Rumalad või segased küsimused jms

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 4992
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1001 korda
Tänatud: 222 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 05 Dets 2018, 15:40

M.T. kirjutas:
05 Dets 2018, 12:41
Spoiler:
ducatu jutt õige ja katlast väljuv ja ka tagasivoolu temperatuur tuleb üle vaadata. Katlal on ju mingid piirmäärad mille alusel ta töötab ja kütet välja suunab. Kui tagasivoolu keskmine temperatuur ületab määratud piiri, siis tõmmatakse küte maha ja vahet pole palju seda konkreetset kontuuri on lahti keeratud.
Maaks, projektikohane tagasivoolu ventiili seadistamine ei aita, omal läbi proovitud. Pole olemas sellist universaalset tagasivoolu, mis iga ilmaga kehtiks. Aegajalt on liiga palav ja siis jälle jahe. Tegureid on liiga palju mis asja muudavad, päike, tuule suund, välistemperatuur jne. Kui kõik ruumid on seadistatud mingi kindla läbivoolu peale, siis ühel hetkel on ikka olukord, kus mingid ruumid lähevad liig soojaks ja kuna andureid-mootoreid pole, mis need ruumid kinni keeraks, siis läheb keskmine tagasivoolu temp liiga kõrgeks ja katel paneb kogu süsteemi blokki ehk võtab kütte maha. Antud situatsioonis nagu Tordil on, on ventiilidega mängimine paratamatu.
Parandage mind targemad, kui ma nüüd oma teadmistega puusse panin.
Ei midagi ei pannud puusse,aga ilma toaandurite ja mootoriteta seda stabiilselt ühtlast tempi hoida suht keeruline.
Mul on maaküte ja kaks kollektorit(maja eri osades) mis moodustavad reguleeritavad kontuurid kokku 13tk. Kõik on nii projekteeritud,nii et kontuuride erinevused pikkuses suht minimaalsed.
Mul on vahel olnud nii,et mingi tuba, kütte sisse lülitumise järel sügisel suts jahedam olnud. Lahendanud olen asja nii,et keeran selle toa anduri põhja ja siis kui tuba soojaks läinud(1-2päeva pärast) keeran maha normaalse peale. Siis on asi edasi toiminud. Seda on juhtunud mõned korrad ja erinevates tubades.Süsteem töötab juba ligi 12 aastat.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Ajaviiteks...”