Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
janoz
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Mai 2019, 23:17
Tsikkel: Honda Hornet CB 600F
Tänatud: 1 kord

Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas janoz »

Olen esimese tsikli värske omanik ja kuna hooldusajani on palju aega, siis sooviksin mõned asjad ise enne ära teha.
Kas ketti tuleb õlitada nö kuumalt, just sõidust tulnud tsiklil? On see oluline. Lugesin seda kunagi foorumist. Samuti puhastamine kuumalt? Poest ostsin Casroli Chain Sprayd ja tavalise jalgratta ketipuhastusvahendit.

Kas on normaalne, kui ummikus seistes jahutusvedeliku temperatuur läheb üle 100 kraadi (ja veid ka peale). Punaseid tulukesi küll näidikute paneelil põlema ei süttinud :) , kuid mõtlema pani küll.

Tänud ette, kes viitsib vastata :)
Honda Hornet CB600 F

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina õlitasin enne sõitu ja pikemal sõidul(reisil) igal tankimisel. Minu rattal aitab ummikus tempi natuke allpool hoida,kui seistes kergelt pöördeid kõrgemal hoiad,et jahutus vedelik kiiremini liiguks. Aga seda juhtub ikka pigem üle 30 kraadise soojaga,mitte praeguste ilmadega. Kui praeguste ilmadega kuumaks läheb, peaks viga otsima,sest mu meelest pole see päris ok.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

in4r3k
Postitusi: 172
Liitunud: 05 Juun 2009, 16:42
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas in4r3k »

Keti õlitamine tõepoolest soovitatavalt peale sõitu. Võib ka külmale ketile, peaasi, et õlitatud.

Puhastamisel vahet pole, kõige odavam pigileotusega sodi maha pesta ja brake cleaneriga üle teha.

Hornetil u. 106C ummikus normaalne, üle selle peaks ventikas tööle hakkama.
Jõudu.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mina küll brake cleanerit keti peale ei julgeks lasta...netis katse, kus küll carb cleaner oli teiste keemiate seas motika keti O rõngaste testis ja too keeras O rõngad peeti. Brake cleaner on ka üsna tugev keemia. Ohutud olid WD40 ja kerosene.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Brake cleaner jäta jah kaugele ketist ja muust kummitihenditest.

Interneedus räägib et 100C on normaalne. Igaks juhuks kontrolli jahutusvedeliku tase radikas ja paisupaagis KÜLMA mootoriga üle. :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

janoz kirjutas: 08 Mai 2019, 23:39

Kas ketti tuleb õlitada nö kuumalt, just sõidust tulnud tsiklil? On see oluline. Lugesin seda kunagi foorumist. Samuti puhastamine kuumalt? Poest ostsin Casroli Chain Sprayd ja tavalise jalgratta ketipuhastusvahendit.

Ära üle mõtle keti puhastusega. Kui sa sõidad enamuses tänaval siis paarist korrast suve jooksul piisab. Või kui näed, et tõsine sodikiht on tekkinud. Lased keti petrooliumiga (poest lambiõli mille koostiseks vedel parafiin) või WD40-ga üle ja lapiga puhtaks. Särvapuhtaks pole vaja, piisab, kui 80% sodist on läinud. Igasuguste erivedelike ostmine keti puhastuseks on lollidelt raha ära võtmine.
Puhastamise joaks on mugav küll, kui kett on soe siis saad ketile haakunud pläga lihstalt kätte. Õlitamise/määrimise osas pole mina suutnud vahet tuvastada. Ega see õli sinna keti sisse imbu kui kett natuke soojem on. Oluline, et määrid. Ma olen ise laisk määrija, kui meelde tuleb siis määrin, kui ei siis mitte. Enamused ketid on mu rataste peal kaua kestnud.

Määrimisest ja mittemäärimisets rääkides: mul sõber, kes on oma tsikliga ca 30K km maha sõitnud hakkas kurtma, et mingi sirisev või vidisev heli on tekkinud sõidu ajal. Palus, et ma vaataks-kuulaks korra. Vaatasin-kuulasin. Tundus, et kett oli kole kuiv, õlitasin ära. Sõber tõeliselt tänulik, et heli on läinud. Aga kui ma seletasin, kuidas ma selle "korda" tegin siis küsis ta ikka mitu korda üle, et: Miiiisasja!! Ketti õlitada?!! Pärislt või!?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Ronk »

viewtopic.php?f=1&t=43309&p=822189&hili ... us#p822189

Lisaks siin terve teema, saja arvamuse ja reklaamiga. Isiklikult kasutan oma viimase pudeli motuli ketimääret ära ja lähen käiguõli peale üle.


Teema algataja
janoz
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Mai 2019, 23:17
Tsikkel: Honda Hornet CB 600F
Tänatud: 1 kord

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas janoz »

Tänud muidugi igasugu tagasiside eest! Brake cleaneri kohta olen jah lugenud, et keti puhul ei soovitata.
Oli ikka vaja postitus enne ära teha, et kontrollida jahutusvedeliku taset :)
Proovin, mis temperatuur ja millal ventikas tööle rakendub. Kuna ratas olnud enne eelmise omaniku hooldada, siis ei tea mis jahutusvedeliku ta kasutas. Kas võib neid segamini kallata (eeldusel muidugi et lisan mootorratta oma :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

janoz kirjutas: 09 Mai 2019, 14:18

Kuna ratas olnud enne eelmise omaniku hooldada, siis ei tea mis jahutusvedeliku ta kasutas. Kas võib neid segamini kallata (eeldusel muidugi et lisan mootorratta oma :)

See jama maksab nii vähe, et kui sul vähegi võimalust on siis tee süsteem tühjaks ja pane uus, puhas jahutusvedelik. Segada võib eeldusel, te lisatav vedelik on samal baasil, mis eelnev. Aga kuna sa ei tea, mis sul seal on siis vaata esimest soovitust. Lisaks on Horneti vedelikuvahetus nii lihtne, et igaüks saab sellega keset kodhoovi hakkama.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ehk siis kui veel ei ole, siis alusta kohustusliku kirjandusega :)

viewforum.php?f=94

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas sepp »

On olemas lisaaineid mida kallata jahutusvedelikule lisaks ja toob tempi alla.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma läksin sepa postituse peale kohe googeldama ja keegi võiks selle endale radikasse kallata ja ära mõõta nüüd :D
https://www.motonet.ee/et/toode/593086/ ... oCool-05-l
Oleks täitsa huvitav teada, et kas see töötab :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas sepp »

Piipz kirjutas: 09 Mai 2019, 22:04

Ma läksin sepa postituse peale kohe googeldama ja keegi võiks selle endale radikasse kallata ja ära mõõta nüüd :D
https://www.motonet.ee/et/toode/593086/ ... oCool-05-l
Oleks täitsa huvitav teada, et kas see töötab :)

See toimib,olen kasutanud erinevatel ratastel.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Keti hooldus ja jahutusvedeliku temperatuur

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma õlitan ketti siis kui jumal juhatab. Garaazis on käe ulatuses pulku ja kui meenub lasen keti nähtavatele osadele.
Puhastamisega ei viitsi üldse pead vaevata, kevadeti õlle kõrvale olen teinud paar korda, kui muud üldse teha pole.
Ei ole siiani mingeid muresid kettidega. Tavaline tänavasõitja.

Hornet foori all 100c on okei. 106c hakkab ventikas. Pigem kui sõidu ajal töllerdab alla 80c, siis on termostaat.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”