Zx-6R uus omanik. Algaja

Kasutaja avatar

srx
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Zx-6R uus omanik. Algaja

Lugemata postitus Postitas srx » 03 Apr 2019, 20:38

Ei ole mingit hullu kütusekulu. Enamasti 5-6 kandis.
Ma ei tea, kas see paar minutit on 2 minutit täpselt. Võib ka rohkem olla, näiteks 5min.
Panen mootori käima, lähen teen paar kiiret toimetust mis võib üksi selle 2 minutit ära võtta, avan värava, panen kiivri pähe, kindad kätte ja selle ajaga vahel juba ventikas käib.

Kilovattides ma pole kindel. Kooli füüsikas õpetati, et 1 kalor on energiaühik, mis kulub ühe grammi vee temperatuuri tõstmiseks ühe kraadi võrra.
Jahutussüsteemis on 2-2.5L vist. Ütleme 2300 grammi. 0 pealt 80 kraadi peale näiteks. 2300x80=184000 kalorit või 184kcal.
1 kcal = 1.163 Wh, 184 kcal = 214Wh = 0.214 kWh. Ei ole õige mitu kilovatttundi, ainult veidi rohkem kui 1/5 kWh. Ehk siis 214W küttekeha tõstaks vee temperatuuri nii kõrgeks ühe tunniga. 5min on 12x lühem aeg, võimus peab siis olema 12x suurem. 214x12=2.56kW, ei ole nii väga palju. Eriti kui mootor ise on 75kw ja arvestada, et külmkäivitus ja külmalt hoiab ta pöördeid kõrgel ka. Lisaks automaatselt süttivad tuled jms mis kõik ka energiat tahab.
Ega ma igal hommikul jahutussüsteemi temperatuuri ei mõõda enne käivitamist. Vabalt võis mõnel päeval algtemperatuur vähe kõrgem ka olla kui null. Üldiselt just väga soe pole hommikuti olnud ja igal hommikul vent käima ei hakka ka. Võimalik, et mõnel päeval olen pikemalt venitanud ka enne liikuma hakkamist, ei võta täpselt kellaga aega. Agu suht kiirelt see vent käima hakkab.

Või võtame teistpidi, 2L veekann, mis on tavaliselt 2kW ei keeda sul seda vett tunde vaid mõned minutid. Suht sama vedeliku kogus ja võimus.

Mine “Mootorratastest üldiselt”