Bike algajale

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Egerttt
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Mär 2019, 08:55
Tänanud: 1 kord

Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Egerttt »

Tere!

Lootes, et siinsed motomehed/naised on tunduvalt targemad kui mina, siis sooviksin teie abiga leida endale sobivat Bike.

Olen algaja, aga tean, et enamus ei soovita esimeseks rattaks Bike. Ilmselt ei suuda mind keegi ümber veenda ilma, et ma oleks proovida saanud. Ma ei soovi siia kritiseerivaid kommentaare vaid loodan teie abile ja kogemustele. Kui pärast leian, et Bike ikkagi ei ole minu jaoks, siis saan ise oma vigadest õppida.

Endale on silma jäänud Yamaha YZF - R 6 88 kW 1999-2002 vms aasta (kui tõesti ei peaks Bike meeldima, siis ei oleks kaotus väga suur). Teiseks on silma jäänud midagi sellist Honda CBR 600 F R4 81 kW. Mis nende kahe vahe on ja kumba te rohkem soovitate?

Võbolla oskate mingit muud marki soovitada, hinnaklass võiks olla 3000€ piires.

Ise olen 180 cm pikk ja kaalun 70kg. Sõitma hakkan sellega nii linnas kui maanteel.

Ette tänades!



Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas bitter »

Proovi ära kuidas sulle baigiga linnas sõit meeldib. Pean silmas ühtlase kiirusega tiksumist.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Vastasin juba ühes eelmises teemas, aga 500ne bike on alustuseks maa ja ilm et sõitma õppida.
Ise sõidan Honda CBR500R'iga ja nii linnas kui maanteel toimib kõik täpselt nii nagu vaja ja peab. Lõbus on ka.

aga, kõige olulisem on vast see et mine mõnda koha mis tsikleid müüb ja turni eri ratastel peal. Vaata kuidas isteasend ja kõik muu tundub.. ja siis tead juba edasi konkreetsemaks minna.

Viimati muutis Admiral Vint, 04 Mär 2019, 14:58, muudetud 1 kord kokku.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Teema algataja
Egerttt
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Mär 2019, 08:55
Tänanud: 1 kord

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Egerttt »

bitter kirjutas: 04 Mär 2019, 14:45

Proovi ära kuidas sulle baigiga linnas sõit meeldib. Pean silmas ühtlase kiirusega tiksumist.

Prooviks kui oleks millega proovida. Eelmine aasta otsisin, aga ei leidnud Tartus kedagi, kes rendiks või laenaks kasvõi pooleks tunniks.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kas sul on Baigiga kindlam plaan?

Soovitaks pigem pritsuga asja ja võimalusel aasta 2006+

Ise olen Gixeri usku. Honda on mulle veits pisike.

Kui praegu ise otsiks siis oleks valikus:
Gsxr 600-750 a 2006 ja edasi. Ideaalis 2011 + kui raha oleks ja isendit ka.

YZF r6 aastast 2006-2008.

1) jupi saadavus.
2) juhutavus.
3) gaxr-il rooliamort juba küljes.

Samas kui kindel soov 2000 aasta algust kombata siis:

GSXR 600 k2-4
R6 pritsuga (alates 2004
CBR 600rr 2005-2006 mudel (aga ta pisike ja parandada veits triki) muidu hea ratas ja vastupidav.


Dein
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Aug 2017, 15:35

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Dein »

Alustasin ka ise 600se baigiga ja leian, et kui mõistus peas, siis pole hullu midagi. Gaasil pole siiski 2 asendit- on või off :D Sõita oli minu arust mugavam kui autokooli Kawasaki ER6-Niga (naked). Ise olen samas mõõdus kui sina.
3000€ eest otsiksin mina kas Suzuki gsxr-600 (k1-k4) või yamaha R6 pritsega (alates 2003). Need peaksid sinu hinnaklassis olema. Ise alustasin k4 gixxeriga ja ei ütle midagi negatiivset selle kohta.
Edu otsingutel :)


Teema algataja
Egerttt
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Mär 2019, 08:55
Tänanud: 1 kord

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Egerttt »

Ardilla kirjutas: 04 Mär 2019, 15:19

Kas sul on Baigiga kindlam plaan?

Soovitaks pigem pritsuga asja ja võimalusel aasta 2006+

Ise olen Gixeri usku. Honda on mulle veits pisike.

Kui praegu ise otsiks siis oleks valikus:
Gsxr 600-750 a 2006 ja edasi. Ideaalis 2011 + kui raha oleks ja isendit ka.

YZF r6 aastast 2006-2008.

1) jupi saadavus.
2) juhutavus.
3) gaxr-il rooliamort juba küljes.

Samas kui kindel soov 2000 aasta algust kombata siis:

GSXR 600 k2-4
R6 pritsuga (alates 2004
CBR 600rr 2005-2006 mudel (aga ta pisike ja parandada veits triki) muidu hea ratas ja vastupidav.

Pigem kindlam plaan jah. Vaatan esialgu vanemat just sellepärast, et hind on odavam ja saab maha müüa kui ei meeldi. Kui ikka leian, et see on mulle, siis tahaks uuemat osta.

Tänan vastamast ja hea informatsiooni eest!


Teema algataja
Egerttt
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Mär 2019, 08:55
Tänanud: 1 kord

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Egerttt »

Dein kirjutas: 04 Mär 2019, 15:41

Alustasin ka ise 600se baigiga ja leian, et kui mõistus peas, siis pole hullu midagi. Gaasil pole siiski 2 asendit- on või off :D Sõita oli minu arust mugavam kui autokooli Kawasaki ER6-Niga (naked). Ise olen samas mõõdus kui sina.
3000€ eest otsiksin mina kas Suzuki gsxr-600 (k1-k4) või yamaha R6 pritsega (alates 2003). Need peaksid sinu hinnaklassis olema. Ise alustasin k4 gixxeriga ja ei ütle midagi negatiivset selle kohta.
Edu otsingutel :)

Tänud! Ma ise loodan ka, et mõistust on piisavalt :D.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Jugen GSX-r i soovitada. K1-K4. kogu ratas käib ühe korraliku tööriista komplektiga lahti ja kokku. aga nende eest naljalt üle 2-2,5 ei pakuks.

Lisaks proovi siis kindlasti rada ka ära.

CBRF on veidi sport turist, kui baiki baiki tahta siis CBR RR ikka pigem.

Aga ära siis sita rehviga paugutama kohe kuku :D Ehk jäta eelarvesse Rehvi, õli, piduri vedeliku ja amordi õli rahad ka kohe sisse.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas will111 »

bike ka erinevaid. gixxer on vist kõige agressiivsema asendiga neist üldse. honda on bike kohta isegi suhteliselt püstine. yamahat vist isegi ei ole proovinud ja kawasaki on selline vahepealne.
ei linnas ega maanteel sõitmiseks bike osta pole mõtet (ei kritiseeri, lihtsalt avaldan fakte :D ). ainult kurvilistel teedel sõiduks...maanteed on pigem eestis siiski sirged ja need sobivad bike teed on rohkem sellised külavaheteed. tänaseks päevaks olen jõudnud arusaamale, et universaalseks kiireks sõiduks (linnas kui ka aeglasematel kurvilistel teedel) on parim ratas eestis ikkagi selline, millel on lai lenks ja vähe püstisem sõiduasend kui bike'l.

arvan, et erilist vahet pole millega alustad. ega ratas ei ole see, mis sõitma peab õppima, seda peab tegema ikka juht.


andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas andu »

oleneb kui palju sa sõidad, kui cbr f on oluliselt mugavam igapäevaeluks ja sõitmiseks. r6 on numbritega rajamasin mis on kodus rajal ja igapäevaeluks on paremaid valikuid, kui vahepeal ka rajal sõita plaanid võta r6, võid ka mõelda vfr800 ja teiste sporttouring masinate peale, nad kannatavad rada hästi aga tunnevad end mugavalt linnas ja maanteel

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kui ikka astud poeuksest sisse rahapakk näpus, lasevad kõik müüjad proovisõitu teha.
Ära karda küsida, sest olgugi need valikus rattad eemalt üsna sarnased, kokku peavad nad sobima just sinu kehaga ja praktilises sõidukatses erinevused võivad olla märkimisväärsed.

Pilt
Kasutaja avatar

mrx
Postitusi: 32
Liitunud: 28 Juul 2014, 14:00
Tsikkel: Forty-Eight
Asukoht: tln
Tänatud: 1 kord

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas mrx »

Ma pakuks veel ühe teistsuguse variandi välja: SV650S. Nüüd oleneb natuke sinu "bike" definitsioonist, kas see mahub siia listi või mitte. S versioon on vähemalt poolkondlis, tõstetud jalaasendiga, clip-on lenks. Kallutab sama sügavale kui eelpool mainitud ja maha neist ka ei jää.

Erinevus eelnevatest on V2 mootor. See jällegi oleneb su isiklikust eelistusest. V2 on vaiendamatult toredam linnakiirustel, R4 hakkab tõeliselt tööle ülemises otsas. SV V2 kiirendab väga konkurentsivõimeliselt kasvõi Ninjaga kuskile 100km/h kanti. Veel täitsa okei on sõita 120km/h. Sealt üles hakkab 180+ cm pikkuse juures juba nats imelikuks minema, sest end korralikult paagile lastes on küünarnukid sisuliselt vastu põlvi.

3000 raha eest saab 2003-2006 (K3-K6) mudeli. Sisuliselt sama ratas, minimaalsed kosmeetilised muudatused toimusid neil aastatel. Väidetav eelis K1/K2 ees on sissepritse. Downside +10kg täismassi. Karpade üle juurdlesin ja muretsesin ka ise, kui esimest ratast ostma hakkasin. Mul kas vedas või on karpade probleemid veits ülepaisutatud. Aastaringse sooja garaaži olemasolu võis ka rolli mängida. Pigem on vanemate plastikute põhihäda kõikvõimalikud väsima hakkavad kinnitused ja korduvalt lahti-kokku-lahti lapitud juhtmed.

Ma ei kardaks ka esimese generatsiooni rattaid. Pigem ehk isegi kasutaks ülejäänud raha korraliku isendi suurepärasesse korda viimiseks.

SV saab ka väga edukalt päris rajapilliks ehitada. Esimese asjana tuleks amordid upgreidida, originaalid on veits ja pehmed võrreldes gixxeri või cbr'iga. Kui head bike'i häält tahad siis ka pütt uueks. Originaal liiga vaikne, et linnas sind kõik autojuhid tulemas kuuleks.

Asi mille üle väga ei maksa pead vaevata on see kW number passis. 85kg 52kw juures juba aastaid ja veel pole tundnud, et kuskil midagi väheks jääks. Uue ratta tulekuga läks see number isegi väiksemaks :mrgreen: Seljakotiks küll suurt naist omale lubada ei saa, aga ega alustuseks ei soovita ka kedagi sinna taha upitada.

Mine proovi võimalikult paljudega sõita alustuseks. See tunnetus, mis sulle on õige tuleb eelkõige sealt.


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Bike algajale

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Muloli esimene ratas cbrf3. Hea lihtne ratas oli. Väga kerge käsitleda ja suht odav. Minule bike isu kasvas ja kindlasti ostan kunagi mingi tõsisema bike uuesti. Hetkel on klassikaline ratas.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”