Räägiks mootorratta navidest

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ovaaP kirjutas: 02 Jaan 2019, 17:25

Paluks targemate abi. Tahaks osta moto gps-su. Valikusse jäänud sellised:
https://www.motoin.de/Electronics/Navig ... 47561.html
https://www.noortehnik.ee/garmin-zumo-3 ... tsikli-gps/
Kuna hind praktiliselt sama, siis kumba osta. Metsa ei roni, sõidan ikka teedel ja ka Eestist väljas vahest. Seega arvamused ja soovitused teretulnud mis aitaksid valikut teha.

Ilmselt pole mingit vahet,kui maanteedel sõita,aga Garmini kaardid mis seadmes, on tõenäoliselt paremad.
Mul on praktiliselt samade võimalustega autoGPS ja peale vanemate Garminite kasutamist oli see minu jaoks täielik pettumus. On üritatud teha mingit nö online infot ja navigeerimist koos pakkuda,aga tulemus on minu arust täielik ämber.
Pole ta enam sama,mis oli endine Garmin ja pole ka mingi korralik online seade,sest online on seal ainult üle sinu telefoni ehk andmeside ja kõik muu üle telefoni. Ehk koguaeg peab olema 2 seadet töös.
Lisaks peab kiiruskaamerate infot ise laadima(vana näitas seda ilma igasugu lisalaadimisteta).

See Smartphone Link on telefonis suht häiriv ja tahab ka ilma navigeerimata pidevalt tööle hakata ning kulutab lampi akut. Töötab ainult andmesidet kasutades. Suutsin seda taluda täpselt 2 päeva ja siis läks maha. Ilmselt mõttetuim app,mis mul kunagi telefonis olnud.
Mu meelest on tahetud parimat,aga välja tuli kehvasti. Olles tänapäeval harjunud korraliku online infoga navigeerimisel,siis pigem kasutan oma 10a vana seadet või siis hoopis midagi muud(tegelikult ikkagi muud).
Kusjuures mu igivana seade näitab tiheliiklust ja kaameraid kogu EU-s. "Smart" Garmin,aga ei näita ilma telefonita mitte midagi.
Lisaks ei lugenud ma sealt välja ka kaartide eluaegset uuendamist,mis on juba ammu nagu standart Garmini puhul?
Kui Garmini kaardi uuendus kestab kiire, kaabliga, ühenduse puhul 1-3 tundi,siis kuidas see üle wifi toimib ,ei oska ette kujutada.
Seal kirjelduses on palju ilusat juttu,mida reaalselt kasutad võibolla mõned korrad,sest on mugavamaid lahendusi samade asjade tegemiseks.

Kui tahad kindlasti navigaatorit, kui eraldi seadet, osta mõni Garmini käsi GPS mis on ka veekindel ja milledele saab ka kinnitusi ja muud lisa soetada. Ntks Montana või muu selle laadne,saad vähemalt selle raha eest ka hea mitmeotstarbelise asja.
Kui nii head ei taha, soovitan pigem mõnd IP68 telefoni kasutada. Sinna on ka erinevaid nii online,kui offlaine rakendusi saada,mis ei jää oma omadustelt kohe millagagi neile seadmetele alla. Telefoni saad neid navi rakendusi lausa mitu erinevat võtta ja ka sinna saab kaarte eraldi SD kaardiga lisada jne.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”