Tsikkel matkamiseks.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 113
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Tsikkel matkamiseks.

Lugemata postitus Postitas Luik » 25 Jaan 2019, 13:46

Ei ole ka 17 tollise esirehviga ükski tee sõitmata jäänud :) Kõik taandub lõpuks sellele, kui tihti sealt asfaldilt maha keerata ja kas osta ratas pigem halba teed silmas pidades või normaalset. Kui enamik reisidest ida ja kirde suunas viivad, siis on aukude vahel ukerdamise omadused ehk tõesti olulised aga muudes suundades reisidest moodustab normaalne tee ikkagi 95% kilometraažist - kui liiga tihti asfaldilt maha keerata, siis lihtsalt ei jõua eriti kaugele.

Teine asi on ratta kaal ja suurus. Kui kahekesi sõita, siis on Varadero, V-Ström 1000 ja R****GS sarnased asjad ehk tõesti põhjendatud valik, aga oma reisidel olen näinud sadu üksinda sõitjaid, kes on üldisest "alla liitrine on võrr" mentaliteedist ajendatuna valinud endale liiga suure ja raske ratta, millega on mõnus sõita ehk ainult kiirteedel. Eriti just mägiteedel on nad sageli seljataha jäänud ja vahel on raskelt läbitavates kohtades nende ukerdamist üsna valus vaadata. See kehtib muidugi reeglina väiksemate ja nõrgema füüsisega sõitjate kohta, näiteks nagu mina ise. Eelmisel aastal sai tuur tehtud renditud V-Ström 1000-ga ja no ei meeldinud absoluutselt. Minu enda pisemast ja 17 tolliste velgedega rattast ei olnud ta minu jaoks etem mitte mingites teeoludes ja eriti hull oli temaga metsateedel sõita vaatamata 19 tollisele esirattale. Kõik on ikkagi isiklikes eelistustes kinni ja universaalset nõu kellelegi anda väga keeruline.

Endal on tegelikult juba mõnda aega plaan hankida juurde teine ratas ida suunas matkamiseks ja metsas sõitmiseks, aga ei ole sobivat kandidaati veel leidnud. Midagi kerget, ehituselt lihtsat ja kukkumiskindlat. Vaatamas olen käinud paari 600-st Transalpi aga tegelikult sooviks midagi veel kergemat. Selliste saadavus on aga Eestis üsna olematu ja hinnad üsna kosmoses ning kusagilt tellida s.t. põrsast kotis võtta kah ei tahaks. Sobiva kandidaadi leidmiseni püsin mõistlikumate teekatetega piirkondades ja võtan metsas rahulikumalt 8)


Sõidan ja eriti ei mölise.

Mine “Motomatkamine”