Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 11:51
bitter kirjutas: 03 Dets 2018, 11:33

Kuhu krossiprillide külge käib jubin nimega mudguard ja kuidas (ja kas üldse :)) see töötab?

Kas sa mõtled seda kleepsuriba, mis käib klaasi peale ja on mõeldud roll-offidega kasutamiseks?

Just. Fotodelt ei saanud aru, et see on kleeps. Asi selge.
Pilt




Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Spoiler
mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 13:18
ranel kirjutas: 03 Dets 2018, 12:30
Elevant kirjutas: 03 Dets 2018, 11:42

See 6a, mis mina siin saksas sakslastega kokku olen puutunud on selline, et kui temaga saksa keeles ei räägi(räägin ainult eesti ja inglise keelt), siis on ta suhtumiselt ikka ehtne m**n. Viimasel ajal on muidugi asi veidike paremaks läinud.

Minu arust on iga suurrahvaga(ja tegelikult kohtab ka seda väiksemate rahvaste hulga) pigem nii, et kui nende emakeeles seletada ei oska, siis suhtumine hoopis teine.

Minge üritage prantslastega suhelda, nende kõrval on sakslased kukununnud

Konn on makaroni/hispaanlase kõrval ka päris adekvaatselt suhtlev.
Sakslane tegelikult räägib päris hästi inglise keelt, lihtsalt ta enamasti ignoreerib seda, et sina temast aru ei saa. Lülitu eesti keele peale ümber temaga suheldes ja ta hakkab suhteliselt ruttu inglise keelt rääkima.

Samas on asi ikka viimase paari aastaga kõvasti paranenud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Elevant kirjutas: 03 Dets 2018, 15:37
Spoiler
mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 13:18
ranel kirjutas: 03 Dets 2018, 12:30
Elevant kirjutas: 03 Dets 2018, 11:42

See 6a, mis mina siin saksas sakslastega kokku olen puutunud on selline, et kui temaga saksa keeles ei räägi(räägin ainult eesti ja inglise keelt), siis on ta suhtumiselt ikka ehtne m**n. Viimasel ajal on muidugi asi veidike paremaks läinud.

Minu arust on iga suurrahvaga(ja tegelikult kohtab ka seda väiksemate rahvaste hulga) pigem nii, et kui nende emakeeles seletada ei oska, siis suhtumine hoopis teine.

Minge üritage prantslastega suhelda, nende kõrval on sakslased kukununnud

Konn on makaroni/hispaanlase kõrval ka päris adekvaatselt suhtlev.
Sakslane tegelikult räägib päris hästi inglise keelt, lihtsalt ta enamasti ignoreerib seda, et sina temast aru ei saa. Lülitu eesti keele peale ümber temaga suheldes ja ta hakkab suhteliselt ruttu inglise keelt rääkima.

Samas on asi ikka viimase paari aastaga kõvasti paranenud.

Sakslastele väga meeldib, kui sa alustad vestlust sõnadega.
"Es tut mir leid, ich spreche kein Deutsch. Können wir englisch sprechen?"
Pärast seda räägivad nad kõik rõõmsalt inglise keelt. Korduvalt praktikas tõestud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kasulik oleks tegelikult üldse keeli osata. Inglese EI OLE maailma ainuke keel.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 20:19

Kasulik oleks tegelikult üldse keeli osata. Inglese EI OLE maailma ainuke keel.

Kõigest enim võõrkeelena räägitav keel.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

ranel kirjutas: 03 Dets 2018, 22:03
Spoiler
mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 20:19

Kasulik oleks tegelikult üldse keeli osata. Inglese EI OLE maailma ainuke keel.

Kõigest enim võõrkeelena räägitav keel.

Kuulujärgi olla kunagi USAs äärepealt Deutschi põhi keelena sprechhima hakatud ja English olla nibin-nabin peale jäänud. Poliitkorrektsuse huvides tuleb seda muidugi tänapäeval müüdiks pidada aga mine sa isahane tea :wink:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ei ole ausalt öeldes kunagi aru saanud, mismoodi inimesed suudavad prantslastest midagi negatiivset välja võluda, minuarust need ainult pläraks sinuga kuni Issanda Päike looja läheb, ja siis veel pool ööd takkatraavi.

Anoh kui sõnavarasse kuuluvad väljendid nagu "konn" ja "makaron", siis ilmselt on igas riigis raske...


Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Jesper kirjutas: 03 Dets 2018, 23:31
Spoiler

Ma ei ole ausalt öeldes kunagi aru saanud, mismoodi inimesed suudavad prantslastest midagi negatiivset välja võluda, minuarust need ainult pläraks sinuga kuni Issanda Päike looja läheb, ja siis veel pool ööd takkatraavi.

Anoh kui sõnavarasse kuuluvad väljendid nagu "konn" ja "makaron", siis ilmselt on igas riigis raske...

Mul ei ole prantslaste vastu midagi, ma käin parema meelega just prantsusmaal või Itaalias, kui saksas. Hispaanlased on saksaga samal pulgal ja Belgia võiks üldse ära kaotada venitades Hollandi või Prantsuse piiri suuremaks, nemad on veel omaette kaader keelte rääkimise osas.

Btw, konnade juures on parim liiklus euroopas. :)

Eks igal rahvusel ole hüüdnimesi, kas ja kui palju neid keegi kasutab on iseküsimus, selle järgi nüüd küll midagi hinnata ei saa.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Käime vennaga peaaegu iga aasta vähemalt korra Saksast tehnikat soetamas ja viimased 10 aastat küll ei ole keelega probleeme olnud. Me tavaliselt otsime omale sobivad paar kolm varianti mobilest välja,siis helistame ette ja vaatame kohapeal üle.Kõik räägivad. Ikka tuleb ka kohapeal teeküsimist jne,aga ei mäleta küll kordagi probleeme keele oskuse teemal. No oli 90-ndatel,kui saksas oli inglise oskajaid vähem,aga täna räägitakse seda ka küla bensukates jne.
Üldse ei oska viimase aja reisimistest ja ka töö käimistest mingeid keelega seotud probleeme isegi meenutada. Viimane nö meeldiv üllatus oli selle suvine Rumeenia,kus keeleoskus oli ikka väga hea ja seda ka päris maa kohtades. Oli ainult üks koht ,kus oli söögikohas natuke probleeme,aga on ka eestis kohti,kus ei osata mingit keelt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ranel kirjutas: 03 Dets 2018, 22:03
mx77 kirjutas: 03 Dets 2018, 20:19

Kasulik oleks tegelikult üldse keeli osata. Inglese EI OLE maailma ainuke keel.

Kõigest enim võõrkeelena räägitav keel.

Võib olla võõrkeelena jah, aga loota, et sellega maailmas hakkama saab on naiivne. Näiteks hispaaniakeelsed regioonid ei räägi sõnagi inglise keelt reeglina.
Maailma suurimad keeled

  1. Hiina
  2. Hispaania
  3. Inglise
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kui siin juba ässamiseks läks siis hiina keelt pole olemas....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 04 Dets 2018, 09:19

Kui siin juba ässamiseks läks siis hiina keelt pole olemas....

No tegelikult ikka on, simplified chinese on nimi https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_language


reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Noh, nii lahjaks jääbki e-peeniste ristamine? Kus cantonese, mandarin jms keeled jäävad argumentidena? (Sorry, ma ei tea nende eestikeelseid nimetusi ja guugeldada pole mahti.)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mind pandi kohe esimeses klassis prantsuse keelt õppima ja oli minu jaoks nii raske, et läksin kolmandas klassis inglise kallakuga klassi üle.
Nüüd, sada aastat hiljem, leidsin, et see tegelikult polegi kõige keerulisem keel. Enam uuesti õppima ei hakanud aga natsa uurisin keeleehitust.
Aga kuna ei tea, miks seda võiks elus vaja minna, siis hakkasin teiste keeltena justnimelt mandariini ja hispaania keelt õppima. Mandariin, kusjuures, on grammatiliselt üks lihtsamaid keeli. Keerulisemaid keeli aga mis ma kunagi tudeerinud olen, on Türgi. Mingu nad **** oma keeleehitusega, päriselt.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Black »

Mulle jälle ütles algklassides kõrgelt haritud õpetaja, et mu kirjatehnika on nagu hiina keel, seega peab hiina keel olemas olema! Te ajate siin lihtsatele inimestele puru silma mingite apelsini- ja mandariinikeeltega.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Endal on just prantslastega rohkem umbkeelsuse kogemusi, kui teiste rahvustega. Seal juhtus ikka korduvalt, et vaadati otsa ja hoolimata kõikidest selgitustest, et ma ei oska peale paari elementaarse sõna prantsuse keelt, lasti rahulikult oma jora edasi. Osadel juhtudel polnudki muud valikut, kui "sorry!" saatel minema astuda. Kummaline tundus see keeleoskamatus kohtades ja olukordades, kus turiste käib ikka hordidena ja tegemist polnud mitte 60-70 aastase vanahärra või -prouaga, vaid 20-30 aastastega, kes võiks ju keelt osata, sest eeldatavalt liigub ka ise maailmas ringi või puutub muu maailmaga kokku. Mitte muhvigi inglise keeles, ka resto menüü oli ainult ja ainult prantsuse keeles :shock:
Ma saan aru rahvuse uhkusest jne., aga kui su sissetulekuallikas on turistid, sest väike kohalik kogukond seda restot vaevalt üleval jõuaks pidada oma külastustega, siis võiks ju natukenegi pingutada. Nii me seal siis vahtisime üksteisest midagi arusaamata kuni lõpuks leiti ikkagi üks tüüp, kes käsi-jalgu ja muud vahendeid appi võttes suutis meile menüü ja muud värgid arusaadavaks teha. Loomulikult oleks saanud internetti abiks võttes ka ise selle lõpuks tõlgitud, aga pull oli see kuidas ta püüdis kõik loomad ja linnud mis menüüs olid, kuidagi arusaadavaks teha. Nagu talendivoor :D Söök oli muidugi super.
Itaalia-Hispaania läksid ladusamalt ja ma ütleks, et suhtumine turisti ka meeldivam kui Prantsusmaal. Kõige positiivsema üllatuse jättis viimati Portugal, kus Porto-Lissabon teekonna jooksul polnud mingit keeleprobleemi ja see portugaallaste sõbralikkus ning abivalmidus oli lihtsalt :bsmile: Nädala jooksul mitte ühtegi mossis inimest ega ebameeldivat kogemust, seni kogetust kõige soojem ja sõbralikum rahvus.


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Melx »

Prantslastega on kohati ka siin juhtumisi olnud kus tullaksegi krooksudes abi küsima. Hispaanlased, Itaalased ja vist Portugaalsed tegelased saavad ka kõige pudisevama inglise keelega sulle asjad käsi ning jalgu appi võttes ära seletatud, seejuures alati suur naeratus näol kui üksteisest aru ei saa.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 04 Dets 2018, 17:14

Endal on just prantslastega rohkem umbkeelsuse kogemusi, kui teiste rahvustega. Seal juhtus ikka korduvalt, et vaadati otsa ja......

Kus kandis see selline asi ka juhtus,kui saladus pole? Minu kogemus Prantsusmaaga on peamiselt Provence ja Côte d'Azur ning pole nii hullusti küll juhtunud,et üldse kuskilt abi ei saa,sest keegi ei saa aru. Markantseim näide on memmest(60+) rolleriga,kes vabalt inglist pani ja juhtas mööda mägiteed meid ööbimiskohta sellise hooga,et me ei jõudnud kohati tsiklitega järgigi :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 21:57
Spoiler

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Tagasivoolud peaks koguaeg max avatud olema ja punasega siis saad regullida. Vähemalt mul oli nii,kui ehituse ajal toa andurid ühendamata olid. Mootorid,mis ühendatud toa anduriga, on ka ainult pealevoolul. Lahti keerasid sa ikka õigele poole? Need on üldjuhul nii öelda päri päeva keerates lahti ja vastupäeva kinni. Võibolla on ka erandeid,aga mul on kolmes kohas erinevad ja kõik on nii.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 04 Dets 2018, 20:37
Spoiler
M.T. kirjutas: 04 Dets 2018, 17:14

Endal on just prantslastega rohkem umbkeelsuse kogemusi, kui teiste rahvustega. Seal juhtus ikka korduvalt, et vaadati otsa ja......

Kus kandis see selline asi ka juhtus,kui saladus pole? Minu kogemus Prantsusmaaga on peamiselt Provence ja Côte d'Azur ning pole nii hullusti küll juhtunud,et üldse kuskilt abi ei saa,sest keegi ei saa aru. Markantseim näide on memmest(60+) rolleriga,kes vabalt inglist pani ja juhtas mööda mägiteed meid ööbimiskohta sellise hooga,et me ei jõudnud kohati tsiklitega järgigi :D

Kui ma nüüd puusalt tulistades mööda ei pane, siis oli see Rocamadour, kus restos pulli sai. Muidu lasime Bordeaux-Saint Emillion-Arcachon kandis ringi. Hakkama sai igal pool, aga kordi kus mõnes teenust pakkuvas ettevõttes inglise keele peale "möh" öeldi, neid ikka leidsime.
No sõidavad nad seal jah nagu Loeb või Ogier, eriti naised :bsmile: Mina ülesmäge ei suutnud Fiestal sellist keskmist kiirust hoida nagu need seal oma sitikate ja pesukottidega panid :wack:


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 04 Dets 2018, 22:51
Spoiler
Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 21:57

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Tagasivoolud peaks koguaeg max avatud olema ja punasega siis saad regullida. Vähemalt mul oli nii,kui ehituse ajal toa andurid ühendamata olid. Mootorid,mis ühendatud toa anduriga, on ka ainult pealevoolul. Lahti keerasid sa ikka õigele poole? Need on üldjuhul nii öelda päri päeva keerates lahti ja vastupäeva kinni. Võibolla on ka erandeid,aga mul on kolmes kohas erinevad ja kõik on nii.

Vastupäeva on + igastahes, ma nii keerasingi. Aga kuni pool ringi vast, ei hakanud kohe hulluks minema.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

MT, sa teed endale selle prantsuseasja umbes viis korda keerulisemaks kui see tegelt on, anoh ma ei oska eriti muud seletada ka, kui et igasugu kodust kaasa võetud "kellel keda rohkem vaja on"-tüüpi loogikad tasub lihtsalt ära unustada, need ei tööta ja ainult segavad läbisaamist. See nendega asjade ajamine on natuke nagu jalgrattasõit, kui nipile pihta saad, siis ülikerge, kui Eesti talupoja jõuga raginal peale lendad, siis raske. Samas inimesed on ikka inimesed, neil on ka ilm vilets, valitsus loll, aktsiisid kõrged ja lõunanaabrite juures kõik palju parem, nagu igal pool mujalgi.

Igasugu menüüde ja muude siltide tõlkimiseks on Google Translate rakendusel muidu selline funktsioon, et vaatad teksti läbi telefoni kaamera ja ekraanile ilmub juba tõlgitud tekst, kui keegi veel ei teadnud. Väikese harjutamise järel käib asi nii sujuvalt, et kohalik ei pruugi isegi aru saada, mis tegelikult toimus, ja annab "halvasti kuulvale kirjaoskajale" maailma asjade selgitamiseks järgmisena mingi paksema lektüüri kätte :D

Samas toidu puhul on tihti vähe abi ka keele oskamisest, kujuta ette et võõrale tõlgitakse mingis Eesti kõrtsus ära "Kiievi kotlet", mis see talle ütleb? Mulle muidugi õnneks on tehasest roostevabast sisikond sattunud, seega päeva lõpus vahet pole, aga mingitel spetsiifilisemate toitumisnõudmistega inimestel võib kõhu täis saamine vahel küll tõsine probleem olla. Väidetavalt, kui 90ndatel hakkasid esimesed satsid Eesti ametnikke euroliidu asja ajamise raames Brüsselis/Strasbourgis käima, siis oli mõnel ka konveierile tagurpidikäik sisse hüpanud, kui peenes restos "pihve" tellides toores hakkliha nina alla kanti :D Selles suhtes on Saksamaal küll palju lihtsam jah.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper, pole mu jaoks siin päikese all uut midagi ja polnud see keeleoskamatus ka ületamatu probleem. Lihtsalt kummaline tundus osades kohtades. Loomulik, et mingi suvalise maakoha memm ei jaga englishit. Samas koht, mis hommikust õhtuni teenindab turiste, seal võiks ju töötaja mõnda sõna peale “sorry” osata. Noh vähemalt mulle talupojale tundub loogiline, a eks prantslaste loogika ole kindlasti teistsugune.
Sinu mainitud äpist olen ka teadlik ja tegelikult antud tripil proovisin seda esimest korda kasutada. No selle menüü tõlkis ikka selliseks, et aru sai veel vähem kui originaalist :mrgreen:

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 21:57

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Mina olen näinud ainult selliseid variante, kus pealevool on vaba ja tempi reguleeridki ainult tagasivoolu piiramisega.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Urmas79 kirjutas: 05 Dets 2018, 10:42
Spoiler
Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 21:57

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Mina olen näinud ainult selliseid variante, kus pealevool on vaba ja tempi reguleeridki ainult tagasivoolu piiramisega.

Vahet ei ole tegelikult, kas takistus luuakse ühe reguleerventiiliga või 2-ga - kontuuri vooluhulga puhul loeb ainult summaarne takistus. Kui sul punane lõpuni lahti, siis pole muud valikut kui hakata sinist kruttima, aga põrandaküttel on inerts väga suur, pea 24h vahet ja siis keera uuesti.
EDIT: Tõenäoliselt on sul tagasivoolul ikkagi seatud reguleerventiil projektikohase vooluhulga läbi laskmisele, aga kui jahe, siis ilmselt kusagil viga sisse tulnud. See variant muidugi kah võimalik, et ehitati "parimate oskuste" kohaselt ja projekteerijat ei kaasatud, mis tähendab, et ventiilid jäid asendisse nagu poest osteti.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Maaks kirjutas: 05 Dets 2018, 10:51
Spoiler

Vahet ei ole tegelikult, kas takistus luuakse ühe reguleerventiiliga või 2-ga - kontuuri vooluhulga puhul loeb ainult summaarne takistus. Kui sul punane lõpuni lahti, siis pole muud valikut kui hakata sinist kruttima, aga põrandaküttel on inerts väga suur, pea 24h vahet ja siis keera uuesti.
EDIT: Tõenäoliselt on sul tagasivoolul ikkagi seatud reguleerventiil projektikohase vooluhulga läbi laskmisele, aga kui jahe, siis ilmselt kusagil viga sisse tulnud. See variant muidugi kah võimalik, et ehitati "parimate oskuste" kohaselt ja projekteerijat ei kaasatud, mis tähendab, et ventiilid jäid asendisse nagu poest osteti.

Sul täitsa õigus - hiina keel on sul tõesti käpas, natsa mandariini ja apelsini aktsendiga küll.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 23:27

Vastupäeva on + igastahes, ma nii keerasingi. Aga kuni pool ringi vast, ei hakanud kohe hulluks minema.

Mul on selline nagu pildil(netist leitud pilt) ja punaste korkide asemel on mootorid. Kui keerad nö päripäeva seda korki lõpuni,siis on ventiil max avatud,kui keerad korgi pealt ära,siis on kinni.
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ducatu
Postitusi: 239
Liitunud: 22 Juun 2007, 12:44
Tsikkel: FighTLR, Scrambler (domikas)
Asukoht: Kangru-Uuesalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 62 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ducatu »

Tort kirjutas: 04 Dets 2018, 21:57
Spoiler

Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.

Siin võib olla ka võimalus, et kõnealune tuba asub kõige kaugemal või on põrandaküttekontuur väga pikk ehk temperatuur, mida katel hetkel välja annab, jahtub võrreldes teiste ruumidega juba piisavalt maha, et erisus sisse tuleb. Sel juhul oleks vaja ikkagi katlast väljuvat temperatuuri tõsta ja kui teistes ruumides siis vaja hakata maha timmima.
See minu kogemusest kõige tavapärasem olukord kui keegi kurdab, et üks tuba ei lähe piisavalt soojaks. Aga on veel väga palju teisi võimalusi muidugi ka. Helista kui vaja. Või tule läbi, arutame asja ja teeme ühed õlled :)

Kui vaja midagi küsida siis helista
566 97 936
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ducatu jutt õige ja katlast väljuv ja ka tagasivoolu temperatuur tuleb üle vaadata. Katlal on ju mingid piirmäärad mille alusel ta töötab ja kütet välja suunab. Kui tagasivoolu keskmine temperatuur ületab määratud piiri, siis tõmmatakse küte maha ja vahet pole palju seda konkreetset kontuuri on lahti keeratud.
Maaks, projektikohane tagasivoolu ventiili seadistamine ei aita, omal läbi proovitud. Pole olemas sellist universaalset tagasivoolu, mis iga ilmaga kehtiks. Aegajalt on liiga palav ja siis jälle jahe. Tegureid on liiga palju mis asja muudavad, päike, tuule suund, välistemperatuur jne. Kui kõik ruumid on seadistatud mingi kindla läbivoolu peale, siis ühel hetkel on ikka olukord, kus mingid ruumid lähevad liig soojaks ja kuna andureid-mootoreid pole, mis need ruumid kinni keeraks, siis läheb keskmine tagasivoolu temp liiga kõrgeks ja katel paneb kogu süsteemi blokki ehk võtab kütte maha. Antud situatsioonis nagu Tordil on, on ventiilidega mängimine paratamatu.
Parandage mind targemad, kui ma nüüd oma teadmistega puusse panin.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”