Külgkorviga Jawa 360 1972a - Aivar & Märt


Teema algataja
ratsoup
Postitusi: 43
Liitunud: 19 Mai 2015, 16:33
Tsikkel: Jawa
Tänatud: 7 korda

Re: Külgkorviga Jawa 360 1972a - Aivar & Märt

Lugemata postitus Postitas ratsoup » 14 Mai 2019, 00:37

]Jawa hooaeg sai sellel kevadel alustatud päris varakult. Juba märtsi viimastel päevadel sai Jawa esimest korda hääled sisse. Enne tõsise hooaja algust vajab sättimist esilaterna kinnitus (kipub viimasel ajal lahti loksume) ning leegitorude õlitihe kinnitus. Muu kõik tip top.
2oYJYPl.jpg
https://i.imgur.com/2oYJYPl.jpg

Eks kehtib ütlus, et sinna kus juba on, tuleb veel juurde. Ja see siin ei ole muidugi erand. Sai üsna "kogemata" osta.ee-st Jawa 354 ostetud. Birka, raam ja mootori nr klapivad ja mootor läks teisest paugust tööle. Sellega enamvähem need "head" selle ratta puhul lõpevad. Kõik trossid olid kinni roostetanud, sama lugu piduri ektsentrikutega. Tagumise rummu sees oli kokkuhoidu harrastatud ja kahe piduri katte asemel vaid üks paigaldatud. Kõige rõvedam viga on küljest murdunud vasaku jala raud. Seda peab hakkama mingit moodi keevitama.
vA5eQJM.jpg
https://i.imgur.com/vA5eQJMjpg
9nimK6C.jpg
https://i.imgur.com/9nimK6C.jpg
28Xo6iS.jpg
https://i.imgur.com/28Xo6iS.jpg

Seniks aga sai tehtud diisliga mootori pesu, mille peale hakkas ka sidur lahutama. Sai tehtud üks testsõit, mis lõppes paraku tõdemusega, et aku ei lae. Häda on ka käiguhoovastikuga - süsteem ei taha pärast käigu sisse lükkamist hooba enam 0 asendisse tagasi panna. Kui ise ei lükka siis sidur ei vabane.

Vända järgi tunnetades kompressioon enam kõige tihkem pole. Samas ikkagi läheb käima nagu nalja. Õli tuli rattast välja max 20ml :D

Valesid juppe on seal üks jagu. Juhtmestik ära ratsitud ja puudu olev võti asendatud käivituslülitiga. Plekid ratsitud, vale paak, esimene porikas jne. Õnneks Tagadi laadalt sain korralikult plekid (mida olin otsinud eelmise Jawa tarvis 3 aastat tulutult ning pidin ise lõpuks keevitama katkiseid.
bWDlCEL.jpg
https://i.imgur.com/bWDlCEL.jpg

Hetkel plaan on asi sõidukorda seada ning siis arvele võtta. Õnneks mul varuosi üksjagu olemas, mida saan kasutada. Seni vahetusse läinud üks tagaamort, ketiratas, kett, tagumised klotsid, kõik trossid. Ülekäimist vajab veel elekter, tagatuli ning jalaraud vaja külge keevitada.


Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”