Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 593
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 125 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas randel » 10 Dets 2018, 11:38

Käisin eelmisel aastal nii Rumeenias kui Bulgaarias ja minu kogemus oli pigem vastupidine - mulle meeldis Bulgaarias palju rohkem. Mõnusad kurvilised üsna olematu liiklusega mägiteed, kena ja vaheldusrikas loodus jne. Prügi ja prahti silmatorkavalt palju ei märganud. Tegime kogu riigile ringi peale, rannik on ilmselgelt kõige rohkem turistile suunatud, sisemaa on palju ehedam.
Rumeenias oli küll toredaid mägiteid aga vastukaaluks kõik lauskmaal kulgevad teed olid pidev küla ja autokolonnid aeglaselt kulgevate rekkade sabas. Samuti jätaks ma Transalpina ja Transfagarasani vahele, kui just "linnukese" pärast sinna ei tõmba. Normaalselt sõita eriti ei saa, kogu tee on venivaid turiste täis. Sama ägedaid mägiteid, aga ilma liikluseta, leiab sealtkandist kuhjaga, kui just seda maksimaalset kõrgusnumbrit taga ei aja.
Hotellide/apartmentide/kämpingute hinnatase üllatas mõlemas riigis pigem negatiivselt, Poolaga võrreldes on hinnad kindlasti kallimad ja valik väljaspool turistipiirkondi pole eriti suur. Metsikuid telkimiskohti leidis Bulgaarias ka lihtsamini, Rumeenias on kogu tasane maa üks pidev küla.

No ja järgmiseks aastaks on ka võib-olla üks plaan olemas, mis viiks Mongooliasse ja Mägi-Altaisse.


Mine “Motomatkamine”