Biolisandiga kütus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Estimated price of petrol and diesel fuel in Europe at the middle of March 2019. Information is updated twice a month. This information should be used for reference only"
see tabel on lihtsalt informatiivne, kindlasti mitte absoluutne kuld ja viimane tõde. aga sobib siiski suht hästi nägemaks ära, milline hinnaklass üle euroopa ühes või teises kohas enamvähem on.

kui tahad täpselt võrrelda siis võta ette https://at.fuelo.net/cheap/where?lang=e ... l&city=all
ja lase käia...

sealt on ka näha, et tegelikult pole näiteks ei itaalias, prantsusmaal, kreekas ega uk's bensiin enam kallim kui eestis (on põmst sama hinnaga). seega minu nn. kunstiline liialdus võib osutuda hoopis päris tagasihoidlikuks prognoosiks! ja see kehtib bensiinist rääkides, diisliga on asjad veelgi nukramad.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Itaalias on kohati erinevused ka päris suured, näiteks Genovast Nice peale mineval kiirteel on bens alati tublisti kallim kui mujal,aga sealt mujale tankima minna suht palju keerutamist.Mina viimati seal olin ,siis oli 95 analoogi(seal neil mingid nimetused) hindasid 1,5 ja 1,9 vahel.
Poolas olid ka eelmise aasta augustis hinnad suht samad,mis see leht täna näitab.
Diisli hinnad ja nende erinevus on paljuski seotud eri maades kehtestatud diisli maksudega,mis võetakse autoomanikelt otse.Endal õnnestus eelmine aasta tankida Poolas korra ka alla euro liiter,kuigi enamuses oli hind ka siis 1,1 kanti.
Sellist ühetasast hinda ,nagu meil on,et kõigil on sendi täpsusega suht sama, pole mujal kohanudki.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

JanA
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Okt 2017, 20:29
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas JanA »

2018 juunis maksin Austrias 98 eest 1,8 eurot liiter, nii et meil on arenguruumi veel küll.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

2013a maksin ma Norras 95 eest 2.1eur/L :D

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

95te olen pannud 5% sialdusega solki, midagi ei juhtu kui seisma ei jäta ja tarbid(sõidad),alexelas pidi 5% sialdusega olema kuni Juuni kuuni.
Aga täna lasin oma võrrile puhast kulda 98 , liitri hind 1.467
10,54 liitrit 15,15 eur paak täis. Auto paagi täis lasta siis hakkaks vast rahakotile ka :D

Clearly says more oil gives more Power
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas srx »

Auto paaki võid ka tilgutada 10L kaupa ja tuletad meelde vanu häid teismelise aegu :D

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

srx kirjutas: 18 Apr 2019, 20:46

Auto paaki võid ka tilgutada 10L kaupa ja tuletad meelde vanu häid teismelise aegu :D

Ünnex mu auto sõidab diisliga, mitte et mul bensuka vastu oleks. :mrgreen:

Clearly says more oil gives more Power
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas srx »

Ega kütuse tüüp takista väikse koguse kaupa tilgutamist :)

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

Tõsi see on,aga võrrpunniga hoian ikkagi kokku ilusate ilmadega. 10L sajale diislit näkku autol ja võrril(välimus nagu tsiklil ikka) 4 liitrit sajale benat.
Ma ei tilguta kunagi tavaliselt,võimalikult paak täis.

Clearly says more oil gives more Power

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Lehtlaan_R kirjutas: 18 Apr 2019, 20:20

95te olen pannud 5% sialdusega solki, midagi ei juhtu kui seisma ei jäta ja tarbid(sõidad),alexelas pidi 5% sialdusega olema kuni Juuni kuuni.
Aga täna lasin oma võrrile puhast kulda 98 , liitri hind 1.467
10,54 liitrit 15,15 eur paak täis. Auto paagi täis lasta siis hakkaks vast rahakotile ka :D

Alexelast. Eelmise aasta sügisel seisis minu neljarattaline veidi üle kuu ühe armsa kaasliikleja tõttu remondikojas. Tolle seisnud bensiiniga tõusis varasema 5-6 l pealt kütusekulu 16 l/100 km kohta. Ehmatus oli korralik, uue paagitäiega langes kulu endisele tasemele. On paar korda varemgi sõidetud pikemalt kanistrisse seisma jäänud 95-ga, kuid sellist vahet pole veel kogenud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ja sa tõsimeeli usud, et kuu aega seisnud bensiinis toimuvad sellised metsikud protsessid seal paagis, et kütusekulu suureneb 3 korda? :D


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 20 Apr 2019, 17:49

Ja sa tõsimeeli usud, et kuu aega seisnud bensiinis toimuvad sellised metsikud protsessid seal paagis, et kütusekulu suureneb 3 korda? :D

Tuli uskuda, puutinit ega sm. will111 polnd aega appi karjuda.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sellest võiks lausa raamatu kirjutada minumeelest. Tegu on niivõrd fantastilise tõestisündinud looga, et müüks nagu tõeline pestseller! Silmapilkselt tekiks uus ususekt, kes ostab bensiini AINULT kohe sõitmiseks ja ei tangi kunagi tilkagi rohkem kui kohe ära sõita ei jõua :D

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Eelmine sügis tangitud 95 ei tekitanud küll kevadel mingisuguseid probleeme ei käivitumisel ega kütusekulus. Tänaseks esimesed 1k km läbitud ja värske küttega kulu ikka sama.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi.

On ju igatsugu lisandeid , mis kütuse "kullaks" muudavad, kas on midagi välja mõeldud, mis etanooli seoks?

Veel ägedam oleks kui see hiljem juua ka kõlbaks :roll:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

On küll, vesi seob etanooli väga hästi, aga pole samas bensiinis lahustuv, vaid settib põhja. Ainuke probs on, et järgijäänud bensiini oktaanarvu tuleb kuidagi tõsta...


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Tõestada pole mul oma juttu enam millegagi. Õigel ajal jäi pr Lust-i inviteerimata. Vähemalt oma pere ees ma ei ole valetaja, seegi hästi! :)
Jesperi jutule lisaks nii palju, et keegi kodanik jagas feispuuxus oma kogemusi uue bensiininga. Peale etanooli separeerimist olevat tema saanud selle mahuks bensiinis (nn. 95) 12%. Linki ma ei suuda leida ja asja kommenteerimise jätan ka pädevamatele!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

yeekim kirjutas: 20 Apr 2019, 23:45

Hoi.

On ju igatsugu lisandeid , mis kütuse "kullaks" muudavad, kas on midagi välja mõeldud, mis etanooli seoks?

Veel ägedam oleks kui see hiljem juua ka kõlbaks :roll:

edu

Pädevamad keemikud saavad sellegagi hakkama ja siis on biolisandiga küttest saanud peolisandiga taies või peokütus! :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

VeiksKahelRattal
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2018, 00:31
Tsikkel: VFR 1200 X

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas VeiksKahelRattal »

Teema üsna huvitav. Autode puhul kus vesi ladestub paagi põhja väga suurt probleemi pole, korra kümnendi jooksul keerad paagi alt ja lased kogu sisu välja. Muretsema paneb tõesti igasugu väiksema tehnika puhul nagu: trimmer, niiduk, saag. Edaspidi tuleb arvesse võtta, et kas paned paaki 98-t või veendud, et peale kasutamist lased kogu süsteemi tühjaks. Pole mingi saladus kui topid 10 % piiritust kütusesse siis kütuse eluiga väheneb märkimisväärselt, tegu ikkagi tugeva lahustiga.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas isakene »

Puhtast bensust piirituse separeerimine ei tohiks eriti raske töö olla, ainult et hiljaaegu lugesin ühe naftaspetsi juttu sellest, et paljud teisedki "lisandid", mida meil kütuse sisse kallatakse, on samuti vees ja piirituses lahustuvad. Nende kättesaamine on hiljem tunduvalt keerukam tegevus. Ning selliselt "puhastatud" kütuse oktaanarvu tulevat kasutamiseks kohe jälle tõstma hakata...:D


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas joel »

Luxor kirjutas: 20 Apr 2019, 15:14

Alexelast. Eelmise aasta sügisel seisis minu neljarattaline veidi üle kuu ühe armsa kaasliikleja tõttu remondikojas. Tolle seisnud bensiiniga tõusis varasema 5-6 l pealt kütusekulu 16 l/100 km kohta. Ehmatus oli korralik, uue paagitäiega langes kulu endisele tasemele. On paar korda varemgi sõidetud pikemalt kanistrisse seisma jäänud 95-ga, kuid sellist vahet pole veel kogenud.

See variant ei käinud peast läbi, et äkki tõmmati remondi käigus kanistritäis paagist välja?

Joel

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

minul käis see variant igatahes kohe esimesel sekundil peast läbi kui jutustuse läbi lugesin :lol: või siis variant, et tsikliga sõideti natuke ringi ka remondi käigus.
samas eks selles oleks liiga vähe müsteeriumit, nii et see on kindlasti välistatud :nono:


VeiksKahelRattal
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2018, 00:31
Tsikkel: VFR 1200 X

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas VeiksKahelRattal »

isakene kirjutas: 21 Apr 2019, 23:58

Puhtast bensust piirituse separeerimine ei tohiks eriti raske töö olla, ainult et hiljaaegu lugesin ühe naftaspetsi juttu sellest, et paljud teisedki "lisandid", mida meil kütuse sisse kallatakse, on samuti vees ja piirituses lahustuvad. Nende kättesaamine on hiljem tunduvalt keerukam tegevus. Ning selliselt "puhastatud" kütuse oktaanarvu tulevat kasutamiseks kohe jälle tõstma hakata...:D

Isegi kui kütusest saad veega piirituse välja, siis mida sa pärast selle reoveega peale hakkad ? Lased maa all elutsevatel muttidel nautida ?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

VeiksKahelRattal kirjutas: 22 Apr 2019, 17:35
isakene kirjutas: 21 Apr 2019, 23:58

Puhtast bensust piirituse separeerimine ei tohiks eriti raske töö olla, ainult et hiljaaegu lugesin ühe naftaspetsi juttu sellest, et paljud teisedki "lisandid", mida meil kütuse sisse kallatakse, on samuti vees ja piirituses lahustuvad. Nende kättesaamine on hiljem tunduvalt keerukam tegevus. Ning selliselt "puhastatud" kütuse oktaanarvu tulevat kasutamiseks kohe jälle tõstma hakata...:D

Isegi kui kütusest saad veega piirituse välja, siis mida sa pärast selle reoveega peale hakkad ? Lased maa all elutsevatel muttidel nautida ?

Selleks on üks apastraat olemas, millega saab reovee muuta korralikuks jutuõliks ;)

Pilt

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

a mis sa selle "reoveega" teed, mida pidevalt oma auto tuuleklaasile pritsid liitrite kaupa? korjad kokku ja saadad rongiga muttide koonduslaagrisse? :D


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

joel kirjutas: 22 Apr 2019, 12:33
Luxor kirjutas: 20 Apr 2019, 15:14

Alexelast. Eelmise aasta sügisel seisis minu neljarattaline veidi üle kuu ühe armsa kaasliikleja tõttu remondikojas. Tolle seisnud bensiiniga tõusis varasema 5-6 l pealt kütusekulu 16 l/100 km kohta. Ehmatus oli korralik, uue paagitäiega langes kulu endisele tasemele. On paar korda varemgi sõidetud pikemalt kanistrisse seisma jäänud 95-ga, kuid sellist vahet pole veel kogenud.

See variant ei käinud peast läbi, et äkki tõmmati remondi käigus kanistritäis paagist välja?

Paagitäie rottipanek ei tohiks ei hetkelist ega keskmist kulu mõjutada. Mis seal paagis vahepeal toimus on minule teadmata. Umbes-täpselt pool paaki benssu seal oli ja sellisena ma masina ka tagasi sain.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

will111 kirjutas: 22 Apr 2019, 16:24

minul käis see variant igatahes kohe esimesel sekundil peast läbi kui jutustuse läbi lugesin :lol: või siis variant, et tsikliga sõideti natuke ringi ka remondi käigus.
samas eks selles oleks liiga vähe müsteeriumit, nii et see on kindlasti välistatud :nono:

Mis tsiklist Sa jahud? Mul pole siiani sellist sõiduvahendit. :P Mingi müsteeriumi ma ei aretanud, vahendasin enda kogetut/ nähtut.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei mõjuta tõesti hetkelist kulu, aga mis tähtust on antud juhul hetkelisel kulul? keskmise kuluga on keerulisem, oleneb mismoodi pardaarvuti seda arvutab ja näitab, kuidas mõõdab.
mul on näiteks auto, mis lükkab nö. keskmise kulu näidu läbi lae kui teed järjest mitmeid külmkäivitusi ja ei sõida vahepeal pikemaid otsi sooja mootoriga. "keskmine" võib tõusta vabalt 4 pealt 8 peale näidu järgi. ilmselgelt see ei tähenda, et kütus järsku paagis halvaks on läinud, samuti see ei tähenda, et tegelik per paak keskmine olekski nüüd järsku 2 kordselt tõusnud.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 22 Apr 2019, 18:54

"keskmine" võib tõusta vabalt 4 pealt 8 peale

Oled sa kindel, et tegemist on autoga? :mrgreen:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

nii on, kusjuures tegu pole mingi miniautoga ja see pole isegi mitte "just for show" näit ainult kuskil ekraani peal...pikal otsal testitud, et tõepoolest 4'ga ta veereb maanteel kui iga 50 takka ei tee pissi ja kabanossi peatusi. kogu tripi (tallinn-gdansk-tallinn) reaalne keskmine tuli kuskil 4.2-4.3

aga noh see oli lihtsalt üks eluline näide ning tegu on loomulikult diisliga

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”