Andke nõu. 2005 Ninja ZX6R

will111
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 197 korda

Re: Andke nõu. 2005 Ninja ZX6R

Lugemata postitus Postitas will111 » 17 Jaan 2019, 10:05

Noor ja roheline...soovitaks pigem minna rattaga kellegi juurde, kes enam ei ole noor ja roheline ning las ta vaatab üle, mis on korras, mis ei ole korras. Mida tuleks sättida või vahetada ja mida mitte. Minumeelest vahel minnakse selle "kohe ja kõige" vahetamisega ikka suht haiglaselt liiale ka. Muidugi oleneb jah kust ja kelle käest ostsid. Kui tegelane oli väga kahtlane ning ratas oli täielikult ära risustatud seisus välimuse mõttes siis tasub kahelda ka muudes asjades. Muul juhul...usalda aga kontrolli.

Pidurite, eriti töötavate pidurite kallale mina noorel ja rohelisel tsikliomanikul kohe päris kindlasti ei soovitaks minna. Õigemini, ma lihtsalt keelaks selle ära! Ei mingit vedeliku vahetust kui see vedelik tõesti just puhta läbipaistmatu ei ole. Ei mingit supportite algosadeks võtmist kui pidurid ei ole kahtlaselt kummised, ei jää peale. Kunagi noore ja rohelise tsikliomanikuna olen ise niimoodi entusiastlikult töötavat esipidurit näppima läinud. Et äkki pole ikka nii hea kui võiks olla. Ei saanud seda pärast korralikult toimima. Ja ma olin kõigest roheline tsikliomanik, üldse mitte roheline mehaanik. Nüüdseks on nippe ja trikke tsikli pidurite osas rohkem teada, aga praegugi lähen pidurite kallale ainult siis kui selleks tõesti on konkreetne põhjus. Absoluutselt viimane asi, mida lihtsalt igavuse pärast torkima minna.

Soovitaks vaadata üle amordid. Kas need ikka toimivad ka amordina või on näiteks õli ammustel aegadel sealt seest jeehkamit tõmmanud. Kui tundub, et õli ikka sees ja simmerid ei leki ka siis tuleks amordid paika seadistada. Rehve juba mainiti. Võiksid mitte pragulised olla ja esirehvil tuleb uurida keskelt natuke serva poole jäävad raadiuse osa, et ega see pole tunduvalt madalamaks kulunud kui ülejäänud muster. Lisaks mootoriõlile ja filtrile, mida tegelikult omanikud enamasti ikkagi vahetavad suht regulaarselt ja korralikult, tasuks vaadata kindlasti üle mis seisus on õhufilter. VÕi kas ta üldse seal potsiku sees on :D Vahetamine pole väga suur kulu ja kui tehtud on mõnekümneks tuhandaks muretu sellega.

Mine “Mootorratastest üldiselt”