrreldes mõne kordades suurema naaberriigiga, kuid väiksemaks see turg kindlasti jäänud ei saa olla aastataga...sest sõitjaid on ju siiski ilmselgelt rohkem kui näiteks 5 või 10a tagasi. Ju siis kõik tsiklid on ära ostetud ja keegi juurde tuua ei viitsi

Muidu kui väljamaalt toomisest ja viitsimisest üldisemalt rääkida, siis mul on sellesama ülalmainitud Husabergi najal selline lahe näide tuua: eelmine aasta oktoobris oli siis firma ürituseks kruiis Stocki...ning peale linnaekskursiooni, kui enamus laeva tagasi magama (või sinna edasi jooma...) läks, ei viitsinud ma jälle niisama töllerdada ja võtsingi paar pisut ennem ääri-veeri uuritud ratast ette. Ise tahtsin küll enim Fe390 osta, et vähe rahulikum üleminek oleks, aga kuna selline oli ikkagi just müüdud, jäi sõelale siis Fe450. Omanik oli esialgu hinnaks küll 25k Sek maininud, kuid peale klapikamprikaane ülanurgast õlilekke leidmist ja veel mingi katkise plasti vms "iluvea" peale nägude tegemist jäi lõpuks 21oooSek, ehk tolle aja kursi järgi u. 2150€ hinnaks. Päris 20k eest siis ei saanud, aga vähemalt viis mind veel rattaga kenasti sadamasse, kus tuli vaid paarkümmend €uri veel pileti eest loovutada ja nii ta Eesti tuligi!

IMG_20171028_154456.jpg

Siin siis endine omanik rõõmsalt raha lugemas... :D

IMG_20171028_164645.jpg

...ja siin siis õnnelikult laevas juba.

Hiljem kodus küll selgus, et kauba peale sain ikkagi ka selle 70kraadi Husade tüüpvea, ehk kuuma bensuga kinni kiiluva bensupumba kauba peale kaasa...aga õnneks pole see tänapäeval enam mingi katastroof: Ebayst 30€ uus pump, Volvo esinduses 8€vms uue filtri eest ka (muidu originaalis maksab vist juba filter ainuüksi 45€ vms...), klapikambrikaanele pisut korraliku mootori silli...ja voilaa, sõit võis alata. Peeglid/suunad/numbrialused jne anti ka kõik kenasti kotiga kaasa, nii et ARKs sai ka arvele ja ülevaatus 2a ja kindlustus (irww, sellel on passis ju mingi müstiline 7kw vms number :D )...seega alla 25oo € oli ratas kodus, registris ja valmis legaalselt ükskõik kuhu kulgema. Kas kallis või odav 2012a 260h sõitnud ratta eest, eks seda otsustab igaüks ise- paar tuttavat küll ütlesid samamoodi, et see ju üsna palju sõitnud...aga noh, minusugusele õppematerjaliks sobib küll. Ja seniste sellega sõitmiste, ning olematute hoolduskulude pealt, ei näe ma küll mingit pointi sama raha eest või kallimalt mingeid vanu LC4 kärakaid ihaleda. Ja minugi poolest võiks inimestel ikka rohkem pealehakkamist olla, et seda meie väikest mototurgu siis pisutki rikastada rikkamate naabrite teise ringi rattaid siia sebides . Rootsi ntks saab vahest kruiise ka täiesti naljahindade eest, seega tasub proovida ikka...no ja kui jääbki ratas ostmata, mis seals ikka. Ostad laevast 5l Absoluti kaasa ja oled ikka võidus :mrgreen:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Ailar
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Okt 2016, 17:23
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ailar »

tegelikult on eesti turg võrreldes usa või austraaliaga ikka väga kirves, kui usas või siis siin austraalias on ratas niiõelda "odav" liiklusvahend mis maksab autodest tunduvalt vähem siis eestis on rattad sama hinna või kohati ikkagi kallima hinnaga. See kuidas inimesed on eestis nõus vanade kärakate eest maksma 3k+ mis on läbi sõitnud 40-80k mina aru ei saa aga eks kui rahvas nõus maksma niikaua see turuhind ei muutu ka. Saaks siis vähemalt aastaringselt sõitagi :/

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Oleneb muidugi mis rattaga tegu.
Mainitud 40-80 tuhat on normaalse meie kliimas kasutamisega ainult 4 - 8 aastat.
3k maksta 2014 aasta 600+cc on ikka väga odavalt saadud. Isegi kui mingil kummalisel põhjusel 5k aastas sõita, siis 2010 aasta ratta eest samuti 3k on igati viisakas hind.
Koledad hinnad on 2000- 2006 vms ratastel.
Ilusad näevad välja veel, aga tõenäoliselt ca 1k eest hooldusi tegemata. Kõik ju kerivad enne müüki, ostja vaatab, et nii vähe läbisõitu, aega on hooldusega.
Rattaid vaatamas käies ei teata klapivahede kontrollist ega isegi pidurivedeliku vahetusest midagi.
Need on kõige halvema üllatuse rattad ilmselt.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nu mul on 2007 aasta ratas ja kellal on 22k. Kallis kaasa uhas eelmine hooaeg tubli 800 kilti kellale lisaks. Eestist ostetud masin. Hooaja pikkus ju tilluke ning on pikemaid hooaega ja ka lühemaid. Enda kunagisel Hondal näiteks jäi seoses lapse sünniga 2 hooaega täiesti vahele. Stiil, kui parasjagu ei kasuta, müün endale meeldiva vidina maha pole kõigi pärusmaa.
Endal peres hetkel 2 ratast, aga on ka 3 olnud. Tean paljusid kellel 2-3 ratast. Kõigiga korraga ju ei sõida.
Muide umbes 80% tsikleid sõidab heal juhul 1-2k aastas. Mõni ajabki vaid avamisel semudega kohtumiseks masina välja ... tean ka neid, aasta läbisõit 100 kilti :)
Aga miks mitte.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Eks see käitumine on ostjate poolt tingitud. Kedagi ju ei huvita, kui su ratas on regulaarselt hoolduses käinud, kõik tuled ja viled korras ja sõidaks veel ja veel probleemi vabalt. Ostjat huvitab läbisõit odomeetri peal. Ja siit tulebki mängu korraliku omaniku puhul ratta kasutusväärtus. Kui ma müün enda korralikult hooldatud ratta võiku eest maha, siis lisan sinna hunniku pappi ostan uue rondi ja alustan otsast selle hooldamist ja korrastamist :) No ma parem sõidan enda omaga edasi. Rataste puhul ei ole nii suuri erinevusi aastate lõikes sõidufiilingus kui autode puhul. Vahel tuleb odavam vana auto minema visata ja tutikas liisida, kui vana edasi remontida ja tonnide viisi sinna kütust kallata. tsikliga selliseid muresid pole. Kas ratas võtab 4 l / 100km või 8. See teeb 5 000 km hooaja peale erinevuseks vaid 500.- € Lisaks suur hulk siklisõidu eelarvet peitub ka varustuses, mis annab teise poole sõidumugavusest. Ehk ostad uue ägeda kiivri ja sõit võib jätkuda. Lisaks hobi versus sõiduvahend ja turgude suurused tsiklite ning autode osas. Ka seisev tsikkel ei lähe nii kiirelt hapuks, kui seisev auto. Põhjuseid on lademes ilmselt. Lisaks suuremate V2 rataste puhul pole enam ju uusi peale tulemas. Miskid rääbised ainult poes.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Loadära kirjutas: 30 Nov 2018, 22:42

No ma nüüd kuidagi ei suuda küsimata jätta, et kuidas mõned ikka nii vähe nendega sõita suudavad, kui selline ahvatlus juba soetatud on ja seda lisaks kuskil hoitakse ja hooldatakse jne?

Nu mul on 2007 aasta ratas ja kellal on 22k. Kallis kaasa uhas eelmine hooaeg tubli 800 kilti kellale lisaks. Eestist ostetud masin. Hooaja pikkus ju tilluke ning on pikemaid hooaega ja ka lühemaid. Enda kunagisel Hondal näiteks jäi seoses lapse sünniga 2 hooaega täiesti vahele. Stiil, kui parasjagu ei kasuta, müün endale meeldiva vidina maha pole kõigi pärusmaa.
Endal peres hetkel 2 ratast, aga on ka 3 olnud. Tean paljusid kellel 2-3 ratast. Kõigiga korraga ju ei sõida. Mul on 25m2 töökoda ja kaks 24m2 garaazi, hoidmise muret väga pole, lisaks vedeleb mul ühes garaazis sõbra küna, kes ka alla tonni peale keris.
Muide umbes 80% tsikleid sõidab heal juhul 1-2k aastas. Mõni ajabki vaid avamisel semudega kohtumiseks masina välja ... tean ka neid, aasta läbisõit 100 kilti :)
Aga miks mitte.

Vaevu mingid mustpeade maja kojamehed või panga laenuosakonna juhid oma rattaid kuskil kuuri taga kerivad. See on ilmselt suuremate kettide pärusmaa, kui üldse.

Aga mulle meeldib.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kui lc4'le juba tagavara rattajooksu tahaks, siis peab käima välja suht märkimisväärsed summad, milline ratas hakkab lc4'le kannapeale vedrustuse ja pidurite ning offroad suutlikusega, vana dominaator? Enamik ülejäänudest ei saa ju sellestki aru, et normaalsel karpal eksisteerib kiirenduspump. Neil ei lähegi hinnad alla, sest mingist hinnast alates on ta reaalsem realiseerida varuosade näol ja saad ikka suht suure summa kokku, milleks siis kinkimisega tegeleda, jõulud pole aastaringi. Kui leiadki mingi odava, siis on dokumentidega mingi n*ss või asi täitsa raibe. Tahaks ise ka lc4'ja vahetada kergkaallase vastu, kuid odavama otsa masinad on ilma dokkideta või pole lihtsalt arvele võetud, miks on kergenduuro ja sisuliselt samal tehnikal põhineval krossikal nii haiglane hinnavahe, ei anna mulle rahu. Üldiselt on mulle täiesti mõistetav, et kui asi sõidab, siis ta maksabki ning hind kusagilt maalt enam ei lange, sest kui ta ei sõida, maksad vigaseks ja sellisel juhul on juba utiili müük.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Margit, millised on need 2014a 600+cc rattad, mis maksavad 3k? Kus selliseid müüakse?

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Margit »

will111 kirjutas: 01 Dets 2018, 15:03

Margit, millised on need 2014a 600+cc rattad, mis maksavad 3k? Kus selliseid müüakse?

See oli kommentaar 40-80k läbisõiduga rataste kohta.
Kui 10 aastas sõita siis 4 aastaga ongi 40k kellal. Eelmine oli maininud, et nende eest 3k maksta on palju. Mu arust nii odavalt just ei saa.
Need 2000 midagi rattad ei ole eluilmas 40k ja 3k maksta on jah jaburdus.
Kahjuks meil siin on läbisõit üsna tugev hinnamääraja :|
Ónneks mul polnud probleemi hooldatud 1200 eest maha müüa 1996 a ratas läbisõiduga 130k. Seletasin millest hind tuleb ja ostja tundus rahul olevat, et pole remontida vaja.


Ailar
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Okt 2016, 17:23
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ailar »

Spoiler
Margit kirjutas: 01 Dets 2018, 15:14
will111 kirjutas: 01 Dets 2018, 15:03

Margit, millised on need 2014a 600+cc rattad, mis maksavad 3k? Kus selliseid müüakse?

See oli kommentaar 40-80k läbisõiduga rataste kohta.
Kui 10 aastas sõita siis 4 aastaga ongi 40k kellal. Eelmine oli maininud, et nende eest 3k maksta on palju. Mu arust nii odavalt just ei saa.
Need 2000 midagi rattad ei ole eluilmas 40k ja 3k maksta on jah jaburdus.
Kahjuks meil siin on läbisõit üsna tugev hinnamääraja :|
Ónneks mul polnud probleemi hooldatud 1200 eest maha müüa 1996 a ratas läbisõiduga 130k. Seletasin millest hind tuleb ja ostja tundus rahul olevat, et pole remontida vaja.

Eestis 10 aastas sõidab võibolla mõni üksik inimene, enamus kasutab autot oma daily commuteriks ja ratas on selleks ikka väga vähestel, eriti kuna see on ainult hooajaline liiklusvahend, ma ei tea kust sa selle 10 aastas võtad aga see et 2000 aasta rattal 40k kellal on, on vägagi reaalne, paljud neist seisavad enamus ajast ja näevad väga vähe teid ikka.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on 97´a ratas, ls näidikul oli 12tkm ja kui ma selle 2008a ostsin. Siis oli ta juba jupp aega(6-7 aastat vist) eestis olnud. Eelmine omanik oli sellega ühel aastal 1500km läbinud ja ühel aastal 6tkm kanti. Ühel aastal oli ls 150km ja ühe aasta ls oli vist isegi 0km. Ratas oli täitsa stock peale tagakohvri.
Mul endal on rekord 8000km(sellest reis 7+tkm) ja miinimum 300+km ning ka 0 km on siin hiljuti paaril aastal olnud. Kui reisil ei käi,siis olenevalt aastast ongi ls seline 2-3tkm aasta(kui ilm suvel ikka suvine). Mul pole lihtsalt võimalust igapäev sõita,isegi igal nädalavahetusel mitte. Tööl käia ei ole mugav,liiga palju asju peab kaasas olema ning autot on ka igapäevaselt tööasjade ajamiseks vaja. Ls on hetkel rattal mingi 51-52 tkm,mis teeb ratta aastasek läbisõiduks 2400km ,mis polegi iseeneset ju liiga vähe.
No ja see ls müüb vist eelkõige meil siis endisel sovjeti alal,mujal ostetakse ikka ratast vastavalt seisukorralle. Ls tsikli puhul minu meelest seisukorraga pöördvõrdeline pole. ka suht väikse ls ka mõne aasta vanune ratas võib ront olla,samas kui 20+ vana ratas on prillikivi. Piiksuga igati nõus,et sõiduomadustes pole erinevus uue ja ka 20a vana tsikliga oluliselt erinev. Ikka sama tuul puhub vastu ja sama vihm teeb märjaks ,tsikli vanus siin midagi ei muuda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

mul oli ratas mõned aastad ka nö. daily commuteriks, seda kogu hooaja jooksul mis oli ikka vähemalt 6k pikk ma arvan. ka siis ei tulnud minumeelest läbisõitu suurt üle 5k. muidugi kui üle päeva mingeid 150km "õhtuseid ringe" teha lihtsalt niisama, siis ehk tõesti annab sellist km koguda kokku. või kui rattaga iga päev kuskilt 50km kauguselt tööl käia terve hooaja.
10k aastas eestis sõita suudavad tõesti väga vähesed, eriti veel jätkuvalt. matkajatest siinkohal ei räägi. kui teed iga suvi tripi kuskile euroopasse a'la 6k siis loomulikult on teine teema. see, et esimesel hooajal selline maa sõidetakse on ehk veel realistlik. edasi jääb seda aina vähemaks.

samas 10k lihtsalt maanteed sõita pikki otsi ja järjest ei kuluta ka tsiklit teab mis meeletult. samamoodi nagu autoga, mootor kulub pigem suurest hulgast külmkäivitustest ja sellest kui korralikult õli ei vahetata. pidurid kuluvad ikka pidurdamisest. amordid teevad tööd siis kui on väga augulised teed või pidev kiirendamine ja pidurdamine jne.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Spoiler
will111 kirjutas: 01 Dets 2018, 17:06

mul oli ratas mõned aastad ka nö. daily commuteriks, seda kogu hooaja jooksul mis oli ikka vähemalt 6k pikk ma arvan. ka siis ei tulnud minumeelest läbisõitu suurt üle 5k. muidugi kui üle päeva mingeid 150km "õhtuseid ringe" teha lihtsalt niisama, siis ehk tõesti annab sellist km koguda kokku. või kui rattaga iga päev kuskilt 50km kauguselt tööl käia terve hooaja.
10k aastas eestis sõita suudavad tõesti väga vähesed, eriti veel jätkuvalt. matkajatest siinkohal ei räägi. kui teed iga suvi tripi kuskile euroopasse a'la 6k siis loomulikult on teine teema. see, et esimesel hooajal selline maa sõidetakse on ehk veel realistlik. edasi jääb seda aina vähemaks.

samas 10k lihtsalt maanteed sõita pikki otsi ja järjest ei kuluta ka tsiklit teab mis meeletult. samamoodi nagu autoga, mootor kulub pigem suurest hulgast külmkäivitustest ja sellest kui korralikult õli ei vahetata. pidurid kuluvad ikka pidurdamisest. amordid teevad tööd siis kui on väga augulised teed või pidev kiirendamine ja pidurdamine jne.

See suvi oli väga head ilma.
Ma ostsin ratta 1 juuni läbisõit 19000 ja müüsin 20 september läbisõit 27000. Järgmine ratas tuli 25 september läbisõit 10000 ja läks talvekorterisse täpselt kuu hiljem läbisõit 11500. Tööle ja koju on u. 30km ring (ei jäänud ühtegi tööpäeva käimata), mis vahest venib 150-200km ning nädalavahetustel tuleb vahest 500-600km tiir :D

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mul on viimasel 11'l aastal min 7k, max 14k, Eestist väljas väga ei ole käinud, 2x Valgevenes ainult aga see on kõigest 2 kuni 2.5k kord. Kogu läbisõit selle aja jooksul on vist napilt alla 100k km. Oleks 2007. aastal uue ratta ostnud, oleks ta läbisõidu järgi praegu juba nn ront, mis tuleks tasuta ära anda.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kaheksa kirjutas: 01 Dets 2018, 17:43

See suvi oli väga head ilma.
Ma ostsin ratta 1 juuni läbisõit 19000 ja müüsin 20 september läbisõit 27000. Järgmine ratas tuli 25 september läbisõit 10000 ja läks talvekorterisse täpselt kuu hiljem läbisõit 11500. Tööle ja koju on u. 30km ring (ei jäänud ühtegi tööpäeva käimata), mis vahest venib 150-200km ning nädalavahetustel tuleb vahest 500-600km tiir :D

Mis sa sellest läbisõidust jahud, vaata ikka pealkirja ja räägi mis hinnaga ostsid ning mis hinnaga müüsid. Ning kumb oli jabur :D


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

M.T. kirjutas: 01 Dets 2018, 17:51
Spoiler
kaheksa kirjutas: 01 Dets 2018, 17:43

See suvi oli väga head ilma.
Ma ostsin ratta 1 juuni läbisõit 19000 ja müüsin 20 september läbisõit 27000. Järgmine ratas tuli 25 september läbisõit 10000 ja läks talvekorterisse täpselt kuu hiljem läbisõit 11500. Tööle ja koju on u. 30km ring (ei jäänud ühtegi tööpäeva käimata), mis vahest venib 150-200km ning nädalavahetustel tuleb vahest 500-600km tiir :D

Mis sa sellest läbisõidust jahud, vaata ikka pealkirja ja räägi mis hinnaga ostsid ning mis hinnaga müüsid. Ning kumb oli jabur :D

Esimese ostsin 6.5 ja müüsin 5.5 ning teise ostsin 9.5. Jaburat ei ole seal midagi, kui vaja osta siis vaja osta. Raha kulub nagunii ära vahet pole mille peale kulutad :D


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

AzA kirjutas: 01 Dets 2018, 11:41
Spoiler
Loadära kirjutas: 30 Nov 2018, 22:42

No ma nüüd kuidagi ei suuda küsimata jätta, et kuidas mõned ikka nii vähe nendega sõita suudavad, kui selline ahvatlus juba soetatud on ja seda lisaks kuskil hoitakse ja hooldatakse jne?

Nu mul on 2007 aasta ratas ja kellal on 22k. Kallis kaasa uhas eelmine hooaeg tubli 800 kilti kellale lisaks. Eestist ostetud masin. Hooaja pikkus ju tilluke ning on pikemaid hooaega ja ka lühemaid. Enda kunagisel Hondal näiteks jäi seoses lapse sünniga 2 hooaega täiesti vahele. Stiil, kui parasjagu ei kasuta, müün endale meeldiva vidina maha pole kõigi pärusmaa.
Endal peres hetkel 2 ratast, aga on ka 3 olnud. Tean paljusid kellel 2-3 ratast. Kõigiga korraga ju ei sõida. Mul on 25m2 töökoda ja kaks 24m2 garaazi, hoidmise muret väga pole, lisaks vedeleb mul ühes garaazis sõbra küna, kes ka alla tonni peale keris.
Muide umbes 80% tsikleid sõidab heal juhul 1-2k aastas. Mõni ajabki vaid avamisel semudega kohtumiseks masina välja ... tean ka neid, aasta läbisõit 100 kilti :)
Aga miks mitte.

Vaevu mingid mustpeade maja kojamehed või panga laenuosakonna juhid oma rattaid kuskil kuuri taga kerivad. See on ilmselt suuremate kettide pärusmaa, kui üldse.

Kuna siin on vist minu küsimusest nüüd sujuvalt jutt üle läinud tänavarataste läbisõidu peale, siis ma igaks juhuks täpsustan, et ma olin pisut imestunud just metsa/endurorataste läbisõidust. Seda ma tean jah, et paljudel tänavamodra rohkem ilu või auasi garages ja et hooaeg lühike jne...aga ma arvasin, et kes endale ikka (kergema otsa) enduroka juba soetab, see teab üldiselt ka üsna hästi, mis ja kus sellega kõike teha saab ja et seda lõbu pm aastaringselt, siis tundub lihtsalt 5h-10h läbisõit ikka väääga tagasihoidlik... :bsmile:

Ja üldse vaatasin, et eile õhtuse õlle kõrvale siin üsna palju pläägutanud...peaks tegelikult sellised detailsed hankelood siit ikka ära kustutama! Muidu pärast ju kehva seda ratast aasta või paari pärast siis tonn või paar kallimalt müüma hakata (noh, nagu endurokatega siinse jutu järgi tundub tavaks olema? ), kui selle ratta "omahinda" pärast nina alla hakatakse hõõruma :wack:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”