LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Saeme veits veel.
Pärnus on kah lahe ristmik.
Vasakul valge teeb vasakpööret, paremal hall parempööret ... kummal eesõigus on?
Sarnases situatsioonis parempööret tegev rekka vasakpööret tegevale sinivalgele sisse küttis, siis süüdi jäi rekka ... nimelt see paremal pole tee, vaid parkla. Iseenesest õige, muidu tuleb kustahes võsa vahelt mingi traktor ja pöörab muudkui. Muuseas parklast väljasõidul on anna teed märk ees.

https://imgur.com/a/VGKK960

CmykEI1.jpg


Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No jah,siin on ristmik T kujuline.mitte X ja see paremalt välja keeraja on võrdne hoovist välja sõitjaga. Vasakul seisev auto peab andma teed peateel ehk siis otse liikujale(kaamera vaates) ja vastas suunas tulijale.Hoovist välja keeraja kõigile,kes tema trajektoorile jäävad(olenevalt kuhu sealt hoovist keerata).Foori keelav tuli kohustab otse liikuja seisma ja siis saab ka hoovist välja,kuid vasakult tulijatel on ikka eesõigus. Üks liik "tarkasid" keeravad sealt vasakult ülekäigu raja ette ja jäävad siis rohelist tuld ootama(Tallinnas kohtab neid tihti) ,kuigi seda kohustust pole kummastki suunast keerajal,sest pole STOPP joont.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas mix valge hallile peab teed andma kui see otse sõidab aga mitte siis kui see paremale keerab?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 19 Veebr 2019, 12:47

urmas mix valge hallile peab teed andma kui see otse sõidab aga mitte siis kui see paremale keerab?

Aza isegi kirjutas selle välja,et see on hoovist väljasõit. Tänav ehk sõidutee kulgeb kaamera vaates otse ja vasakule.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nojah, ristmik on see:
https://www.google.com/maps/@58.3732575 ... 256,18.79z
Hall käru tuleb sellelt hallilt alalt K-Rauta parklast, väljasõidu ees on tal ilusti anna teed märk ja sõiduridade joonedki maas - mulje jääb justkui asetsed teel. Ehk peaks pähe õppima kõik kaardid, et millas oled teel ja millas oled teega külgneval alal ja sinna on lihtsalt mingi krmuse anna teed püsti pandud. jabur värk tegelt :(

Kohutav jama kokku keeratud, aga mis teha.
Sellel ristmikul on LS Saag 1 nusser ka kenasti sees. Nö. all in one ristmik.
Me andsime pae tänavalt tulles siiski papiniidust nii vasak kui parempööret tegijatele teed, sest anna teed märk ees ja mingit foori pole. Täpselt sama olukord nagu Saag-1s.

PS: tänaseks on see igapäevase kõksuga ristmik veidi muudetud, foore on juures ja sõitmine selgem, just saag1-e stiilis asi on korda tehtud. Aga saag 2 on siiski aktuaalne :)

Aga mulle meeldib.

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Siinkohal tuleb vaidlus eelkõige lahendada kõigepealt sellel tasandil, et kustkohast lõpeb parkla ja algab tee. Kui vaadata katastrikaarti, siis paikneb hall sõiduk teel. Kui vaadelda olukorda ehituslikult, siis paikneb hall sõiduk ikkagi parklas. Seega ühest õiget vastust kohe tõenäoliselt ei olegi.

Mina isiklikult tõlgendaksin parklast väljasõitu siiski x ristmikuna ja annaksin hallile autole teed.

Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

urmas66 kirjutas: 19 Veebr 2019, 12:39

Üks liik "tarkasid" keeravad sealt vasakult ülekäigu raja ette ja jäävad siis rohelist tuld ootama(Tallinnas kohtab neid tihti) ,kuigi seda kohustust pole kummastki suunast keerajal,sest pole STOPP joont.

Kui ristmiku taga oleks stoppjoon, siis peaks selle ka punasega ületama, sest ristmiku peab puhtaks sõitma igal juhul. Vahet pole, mis maha joonitud, või mis värvi foor on, eeldusel muidugi, et kedagi surnuks ei künna :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Rasmusk kirjutas: 19 Veebr 2019, 13:52

Siinkohal tuleb vaidlus eelkõige lahendada kõigepealt sellel tasandil, et kustkohast lõpeb parkla ja algab tee. Kui vaadata katastrikaarti, siis paikneb hall sõiduk teel. Kui vaadelda olukorda ehituslikult, siis paikneb hall sõiduk ikkagi parklas. Seega ühest õiget vastust kohe tõenäoliselt ei olegi.

Mina isiklikult tõlgendaksin parklast väljasõitu siiski x ristmikuna ja annaksin hallile autole teed.

Jeps, mina teen samamoodi va. juhul kui selgelt teadja mulle teed annab. Vasakpööret tehes püüan arvata parempööraja teadmisi ja vasakule ritta keerata.
Tee algab selle papiniidu tänava äärega. Teega külgnev ala enam seda pole.

Katastri järgi seal siiski teed pole, hall sõiduk on lihtsalt stoppjoone ületanud ja passib peatee äärel. Katasatrikaardil on nö. otsesõitjal juba foorid ette pandud kenasti ... parklast tulijal on aga ikka veel lihtsalt anna teed, stoppjoon ja teisel pool ristmikku foor.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Madlobster kirjutas: 19 Veebr 2019, 12:47

urmas mix valge hallile peab teed andma kui see otse sõidab aga mitte siis kui see paremale keerab?

Minu arvates ei pea, valgel on igati eesõigus esimesena ristmikule minna ja keerata kuhu tal aga pähe tuleb. Sest seadus ütleb selgelt, teega piirnevalt alalt teele sõites tuleb anda kõigile teel olijatele teed. Ja ristmik on tee üks osa. Foorid kehtivad teel olijatele, miskise murutraktoriga kuskilt võsavahelt tulles peab olenemata tuledest lihtsalt teed andma.
See olukord seal on üks krmuse räme nõmedus kuubis.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A te nagu tunde ja mõistusega üldse sõita ei saa, ainult täispidur-täisgaas vastavalt sellele, kellel selles seaduste rägastikus parajasti TÄPSELT eesõigus on? Ma ei näe selles ristmikus nagu erilist nõmedust või probleemi, ruumi on kõigile, nähtavus on igal suunal kilomeeter, reaalse probleemi tekitamiseks on vaja vähemalt kahte närvihaiget sinna maid ja puid jagama.

See on muidugi täiesti tüüpiline Tartu ja Pärnu haigus, et kaks autot ei mahu 200x200m parklasse ka rahulikult üksteisest sõltumatult liiklema, vaid raudselt see sitakarva skooda peab tegema kummide vilinal mingi ulmelise sõõriku et end sinu suhtes peateele sättida ja tee lukku sõita. Sellisel piltidel kujutatud mikroristmikul on otse loomulikult hetkega sarved täitsa puseriti :lol:

Kasutaja avatar

Teema algataja
AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ei tea, pole seal mingit probleemi. Ja mõistusega sõidetaksegi enamjaolt.
Teema on saag ja täpsustamises, mitte selles, kes kus ja mismoodi sõidab.

Hoopis huvitavam on asjaolu, et kas sealt parklast tulijale kehtib see üle pae tänava foor? Kui ei, siis võiks sealt igal ajal kuhu tahes künda, andes kõigile teed :-|||

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui seal on anna teed mark ja joonedki maha joonistatud siis see jarelikult on tee, mitte parkla. seal ei saa ju olla midagi vaielda ja kui keegi on suutnud kellegile vastupidist suruda siis pole ilmselt olnud piisavalt hea jurist vms. kas sinna n;. parklasse sissesoidul parkla mark yldse on? kui ei ole, ega see siis liikleja jaoks ei saagi kuidagi parkla olla, lihtsalt mingisugune imeliku asetusega tee.

aga mis puudutab teed andmist siis noh, kui seal paremal asetseval autol on selgelt ees anna teed mark siis on ju taitsa selge, et teed tuleb anda :D selles mottes vaga ei imesta, et miski rekka syydi jai.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: LS.2 ehk LiiklusSaag kaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 19 Veebr 2019, 17:27

kui seal on anna teed mark ja joonedki maha joonistatud siis see jarelikult on tee, mitte parkla.

(lol)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”