Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tagurdamine on erijuhtum, tagurdaja peab kõigile teistele liiklejatele teed andma.

Põnev on muidugi, mis saab, kui kaks tagurdajat kokku saavad :lol:



Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Üks asi millest pole veel räägitud -ja mida Eestis näeb harva on korralikult tähistatud ristmikud ja ringteelt väljasõidud.
Simp'i Fotodele võrdluseks. https://www.google.fi/maps/@60.2143168, ... 312!8i6656
https://www.google.fi/maps/@60.3026336, ... 312!8i6656
Eestis on meeletult koonerdatud viidetega teiste linnade vm põhiteede suunas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 09 Jaan 2019, 14:06
Spoiler
urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:55

Ringristmikult väljumisel,olles vasemas reas, tuleb sinust paremal olevatele teed anda ...

Missasja?
EDIT: OK, ma vist sain aru, mida sa mõtlesid, aga ei ole jälle nõus :D
TLN, sõidan Nõmmelt mööda Ehitajat II reas Õismäe poole ja nüüd I reas mingi "škodaraider" otsustab kõrval Akadeemiasse sõita, siis ma ei pea teda läbi laskma (sest eelnevalt on märk, mis lubab tema rajalt ainult Ehitajasse).

Väljendusin vist liiga lihtsalt ..jäi lisamata,et ringilt väljumiseks.
Kui kaks rida läheb välja nagu Ehitajatesse,siis ei ole vaja kellelegi teed anda ja esimesest reast saabki ainult väljuda ringilt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

simp kirjutas: 09 Jaan 2019, 15:45
Spoiler
reimps kirjutas: 08 Jaan 2019, 23:13

Linna poolt tulle konkreetsel ringil siis teises reas olles ringile jõudes suund sisse, Akadeemia otsas välimisse reastumine ja siis juba uhkelt Ehitajate teele Nõmme mäest üles.

nope, kuna akadeemia otsas tohib nii maha sõita, kui ka nõmmepoole sõita, siis peab seal reavahetaja teed andma.

[/quote]
Sa said valesti aru, Ehitajatelt Akadeemia otsast paugutatakse teises otse Nõmme peale. Tegelikult peab seal reastuma välimisse, et Nõmme poole minna. Sellest mu seletus ka tuleneb - Akadeemia otsast möödudes pead reastuma paremasse, et Nõmmele pääseda. Ja teeandmiskohustus on manöövri sooritajal, st reastujal.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

in4r3k kirjutas: 09 Jaan 2019, 19:09

Juhtus parklas väike kõks. Kaubik jäi tankla kõrval seisma, võtsin seejärel vastassuuna vööndisse, et möödapõige teha, kuid kaubik kukkus tagurdama, et vasakule parkimiskohale tagurdada. Ise märkasin seda liiga hilja ja riivas tagurdades minu auto tagatiiba. Kaubikul ei juhtnud midagi, riivas nurgaga, minu autol kriimud tagatiival. Vormistasime paberid ära (skeem jm), kuid jäi panemata allkiri, et tema on süüdi. Nüüd natukene põen, et kindlustus paneb 50/50 või süü hoopiski minule. Kuidas siis antud olukorras on, kas tagurdaja ei veendunud manöövri ohutuses, või kehtis antud hetkel parema käe reegel, ehk ise sõitsin tagurdamist alustavale kaubikule ette?

See kohapeal tehtud paber on juhtunu fikseerimiseks ja juhtumis osalejate andmete kirja panemiseks. Selle järgi ei tehta kedagi süüdi või mida iganes.
Sa teed ju kindlustusele uue seletuse -teate,lisad koopiad dokumentuidest,lisad pildid jne. Seal siis panedki kirja ,kes süüdi sinu arust. Enamuse seltside blankettidel ,seda lausa küsitakse. Teine pool peab täpselt samuti tegema seletuse ja oma süüd kinnitama või siis sind süüdi nimetama,mille järgi siis tehakse otsus. Enne ,kui mõlema poole seletused jne, pole laekunud,ei tehta üldse midagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Jesper kirjutas: 09 Jaan 2019, 19:14

Tagurdamine on erijuhtum, tagurdaja peab kõigile teistele liiklejatele teed andma.

Põnev on muidugi, mis saab, kui kaks tagurdajat kokku saavad :lol:

Midagi (põnevat) ei saa, kehtib see sama parema käe reegel...

Sui generis
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Urmasel on õigus ja ei ole ka. Kindlustusel on õigus sündmuskohal tehtud otsus ümber hinnata, kuid sündmuskohal peab süülisus paberile fikseeritud saama, tulenevalt liiklusseadusest §169 -4 -5. Kui seda omavahel teha ei suudeta, siis peab selleks kohal käima politsei.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Jannes kirjutas: 09 Jaan 2019, 20:54
Spoiler
Jesper kirjutas: 09 Jaan 2019, 19:14

Tagurdamine on erijuhtum, tagurdaja peab kõigile teistele liiklejatele teed andma.

Põnev on muidugi, mis saab, kui kaks tagurdajat kokku saavad :lol:

Midagi (põnevat) ei saa, kehtib see sama parema käe reegel...

Tegelikult ju ei ole
LS § 49. Tagurdamine ja tagasipööre
(1) Tagurdades ei tohi juht ohustada ega takistada teist liiklejat, vajaduse korral tuleb kasutada teise isiku abi.
Kui mõlemad tagurdavad, siis mõlemad süüdi ehk segasüü.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

daub kirjutas: 09 Jaan 2019, 20:56

Urmasel on õigus ja ei ole ka. Kindlustusel on õigus sündmuskohal tehtud otsus ümber hinnata, kuid sündmuskohal peab süülisus paberile fikseeritud saama, tulenevalt liiklusseadusest §169 -4 -5. Kui seda omavahel teha ei suudeta, siis peab selleks kohal käima politsei.

Ma lähtun praktikast. Arvan,et keskmiselt 6-8+ juhtumit aastas teevad meie autojuhid ja teate kindlustusele edastan mina. Üldjuhul puudub neis harakavarvastes,mis seal kirjas, igasugune süü või süütus ja kõik saab lahendatud.
Kindel on see, et kuni mõlemad seletused pole laekunud, ei tehta üheski seltsis mingit otsust.
Kui sekkub politsei, ei tee kindlustus üldse midagi, enne kui politsei on oma otsuse teinud. Pikim aeg oodata on mõned aasta tagasi juhtunud keiss ning ooteaeg 2 aastat , selts oli PZU. Meie olime kahjusaajad, põhjustaja põgenes,kuid saadi kätte.
Üldiselt ,kui politsei tuleb kohale,siis esimene asi mida nad soovitavad,on kindlustusse pöörduda. Kui just midagi karmimat pole juhtunud(kannatanud jne). Aitavad ka teate LÕ-st vormistada,annavad isegi blanketi,kuid sinna jääb nende osalus märkimata.

Edit; On ka läbi aegade kaks juhtumit,kus ennast süüdi tunnistanu,on hiljem seletust kirjutades meelt muutnud ja ühe korra jäigi nii.

Viimati muutis urmas66, 09 Jaan 2019, 22:02, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 09 Jaan 2019, 20:14
Spoiler
simp kirjutas: 09 Jaan 2019, 15:45
reimps kirjutas: 08 Jaan 2019, 23:13

Linna poolt tulle konkreetsel ringil siis teises reas olles ringile jõudes suund sisse, Akadeemia otsas välimisse reastumine ja siis juba uhkelt Ehitajate teele Nõmme mäest üles.

nope, kuna akadeemia otsas tohib nii maha sõita, kui ka nõmmepoole sõita, siis peab seal reavahetaja teed andma.

Sa said valesti aru, Ehitajatelt Akadeemia otsast paugutatakse teises otse Nõmme peale. Tegelikult peab seal reastuma välimisse, et Nõmme poole minna. Sellest mu seletus ka tuleneb - Akadeemia otsast möödudes pead reastuma paremasse, et Nõmmele pääseda. Ja teeandmiskohustus on manöövri sooritajal, st reastujal.

Aga ikkagi tulen mina Sõpakalt peale 99% juhtudel teises reas(esimeses on järjekord) ja pole kordagi midagi kriitilist olnud. Välja arvatud,see et kui ma olen hooga kellestki mööda ja siis Nõmme poole välja sõitnud ning äkki astub tudeng või daam koerakesega ülekäigu rajale. Ma saan pidama,aga minu taga olijale on see jube s**t olukord. Siiani muidugi pole midagi juhtunud,aga .... ptui-ptui-ptui.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 21:59

Aga ikkagi tulen mina Sõpakalt peale 99% juhtudel teises reas(esimeses on järjekord) ja pole kordagi midagi kriitilist olnud. Välja arvatud,see et kui ma olen hooga kellestki mööda ja siis Nõmme poole välja sõitnud ning äkki astub tudeng või daam koerakesega ülekäigu rajale. Ma saan pidama,aga minu taga olijale on see jube s**t olukord. Siiani muidugi pole midagi juhtunud,aga .... ptui-ptui-ptui.

Odoot, las ma nüüd täpsustan skeemiga ka:

TTÜ_ring.jpg
TTÜ_ring.jpg (183.39 KiB) Vaadatud 4910 korda

Kui sa sõidad punase või kollase joone järgi, oled debiilik ja ütle palun oma auto mark, number ja aeg, millal sa seda seal nii teed, ma tulen kannan miskit kallimat maha su arvelt. Nii ma su "sõpakalt teises reas tulemisest aru saan".
Kui sa aga rohelise järgi õigel ajal välimisse reastud, oled täitsa õigesti liiklemisest aru saanud ja ma luban sul Nõmme poole edasi sõita. Ja debiilikuks ka ei sõima :)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jannes kirjutas: 09 Jaan 2019, 20:54

Midagi (põnevat) ei saa, kehtib see sama parema käe reegel...

Jah, esiteks kas liikumissuuna suhtes või parema käe suhtes :D Ja teiseks kas esimesena manöövri alustaja või hiljem alustaja suhtes...

Retooriline küsimus, ma tegelt tean. A kuna teada saamine ja ühtlasi oma õiguse jalule seadmine läks natuke maksma, siis ikkagi propageeriks seda "ära sõida kellelegi otsa"-reeglit :bsmile: Oluliselt lihtsam kui parema käe oma, ja tsikliga ka tervislikum.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 09 Jaan 2019, 13:11

Ei saa nüüd küll päris hästi aru, mida sa sogad. Kirjas on ju, et ÜMBERREASTUJAL parema käe reegli kohaselt kohustus anda teed kõigile ringil tema suhtes paremal paiknevatele sõidukitele. Mida see tähendab on see, et kui vahetult sinu kõrval/taga on paremal auto siis sa ei hakka jõuga talle sisse või ette suruma, vaid reastud tema järele. Seega sisemisel liikujal, kes tahab reastuda välimusele on parema käe reegli järgi kohustus anda teed temast paremal pool liikuvatele.

Sa pead vist uuest autokooli minema. Ümberreastumisel kehtib parema käe reegel vaid juhul kui kaks autot soovivad samal ajal rida vahetada - üks vasakule, teine paremale. Kui ei ole seda kahe auto keissi, siis peab ümbereastuja andma teed paremal või vasakul olevatele sõidukitele, käelisusel pole vahet.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 10 Jaan 2019, 02:18
Spoiler
urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2019, 21:59

Aga ikkagi tulen mina Sõpakalt peale 99% juhtudel teises reas(esimeses on järjekord) ja pole kordagi midagi kriitilist olnud. Välja arvatud,see et kui ma olen hooga kellestki mööda ja siis Nõmme poole välja sõitnud ning äkki astub tudeng või daam koerakesega ülekäigu rajale. Ma saan pidama,aga minu taga olijale on see jube s**t olukord. Siiani muidugi pole midagi juhtunud,aga .... ptui-ptui-ptui.

Odoot, las ma nüüd täpsustan skeemiga ka:

Kui sa sõidad punase või kollase joone järgi, oled debiilik ja ütle palun oma auto mark, number ja aeg, millal sa seda seal nii teed, ma tulen kannan miskit kallimat maha su arvelt. Nii ma su "sõpakalt teises reas tulemisest aru saan".
Kui sa aga rohelise järgi õigel ajal välimisse reastud, oled täitsa õigesti liiklemisest aru saanud ja ma luban sul Nõmme poole edasi sõita. Ja debiilikuks ka ei sõima :)

Ei ma ikka sõidan igati seadusele vastavalt :D tavaliselt igal pool(va kiirus vahel) ehk pigem isegi enne selle rohelise joone(kohe kui "naaber" on akadeemiasse läinud) väljasõitu püüan ümber reastuda,aga vahel ka selle rohelise joone trajektooris. Tegelikult saan ma juba edumaa Sõpakalt startides,sest vajutan julgelt. Esimeses reas, kõrval olija, ei jõua veel liikumagi hakata,kui ma juba Akadeemiast möödas olen.
Samas ,kui mul seal kiirus ikkagi juba 50 kindlasti(pole vaadanudki tegelt) ja siis järsku vaja seisma jääda,sest keegi astub just sebrale. Mul on kõrge auto ja minu taga olija ei näe seda jalakäijat ning kui pikivahe ka just suur pole ning keegi ees järsult pidurdab,siis see pole just mugav olukord. On endalgi olnud olukorda,kus keegi seal ees äkkpidurdab.

Viimati muutis urmas66, 10 Jaan 2019, 12:33, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas indumen »

reimps kirjutas: 10 Jaan 2019, 02:18

Kui sa aga rohelise järgi õigel ajal välimisse reastud, oled täitsa õigesti liiklemisest aru saanud ja ma luban sul Nõmme poole edasi sõita. Ja debiilikuks ka ei sõima :)

Vot selle rohelise joone järgi sõidangi enda arust täitsa inimlikult, aga viimastel päevadel kaks toredat juhtumit, kus esimene kord ei lastudki reastuda ja lõppes minu jaoks abs raginaga, teine toredus oli kus härra oma valge mazda6'ga sööstis silmnähtavalt vahe väikseks, ei tahtnud esialgu lasta reastuda samuti, gramm peale seda sõitis minust üle topelt pideva joone ttü ees mööda ja natuke hiljem sõitis meetrise pikivahega tagumikus kui temast uuesti rahulikult möödunud olin (crash)

Tallinnas vähemalt närvikõdi jätkub, ja töötab endiselt see kellel suurem või koledam auto on sellega reeglina ei taheta kokku puutuda, 2015a Fiestast on kõigil poogen :wack: sõidavad kasvõi läbi. 20 aastat vana mersu rondiga ei taha keegi miskipärast mürada, saaks mõnegi nurga värvimisse ehk :D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
indumen kirjutas: 10 Jaan 2019, 10:48

Vot selle rohelise joone järgi sõidangi enda arust täitsa inimlikult, aga viimastel päevadel kaks toredat juhtumit, kus esimene kord ei lastudki reastuda ja lõppes minu jaoks abs raginaga, teine toredus oli kus härra oma valge mazda6'ga sööstis silmnähtavalt vahe väikseks, ei tahtnud esialgu lasta reastuda samuti, gramm peale seda sõitis minust üle topelt pideva joone ttü ees mööda ja natuke hiljem sõitis meetrise pikivahega tagumikus kui temast uuesti rahulikult möödunud olin (crash)

Tallinnas vähemalt närvikõdi jätkub, ja töötab endiselt see kellel suurem või koledam auto on sellega reeglina ei taheta kokku puutuda, 2015a Fiestast on kõigil poogen :wack: sõidavad kasvõi läbi. 20 aastat vana mersu rondiga ei taha keegi miskipärast mürada, saaks mõnegi nurga värvimisse ehk :D

Kui sa teeandmisekohustusega manöövri ajal ABS'i ragisema saad, siis pead ikka enda autost seda närvikõdi põhjustajat otsima :P
Seal on täiesti legaalne mõlemat pidi, Reimpsi rohelist joont mööda või terve aeg esimesest reast. Sellel mehel kes esimesest peale tuleb on rohelise joone jälgija suhtes eesõigus.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas indumen »

seal see pisike faktor, et esimene rida võib/täitub ka ehitajate teelt sisenejatega, sõpakalt koos tulijatega saab veel hakkama.
üldine viisakus et varakult suunda näidates võiks ka reastuda lasta, omalt poolt ikka lasen, tükki küljest ei võta, kui pole just sihilikku nahhaalsust teisissõnu sõelumist harrastavat.

abs juhtus pelgalt kuna väljasõit tuli lõpuks liiga lähedale, teinekord teen auringi, nüüd targem

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Selle ringi teemaga seoses tuli meelde hoopis teine küsimus - Nõmme poolt tulles kuhu peab/võib keerata? Jalutasin just maps-is uuesti sinna, pole "suunad sõiduradadelt" ju. Või? Vahel harva kui sealt tulen ja Sõpakale keeran, teen seda igaks-juhuks paremas reas, kindlapeale minek.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 10 Jaan 2019, 10:57
Spoiler
indumen kirjutas: 10 Jaan 2019, 10:48

Vot selle rohelise joone järgi sõidangi enda arust täitsa inimlikult, aga viimastel päevadel kaks toredat juhtumit, kus esimene kord ei lastudki reastuda ja lõppes minu jaoks abs raginaga, teine toredus oli kus härra oma valge mazda6'ga sööstis silmnähtavalt vahe väikseks, ei tahtnud esialgu lasta reastuda samuti, gramm peale seda sõitis minust üle topelt pideva joone ttü ees mööda ja natuke hiljem sõitis meetrise pikivahega tagumikus kui temast uuesti rahulikult möödunud olin (crash)

Tallinnas vähemalt närvikõdi jätkub, ja töötab endiselt see kellel suurem või koledam auto on sellega reeglina ei taheta kokku puutuda, 2015a Fiestast on kõigil poogen :wack: sõidavad kasvõi läbi. 20 aastat vana mersu rondiga ei taha keegi miskipärast mürada, saaks mõnegi nurga värvimisse ehk :D

Kui sa teeandmisekohustusega manöövri ajal ABS'i ragisema saad, siis pead ikka enda autost seda närvikõdi põhjustajat otsima :P
Seal on täiesti legaalne mõlemat pidi, Reimpsi rohelist joont mööda või terve aeg esimesest reast. Sellel mehel kes esimesest peale tuleb on rohelise joone jälgija suhtes eesõigus.

Mite alati,pole see nii,sest meil siin on üks liik hälbega inimesi, kes siis kui hakkad temast mööduma otsustavad kiirust lisada või võimaluse ümberreastuda, kinni sõidavad.
Mul nende suhtes suht tugev närv ja keeran siis juba julmalt peale,kui mind tahtlikult taksistama hakatakse. Siiani pole keegi sisse sõitnud,sest need hälvikud on üldjuhul arad ja häbelikud ning kehva sõiduoskusega,aga autoroolis muutuvad vahel kunniks. Ilmselt see autoroolis tekkiv näiline anonüümsus teeb mõnest varblasest kotka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 11:49

Selle ringi teemaga seoses tuli meelde hoopis teine küsimus - Nõmme poolt tulles kuhu peab/võib keerata? Jalutasin just maps-is uuesti sinna, pole "suunad sõiduradadelt" ju. Või? Vahel harva kui sealt tulen ja Sõpakale keeran, teen seda igaks-juhuks paremas reas, kindlapeale minek.

Nõmme poolt tulles läheb parem rida Sõpakale, kaks rida lähevad Ehitajate teele ja siis vaskust reast saab ümberreastumisega Akadeemiasse või tagasi Nõmmele.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:43
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 11:49

Selle ringi teemaga seoses tuli meelde hoopis teine küsimus - Nõmme poolt tulles kuhu peab/võib keerata? Jalutasin just maps-is uuesti sinna, pole "suunad sõiduradadelt" ju. Või? Vahel harva kui sealt tulen ja Sõpakale keeran, teen seda igaks-juhuks paremas reas, kindlapeale minek.

Nõmme poolt tulles läheb parem rida Sõpakale, kaks rida lähevad Ehitajate teele ja siis vaskust reast saab ümberreastumisega Akadeemiasse või tagasi Nõmmele.

Ok. Aga nii huvi pärast - mille järgi selle paika panid? Maps-i pildid küll suvised aga kahtlen kas seal on tekkinud mingi vastav märk vahepeal.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:47
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:43
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 11:49

Selle ringi teemaga seoses tuli meelde hoopis teine küsimus - Nõmme poolt tulles kuhu peab/võib keerata? Jalutasin just maps-is uuesti sinna, pole "suunad sõiduradadelt" ju. Või? Vahel harva kui sealt tulen ja Sõpakale keeran, teen seda igaks-juhuks paremas reas, kindlapeale minek.

Nõmme poolt tulles läheb parem rida Sõpakale, kaks rida lähevad Ehitajate teele ja siis vaskust reast saab ümberreastumisega Akadeemiasse või tagasi Nõmmele.

Ok. Aga nii huvi pärast - mille järgi selle paika panid? Maps-i pildid küll suvised aga kahtlen kas seal on tekkinud mingi vastav märk vahepeal.

parempööret sooritatakse kõige parempoolsemast reast, kui märgid vastupidist ei määra. (st nõmme poolt sõpakale pööramine)
Edasi on juba märkidega määratletud nagu Urmas selgitas, piltidelt samamoodi näha.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

simp kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:13
Spoiler
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:47
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:43
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 11:49

Selle ringi teemaga seoses tuli meelde hoopis teine küsimus - Nõmme poolt tulles kuhu peab/võib keerata? Jalutasin just maps-is uuesti sinna, pole "suunad sõiduradadelt" ju. Või? Vahel harva kui sealt tulen ja Sõpakale keeran, teen seda igaks-juhuks paremas reas, kindlapeale minek.

Nõmme poolt tulles läheb parem rida Sõpakale, kaks rida lähevad Ehitajate teele ja siis vaskust reast saab ümberreastumisega Akadeemiasse või tagasi Nõmmele.

Ok. Aga nii huvi pärast - mille järgi selle paika panid? Maps-i pildid küll suvised aga kahtlen kas seal on tekkinud mingi vastav märk vahepeal.

parempööret sooritatakse kõige parempoolsemast reast, kui märgid vastupidist ei määra. (st nõmme poolt sõpakale pööramine)
Edasi on juba märkidega määratletud nagu Urmas selgitas, piltidelt samamoodi näha.

Ei tea kas peaks mingeid makse tõstma vms, sellele teeotsale neid märke ei jagunud. Minu andmetel. Ja google mapsi andmetel suvise seisuga.
Et siis kui "suunad..." märke ei ole, kuidas on sõnastatud vastav liikumine? See peaks siis mitmerealise ringristmiku üldise jutu sees olema.
Võtan sõnad tagasi, enne ringi polegi vist ühtegi "suunad...." märki. Need on ringi peal. My bad, polnud ammu seal käinud.

Viimati muutis Vapsik, 10 Jaan 2019, 15:27, muudetud 2 korda kokku.

reimps

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma sõidan Smardiga, sellega närvikõdist puudu ei tule :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas: 10 Jaan 2019, 15:00

Ma sõidan Smardiga, sellega närvikõdist puudu ei tule :)

Ka stoppiet saab teha?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:39
simp kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:13
Spoiler
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:47
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:43

Nõmme poolt tulles läheb parem rida Sõpakale, kaks rida lähevad Ehitajate teele ja siis vaskust reast saab ümberreastumisega Akadeemiasse või tagasi Nõmmele.

Ok. Aga nii huvi pärast - mille järgi selle paika panid? Maps-i pildid küll suvised aga kahtlen kas seal on tekkinud mingi vastav märk vahepeal.

parempööret sooritatakse kõige parempoolsemast reast, kui märgid vastupidist ei määra. (st nõmme poolt sõpakale pööramine)
Edasi on juba märkidega määratletud nagu Urmas selgitas, piltidelt samamoodi näha.

Ei tea kas peaks mingeid makse tõstma vms, sellele teeotsale neid märke ei jagunud. Minu andmetel. Ja google mapsi andmetel suvise seisuga.
Et siis kui "suunad..." märke ei ole, kuidas on sõnastatud vastav liikumine? See peaks siis mitmerealise ringristmiku üldise jutu sees olema.
Võtan sõnad tagasi, enne ringi polegi vist ühtegi "suunad...." märki. Need on ringi peal. My bad, polnud ammu seal käinud.

Onju märk,et kaks rida läheb otse ehk siis paremast reast võib ka parempööret teha. Edasi on ka mõlemal pool märgid.
https://www.google.ee/maps/@59.3961486, ... 312!8i6656

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 16:02
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:39
simp kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:13
Spoiler
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 12:47

Ok. Aga nii huvi pärast - mille järgi selle paika panid? Maps-i pildid küll suvised aga kahtlen kas seal on tekkinud mingi vastav märk vahepeal.

parempööret sooritatakse kõige parempoolsemast reast, kui märgid vastupidist ei määra. (st nõmme poolt sõpakale pööramine)
Edasi on juba märkidega määratletud nagu Urmas selgitas, piltidelt samamoodi näha.

Ei tea kas peaks mingeid makse tõstma vms, sellele teeotsale neid märke ei jagunud. Minu andmetel. Ja google mapsi andmetel suvise seisuga.
Et siis kui "suunad..." märke ei ole, kuidas on sõnastatud vastav liikumine? See peaks siis mitmerealise ringristmiku üldise jutu sees olema.
Võtan sõnad tagasi, enne ringi polegi vist ühtegi "suunad...." märki. Need on ringi peal. My bad, polnud ammu seal käinud.

Onju märk,et kaks rida läheb otse ehk siis paremast reast võib ka parempööret teha. Edasi on ka mõlemal pool märgid.
https://www.google.ee/maps/@59.3961486, ... 312!8i6656

Ma arvan et minu "rumal ja segane küsimus" sai juba vastuse. See märk mis praegu panid... selle mõte jääb mul üldse arusaamatuks. Kui seda ei oleks siis mismoodi nendest kolmest reast veel võiks aru saada? Kahekordne pidevjoon vahel ilusti ja... Või arvad et see teeb ringil liiklemise kuidagi selgemaks?


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas joel »

See on vast kevad-talvisteks tingimusteks kui jooned lume all või naelte poolt ära kulutatud. Aga pealinnas näikse märkide jaoks raha nappivat. Normaalsemates kohtades on enne ringi ikka sõidusuunad mõistlikult tähistatud https://goo.gl/maps/oL9keBSsDB72

Joel
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Spoiler
joel kirjutas: 10 Jaan 2019, 16:21

See on vast kevad-talvisteks tingimusteks kui jooned lume all või naelte poolt ära kulutatud. Aga pealinnas näikse märkide jaoks raha nappivat. Normaalsemates kohtades on enne ringi ikka sõidusuunad mõistlikult tähistatud https://goo.gl/maps/oL9keBSsDB72

Aga tänan et viitsisid näite panna et kuskil on teisiti. Ma ilmselt olengi mälestustes midagi kokku miksinud.

Ja täpsustan - pealinnas võib ju muude märkide jaoks raha nappida peale piiravate ja keelavate. Kui kuskil on 100m raadiuses labidaga mees, kiirus vähemalt pooleks. Või üldse telliskivi läraki risti ette. Jne.
Värske näide eilsest - Nunne tänaval auk tees, ilusti piirded ümber, traktor kõrval, traktorist magab hambad laiali. Augu kõrval piisavalt ruumi et sõiduautoga läbi pääseks. Ei, telliskivi ees. Hommikul viisin inimese sinna, panin seal maha ja keerasin tagasi. Samas vaatasin et mingi cidrun lasi pohhilt edasi. Õhtul sama seis peale selle et traktorist oli koju magama läinud. Igaüks võib ise arvata kas ma sõitsin Rataskaevule välja või mitte.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joel kirjutas: 10 Jaan 2019, 16:21

See on vast kevad-talvisteks tingimusteks kui jooned lume all või naelte poolt ära kulutatud. Aga pealinnas näikse märkide jaoks raha nappivat. Normaalsemates kohtades on enne ringi ikka sõidusuunad mõistlikult tähistatud https://goo.gl/maps/oL9keBSsDB72

No selle märgi mõjuala kehtibki selle järgmise ringil oleva märgini. Maaks tegi siin eespool puust ja punaselt ette millest koosneb ringristmik. Koosneb mitmest eri ristmikust.
Antud märk siis osutab ja on osutusmärk ning mõjuala on selle ringil oleva esimese ristmikuni,edasi juba järgmine samalaadne märk juhatab edasi jne:
Seal veel pikk jutt,aga siin on kõik öeldud.

16) märgid 53 „Sõidurajad ja -suunad” näitavad rööbasteta sõidukite sõiduradade arvu suunavööndi või kogu tee laiuses kuni lähima ristmikuni või teega külgneva ala juurdesõidutee teega lõikumise kohani ning ristmikul või teega külgneva ala juurdesõidutee teega lõikumise kohal kohustuslikku sõidusuunda igalt rajalt.

Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”