Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 27 Dets 2018, 14:13
Vapsik kirjutas: 27 Dets 2018, 11:38
urmas66 kirjutas: 27 Dets 2018, 11:14

Selle temperatuuriga pole siis vist midagi peale hakata. Radiaator ei anna ka oma soetamise/paigaldamise kulu ja vaeva tagasi.
Aparaat on IVT Twin 495, vist ei olnud tal seal mingeid temperatuuride eraldamise võimalusi. Leian alternatiivse kütte võimaluse.

Mingi gaasi kamin? See eeldab muidugi head venti,sest muidu läheb ruum niiskeks.Ühel tuttaval oli selline lausa toas.

Olemas üks vaba korstna lõõr. Kahjuks on seal just igasugu majja sissetulev veevärk ees kuni 75cm kõrguseni. Aga juba skeemid valmis. Kui ei saa küttekeha maha toetada, eks siis tuleb seina peale panna. Panen hiljem pilti kah projektist.



Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kas mingi võimalus on, et esilehel saaks teemad ära peita, mis absoluutselt pinget ei paku?

Näiteks nagu sellised.
viewtopic.php?p=818191#p818191

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah on küll. lähed ja räägid midagi asjalikku nendes teemades, mis sulle pinget pakuvad.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 28 Dets 2018, 01:34

Kas mingi võimalus on, et esilehel saaks teemad ära peita, mis absoluutselt pinget ei paku?

Näiteks nagu sellised.
viewtopic.php?p=818191#p818191

Pole võimalik aga kui sa suudad olla aktiivne mõnes teemas mis sulle huvi pakub või alustad ise mõega mille populaarsus võiks olla suurem siis tõenäoliselt, et "kärbseteema" vaob ise. Ka mulle pole "kärbseteema" südamelähedane aga tundub, et paljudele kommuuni liikmetele on.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Iseenesest oli ju ülesanne lihtne: kiirused, massid, jõud.
Aga läks, nagu alatihti siin foorumis juhtub, lappama: alates, millest nad tehtud on, kuidas nad üldse sellistele kiirustele vastu peavad ning lõpetasime sujuvalt igat sorti tennisepallidega (lol)

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Sellised mõttevälgatused võiks kuuluda ehk tankodroomile? :roll:
Ei kuvata pealehel ning kaob sealt automatselt 4 päevaga, kui keegi midagi ei postita teemasse.
Huvitavamad saaks siis vajadusel välja noppida. ( Näiteks pol. teema algusesse Jah/ei küsimusega, et kas väärib säilitamist. )

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vint kirjutas: 28 Dets 2018, 13:53
Spoiler

Sellised mõttevälgatused võiks kuuluda ehk tankodroomile? :roll:
Ei kuvata pealehel ning kaob sealt automatselt 4 päevaga, kui keegi midagi ei postita teemasse.
Huvitavamad saaks siis vajadusel välja noppida. ( Näiteks pol. teema algusesse Jah/ei küsimusega, et kas väärib säilitamist. )

Kuidagi eristatavad võiks olla jah. Eelkõige huvitavad siiski mototeemad topis, mitte kuidas täiskasvanud mehed põhikooli matemaatika ülesandeid lahendada üritavad.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kaasahaarvaid mototeemasi ei teki lihtsalt nii tihti.
Selleks, et foorum elus püsiks peab aegajalt neid kärbse teemasid olema (mitte palju aga aegajalt) Mingist arvust jah peab hakkama reha andma aga see üks teema ei tohiks nüüd küll mingit mailma ohkimist põhjustada, kuidas kogu motokommuun on pekkis ja mitte ainumastki normaalset teemat enam kätte ei leia jne.
Pole see kärbse teema kellegi jaoks mingi hirmtähtis aga nii mõnigi saab oma postcounti tõsta ja oma nime pildis hoida (eriti need, kes parajasti ulmevahvat turbotsiklit ei ehita või üliänksalt matkalt just ei saabunud või ei taha teada, milline õli tema tsiklile sobiks :mrgreen: )

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

küsimus ei olegi selles, et kärbse teema reaalselt kellegi elukvaliteedi pihta käiks. nagu me kõik näha võime siis kokkuvõttes ju suur ja äärmiselt tark härra ranel, keda see teema kohe ÜLDSE ei pidavat huvitama ja väidetavalt lausa häirib selle nägemine kuskil nimekirjas...tuli ja üritas just natuke aega tagasi ikka ise sealsamas nö. idiootses kärbseteemas näidata kõigile oma suurepäraseid matemaatikaalaseid võimeid. seejuures saavutades või tõestades sellega täpselt mitte midagi ja seda veel ise ka üsna uhkelt tunnistas:D pole minu asi kommenteerida kellele mis teema meeldima peaks või ei peaks, kuid ikka üsna odav lähenemine on ühes kohas kiruda ja kohe moment hiljem minna ning ise täpselt samasuguse täiskasvanud põhimehena täpselt samasse kohta targutama lennata. kui tõsiselt seda teemade üle virisemist siis reaalselt võtta saab? :D

lõpuks on see kärbseteema on tegelikult ju puhas füüsikaülesanne, mis on seejuures veel seotud kuidagi ära motondusega. kes tahab ja oskab, see võib sealsest arutelust ka ühtteist kasulikku kõrva taha panna isasuguste esemetega kokku põrkamise kohta mootorrattaga ja mootorratturina. kes ei taha või ei oska...eks need oskavad viriseda ja kaagutada, et küll on ikka loll lugu, täismehed räägivad kärbsest. eks oma huumori saavad sealt vist samas paljud kätte, mina näen huumorit näiteks selles kuidas paljud kõvad füüsikud teavadki justkui vaid ühe seaduse olemasolust ja üritavad ilmselt selle abil lahendada kõiki elus ette tulevaid ülesandeid. selline mulje igatahes jääb..

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma küsisin ju lihtsat asja, kuidas saaks esilehel teemasid ära peita ja jälle üritatakse lihtne küsimus pea peale pöörata :D

Aga kui nii väga torgib, siis kolmandat korda kordan, et võtsin algandmed ja panin teemas pakutud valemisse asemele. Muud ei midagi. Loodan, et kolmandat korda end korrates on äkki lõpuks arusaadav.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vastati ju ka lihtsalt ja ammu ära, milles siis see edasine küsimus siin veel seisneb? Kui huvitavad mototeemad topis siis hoia mototeemasid topis - kas saab asi enam lihtsam olla? Siililegi selge on igatahes see, et kui ise omale vastukarva olevates teemades sõna võtmas käid siis sellega sa nende topist välja kukkumise tõenäosust nüüd küll kuidagi tõsta ei saa :D kui põhikooli mata selge siis ei tohiks ometi ka sellise asja mõistmisega raskusi olla.

Minul ei torgi miski hinge, tahtsin lihtsalt aru saada, et mille nii hirmus targaga sa ise kõne all olevas teemas panustasid. Ühtegi kauaoodatud vastust ega lahendust ma nagu välja ei lugenud. Ja mind ei häiri ei kärbseteemad ega mingid muud teemad, mis mind ennast absoluutselt ei kõneta. Aga kui mind ka häiriks, no eks ma siis vast mõnda aega lihtsalt ei külastaks foorumit ja ootaks kuni kõne alla tulevad uued teemad. Pole nüüd kah mingi raketiteadus..ja pole nagu vaja mitte midagi tehagi, ise lahenev probleem

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 28 Dets 2018, 18:32
Spoiler

Vastati ju ka lihtsalt ja ammu ära, milles siis see edasine küsimus siin veel seisneb? Kui huvitavad mototeemad topis siis hoia mototeemasid topis - kas saab asi enam lihtsam olla? Siililegi selge on igatahes see, et kui ise omale vastukarva olevates teemades sõna võtmas käid siis sellega sa nende topist välja kukkumise tõenäosust nüüd küll kuidagi tõsta ei saa :D kui põhikooli mata selge siis ei tohiks ometi ka sellise asja mõistmisega raskusi olla.

Minul ei torgi miski hinge, tahtsin lihtsalt aru saada, et mille nii hirmus targaga sa ise kõne all olevas teemas panustasid. Ühtegi kauaoodatud vastust ega lahendust ma nagu välja ei lugenud. Ja mind ei häiri ei kärbseteemad ega mingid muud teemad, mis mind ennast absoluutselt ei kõneta. Aga kui mind ka häiriks, no eks ma siis vast mõnda aega lihtsalt ei külastaks foorumit ja ootaks kuni kõne alla tulevad uued teemad. Pole nüüd kah mingi raketiteadus..ja pole nagu vaja mitte midagi tehagi, ise lahenev probleem

Palun loe kenasti läbi, mis ma kirjutanud olen :bsmile: Neljas kord uuesti, ma panin välja toodud valemisse(mina seda valemit seal teemas välja ei pakkunud, mille põhjal juba arvutati seal) esimeses postis toodud arvud asemele(ka need algandmed tulenesid esimesest postitajast). Mitte midagi muud. Lihtsalt tegin arvutustehte ja kõik. :D mingit lahendusviisi ma välja ei pakkunud.
Kui keeruline võib olla seda mõista? :D

Aga edu selle lahendamisel. Mul ootab garaažis üks peavalu, mida tahaks taas käima saada. :bsmile: Tundub, et sõiduilm hakkab vaikselt tagasi tulema. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Teeme nüüd nii et jahvatate sellest õiges teemas või teineteisele asjakohaseid lembekirju saates. :bsmile:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei noh, viiendat ega kuuendat korda mina pole palunud, olgu see juba varakult selgeks tehtud :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 28 Dets 2018, 18:59

Mul ootab garaažis üks peavalu, mida tahaks taas käima saada.

Räägi oma peavalust.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 29 Dets 2018, 14:33
Spoiler
ranel kirjutas: 28 Dets 2018, 18:59

Mul ootab garaažis üks peavalu, mida tahaks taas käima saada.

Räägi oma peavalust.

Transalp jälle :?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

yeekim kirjutas: 29 Dets 2018, 15:16
Spoiler
Macintosh kirjutas: 29 Dets 2018, 14:33
ranel kirjutas: 28 Dets 2018, 18:59

Mul ootab garaažis üks peavalu, mida tahaks taas käima saada.

Räägi oma peavalust.

Transalp jälle :?

Suzuki. Ketrasin küünlad märjaks ja vaja nüüd gaasipõletiga küünlad üle käia.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kas sõjaolulorras klassikaline kodukindlustus kehtib?
Ausalt ei googeldanud ega lugenud oma lepingut. Lihtsalt uudishimust....

___________________________
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Erci kirjutas: 29 Dets 2018, 20:43

Kas sõjaolulorras klassikaline kodukindlustus kehtib?
Ausalt ei googeldanud ega lugenud oma lepingut. Lihtsalt uudishimust....

Ei

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nii, okei, selgitage mulle, kuidas köetakse kivisöega.
Roogin ahju tuhast ja naeltest tühjaks, teen puudest korraliku söekihi alla ja viskan labidatäie kivisütt peale?
Või lappan ahju kolmandiku jagu kivisütt täis ja löön puudest tule peale lõõmama?

No see peaks kätega töötajatele piisavalt loll küsimus olema, saaks selle aasta skoori ses osas ka avatud :)

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Boobush »

"Teed katla puhtaks ( no eelmine tuhk välja, suitsukäigud ka korra üle lükata) siis süsi sisse ja siis kogu see asi pealtpoolt põlema. Kui alt panna või poole põlemise ajal uut süsi juurde panna siis on see tuhavälja teema juba aktuaalsem."
Allikas: http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=20558

Ma lumehelbeke ei tea kedagi, kes kivisöega täna kütaks va Eesti Energia. Pole ka ise kütnud, kuid targutada oskan ikka :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ahju / kaminasse / pliidi alla tehakse alati tuli peale, et põlemine normaalne oleks ja vähem tossaks/tahmaks.
Kivisüsi kipub kohe eriti hästi tahmama sel juhul. Haiseb ka. Ning rumal oleks vist küsida, et mis ahju? Tavalisse koduahju ei tohigi seda panna, põleb veits liiga kuuma leegiga.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

reimps kirjutas: 04 Jaan 2019, 05:26

Või lappan ahju kolmandiku jagu kivisütt täis ja löön puudest tule peale lõõmama?

Täpselt nii.

Aga kivisöest saad kõvasti rohkem tuhka. Pead selle kuhugi ka ära utiliseerima. Lisaks niisamagi jubedalt määrib. Enda majal oli selle jaoks ekstra küttesaht ehitatud nõuka ajal. Lisaks ahju pannes lööb sul kivid lahti, kuna kuumus suurem (militaarinimesena oled ilmselt näinud, mis kivisöest lahjem põlevkivigi teeb telgi ahjudega). Kivisöe jaoks spets malmkatlad ala Viadrus.

Lisaks ümbruskonna tahmatab ka täis. Ise kütan siiski puudega, sest see kivisöega majandamine on suht ropp ja must töö. Ainult eelmiste omanike jäägi kütsin ära. Naabrid ka olid kõvasti rõõmsamad, kui varem kivisöega kütnud inimene vahetus puudega kütja vastu. Ütlesid, et lõpuks ometi saab väljas taas pesu kuivatada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Reimpsil ilmselt vist keskkütte katel(käis siin teema juba kuskilt läbi),aga kindlasti väldi algul peenema kivisöe ahju panemist. Suuremad tükid lähevad paremini põlema ja põlevad ka iseenesest paremini.
Enda kogemus vene kroonu ajast ja nii palju mäletan,et peenem sodi ei hakanud kuidagi põlema ,ning ei andnud sooja ka eriti. Parim oli vist selline 16/32 killustikust natuke jämedam materjal. Me seal panime kivisöe katlasse ja siis tegime selle ette kuivadest puudest(vahel ka tamme-saare parketist :) )süüte tule. Kui oli kuiv kivisüsi,siis läks üsna kiirelt põlema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

reimps kirjutas: 04 Jaan 2019, 05:26
Spoiler

Nii, okei, selgitage mulle, kuidas köetakse kivisöega.
Roogin ahju tuhast ja naeltest tühjaks, teen puudest korraliku söekihi alla ja viskan labidatäie kivisütt peale?
Või lappan ahju kolmandiku jagu kivisütt täis ja löön puudest tule peale lõõmama?

No see peaks kätega töötajatele piisavalt loll küsimus olema, saaks selle aasta skoori ses osas ka avatud :)

Algul puudest korralik tuli alla, siis kivisüsi peale.

Pilt

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tähh-tähh, sain targemaks :)

Mul ongi eelmistsest pesitsejatest siia kivisüsi jäänud, silma järgi poole pea kolmandiku tonni jagu. Tahakski selle ära realiseerida. Ahjul telgiahju muret pole, ei põle ta läbi miskit, ongi mõeldud muuhulgas ka kivisöe jaoks. Lihtsalt see konkreetne tehnoloogia on jäänud veits hägusaks, kuidas kivisöega majandada. Telgiahje Sirgalas auklikuks lastud küll maast korjatud kivisöega või noh, pärdikutele sõnu peale loetud pärast episoode :mrgreen:

Häda on selles, et ma olen peene tolmu ka ahju loopinud ja see pole kõige paremini lõppenud, kustub ju ära, raibe. Sellest ma mõtlesingi, et mis värk on, mingi trikk peab olema. Eks tuleb rehitseda tolm ja korralikud kamakad eraldi. Kas kamakasuurusel ka mingi eelistatud suurus on - à la kanamunasuurune versus apelsinisuurune versus jaanalinnumunasuurune? Just põlemisefeketiivsuse mõttes?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

reimps kirjutas: 04 Jaan 2019, 10:36

Tähh-tähh, sain targemaks :)

Mul ongi eelmistsest pesitsejatest siia kivisüsi jäänud, silma järgi poole pea kolmandiku tonni jagu.

Võid ka ju nii teha, et teed puudest lõkke katlasse ja viskad kivisütt puudega segamini. Ise kütsin nii ära. Oli hulga lihtsam ja tuhka tootis vähem.
Sama mure, et tahtsin selle kuhjast lihtsalt lahti saada.

Aga kui sirgalas majandad, siis tasuta põlevkivi küte omast käest võtta ju :lol:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks seda võid visata segamini aga kui katlas juba kuum sees siis pole tegelikult väga vahet, kui peale viskad siis eks ta süttib ja põleb ära ikka. alguses puudega kuumaks, siis suuremat kamakat peale ja sinna vahele peenemat tolmu. nii peaks vast kõigest p*sast lahti saama :D
ainult peent tolmu põletada pole vist kõige parem variant tõesti.

kas see süsi on muidu hoiustatud kuskil lageda taeva all õues või?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Reimps- kivisöe tolmust saab hulka huvitavamaid asju teha kui lihtsalt ahju kühveldada :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kütnud kivisöega 1996-2014. Pealtlaetav Kadrina teraskatel.
Paari pilpa ja haluga tuli alla, kohe kui puit täie pauguga põles siis ämber- paar kivisütt kaela ja ca pool liitrit vana õli andis parima tulemuse. Kõige paremini toimis lumehangest võetud ja järgmisel päeval ahju aetud märg süsi. Suurus tikutopsist kuni telliskivini on ok. Üle selle tuleb ära lõhkuda ja alla selle võib täiteks viia. Tolmuga väga nalja ei ole, heal juhul lähevad ainult kulmud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”