Rumalad või segased küsimused jms

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 16:13
Spoiler
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2019, 16:02
Vapsik kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:39
simp kirjutas: 10 Jaan 2019, 14:13

parempööret sooritatakse kõige parempoolsemast reast, kui märgid vastupidist ei määra. (st nõmme poolt sõpakale pööramine)
Edasi on juba märkidega määratletud nagu Urmas selgitas, piltidelt samamoodi näha.

Ei tea kas peaks mingeid makse tõstma vms, sellele teeotsale neid märke ei jagunud. Minu andmetel. Ja google mapsi andmetel suvise seisuga.
Et siis kui "suunad..." märke ei ole, kuidas on sõnastatud vastav liikumine? See peaks siis mitmerealise ringristmiku üldise jutu sees olema.
Võtan sõnad tagasi, enne ringi polegi vist ühtegi "suunad...." märki. Need on ringi peal. My bad, polnud ammu seal käinud.

Onju märk,et kaks rida läheb otse ehk siis paremast reast võib ka parempööret teha. Edasi on ka mõlemal pool märgid.
https://www.google.ee/maps/@59.3961486, ... 312!8i6656

Ma arvan et minu "rumal ja segane küsimus" sai juba vastuse. See märk mis praegu panid... selle mõte jääb mul üldse arusaamatuks. Kui seda ei oleks siis mismoodi nendest kolmest reast veel võiks aru saada? Kahekordne pidevjoon vahel ilusti ja... Või arvad et see teeb ringil liiklemise kuidagi selgemaks?

Spoiler

Urmase poolt viidatud märk ei reguleeri pöördeid ringristmikul :-) vaid annab infot, et 3-st reast on 2 pärisuuna omad (juhuks kui mõni õpilane peaks ülikooli parklast välja keerates selle lisandunud uute teadmiste tõttu unustanud olema) .
Pöörded on reguleeritud märkidega või nende PUUDUMISEL liiklusseadusega (niivõrd hästi või halvasti kui see välja on kukkunud)
§ 48. Pöörded
(1) Enne vasak- või tagasipööret peab juht aegsasti suunduma sõidutee pärisuunavööndi vasaku ääre ja enne parempööret parema ääre lähedale või selle pöörde jaoks liikluskorraldusvahendiga ettenähtud sõidurajale.
PS Kuna liikluskorraldusvahend ei näe ette vasakust reast parempööret, siis pöörab Nõmmelt tulles Sõpakale ainult parempoolne rada.



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”