Rumalad või segased küsimused jms

Kasutaja avatar

Maaks
Postitusi: 1550
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZS600
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 92 korda
Tänatud: 163 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks » 05 Dets 2018, 10:51

Urmas79 kirjutas:
05 Dets 2018, 10:42
Spoiler:
Tort kirjutas:
04 Dets 2018, 21:57
Vesipõrandaküte, ilma eraldi iga toa termostaatideta vaid reguleerida saab esiku seinas olevast terminalist, iga toa kohta punane-sinine kraan. Kui tahaks ühele toale vähe juurde keerata, mis teistest jahedam, siis keerata pisut mõlemat lahti, nii punane kui sinine? Seni keerasin pisut punast lahti aga efekti justkui eriti pole. Katlast peale keerata ei taha, ülejäänud elamine on hea.
Mina olen näinud ainult selliseid variante, kus pealevool on vaba ja tempi reguleeridki ainult tagasivoolu piiramisega.
Vahet ei ole tegelikult, kas takistus luuakse ühe reguleerventiiliga või 2-ga - kontuuri vooluhulga puhul loeb ainult summaarne takistus. Kui sul punane lõpuni lahti, siis pole muud valikut kui hakata sinist kruttima, aga põrandaküttel on inerts väga suur, pea 24h vahet ja siis keera uuesti.
EDIT: Tõenäoliselt on sul tagasivoolul ikkagi seatud reguleerventiil projektikohase vooluhulga läbi laskmisele, aga kui jahe, siis ilmselt kusagil viga sisse tulnud. See variant muidugi kah võimalik, et ehitati "parimate oskuste" kohaselt ja projekteerijat ei kaasatud, mis tähendab, et ventiilid jäid asendisse nagu poest osteti.


Garaažis: Pannoonia 250TLF, Yamaha FZS 600
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/

Mine “Ajaviiteks...”