Zx-6R uus omanik. Algaja


will111
Postitusi: 3726
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 226 korda

Re: Zx-6R uus omanik. Algaja

Lugemata postitus Postitas will111 » 03 Apr 2019, 22:30

Sa ei soojenda selle tiksumise ajal mitte ainult jahutussüsteemis olevat jahutusvedelikku, vaid tervet mootorit + veel mootoriõli, mida on ka oma 3-4kg. Täpset massi on raske öelda, kuid kui tsikkel ise kaalub kokku ~180kg siis pakun, et umbes 80kg on seal seda mootorit + vedelikke ja muid soojendatavaid asju. Ühtlasi, 80 kraadi peal ei tohiks veel ükski ventikas käima minna. ~90c peaks olema alles tavaline mootori töötemperatuur. Seega eeldan, et kui vendid uhama hakkavad siis mootori juhtaju on ikkagi juba välja lugenud, et mootor hakkab üle kuumenema...ehk temp läheneb pigem 100 kraadile. niisama nalja pärast neid ventikaid tööle ei panda.
Arvutuse juures pead arvestama ka sellega, et väga suur osa põletatud kütuse poolt toodetavast soojast läheb väljalaske kaudu otse torust välja. Vähemalt kolmandik, see soojushulk ei akumuleeru ei mootoris ega jahutusvedelikus. Veekannuga vee keetmise puhul on selline "tühja" minev võimsus peaaegu olematu ja suurem osa sellest 2kw'st lähebki vette. Samaaegne jahutusefekt on samuti olematu sest kann ise ei lähe väljast keetmise ajal kuigi tuliseks ning toas on sul tavaliselt mitte 0 kraadi, vaid 25. Võrdle seda nüüd alumiiniumist mootorikorpuse pindalaga ning arvesta sinna juurde välistemperatuuri 0 kraadi.

Muidugi eks kütusekulu külma mootori käivitamisel ongi suur, kuid sinu mootoril tundub olevat siis väga kehva thermal efficiency kui see tõesti paari minutiga külma ilmaga keema läheb. Võrdluse mõttes, mul ei tõuse külmal ajal (~+7) kohapeal tiksudes temp mitte kunagi (loe: pika aja jooksul, vähemalt 10min) isegi 70 kraadini, sõites sai enamvähem töötemperatuuri kätte siis kui radikas peaaegu täielikult kinni katta.
Muide, võimsusest rääkides siis cruising speedi juures näiteks kuskil nii 60-70kmh arendab keskmine tsiklimootor vaid ligikaudu 5kw võimsust. Nii et ka 2.6kw koha peal tiksumise mõttes oleks päris suur number :D


Mine “Mootorratastest üldiselt”