Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas srx »

Nii palju kui mina olen aru saanud, on EU-s VAT (KM) vaba arve ainult kahel tingimusel:

  1. Klient on EU ettevõte, kellel on EU VAT number (KMKR number) ning ei ole müüjaga samas EU liikmesriigis.
  2. Klient on eraisik (tegelikult vist ka EU väline firma), kes ei ole EU kodanik ning viib toote EU-st välja (eksport). Sellisel juhul maksab ta oma maa impordimaksud, seal hulgas ka kohaliku käibemaksu.
    Kõik teised maksavad käibemaksu.

EU kodanikust eraisik ei tohiks saada mingi valemiga EU sisest KM vaba arvet. Teatud tingimustel tekib ainult küsimus, millise riigi KM maksma peab. Mingi lollakas seadus on digitaalsete toodete ja mingite teenuste müümisel piiriüleselt (interneti vahendusel ainult?), kus müüja peab teadma millise riigi kodanikuga on tegemist ja vastavalt sellele panema õige riigi maksu ja siis selle maksu veel kuidagi õigele riigile ära maksma. Ühesõnaga mingi absurd.

Kui EU kodanikuna ja eraisikuna õnnestus saada midagi ilma käibemaksuta, palju õnne!

Osad ettevõtted ei taha isegi firmale VAT vabat arvet teha.
Teoorias on võimalik VAT ka EU liikmesriigist tagasi küsida. Aga see on keeruline, saab taodelda vist ainult kord aastas (pead aasta peale kõik kokku korjama ja korraga esitama) ja vist maksab ka midagi. Ühesõnaga ebamugav ja ühekordse tehingu puhul üldiselt ei tasu ära, kui just summa väga suur pole. Suurel firmal, kes pidevalt asju ajab, tasub ilmslet ära, aga samas on ikka lihtsam lasta kohe VAT vaba arve teha ja hilisemat peavalu vältuda.

Parandage kui eksin. Mul poleks midagi selle vastu, kui on variant eraisikuna KM vabalt asju osta EU siseselt.



Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”