Ideid tagakohvri kinnituseks

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mõtlesin endale ühe väikse tagakohvri lisaks hankida. Midagi väiksemat kui suur reisikohver, kuhu saaks jooksvalt peenemaid pudnaid visata. Leidsin jaubandusest sobiva kasti (maht 20L; sisemõõtmed L 430 x S 290 x K 155 mm, välismõõtmed L 465 x S 360 x K 175 mm). Hetkel on mul kiirkinnitusega Givi alusplaat ja selle all metallist SWMotechi kinnitusplaat (vt pilti). Nüüd nuputan, et kas leidub mingi lahendus selle kohvri kinnitamiseks Givi plaadile nii, et saaks enam-vähem llihtsalt eemaldada või tuleb ikka otse SWMotechi plaadile kruvida. On kellelgi ideid või mõtteid antud teemal?

image.png
image.png
image.png
image.png (114.14 KiB) Vaadatud 4159 korda


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2191
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mina plaanisin kiirkinnitusplaadile vastuse saamiseks lihtsalt ühe odava kohvri ribadeks saagida.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 26 Mai 2019, 19:58

Mina plaanisin kiirkinnitusplaadile vastuse saamiseks lihtsalt ühe odava kohvri ribadeks saagida.

Kuskohalt sa selle odava tagakohvri leiad?
Mis sa lukupoolega teed?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Toosama Fixit kohver ei ole just kõige tugevam/vastupidavam omasuguste seas. Reaalne kogemus olemas, kus tiftid põrusid üsna kiiresti välja ja sanga murdumiseks ei läinud kuigi suurt lööki vaja.
Julgeksin Peli soovitada aga siis on odavam juba mõni päris-motokohver osta.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teed oma uude kohvrisse või kohvri põhja külge mingid pesad-augud vms, kuhu need tagumised Givi plaadi nupud sisse lähevad ja kohvrit paigas hoiavad. Äkki mingid ukse lukusüdamiku kateeplaadid saavad abiks olla. Täna neid igasugu kuju ja mõõduga olemas. Saab ka lihtsalt augud kohvri põhja teha,kui ei sega.Lukuks teed ühe liblikpeaga poldi,millega keerad kohvri teisest küljest Givi plaadi külge kinni. Ühe poldi lahti keeramine pole vist suurelt keerukas ja aega nõudev. Augud kohvrisse peab tegema,sellest ilmselt lihtsa variandi puhul ei pääse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tuuletallaja kirjutas: 26 Mai 2019, 20:44

Julgeksin Peli soovitada aga siis on odavam juba mõni päris-motokohver osta.

Sama suur Pelikan maksab jah tüüpilise motokohvri hinna ja kinnitada veel teda sealjuures ei õnnestu. Näiteks alumiiniumist Givi Dolomiti on 260€ juures. Samas mõõdus on ka Naunk 925 aga hind madalam. https://patareid.ee/est/nanuk-925-must-turvakohver-21l

Räägi nendest Fixiti kohvrite puudustest lähemalt.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Macintosh kirjutas: 26 Mai 2019, 21:13

...Räägi nendest Fixiti kohvrite puudustest lähemalt.

Meie katsetes lohisesid need kohvrid veoki kastis mööda põrandat ringi. Üsna kiiresti lagunesid sangad ja varsti peale seda hakkasid kinnitusklambrite tiftid välja jooksma. Sangadel on nõrgaks kohaks see imetabane "kammköite" koht, millega need kohvrile kinnituvad; meie kohvrid olid mälu järgi natuke suuremad ja 4 kinnitusklambriga aga lõpuks oli ikka 2 või vähem alles.
Ma ei ole sugugi kindel, et mõne teise firma sama hinnaklassi kohvrid paremad või halvemad on aga kardan, et vibratsioon võib olla siin võlusõna.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tuuletallaja kirjutas: 26 Mai 2019, 20:44

Toosama Fixit kohver ei ole just kõige tugevam/vastupidavam omasuguste seas. Reaalne kogemus olemas, kus tiftid põrusid üsna kiiresti välja ja sanga murdumiseks ei läinud kuigi suurt lööki vaja.
Julgeksin Peli soovitada aga siis on odavam juba mõni päris-motokohver osta.

Sarnaseid kohvreid kasutatakse offroadis ATV-de peal päris palju ka võistlustel ja pole probleeme olnud. Korralik veekindel kohver.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas koi »

Loe, mis selle sumadani peale on kirjutatud! Fixit!! See ei saa olla nii odav, et sul suu vett jooksma paneb ja mistahes nipiga tahad kaasas vedama hakata. Kui see plast plönn puruks väriseb ja su nassvärgi ära kaotab, mis siis odav on? Kole ja plagiseva reisikohvri sangaga ka veel! Parem unusta see tsiklile mittesobiv plönn...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2191
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas: 26 Mai 2019, 20:14

Kuskohalt sa selle odava tagakohvri leiad?
Mis sa lukupoolega teed?

Eee, Internetist?
Lukk ei ole Givi kohvri kinni hoidmiseks oluline osa, vaja on ainult kolmnurka kahest inertsest pesast ja ühest liikuvast. Reaalselt lukustamiseks võib kuskilt ju taba läbi panna, a mul pole seda vaja.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Tuuletallaja kirjutas: 26 Mai 2019, 22:20
Macintosh kirjutas: 26 Mai 2019, 21:13

...Räägi nendest Fixiti kohvrite puudustest lähemalt.

Meie katsetes lohisesid need kohvrid veoki kastis mööda põrandat ringi. Üsna kiiresti lagunesid sangad ja varsti peale seda hakkasid kinnitusklambrite tiftid välja jooksma. Sangadel on nõrgaks kohaks see imetabane "kammköite" koht, millega need kohvrile kinnituvad; meie kohvrid olid mälu järgi natuke suuremad ja 4 kinnitusklambriga aga lõpuks oli ikka 2 või vähem alles.
Ma ei ole sugugi kindel, et mõne teise firma sama hinnaklassi kohvrid paremad või halvemad on aga kardan, et vibratsioon võib olla siin võlusõna.

Veoki kastis lähevad ka tellisikivid kiirelt katki,kui nad kinnitamata on.Sangad läksid seal sellisel juhul katki löökidest ,mitte vibratsioonist. Tõenäoliselt läheks ka tsikli peal need sangad katki,kui keegi neid haamri või kurikaga taguma tuleks.See pole just päris kohane võrdlus või test, kui sa seda nii nimetad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See on küll tore kiirkinnitus aga ma panin poldid asemele, soovitan seda sullegi.
Niikuinii seda platet tihti ära võtma ei kipu.

SNAG-0229.jpg
SNAG-0229.jpg (21.2 KiB) Vaadatud 3950 korda

Nimelt tagakohver loksutab neid kinnitusi aja jooksul piisavalt, et võib lausa küljest ära tulla. Mul üks tuli ja teine oli minemas.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Piipz[/mention], kas sa alumised augud puurisid ka läbi või jäi algupärasel kujul?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

puurisin läbi. ei taha riskida lendava tagakohvriga. olen neid 2 korda juba lendamas näinud, mitte küll nende kinnitustega aga enam riske ei võta

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3134
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Piipz kirjutas: 27 Mai 2019, 08:42

See on küll tore kiirkinnitus aga ma panin poldid asemele, soovitan seda sullegi.
Niikuinii seda platet tihti ära võtma ei kipu.

SNAG-0229.jpg

Nimelt tagakohver loksutab neid kinnitusi aja jooksul piisavalt, et võib lausa küljest ära tulla. Mul üks tuli ja teine oli minemas.

Kui omale uurisin kinnitamise teemat, siis kohtasin adventure rideris sellist vestlust, kus väideti, et tagakohvri kinnituse eluiga umbes 50k km givi puhul.
Ise lükkasin poldid läbi ja rahu majas. Kõige odavam ja kõige kindlam.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Piipz kirjutas: 27 Mai 2019, 08:42

See on küll tore kiirkinnitus aga ma panin poldid asemele, soovitan seda sullegi.
Niikuinii seda platet tihti ära võtma ei kipu.

SNAG-0229.jpg

Nimelt tagakohver loksutab neid kinnitusi aja jooksul piisavalt, et võib lausa küljest ära tulla. Mul üks tuli ja teine oli minemas.

Minu rattal ongi see plaat neist servas olevatest aukudest poltidega kinnitatud.Ehk,siis Givi enda lahendusena.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Tore, mul alpil sõitis Givi tagakohver oma 30k ära ja nüüd aafriklasele on 20k ressurssi jäänud. :bsmile:

Urmasele vastuseks, et sangad läksid sinna kuhu nad antud juhul minema pidid, ma lihtsalt imestasin, et tiftid põrusid suht kiiresti välja. Võib-olla oli nigelam seeria või lihtsalt kehvem disain aga annan igaks juhuks oma tähelepanekutest teada, et need ei pruugi olla mingid pommikindlad asjad.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Monstro
Kaupmees
Postitusi: 125
Liitunud: 21 Dets 2004, 10:17
Asukoht: kadriorg
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Monstro »

Meil kohapeal olemas ka igasuguseid Sw-Motech varuosaasid, kus saaks kokku ehk midagi kombineerida?

Mootorrataste lisavarustus www.motokaup.ee ja akud/laadijad www.patareid.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Monstro kirjutas: 27 Mai 2019, 15:53

Meil kohapeal olemas ka igasuguseid Sw-Motech varuosaasid, kus saaks kokku ehk midagi kombineerida?

Ma tulen vaatan üle.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Aga miks sa lihtsalt väiksemat kohvrit siis juurde ei osta?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Rasmusk[/mention]
Pole sobivaid. Väikseim tagakohver on 30L, alumiiniumist ja maksab +300€. Materiali osas on alternatiiviks veel kole ümar plastmassjunn aga maht jääb samaks. 30L on ikka veel 10L liiga suur võrreldes sellega mida ma soovin ja vajan.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 09:04

@Rasmusk
Pole sobivaid. Väikseim tagakohver on 30L, alumiiniumist ja maksab +300€. Materiali osas on alternatiiviks veel kole ümar plastmassjunn aga maht jääb samaks. 30L on ikka veel 10L liiga suur võrreldes sellega mida ma soovin ja vajan.

No Kappal on väikseim kohver 14 liitrit....

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas Margit »

Mul kasutuses sabal 3 varianti.
Esiteks on Kappa plaadile tõmmatud miniatuurne seljakott. Sangad läbi kohvrikinnituse aasade, pikad ülejäävad rihmad ümber plaadi ja sõlme. Lukku väga mugav kasutada. Seda siis kui pole plaanis kiivrit ja muid väärisesemeid ratta juurde jätta.
Teiseks Kappa 28L kohver (mahutab 1 kiivri). Seda kodumaal rännates hea kasutada, ei pea kiivrit näpus kaasa tassima. Kolmandaks variandiks kohver 42L vist (mahutab 2 kiivrit) mida kasutan pikemale reisile minnes.
Mõlemad kohvrid üle 30K sõitnud ja ülekoormatud olnud, väga kehvasid teeolusid näinud (metallist kohvriraam murdus ära, kohver jäi püsima :D ) midagi pole katki läinud, kohvrid pole kuhugi kadunud.


joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas joel »

Ma kunagi oma kogemustest Givi kohvritega kirjutasin ühes teises teemas: https://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.ph ... 64#p544445. Pärast seda kui Monokey kohver kaks korda lihtsalt sõidu peal minema lendas panin kohvri põhjast seestpoolt väljapoole poldi läbi, millel otsas vedrusplindi jaoks risti auk puuritud. Alusplaadile tegin ka augu, kust kohvri polt läbi läheb ja rohkem pole kohver minema lennanud. Tänu vedrusplindile on kohvri eemaldamine praktiliselt sama lihtne ja kiire kui ilma selle turvapoldita.

Joel
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Ideid tagakohvri kinnituseks

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 09:04

@Rasmusk
Pole sobivaid. Väikseim tagakohver on 30L, alumiiniumist ja maksab +300€. Materiali osas on alternatiiviks veel kole ümar plastmassjunn aga maht jääb samaks. 30L on ikka veel 10L liiga suur võrreldes sellega mida ma soovin ja vajan.

Need rollerite 6xpacki kastid on ju ka väikesed.
Alusplaadi osas jään vastuse võlgu :roll:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”