LS ehk LiiklusSaag

Kuidas on, kas seisad stoppjoone taga ja ootad kannatlikult rohelist või teed kohe pöörde paremale?

Ootan stoppjooone taga, sest foor keelab (MA versioon)
17
43%
Pööran paremale, sest ristmik on reguleerimata (Sirki versioon)
16
40%
Seadust kannatab alati natuke mulle sobivas suunas painutada
7
18%
 
Hääli kokku: 40

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: LS ehk LiiklusSaag

Lugemata postitus Postitas joel »

Paistab, et olen ka vana sae käivitumise maha maganud (eelmine kord jahuti samal teemal veidi üle aasta tagasi). Mul tekib selle mitme lehekülje diskuteerimise peale hoopis selline küsimus, et kuidas on üldse võimalik, et niivõrd levinud liiklusskeem pole ikka veel ühemõtteliselt liiklusseaduses lahti sõnastatud ja jätab nii palju ruumi tõlgendamiseks? Ma saaks aru, kui tegemist oleks mingi üliharva lahendusega, mida üle Eesti 3 ristmiku peal esineb, aga selliseid ristmikke on ju kümneid või isegi sadu! Mina teeks küll ettepaneku mõne järgmise liiklusseaduse muudatusega see situatsioon ühemõtteliselt ära sõnastada (ja sama soojaga siis juba ka sõidujärjekord, kui samaliigiliste teede ristumisele saabuvad korraga kolm autot, kellest kaks soovivad sõita otse ja paremal käel pole kedagi ainult kolmandal, kes soovib pöörata vasakule).

EDIT: Täpsustuseks lisan, et ülalviidatud vanas teemas püstitasin esialgselt veidi teise küsimuse, mis on tõesti märkidega reguleeritud, aga see arenes edasi praeguse aruteluga kattuvaks teemaks, et kas punasega võib stoppjoont ületada või ei.

Joel

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”