LS ehk LiiklusSaag

Kuidas on, kas seisad stoppjoone taga ja ootad kannatlikult rohelist või teed kohe pöörde paremale?

Ootan stoppjooone taga, sest foor keelab (MA versioon)
17
43%
Pööran paremale, sest ristmik on reguleerimata (Sirki versioon)
16
40%
Seadust kannatab alati natuke mulle sobivas suunas painutada
7
18%
 
Hääli kokku: 40
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: LS ehk LiiklusSaag

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Erci kirjutas: 16 Jaan 2019, 08:02

Tartus näiteks Riia tn välja sõites ja vasakule Politsei maja poole keerates polegi muul viisil võimalik, kui punasega, sest rohelise tulega on liiklusvool kahest suunast väga intensiivne. Samas ma kedagi ei sega ka sellega ja ka politseiautod sõidavad punasega.
https://www.google.com/maps/@58.3605937 ... 312!8i6656

Vasakpöördeks sõidad välja ristmikule,kui fooris põleb roheline. Kui enne ei õnnestu vasakule keerata,siis rohelise kustudes lõppeb autode vool ja sa lõpetad manöövrit ning see on igati seadusega kooskõlas.Seda siis ükskõik kus kohas ja olenemata fooride-stoppjoonte asukohast.
Kui antud kohas põleb juba punane ja sa alles lähened ristmikule,et vasakule pöörata,siis minu isikliku ja MNT versiooni järgi pead ootama järgmise rohelise tsüklini. Olukorda saaks muuta vasakule-paremale pöörde raja tekitamisega kui selle ette stoppjoont ei tehta.
Sirgi versioon justkui lubab ja samas ka pole otseselt keeld seaduses defineeritud, aga kuni puudub pädev ehk kohtu poolt välja öeldud tõlgendus,siis võibki vaidlema jääda.Kui foor ei juhi tema väitel liiklemist ristmikul,siis on veel vaja arvestada kuhu ulatub ristmik. Ristmik on laiem,kui ainult sõidutee ja Sirgile apellerides võib jälle väita,et ülekäigurada on osa ristmikust(mida ta ka ilmselt on,sest kõnniteed on osa ristmikust) ja siis reguleerib foor liiklust ka sel ristmikul.
Tegelikult suht mõtetu vaidluse teema,sest õiget vastust pole vist olemas ka teema algatajal endal. Või on see kuskilt tulemas?



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”