Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 26 Veebr 2019, 11:23
Rasmusk kirjutas: 26 Veebr 2019, 00:15

Kellelgi huvi Rumeeniasse ei oleks minna? Ma olen siin juba natuke huvipunktide osas nokitsenud ja reisiplaani mõelnud.

Kui lähed ise sõites,siis ma arvan,et teise öö saad juba Rumeenias või äärmisel juhul Hungaris veeta. Piiriületuseks valisin mina Satu Mare,aga Hungari poolt on tee sinna täielik perseauk. Vana lagunenud asfalt ja seda ikka pikalt enne piiri. Tunne oli nagu meil Ida-Virusmaal kuskil karjääris sõidaks 90-ndate algul.Viimane 2km on lausa ainult augud.

Võimalik, et mälu petab aga 2015. küll meelde ei tule mingit auklikku teed seal.



http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 26 Veebr 2019, 12:00
urmas66 kirjutas: 26 Veebr 2019, 11:23
Rasmusk kirjutas: 26 Veebr 2019, 00:15

Kellelgi huvi Rumeeniasse ei oleks minna? Ma olen siin juba natuke huvipunktide osas nokitsenud ja reisiplaani mõelnud.

Kui lähed ise sõites,siis ma arvan,et teise öö saad juba Rumeenias või äärmisel juhul Hungaris veeta. Piiriületuseks valisin mina Satu Mare,aga Hungari poolt on tee sinna täielik perseauk. Vana lagunenud asfalt ja seda ikka pikalt enne piiri. Tunne oli nagu meil Ida-Virusmaal kuskil karjääris sõidaks 90-ndate algul.Viimane 2km on lausa ainult augud.

Võimalik, et mälu petab aga 2015. küll meelde ei tule mingit auklikku teed seal.

Ma sõitsin eelmisel aastal augustis.Sõitsin otseimat teed,aga ringi oleks ilmselt parem olnud,sest tagasi tulin sealt ja seal oli tuntavalt parem. Aukilik oli viimane 2km ,aga muu tee oli lihtsalt jube ebatasane asfalt.
Vist nii sõitsin,
https://www.google.ee/maps/dir/47.84695 ... 13!1m0!3e0

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Luik »

ranel kirjutas: 26 Veebr 2019, 12:00
urmas66 kirjutas: 26 Veebr 2019, 11:23

Kui lähed ise sõites,siis ma arvan,et teise öö saad juba Rumeenias või äärmisel juhul Hungaris veeta. Piiriületuseks valisin mina Satu Mare,aga Hungari poolt on tee sinna täielik perseauk. Vana lagunenud asfalt ja seda ikka pikalt enne piiri. Tunne oli nagu meil Ida-Virusmaal kuskil karjääris sõidaks 90-ndate algul.Viimane 2km on lausa ainult augud.

Võimalik, et mälu petab aga 2015. küll meelde ei tule mingit auklikku teed seal.

Seal on see lugu, et Slovakkiast Rumeenia piirini ei lähe ühtegi suurt magistraali s.t. peab suvalistel B-kategooria teedel liikuma ja võimalusi minekuks on väga mitu. Käisin ise 2016 ja siis olid mõned neist teedest tõesti nigelad, aga muidugi mitte kõik. Küll oli seal orienteerumine täielik pita. Sain Slovakkia-Ungari piiril bensukas kokku ühe belglasega, kellel oli navina kasutusel olnud telefon üle kuumenenud ja igasuguse koostöö lõpetanud. Oli samuti Satu Maresse minemas ja palus luba sappa võtta, et Ungarist kuidagi ilma Ukrainasse sattumata läbi saaks :-) Läksime siis minu navi järgi ja vahete-vahel pidime küll seisma jääma ja üksteisele otsa vaatama, et "kas tõesti siit tuleb minna", aga kohale jõudsime. Õnneks on seda Ungarit seal ainult paari sõidutunni jagu.

Kui aga tõeliselt halbadest teedest rääkida, siis minge Satu Marest mööda Ukraina piiri äärt väiksemaid teid mööda ida poole - teravad elamused ja õhtune kõikide mutrite üle pingutamine garanteeritud :D

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Nüüd reisiplaan pea paigas.
26.06 saabumine Milaanosse, sealt edasi terminaali ratta järgi ja esimene sihtkoht Veneetsia lähistel. Järgmine linn Zadat siis Split kus võiks peatuda kaks ööd. Edasi ilmselt BIH Zadar , edasi suund Sarajevo. Järgmine sihtpunkt Ungari Paks kus tahaks kohal olla 02.07 õhtuks. Edasi suund poola suunas.
Kuna sõidame prouaga ühe rattaga siis soovikorral saaks meiega ühineda, sest seltsis vahvam kulgeda. Ratta transporti Milaanosse saab Motovedu.ee üleküsida. Usun et lennupileteidki Milaanosse saab veel soetada suht mõistliku hinnaga.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MOTOMAZZ kirjutas: 17 Mär 2019, 16:11

Nüüd reisiplaan pea paigas.
26.06 saabumine Milaanosse, sealt edasi terminaali ratta järgi ja esimene sihtkoht Veneetsia lähistel. Järgmine linn Zadat siis Split kus võiks peatuda kaks ööd. Edasi ilmselt BIH Zadar , edasi suund Sarajevo. Järgmine sihtpunkt Ungari Paks kus tahaks kohal olla 02.07 õhtuks. Edasi suund poola suunas.
Kuna sõidame prouaga ühe rattaga siis soovikorral saaks meiega ühineda, sest seltsis vahvam kulgeda. Ratta transporti Milaanosse saab Motovedu.ee üleküsida. Usun et lennupileteidki Milaanosse saab veel soetada suht mõistliku hinnaga.

Ei tea kuhu sa konkreetselt plaanid Veneetsia kandis minna,aga ma olen sealkandis sattunud olukorda,kus rannikul olevad hotellid on mingil nädala kesksel päeval 100km ulatuses kõik täis. Kämpad ja muud telkimise kohad samuti.
Zadar on Horvaatia mitte BIH. Ja seal on lahe asi mere kaldal nagu mereorel Sea Organ. Soovitan ära käia.

Kui juba sealt rannikult sõidad,siis aja olemasolul ei jätaks Krk saart vahele. Mu meelest parim koht Horvaatias üldse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

urmas66 kirjutas: 18 Mär 2019, 12:46
MOTOMAZZ kirjutas: 17 Mär 2019, 16:11

Nüüd reisiplaan pea paigas.
26.06 saabumine Milaanosse, sealt edasi terminaali ratta järgi ja esimene sihtkoht Veneetsia lähistel. Järgmine linn Zadat siis Split kus võiks peatuda kaks ööd. Edasi ilmselt BIH Zadar

Ei tea kuhu sa konkreetselt plaanid Veneetsia kandis minna,aga ma olen sealkandis sattunud olukorda,kus rannikul olevad hotellid on mingil nädala kesksel päeval 100km ulatuses kõik täis.

Bronnisin üheks ööks airbnb kodumajutuse 35€ eest ja perenaine pidi hommikul süüagi veel pakkuma :)

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Spoiler
MOTOMAZZ kirjutas: 17 Mär 2019, 16:11


Kui juba sealt rannikult sõidad,siis aja olemasolul ei jätaks Krk saart vahele. Mu meelest parim koht Horvaatias üldse.

Krk saar tundub huvitav olem küll, miks mitte ka seal ära käija.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
MOTOMAZZ kirjutas: 18 Mär 2019, 16:11
urmas66 kirjutas: 18 Mär 2019, 12:46
MOTOMAZZ kirjutas: 17 Mär 2019, 16:11

Nüüd reisiplaan pea paigas.
26.06 saabumine Milaanosse, sealt edasi terminaali ratta järgi ja esimene sihtkoht Veneetsia lähistel. Järgmine linn Zadat siis Split kus võiks peatuda kaks ööd. Edasi ilmselt BIH Zadar

Ei tea kuhu sa konkreetselt plaanid Veneetsia kandis minna,aga ma olen sealkandis sattunud olukorda,kus rannikul olevad hotellid on mingil nädala kesksel päeval 100km ulatuses kõik täis.

Bronnisin üheks ööks airbnb kodumajutuse 35€ eest ja perenaine pidi hommikul süüagi veel pakkuma :)

Me tookord lolli peaga lootsime jooksvalt leida,aga pidime veel pimedas 50km sisemaale sõitma ,et lõpuks Booking.com kaudu ulualla saada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas hmm »

Sai suvel 1 nädal seal kandis (s.h. ka mandril 3p) veedetud eesmärgiga rohkem n.ö. kondid tuliseks... hvarskid olid põnevil, sest oli jalka MM poolfinaali algus ja eriti hea oli õhtul istuda Senj sadamas ühes baaris kui HV sai poolfinaalist edasi.... Hoopis teine meeleolu oli tunda finaali ajal...
Kahjuks oli famlily trip ilma mootorrattata... - ööbisime Čižićis. 1-2 inimesele neid ööbimiskohti paistis külades olema küll.
KRK saar on suht turistikas ja "steriilne" aga tõesti huvitav. Motomaktamiseks 2p koos uudistamisega OK.
Palju põnevam oli mandril tee nr 42 ja kindlasti on neid seal veel... ja motomatkajaid igal sammul.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Horvaatiasse minejale soovitan enne lugeda raamatut Minu Horvaatia,saab paljudest asjadest palju paremini aru,kui kohal oled.
https://www.rahvaraamat.ee/p/minu-horva ... 9949904396
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

martis
Kaupmees
Postitusi: 35
Liitunud: 30 Mär 2011, 00:20
Tsikkel: BMW K1 1991
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas martis »

Ahoi, polnud biker-isse väga ammu midagi postitanud. Mõtlesin, et panen väikese piiksu ka motovedu.ee poolt :-)

Selle suve kalender on hetkel täiesti täis ca mai keskpaigast juuni keskpaigani. Enne ja pärast seda on veel vabu kohti - näiteks saab saata aprilli lõpus või siis ca alates jaanipäevast.

Juulisse mahub veel. Sel ajal on üks grupp minemas Šotimaale, nendele saaks juurde liituda - või seltskonna (alates 2 tsiklit) olemasolul saab ka ise sihtkoha valida.

Augustis üldiselt kogu Itaalia puhkab (ja enamus suvedest on sealkandis augustis ka üle 30C sooja). Seega sel ajal meiega Itaaliasse saata ei saa - mujale on võimalik, olenevalt riigist. Alates septembri algusest saab jälle ka Milanosse. Viimastel aastatel käibki ka septembris veel päris tihe vedamine, hooaeg lõpeb üldiselt oktoobris. Samas olen ka keset talve raame välja rentinud või tsikleid kuhugi saatnud.

Natuke üldist infot ka:

  • motovedu.ee põhimõtteks on see, et just RAAMID võimalikult palju kasutuses oleks. Seega minult saab nii ainult raame rentida (ja vedu ise korraldada) kui ka nö täiskomplekti, kus aitan korraldada ka veo. Kunagi algusaastatel tegin veo osas koostööd DSV-ga, kuid viimased 4...5 aastat enam mitte (teised alternatiivid on osutunud mõistlikumaks).

  • Vedada on Motoveoga üldiselt mõistlik siis, kui saab samaaegselt saata vähemalt kaks tsiklit (veel rohkem on veel parem). Edasi-tagasi vedu on alati mõistlikum kui ainult üheotsavedu - piltlikult öeldes, tagasivedu on võrreldes sinnaveoga poole hinnaga või veelgi odavam.

  • Kasutan tugevaid raame, mis ei paindu mootorratta raskuse all läbi ja mille laius on täpselt 1 meeter. See on selline laius, et terve tsikkel mahub ilusti ära (kui on vähem, näiteks 80...90 cm, siis lenksuotsad, küljekohvrid jne jäävad juba välja turritama = reaalne vigastuste oht laadimisel ja laos manööverdamisel, lugusid kuuleb ikka igal aastal). Samas just see on koht, kus tihti tahetakse "nipitada" - kitsama raamiga on veokulu väiksem ja veokulu moodustab lõviosa kogu eelarvest. Seega - kui kuskile raame vaatama lähete, siis mõõdulint kaasa. :-)

  • Raami kõrgus on reguleeritav. Kuna tsikleid laetakse kahes korruses, siis rekka sisekõrgust saab jagada kahe tsikli vahel - piltlikult öeldes kui sõbral on veidi madalam tsikkel, siis võib minu tsikkel jääda veidi kõrgemaks ja vastupidi.

Et - kui mingi mõte on, küsige julgesti hinda. Hinnad on viimaste aastatega keskeltläbi siiski allapoole tulnud (olen oma tegevust efektiivsemaks saanud ja ka mahud kasvavad). Nii et kui kellelgi on mälestus 5...6 aasta tagusest ajast, siis tasub uuesti uurida.

Zündapp Bella R204 (1959)
BMW K1 (1991)
Jawa 634 - orig.korras, ls 2200 km (1982)

motovedu.ee - tsiklireis on puhkamiseks, mitte ühest bensiinijaamast teise täristamiseks

andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas andu »

hetkel suve esimene reis algab nädala pärast ja on marsuudil: portugal, hispaania, prantsusmaa, šveits, itaalia, sitsiilia, austria, sloveenia, horvaatia, bosnia, montenegro, albaania, serbia, ungari, slovakia, poola ja balti riigid
teede poolest on enamik kõrvalised teed ja euroopa tet rajad lõiguti va balti riigid ja poola kust on vaid ülesõit
kestvus on kuu aega või kauem oleneb kuidas viitsimist on et ei peaks väga kiirustama ja sadulas tagumikku laiaks istuma :lol:
hea meelega ajaks mõni õhtu eesti matkalistega reisil juttu kes samuti euroopa peal tiirutamas on :) :bsmile:

edit: juuni keskel on plaan motaga himaalajat 2 nädalat avastada india ja pakistani poolelt kui keegi soovib ühineda siis kaasvõitlejad oodatud ;)

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Raki »

andu kirjutas: 30 Mär 2019, 02:40

hetkel suve esimene reis algab nädala pärast ja on marsuudil: portugal, hispaania, prantsusmaa, šveits, itaalia, sitsiilia, austria, sloveenia, horvaatia, bosnia, montenegro, albaania, serbia, ungari, slovakia, poola ja balti riigid
teede poolest on enamik kõrvalised teed ja euroopa tet rajad lõiguti va balti riigid ja poola kust on vaid ülesõit
kestvus on kuu aega või kauem oleneb kuidas viitsimist on et ei peaks väga kiirustama ja sadulas tagumikku laiaks istuma :lol:
hea meelega ajaks mõni õhtu eesti matkalistega reisil juttu kes samuti euroopa peal tiirutamas on :) :bsmile:

edit: juuni keskel on plaan motaga himaalajat 2 nädalat avastada india ja pakistani poolelt kui keegi soovib ühineda siis kaasvõitlejad oodatud ;)

millise rattaga sa mööda TETi sõidad. Vaatan et sul on kaks biket.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kas ma olen õieti aru saanud ,et DSV pakub täna ise oma raamidega motovedu sinna kuhu vaja? Olen kuulnud edasi-tagasi hinnast 400€

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas andu »

Raki kirjutas: 30 Mär 2019, 15:21

millise rattaga sa mööda TETi sõidad. Vaatan et sul on kaks biket.

reisi jaoks tuleb uus ratas aga küllaltki tõenäoliselt r1200 seeria kas rt või gs (oilhead)
baltikumi tet rajad olid eelmine aasta ilusti ka vfr-iga läbitavad lihtsalt tempo väiksem :)

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Kaidi
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mär 2019, 18:12
Tsikkel: Honda nc750
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Kaidi »

Plaanin sel suvel sõita Nordkappi ja kuna see on mul esimene pikem reis, siis olen igasugu nõuannete ja soovituste eest tänulik.


andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas andu »

Kaidi kirjutas: 30 Mär 2019, 18:23

Plaanin sel suvel sõita Nordkappi ja kuna see on mul esimene pikem reis, siis olen igasugu nõuannete ja soovituste eest tänulik.

norra rannikut sa ei kahetse, macaivari teipi võid varuks visata sadula alla kui jama ilm on tõmbad sellega kinnastele kihi peale ja randmed jms kohad kinni kust võib vesi ja tuul läbi imbuda. suhtle emmk rahvaga, nad on kõik väga sõbralikud ja keegi ei hammusta :bsmile:
tavaliselt nordkapis käies on alati sattunud üks kaks vihmast ja sombust päeva kui on veidi jahe ja läbivettinud kassipoja tunne kallal, eelmise aasta hooaja alustuse sõit nordkappi oli kolm päeva selline kus saime lund ja keskmine päevane läbisõit jäi 300km kanti päris põhjas, nädal hiljem käis üks tuur kellel ilmaga vedas ja oli keskmine 600km päev. suurt soovitada ei olegi põhja poole pealt peale vihmakombe(jahedaga hea soe ja vihmaga ka mõnus tavariietele tuule kaitseks peale tõmmata), rattas lase kusagil asjalikus töökojas üle vaadata ja maini et lähed sellega sellisele reisile(asjalikud mehaanikud näevad tihti mis sul laguneb või kulub järgmise 3t km isegi kui endale tundub et käiks küll veel, varu aega ootamatusteks, võta vaikselt ja naudi sõitu ;)

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Raki »

andu kirjutas: 30 Mär 2019, 17:28
Raki kirjutas: 30 Mär 2019, 15:21

millise rattaga sa mööda TETi sõidad. Vaatan et sul on kaks biket.

reisi jaoks tuleb uus ratas aga küllaltki tõenäoliselt r1200 seeria kas rt või gs (oilhead)
baltikumi tet rajad olid eelmine aasta ilusti ka vfr-iga läbitavad lihtsalt tempo väiksem :)

Kas sa oled kõik need rattad romuks sõitnud, mis sul signaturis mahakandmisele on märgitud :shock:

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 30 Mär 2019, 15:45

Kas ma olen õieti aru saanud ,et DSV pakub täna ise oma raamidega motovedu sinna kuhu vaja? Olen kuulnud edasi-tagasi hinnast 400€

Pane see soov soome keeles otsingusse ja ka sealt leiab samas hinnaklassis vedu lõunapoole ja tagasi,aga palju tihedama graafiku ja palju suurema hulga vedajatega ehk ei ole see ka siin välistatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 30 Mär 2019, 22:57

Pane see soov soome keeles otsingusse ja ka sealt leiab samas hinnaklassis vedu lõunapoole ja tagasi,aga palju tihedama graafiku ja palju suurema hulga vedajatega ehk ei ole see ka siin välistatud.

Äkki viskad näidiseks paar soomekeelset otsingut?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sattusin(vist oli Niinivirta) mingi pakkumise reklaami peale, mõni aeg tagasi,kus oli edasi-tagasi Milaanosse mingi tarjous(soodus) hinnaga väga soodne ja väljumisi oli ka palju. Vist oli mingi ettetellimise soodukas. Kuna omal vaja pole ,siis väga ei süvenenud,aga torkas silma ,et suht iga nädal oli väljumisi ja hind ei olnud kirves.
Aga kes viitsib otsib ise, sisestades näiteks "moottoripyörän kuljetus eurooppaan hinta".

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

unreal
Postitusi: 13
Liitunud: 22 Mai 2016, 19:27

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas unreal »

Hei. Teen natuke eeltööd Baltikum - Poola - Rootsi - Soome ringiks.
Eesmärk on lihtsalt u. nädal sõita ja nautida sõitu ja loodust/teid. Sõidan touring rattaga, üksi, alustan kui õige tunne tekib ja ilm on ok. Konkreetsed üksikud vaatamisväärtused üldiselt seekord huvi ei paku, küll aga huvitavad teed ja vaated - veekogud ja mäed (niipalju kui neid sel marsuudil on). Kaart on pigem põhimõtteline skeem kuidas asi umbes võiks välja näha, Norra jääb seekord välja. Sisaldab ka 3 laevasõitu Poola Gdynia - Rootsi Karlskrona (öösel), Rootsi Umea - Soome Vaasa, ja HEL-TLL.
Ajakava näiteks nii:

  1. Tallinn start hommikul
  2. päeva õhtul Poolast Gdyniast laevale
    3-5. päev Rootsi
    6-7. päev Soome
    Kas on äkki soovitusi-ideid sellise plaani kohta?
Manused
Screenshot 2019-04-26 at 10.17.38.png
Screenshot 2019-04-26 at 10.17.38.png (433.48 KiB) Vaadatud 5208 korda
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rootsis on ilus ja kurviline rannikut mööda põhja poole minev tee Karskrona-Norrköping-Örebro,mis oleks pigem minu valik. Kuigi üle Växjö on ka enam vähem,aga sirge võitu.
Ida Soome on ilus oma järvede ja küngastega.Kui Kuopiost mööda lähed,mine Puijo Torni vaatama.Avatud oli vist kella 16-ni,aga torni juurde saab millal iganes.Ega sul seal eriti palju aega vaadata midagi polegi.Ma läheks läbi soome nii:Vaasa-Kuopio-Joensuu-Varkaus-Jyväsküla-Himos-Lahti-Hämeenlinna ja sealt siis Helsinki poole,kuidas just mugavam tundub.Need suured 5. ja 4. tee on siga tüütud ja igavad ükskõik millega sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Paarai
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Apr 2019, 22:59
Tsikkel: R1200GS & Harley-Davidson FHLR

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Paarai »

Minul plaanis ka GS'iga augusti esimeses pooles teha üks Norra (Nordkapi) ja Soome tiir teha. Ei ole mulle vastumeelt ei maantee ja ka kõrvalteed, samuti telk, kämpad ja mugav hotell. Hetkel mõtisklen veel täpsema teekonna üle, kuid ajaliselt orienteeruvalt 12-20 August võiks see toimuda.

Samas olen avatud ka muudele pakkumistele samas vahemikus. Hetkeseisuga sinna puhkus planeeritud ja siis kasutaks heameelega seda ära, seega kui keegi samal ajal rändamas või mõtteid mõlgutamas, võib julgelt teada anda.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Paarai kirjutas: 13 Mai 2019, 23:25

Minul plaanis ka GS'iga augusti esimeses pooles teha üks Norra (Nordkapi) ja Soome tiir teha. Ei ole mulle vastumeelt ei maantee ja ka kõrvalteed, samuti telk, kämpad ja mugav hotell. Hetkel mõtisklen veel täpsema teekonna üle, kuid ajaliselt orienteeruvalt 12-20 August võiks see toimuda.

Siin selline nali, et 12-20 august on Nordkapis juba sügav sügis. (Eelmine aasta oli gloobuse juures +6.) Sõita annab, aga väga mõnus ei ole.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas 042083 »

Panen infoks ülesse juhuks kui kellegil veel plaanid suveks tegemata.
Minskis Euroopa mängud juuni lõpus. Hea lähedal minna ja mängude ajal peaks ilma viisata saama kui piletid olemas.
Endal plaanis minna peale jaani Eestlastele kaasa elama.
https://www.belta.by/society/view/inost ... 4555-2018/
https://www.minsk2019.ticketpro.by/

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Raki »

Uurime hetkel väikse seltskonnaga motoveo võimalust. Kuna seal oleneb transpordi hind rataste arvust, siis äkki plaanib keegi samal ajal minna ja saaks ühe paketina.

Hetkel plaanitud nii et rattad oleks Milaanos 13.06 ja annaks tagasi 27.06
Või kui keegi on veel huvitatud koos reisiplaane tegema võib ka märku anda. Milaanost suund balkanimadele- sloveenia, horvaatia, vb ka austriat nats.

Viimati muutis Raki, 26 Mai 2019, 15:29, muudetud 1 kord kokku.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas ranel »

Paarai kirjutas: 13 Mai 2019, 23:25

Hetkel mõtisklen veel täpsema teekonna üle, kuid ajaliselt orienteeruvalt 12-20 August võiks see toimuda.

15.aug 2018 oli palli juures täpselt 5.7c, vihm ja ilge tuul :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Raki kirjutas: 26 Mai 2019, 10:23

Hetkel plaanitud nii et rattad oleks Milaanos 13.06 ja annaks tagasi 27.07. 27.06
Või kui keegi on veel huvitatud koos reisiplaane tegema võib ka märku anda. Milaanost suund balkanimadele- sloveenia, horvaatia, vb ka austriat nats.

1.5 kuu pikkune reis?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Raki »

Macintosh kirjutas: 26 Mai 2019, 14:52

1.5 kuu pikkune reis?

Typo. Juunis ikka tagasi ka

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”